اختصاصی/حاجی‌بابایی با اعلام احتمال جذب دانشجوی آزاد در بهمن امسال:
"دانشگاه ویژه فرهنگیان " در سال 90 معلمان را پذیرش نمی‌كند

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش از منتفی بودن پذیرش دانشجو از میان معلمان در «دانشگاه ویژه فرهنگیان» برای امسال خبر داد و گفت: برای پذیرش دانشجویان آزاد در این دانشگاه، برای بهمن امسال هدفگذاری كرده‌ایم.


حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره احتمال پذیرش معلمان در «دانشگاه ویژه فرهنگیان» در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: امسال برای ادامه تحصیل فرهنگیان در دانشگاه ویژه برنامه‌ای وجود ندارد چراكه شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً در رابطه با كیفیت اداره این دانشگاه در سطح ستاد و استان‌ها مصوبه‌ای داشته و نیز قرار شده است كه بخشی از اساسنامه را تهیه كرده و به این شورا ارائه كنیم تا كار این دانشگاه تمام شود.

وی افزود: مرحله بعدی كار، پذیرش دانشجو از میان داوطلبان كنكور است كه بر این اساس به رئیس جمهور درخواست صدور مجوز پذیرش دانشجو را داده‌ایم و وی نیز دستور بررسی این موضوع را به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی داده است.

حاجی‌بابایی درباره میزان قطعیت پذیرش داوطلبان كنكور سراسری در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه، گفت: برای مهر امسال با این وضعیت قطعاً نمی‌توانیم دانشجو بگیریم اما برای نیمسال دوم (بهمن) هدفگذاری كرده‌ایم كه در صورت انجام كارهای مربوط به اساسنامه، دانشجو بگیریم البته تمام توان خود را به كار گرفته‌ایم تا هرچه سریع‌تر دانشجویانی را جذب كنیم چون به این مسئله نیاز داریم.

* هیچ مشكلی برای پذیرش دانشجو در "دانشگاه ویژه فرهنگیان " نداریم

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با احتمال فراهم شدن امكان انتخاب رشته‌های دانشگاه ویژه فرهنگیان در دفترچه شماره 2 كنكور امسال كه پیش از این وعده آن را داده بود، تصریح كرد: این مسئله در صورتی امكان‌پذیر بوده است كه بتوانیم مراحل قانونی كار را طی كنیم اما یك مرحله از كار اخیراً مصوب شده و اساسنامه نیز باقی مانده است كه اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه مبارك رمضان جلسه نداشته باشد، كار به بعد از ماه رمضان موكول می‌شود.

وی اضافه كرد: در هر صورت منتظریم كه كار اساسنامه تمام شود و این روزها نیز هیئتی به طور مستمر در حال پیشبرد كار است، اما هدفگذاری‌ها انجام شده و هیچ مشكل خاصی برای پذیرش دانشجو وجود ندارد.

به گزارش توانا، حاجی‌بابایی 17 اسفند 89 در جمع با خبرنگاران، به خبرنگار فارس گفت: اگر طرح تشكیل «دانشگاه ویژه فرهنگیان» به ما ابلاغ شود، به سمتی می‌رویم كه در دفترچه شماره 2 آزمون سراسری سال آینده، برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه بخشی را اختصاص دهیم.

همچنین رئیس مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش نیز 28 اسفند 89 در گفت‌وگو با فارس از ابلاغ طرح تشكیل دانشگاه ویژه فرهنگیان از سوی رئیس جمهور به این وزارتخانه خبر داد و افزود: با ابلاغ این مصوبه و با تشكیل دانشگاه جامع فرهنگیان، پس از این تمام مراكز تربیت معلم در این قالب ساماندهی می‌شوند و ادامه تحصیل فرهنگیان نیز با اعمال مدیریت بهینه در این دانشگاه صورت می‌گیرد.