رئیس فدراسیوم سازمانهای صادراتی هند:
سفر هیات تجاری هند به ایران موفقیت آمیز بود

خبرگزاری فارس: یک مقام ارشد هندی تاکید کرد: سفر اخیر هیات تجاری و بازرگانی این کشور به ایران بسیار موفقیت آمیز بوده است.

خبرگزاری فارس: سفر هیات تجاری هند به ایران موفقیت آمیز بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی فرانس پرس هیات هشتاد نفره متشکل از تجار و بازرگانان هندی در سفر اخیر پنج روزه خود به ایران راهکارهای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری مشترک با ایران را بررسی کردند.

بر اساس این گزارش رفیق احمد رئیس فدراسیوم سازمانهای صادراتی هند در این باره تاکید کرد: سفر به ایران بسیار خوب و موفقیت آمیز بوده است. خریداری کالاهای هندی از سوی تجار و بازرگانان هندی منافع بسیار زیادی برای اقتصاد هند خواهد داشت و دهلی نو از گسترش همکاری های تجاری با ایران استقبال می کند .

بر این اساس سفر هیات تجاری و بازرگانی هند به ایران در حالی است که آمریکا و اروپا قصد دارند با اعمال فشار بر شرکای تجاری بزرگ ایران برنامه هسته ای این کشور را متوقف کنند.

وی افزود:در این سفر مذاکرات و رایزنی های بسیار خوب و مثبتی با تجار و بازرگانان ایرانی در زمینه های صادرات مواد غذایی، فرآوری محصولات کشاورزی، پتروشیمی و قطعات خودرو و سایر زمینه ها داشتیم .

هند که برای تامین نفت مورد نیاز خود به واردات وابسته است هر سال بیش از 11 میلیارد دلار نفت از ایران وارد می کند. بر این اساس هند هر سال تنها 2.7 میلیارد دلار کالا به ایران صادر می کند.  ایران و هند به تازگی توافق کرده اند تا دهلی نو 45 درصد پول نفت واردات