عفو بین‌الملل از حمله‌های هوایی ناتو به خاطر کشتار غیرنظامیان لیبی انتقاد کرد

خبرگزاری فارس: سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی از ناتو به خاطر عدم انجام تحقیقات مناسب در مورد نقش حمله‌های هوایی خود در کشتار غیرنظامیان لیبی انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: عفو بین‌الملل از حمله‌های هوایی ناتو به خاطر کشتار غیرنظامیان لیبی انتقاد کرد

به گزارش فارس، سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی به انتقاد از ناتو پرداخت. عفو بین‌الملل می‌گوئید ناتو نتوانسته است در مورد کشتار بیش از 50 غیرنظامی در جریان حمله‌های هوایی ناتو در سال گذشته در لیبی تحقیقات مناسبی انجام دهد.

سازمان عفو بین‌الملل مدارکی از 55 غیرنظامی به دست آورده است که در جریان حملات هوایی ناتو به طرابلس، زلتان، ماجر، سرت و برقه کشته شدند؛ 16 نفر از کشته‌شدگان زن و 14 نفر از آنها کودک بوده‌اند.

«دوناتل روورا»، مشاور ارشد عفو بین‌الملل در امور پاسخ به بحران‌ها می‌گوید: «قربانیان حملات هوایی ناتو و خویشاوندان آنها کماکان در مورد اینکه چه کسی مسئول مرگ عزیزان آنهاست، در بی‌خبری به سر می‌برند.»

ناتو در مارس 2011 و بعد از تصویب شورای امنیت سازمان ملل، بمباران مواضع نظامی لیبی را آغاز کرد و در اکتبر 2011 با کشته شدن قذافی در سرت پایان مأموریت خود را اعلام کرد.

ناتو بعد از اتمام مأموریت خود در پاسخ به گروههای مدافع حقوق بشر نوشت: «در حالی که ناتو تمام توان خود را به کار گرفت تا خطرات علیه غیرنظامیان را به حداقل برساند، نمی توان خطرات چنین حمله‌ای را به ص