طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

خبرگزاری فارس: منابع خبری عربی از توافقات پشت پرده معاون رئیس جمهور عراق برای دستیابی پناهندگی سیاسی در عربستان سعودی خبر دادند.

خبرگزاری فارس: طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

به گزارش فارس، روزنامه الدستور چاپ اردن به نقل از یک منبع آگاه در منطقه کردستان عراق اعلام کرد که طارق الهاشمی تلاش دارد به هر طریق ممکن از عربستان سعودی پناهندگی سیاسی بگیرد.

این منبع آگاه گفت: تلاش الهاشمی برای دستیابی پناهندگی به عربستان سعودی پس از آن صورت می‌گیرد که رایزنی‌های وی برای جلب موافقت ترکیه جهت گرفتن پناهندگی از آنکارا با شکست مواجه شد و دولت اردن نیز تاکنون به درخواست الهاشمی در این‌باره پاسخ نداده است.

این منبع آگاه در ادامه افزود: عربستان آمادگی خود برای استقبال از الهاشمی را مشروط بر این اعلام کرده که طرف‌های عراقی درباره حل و فصل پرونده وی به توافق نرسند.

میزبانی از دیکتاتورها به یکی از رسم‌های رژیم سعودی تبدیل شده است. "زین العابدین بن علی" رئیس جمهور رژیم سابق تونس از جمله این دیکتاتورهاست که هم اکنون در این کشور به سر می‌برد.

طارق الهاشمی به اتهام دست داشتن در حملات تروریستی تحت تعقیب قضایی قرار دارد و به همین دلیل به منطقه کردستان عراق فرار کرده و مسئولان این منطقه همچنان از اجرای درخواست دولت عراق برای تسلیم وی به دستگاه قضایی مرکزی طفره می‌روند.

انتهای پیام/ص