خراسان جنوبی نگین کویر ایران
بازدید نمایندگان ویژه استاندار از قاینات / استقبال بالای مسافران از زعفران

خبرگزاری فارس: نمایندگان ویژه استاندار خراسان جنوبی به همراه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی از فعالیت‌های ستاد تسهیلات سفرهای شهرستان قاینات بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید نمایندگان ویژه استاندار از قاینات / استقبال بالای مسافران از زعفران

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمد کاظم علوی مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان جنوبی به عنوان نماینده استاندار خراسان جنوبی صبح امروز از پایگاه‌های امدادی جمعیت هلال احمر، چادرهای راهنمای مسافر در مبادی ورودی شهرستان، چادرهای راهنمای مسافر نیروی انتظامی، تاسیسات بهداشتی و اقامتی و پارک‌ها، بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان قاینات بازدید کرد.

علوی سطح خدمات‌رسانی و فعالیت‌های شهرستان قاین را نسبت به سال گذشته مناسب خواند.

شهرستان قاین سرزمین آفتاب و طلای سرخ در شرق ایران و شمال استان خراسان جنوبی قرار دارد و از شمال به خواف و گناباد، از غرب به فردوس و سرایان و از جنوب به بیرجند و درمیان محدود شده و از جانب شرق مرزی به طول تقریبی 130 کیلومتر با کشور افغانستان دارد.

ارتفاع این ناحیه از سطح دریاهای آزاد 1440 متر و مساحت آن بالغ بر 17 هزار و 722 کیلومتر مربع است.

رشته کوه قهستان در غرب و شاسکوه و آهنگران در شرق آن سر به آسمان ستوده و بلندترین قله منطقه کمر سرخ با 2842 در نیم‌بلوک و پستترین نقطه با 610 متر در دق پترگان قرار دارد.

در شهرستان قاین و در منطقه شکار ممنوع شاسکوه قریب به 59 گونه پرنده، 25 نوع پستاندار و 17 گونه از خزندگان و دوزیستان منحصر به فرد زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/س20