فرمانده انتظامی جهرم تاکید کرد
لزوم آگاهی خانواده‌ها از خدمات پلیس

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی جهرم گفت: آگاهی اقشار مختلف جامعه از نحوه دریافت خدمات و امدادهای پلیس در مواقع ضروری حائز اهمیت است.

خبرگزاری فارس: لزوم آگاهی خانواده‌ها از خدمات پلیس

به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، یوسف ملک زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران آموزش دانستنی‌های انتظامی به فرزندان توسط والدین را ضروری دانست و اظهار کرد: آگاهی اقشار مختلف جامعه از نحوه دریافت خدمات و امدادهای پلیس در مواقع ضروری حائز اهمیت است و در این زمینه کودکان و نوجوانان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی افزود: در نبود والدین و مواقع تنهایی کودکان و نوجوانان در محیط‌های مختلف ممکن است شرایط ویژه‌ای پیش آید و فرزندان به تنهایی در شرایط استثنایی قرار گرفته و احتیاج به کمک داشته باشند.

ملک زاده با بیان اینکه والدین به فرزندان خود نحوه تماس با مرکز فوریت‌های 110 پلیس را آموزش دهند، گفت: والدین نحوه تماس صحیح با پلیس را به فرزندان خود آموزش داده و آنها را مطلع کنند تا در صورت بروز موارد فوریتی، حوادث، تصادفات و اتفاقات ویژه با مرکز 110 تماس گیرند.  

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: علاوه بر شماره تلفن 110، مرکز پیام شماره 300051110 نیز به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی به صورت پیامک است.

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم تصریح کرد: به فرزندان خود بیاموزیم تا به پلیس اعتماد کرده و از تماس بی‌مورد خطوط 110 خودداری کنند، چراکه ممکن است با اشغال این خطوط جان هموطن دیگر در خطر بوده و نتواند با پلیس ارتباط برقرار کند.

انتهای پیام/س20