راهپیمایی اعلام همبستگی با مردم فلسطین در مغرب برگزار شد

خبرگزاری فارس: ده‌ها هزار نفر از مردم مغرب عصر دیروز با برگزاری راهپیمایی در رباط، پایتخت مغرب، حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: راهپیمایی اعلام همبستگی با مردم فلسطین در مغرب برگزار شد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیره"، ده‌ها هزار نفر از مردم مغرب عصر یکشنبه با برگزاری یک راهپیمایی، همبستگی خود با مردم فلسطین را اعلام کرده و شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی سر دادند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، سکوت کشورهای عربی را محکوم کرده و پرچم های مردم فلسطین و تصاویر مسجد الاقصی را با خود حمل می کردند؛ همچنین پرچم رژیم صهیونیستی را در خیابان اصلی رباط به آتش کشیدند.

بر اساس گزارش ها، در این تظاهرات که توسط گروه "العدل و الاحسان" مغرب برگزار شده بود، دست کم 40 هزار نفر به تظاهرات کنندگان پیوستند؛ اما برگزار کنندگان تظاهرات این تعداد را 100 هزار نفر اعلام کردند.

"حسن بنجاح"، سخنگوی رسمی گروه "العدل و الاحسان" اعلام کرد: همه می دانند که چنین تظاهراتی در خیابانهای رباط، بی نظیر بود.

مغرب به عنوان سخنگو میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی، نقش میانجیگری داشت؛ این کشور در سال 1994 روابط دیپلماتیک محدودی با رژیم صهیونیستی برقرار کرد، اما در سال 2000 همه روابط خود با این رژیم را قطع کرد.

انتهای پیام/++