از ابتدای نوروز تاکنون صورت گرفته است
بازدید 35 هزار مهمان از اماکن مذهبی و تفریحی هندیجان

خبرگزاری فارس: فرماندار هندیجان گفت: از ابتدای نوروز تاکنون 35 هزار مهمان و مسافر در قالب کاروان‌های راهیان نور از اماکن مذهبی و تفریحی این منطقه دیدن کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: بازدید 35 هزار مهمان از اماکن مذهبی و تفریحی هندیجان

بهروز فرج‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار داشت: هندیجان یکی از شهرهای تاریخی ایران با قدمتی بیش از 3 هزار سال، در جنوب شرقی استان خوزستان و در 70 کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر و در شمال خلیج فارس قرار گرفته است.

وی افزود: رودخانه‌ای موسوم به هندیجان یا زهره این شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند.

فرماندار هندیجان تصریح کرد: از نظر اقتصادی رودخانه "هندیجان" نقش تعیین کننده‌ای در زندگی مردم داشته و این تأثیرگذاری به میزانی بوده که قلمرو جغرافیایی و منطقه را نیز با نام رودخانه مشخص می‌کردند.

این مسئول اضافه کرد: رودخانه "هندیجان" که قسمتی از آن از سرچشمه تا "خلیج فارس" ادامه دارد و همچنین بنادر سجافی و بحرکان از جمله اماکن تفریحی این منطقه هستند.

فرج‌اللهی تصریح کرد: امامزاده عبدالله و دهنو نیز از دیگر اماکن مذهبی و مقدس در این منطقه بوده که در این روزها بیش از پیش مورد توجه و بازدید مسافران و زوار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همه تلاش دستگاه‌های اجرایی در منطقه ایجاد محیطی مطلوب و در خور شأن شهروندان و مسافران نوروزی است.

فرماندار هندیجان متذکر شد: صنعت شیلات نیز از کهن‌ترین صنایع در هندیجان بوده و هست که قدمت آن به سال‌ها پیش می‌رسد. به گفته وی منطقه بحرکان که جنوب هندیجان قرار دارد نیز از مناطق مهم گردشگری و صید میگوی صورتی و انواع دیگر میگوهای مرغوب منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود که در حوزه صیادی هندیجان واقع است.

انتهای پیام/ن۲۰