هتل‌های تهران در تكمیل اظهارنامه‌های بهداشتی پیشرو هستند

» سرویس: فرهنگی و هنری - گردشگری و حج

مدیر اجرایی اتحادیه‌ی هتل‌داران تهران گفت: نود درصد هتل‌های تهران، اظهارنامه‌های بهداشتی امسال خود را تكمیل كرده‌اند.

رجبعلی خسروآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادامه داد: استانداردسازی در وضعیت بهداشت هتل‌ها یكی از مهم‌ترین مواردی است كه همیشه و بخصوص در ایام پیك سفر باید به آن توجه داشت. به همین دلیل، بحث نظارت بهداشتی دستورالعمل خوداظهاری بهداشتی هتل‌ها را تنظیم كردیم و در قالب اظهارنامه‌ی بهداشتی به هتل‌های تهران فرستادیم.

وی بیان كرد:‌ براساس توافق‌نامه‌ای كه اتحادیه‌ی هتل‌داران با وزارت بهداشت تنظیم كرد به جای آن‌كه دولت كارشناسان خود را به هتل‌ها بفرستد تا بعد از تكمیل چك‌لیست هتل‌ها توسط اتحادیه و تطبیق آن‌ها با موارد مطرح‌شده‌ی وزرات بهداشت، آن‌ها را تأیید كند، خود هتل‌ها در اظهارنامه‌های بهداشتی این كار را به بهترین نحو انجام می‌دهند. در این دستورالعمل چگونگی خوداظهاری هتل‌ها نیز تهیه شده است.

او با تأكید بر این‌كه پر كردن فرم اظهارنامه‌های مالیاتی توسط هتل‌ها باید تا پایان تابستان امسال كاملا نهادینه شود، اظهار كرد: براساس آخرین آمار، 90 درصد هتل‌ها این فرم را تا كنون تكمیل كرد‌ه‌اند، این اتفاق برای شروع طرح، اتفاق خوبی است. باید 10 درصد دیگر هتل‌ها را نیز برای این كار ترغیب كنیم تا پس از نهادینه شدن آن در هتل‌های تهران، آن را به استان‌های دیگر هم تعمیم دهیم.

وی ادامه داد: حدود 60 درصد اظهارنامه‌های بهداشتی كه توسط 90 درصد هتل‌های تهران پر شده‌اند، بدون مشكل‌اند و 30 درصد باقی‌مانده در برخی موارد تذكرهایی گرفتند. قرار است آن 30 درصد، مشكلات خود را برطرف كنند تا تأییدیه‌ی بهداشتی آن‌ها نیز امضا شود.

مدیر اجرایی هتل‌داران تهران با اشاره به برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران از 20 مرداد تا 14 شهریور امسال، گفت: اتحادیه‌ی هتل‌داران تهران در حال برگزاری جلسات فشرده و انجام برنامه‌ریزی برای چگونگی استقرار شركت‌كنندگان این اجلاس در هتل‌های تهران است. بیشتر هتل‌های تهران نیز درگیر این قضیه هستند و تا كنون چند جلسه در این زمینه برگزار شده و چگونگی ارائه‌ی خدمات به مهمانان در توافق‌نامه‌ی نهایی آورده شده است.