رئیس سازمان ثبت احوال کشور:
کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان ثبت احوال کشور از اتمام آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: کارت هوشمند جدید جایگزین کارت ملی می‌شود

خبرگزاری فارس: کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، محمد ناظمی‌اردکانی ظهر امروز در جمع مدیران ثبت احوال شهرهای استان آذربایجان‌شرقی در اهر اظهار داشت: تاکنون 85 درصد اسناد سجلی سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو الکترونیکی شده‌اند و با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال‌جاری تمام اسناد این سازمان آرشیو الکترونیکی می‌شود.

وی افزود: با این اقدام سازمانثبت احوال کشور به یک سازمان الکترونیکی تبدیل می‌شود.

ناظمی گفت: با اتمام این طرح هرگونه خدماتی که در حوزه وظایف ثبت احوال که قبلاً فقط در زادگاه و اداره صادر کننده شناسنامه امکانپذیر بود از این پس و با آغاز فعالیت این سامانه، شهروندان می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در اقصی نقاط کشور کارهای مربوط به ثبت احوال خود را حل کنند.

وی گفت: با اجرای این طرح ضمن تکریم ارباب رجوع و صرفه‌جویی در هزینه‌ها شاهد تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان خواهیم بود.

وی، در خصوص صدور کارت ملی هوشمند به شهروندان نیز گفت: این کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود و مقدمات اولیه، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزارهای نصب شده و کارهای آزمایشی آن با صدور کارت ملی هوشمند در شهر مقدس قم به زودی آغاز و در ادامه نیز با آغاز عمومی صدور کارت به خانواده‌های معظم شهدا نخستین کارت‌ها صادر می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: هم اکنون 125 میلیون سند هویتی و بالغ بر 100 میلیون سند ولادت و نزدیک به 25 میلیون سند فوتی داریم.