عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
اثر افزایش نرخ ارز بر ‌محصولات کشاورزی/دولت برای کسری بودجه متمم بدهد

خبرگزاری فارس:عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به آثار منفی افزایش نرخ ارز بر قیمت نهاده‌ها گفت: اگر دولت برای جبران کسری بودجه اقدام به افزایش نرخ ارز می‌کند، راه حل بهتر ارائه متمم بودجه است.

خبرگزاری فارس: اثر افزایش نرخ ارز بر ‌محصولات کشاورزی/دولت برای کسری بودجه متمم بدهد

داود محمدجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به افزایش نرخ ارز و تأثیر آن در بخش کشاورزی گفت: تأثیر سوء آن بر روی نهاده‌های وارداتی بخش کشاورزی مانند جو و خوراک دام خیلی ملموس خواهد بود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: اگر سال گذشته جو را کیلویی360 تومان وارد می‌کردیم، امروز به قیمت 460 تومان وارد می‌کنیم و احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: همه اینها فشار زیادی را بر مردم وارد خواهد کرد.

*همراهی دولت با افزایش نرخ ارز به دلیل تامین کسری بودجه

محمدجانی افزود: شاید برخی معتقد باشند که دولت برای تأمین کسری بودجه خود با افزایش نرخ ارز موافق باشد،اگرچه نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد اما در صورتی که دولت چنین نظری داشته باشد،باید لایحه به مجلس ارائه کند و در این زمینه مجلس کمک خواهد کرد.
نماینده آباده و بوانات تصریح کرد: امروزه دامداران با مشکلات زیادی در زمینه تأمین خوراک دام به ویژه جو مواجه هستند.

*پیگیری نتیجه اعتبار 100 میلیارد تومانی حمایت از دامداری‌ها
 
وی در پاسخ به اینکه اخیرا با تصویب 250 میلیارد تومان حدود 100میلیارد تومان در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای تعدیل قیمت علوفه قرار داده شده، چرا مجلس نتیجه این اعتبار را پیگیری نمی‌کند،افزود: هفته گذشته جلسه‌ای با معاونت امور دام و تشکل‌های خصوصی در زمینه مشکلات دامداران در این زمینه داشتیم و نحوه استفاده و نتیجه حاصل از اعتبارات تخصیص یافته را پیگیری کردیم.
محمدجانی در زمینه نتیجه این پیگیری گفت: موضوع کارشناسی و قرار شد همت بیشتری در تعدیل قیمت علوفه داشته باشند.

*مردم از اجرای هدفمندی ناراضی‌ا ند

وی همچنین در خصوص جمع‌بندی از فاز اول اجرای هدفمندی در بخش کشاورزی گفت: مردم از هدفمندی یارانه‌ها رضایت کاملی ندارند در بخش کشاورزی هم مشکلات زیادی ایجاد شده و صرفه اقتصادی برای کشاورز ندارد، در حال حاضر بخش قابل توجهی از تولید‌ی‌های کشاورزی تعطیل شده و به ویژه در مواردی که استفاده از سوخت مثلا در چاه‌های کشاورزی وجود دارد مردم خسارت بیشتری می‌بینند.
محمدجانی گفت: اطلاع دارم تعدادی از کشاورزان مزارع خود را تعطیل کرده‌اند و در باغات هم شاید به این دلیل مراقب باشند تا سبز بمانند اما صرفه اقتصادی برای آنها ندارد.

*عدم اختصاص درآمد یارانه به تولید موجب تورم می شود

وی افزود: بسته‌های حمایتی در بخش کشاورزی همه در حد شعار مطرح شده و کمتر به مرحله عمل وارد شده است.
محمدجانی در پاسخ به اینکه دولت اعلام کرده در مرحله دوم اجرای هدفمندی ۱۰۰در صد درآمد حاصل به مردم داده می‌شود، گفت: در صورتی که درآمدها در بخش تولید و به ویژه در بخش کشاورزی هزینه نشود، موجب تورم در جامعه شده و مشکلات اقتصادی برای مردم ایجاد می‌کند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: طبق قانون 50 درصد برای مردم و  30 درصد تولید و  20 درصد برای کارهای عمرانی دولت باید لحاظ شود و هرگونه تغییر در این روند باید با تصویب مجلس صورت گیرد.
انتهای پیام/م

   


روزنامه مصری الاهرام:
راهی جز عذرخواهی رسمی آمریکایی‌ها از ایران باقی نمانده است

خبرگزاری فارس: روزنامه مصری الاهرام با بیان این‌که برای بازگرداندن پهپاد جاسوسی آمریکا راهی جز عذرخواهی رسمی برای کاخ سفید از ایرانی‌ها وجود ندارد، تاکید کرد که این اقدام تفوق تکنولوژیکی ایرانی ها در جنگ الکترونیک بر امریکا را ثابت کرد.

خبرگزاری فارس: راهی جز عذرخواهی رسمی آمریکایی‌ها از ایران باقی نمانده است

به گزارش فارس، به دنبال سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا بواسطه پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران، تهران از آمریکا خواست به خاطر تجاوز به حریم هوایی‌اش عذرخواهی کند، این درحالی است که "باراک اوباما"، رئیس جمهوری آمریکا نیز از ایران درخواست کرد، هواپیمای جاسوسی سرنگون شده را به این کشور باز گرداند.
 
* درخواست ایران جهت عذرخواهی رسمی آمریکا
 
روزنامه مصری از الاهرام در این‌باره می‌نویسد: به نظر می‌رسد، آمریکایی‌ها بار دیگر مجبور شوند، آشکارا و صریحا از ایران عذرخواهی خواهی کنند تا شاید ایرانی‌ها راضی به بازگرداندن هواپیمای جاسوسی RQ-170 آمریکایی‌ها شوند که پدافند هوایی ایران آن را سرنگون کرد.
 
* اثبات تفوق تکنولوژیکی ایران
 
الاهرام در ادامه می‌نویسد: ایرانی‌ها در واقع با سرنگون کردن این هواپیما یا به عبارت بهتر بر زمین نشاندن آن به‌گونه‌ای که کمترین آسیب را به آن وارد کنند، عملا توانمندی و تفوق تکنولوژیکی خود را به اثبات رساندند، آن‌ هم در شرایطی که تهران به خاطر عدم صرف نظر کردن از برنامه هسته‌ای خود به شدت توسط آمریکا و اسرائیل تهدید به حمله نظامی می‌شد.
به همین دلیل این روزنامه مصری تاکید می‌کند که در این شرایط بسیار ساده‌لوحانه است، اگر آمریکایی‌ها تصور کنند که ایران بدون عذرخواهی رسمی کاخ سفید به دلیل نقض حریم هوایی ایران و جاسوسی علیه تاسیسات هسته‌ای و نظامی این کشور اقدام به تحویل هواپیما نمایند.
 
* حمایت روسیه و چین و تقویت موضع ایران
 
الاهرام در ادامه می‌نویسد: آنچه در این میان این موضع ایران را تقویت می‌کند، حمایت بی‌سابقه‌ روسیه و چین از تهران است که حتی با سیاست تشدید مجازات‌ها علیه ایران مخالفت کرده‌اند،‌ بگونه‌ای که چین را واداشت تا رسما اعلام کند،‌ سیاست تحمیل مجازات علیه ایران را رد می‌کند، حتی اگر این موضوع به جنگ جهانی سوم منجر شود. 
 
* سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا حدی برای عملیات جاسوسی آمریکا قائل شد

الاهرام در ادامه تاکید می‌کند که سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکا در خاک ایران و بواسطه پدافند هوایی ایران رویدادی بسیار مهم در جنگ‌های تکنولوژیک است، بویژه آن که آمریکا عادت کرده تا از نیروی دریایی خود آزادانه و هرگونه که بخواهد، جهت جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات از کشورهای دیگر جهان استفاده کند و در این راه تنها و تنها بر تفوق تکنولوژیک خود استناد می‌جوید تا با تکیه بر این تکنولوژی تمام قوانین و عرف‌های بین المللی را زیر پابگذارد و با استفاده از ماهواره‌ها و تلسکوب‌های و دوربین‌های بسیار دقیق و انواع هواپیماهای جاسوسی از هر کشور و هر منطقه در جهان اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد و اقدام به جاسوسی علیه آن نماید.
این روزنامه مصری در ادامه تاکیدات خود می‌نویسد: سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران در واقع حد و حدودی برای ماموریت‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا در کشورهای دیگر قائل شد و با قدرت بر این نکته تاکید کرد که آمریکا حتی به صورت موقت هم شده مجبور است، در استفاده ماموریت‌های تجسسی و اطلاعاتی خود تجدید نظر کرده و حد و حدودی برای آنها قائل شود.
 
* تشابه حادثه با سرنگونی دو هواپیمای جاسوسی آمریکا در چین
 
الاهرام معتقد است: سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در ایران تداعی کننده واقعه سرنگونی دو هواپیمای جاسوسی EP-3E آمریکا در یکم آوریل 2001 در چین است که با این‌که موجب بروز بحرانی بزرگ میان پکن و واشنگتن شد، اما با مذاکره دو طرف و عذرخواهی رسمی "جرج بوش" پسر و برخی از مقامات بلند پایه کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا از چین همراه بود تا پکن راضی به بازگرداندن دو هواپیمای امریکایی پس از استفاده از اسرار تکنولوژیکی و اطلاعاتی آن شود. 
الاهرام می‌افزاید: با این تفاوت که در حادثه اول عرض اندام میان دو قدرت بزرگ جهان به نام آمریکا و چین بود، ‌در حالی‌که در حادثه دوم اگرچه عرض اندام میان یک قدرت جهانی به نام آمریکا و یک قدرت منطقه‌ای یزگ به نام ایران است، اما ایران موفق شد، پس از آن‌که تفوق تکنولوژیکی خود را بر آمریکا تحمیل نماید، با سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا شکست این کشور در جنگ الکترونیک را رقم بزند.
 
* سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا و دستاوردهای آن برای ایران
 
این درحالی است که الاهرام می‌نویسد: روسیه و چین نیز تلاش بسیار می‌کنند، تا از اطلاعات و تکنولوژی بکار رفته در پهپاد جاسوسی آمریکا استفاده کنند و این عملا برگ برنده‌ای در دست تهران است تا از آن هر آن‌گونه که بخواهد استفاده کند، افزون بر این‌که علاقه روسیه و چین برای دستیابی به اطلاعات و تکنولوژی بکار رفته در این هواپیما موجب می‌شود تا این نزاع از نزاع میان آمریکا و ایران فراتر رفته و به نزاعی بین المللی تبدیل شود که شاید تغییر موازانه قوای بین المللی و تجدید نظر در نظام بین المللی و بازگرداندن مجدد نظام چند قطبی به جای نظام یک قبطی در جهان را به همراه داشته باشد.
اما روزنامه مصری الاهرام در پایان تاکید می‌کند که اگر آمریکا درپی باز گرداندن هواپیمای جاسوسی خویش است، راهی جز عذرخواهی از ایران را ندارد که این دستاوردهای بسیاری برای ایران به همراه دارد. 
 
انتهای پیام/ی

   


کرانچار در نشست خبری فردا شرکت نمی‌کند

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری فردا شرکت نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: کرانچار در نشست خبری فردا شرکت نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان لیگ ساعت برگزاری نشست خبری پرویز مظلومی و کرانچار سرمربیان تیم های استقلال و سپاهان را ۱۴ فردا اعلام کرده اما تیم سپاهان در این ساعت در اصفهان تمرین دارد و عصر فردا بلیت پرواز به تهران را دارد.

در همین راستا کرانچار که می خواهد در آخرین جلسه تمرینی در کنار بازیکنان باشد، علیرضا مرزبان دستیار خود را به این نشست خبری می فرستد.
مرزبان صبح پنجشنبه به تهران می آید تا در نشست خبری شرکت کند.
دیدار تیم های استقلال و سپاهان جمعه ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
انتهای پیام/

   


مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
بیمه تنها 10 درصد قالیبافان سراسر کشور طی دو سال

خبرگزاری فارس: مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولید‌کننده فرش دستباف گفت: طرح بیمه قالیبافان از سال 88 اجرایی شده ولی علی‌رغم گذشت دو سال متأسفانه تنها 10 درصد قالیبافان بیمه شده‌اند.

خبرگزاری فارس: بیمه تنها 10 درصد قالیبافان سراسر کشور طی دو سال

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به دغدغه بیمه‌ای قالیبافان، اظهار داشت: در رابطه با بافندگان فرش دستباف، طرح شبکه بافت فرش برای تعاونی‌ها را تهیه و به مسئولان امر ارائه کردیم که متأسفانه تا به امروز هیچ حمایتی از این طرح صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: این طرح اهم دغدغه‌های حمایتی و معیشتی شبکه قالبافی کشور در حوزه تعاون را شامل می‌شد که بالطبع نیازمند تخصیص ردیف بودجه‌ای و حمایت سرمایه‌ای تا تحقق اهداف و تمهیدات لحاظ در طرح است ولی هنوز در این باره هیچ حمایتی شامل این بخش نشده است.
وی با اشاره به مغفول ماندن طرح پوشش بیمه‌ای به قالیبافان سراسر کشور، افزود: سازوکاری که برای اجرایی کردن این طرح اندیشیده شده مناسب بخش قالیبافی کشور نیست.
وی خاطرنشان کرد: بالغ بر دو میلیون قالیباف در سراسر کشور مشمول پوشش بیمه‌ای می‌شوند که علی‌رغم گذشت دو سال از صدور دستورالعمل اجرایی بیمه قالیبافان تنها 10 درصد از قالیبافان تحت پوشش شبکه بیمه‌‌ای کشور قرار گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: قالیباف برای اخذ امتیاز بیمه، علاوه بر مراجعه به اتحادیه صنفی و اخذ تأییدیه این اتحادیه و پرداخت هزینه‌های لازم باید مهیای حضور در کلاس‌های عملی و تئوری فنی حرفه‌ای شوند.
بهرامی ضمن تأکید بر سابقه چند دهه‌ای اکثر قالیبافان در این رشته، اظهار داشت: قالیبافی که از پشتوانه چندین ساله تولید فرش برخوردار است نیازی به گذراندن چند واحد تئوری و عملی ندارد به عبارتی معتقدم باید سازوکار مناسب‌تری برای صدور مجوز بیمه برای قالیبافان اندیشید تا بحث بیمه این قشر محروم با سرعت بیشتری محقق شود.
وی ادامه داد: با توجه به سابقه فعالیتی قالیبافان و شناسنامه‌های ثبت شده فرش به نام افراد، بالطبع امکان کوتاه کردن پروسه مراجعه به اتحادیه صنفی تا اخذ تأییدیه سازمان فنی حرفه‌ای کشور وجود دارد اما مسئولان امر بعد از دو سال هنوز به این مهم توجه ندارند.
وی افزود: بیمه حداکثر 200 قالیباف از مجموع دو میلیون شاغل در حرفه قالیبافی طی دو سال قطعاً عملکرد مطلوبی در حمایت از این قشر محروم تلقی نمی‌شود، در صورت تداوم روند فعلی و پوشش تمامی جامعه قالیبافی کشور نیازمند حداقل 10 سال زمان هستیم.
بهرامی تحمیل هزینه‌های جانبی ناشی از گذراندن پروسه بیمه قالیبافان از سوی اتحادیه صنفی، سازمان فنی‌حرفه‌ای و سازمان تأمین اجتماعی غیر قابل توجیه دانست و تأکید کرد:‌ نوع سیاستگذاری و مدیریت در این حوزه بسیار ناکارآمد و در تضاد با انتظارات فعالان در این حوزه است.
وی تصریح کرد: البته مخالفتی با علمی‌سازی قالیبافی در کشور ندارم اما نباید به این موضوع به شکل سطحی و گذرا نگاه کرد چرا که نگاه تخصصی به این حوزه نیازمند برنامه‌ریزی در سطوح مختلف شبکه آموزشی کشور و نهادینه کردن فرهنگ توجه به هنرهای اصیل ایران است.
انتهای پیام/ح

   


تحقیقات اسکاتلندیارد درباره جسد کشف شده در املاک ملکه

خبرگزاری فارس: پلیس بریتانیا تحقیقات خود را در رابطه با بقایای جسد یک زن یافت شده در املاک ملکه انگلستان آغاز کرده است.

خبرگزاری فارس: تحقیقات اسکاتلندیارد درباره جسد کشف شده در املاک ملکه

به گزارش خبرگزاری فارس، تحقیقات در رابطه با قتل این زن توسط پلیس آغاز شده. جسد توسط یک رهگذر در سندرینگهام نورفولک در شرق انگلستان کشف شده بود.

خانواده پادشاهی بریتانیا کریسمس را در این املاک گذرانده بودند و کشف جسد چند ساعت پس از آن بود که مراسم سال نو در کلیسا برگزار شده بود و در آن پرنس فیلیپ پس از بیماری قلبی خود نخستین حضور عمومی خود را تجربه کرد.

جسد در فاصله 5/1 کیلومتری ورودی اصلی سندرینگهام املاک 8000 هکتاری ملکه یافته شده است. هم اکنون ملکه 85 ساله و پرنس فیلیپ 90 ساله در این خانه سکونت دارند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه قربانی یک زن جوان بوده و جسد او بین یک تا 4 ماه بوده که در آنجا رها شده است.
 
کارشناسان پلیس در حال بررسی صحنه کشف جسد بوده و قرار است کالبدشکافی نیز روی جسد انجام شود.
از سال 1862 این املاک متعلق به 4 پادشاه بریتانیا بوده است.
انتهای پیام/
 

   


واکنش آمریکا به اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات با ۱+۵
ایران برای تعامل سازنده درباره برنامه هسته‌ای‌ آماده باشد

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اعلام آمادگی ایران برای مذاکرات هسته‌ای با ادامه تاکید بر تحریم این کشور گفت که ایران باید برای تعامل سازنده درباره برنامه هسته‌‌ای خود آماده باشد.

خبرگزاری فارس: ایران برای تعامل سازنده درباره برنامه هسته‌ای‌ آماده باشد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،"ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته در پاسخ به سوالی درباره اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای گفت که آمریکا و شرکای آن از جمله شرکای اروپایی به روشنی اعلام کرده‌اند که ایران فرصت دارد بر مذاکرات مبنی بر شرایط مطرح شده از سوی جامعه بین‌المللی در ماه سپتامبر بازگردد، اما آنها هنوز پاسخی نداده‌اند. 

وی افزود: ایرانی‌ها می‌دانند که چه انتظاری از آنها می‌رود. آنها باید به تعهدات جهانی خود عمل کنند و برای تعامل سازنده و جدی با هدف دستیابی به راه حلی جامع که اعتماد بین‌المللی را به ماهیت صلح‌آمیز برنامه آنها احیا کند، آماده باشند.

وی در عین حال گفت که تحریم‌های آمریکا علیه ایران ادامه خواهد داشت و در حال حاضر این تحریم‌ها سخت‌ترین تحریم‌هایی است که در جهان اعمال شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما اقدامات بیشتر را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین اعمال تحریم‌های بیشتر مهم نیست، بلکه اطمینان از این که آن تحریم‌ها که تاکنون اعمال شده توسط همه کشورها اجرا شود، اهمیت بیشتری دارد.

انتهای‌پیام/ط.ص

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic