ابوترابی‌فرد در مراسم سالگرد شهید علیمحمدی:
امروز دشمن به دنبال ترور افسران و فرماندهان اردوگاه جهاد علمی است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: دشمن از وجود نیروهای ارزشی آگاهی یافته و درصدد و ترور این افسران و فرماندهان اردوگاه جهاد علمی است.

خبرگزاری فارس: امروز دشمن به دنبال ترور افسران و فرماندهان اردوگاه جهاد علمی است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ‌محمدحسن ابوترابی‌فرد نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در مراسم دومین سالگرد شهادت دکتر مسعود علیمحمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران و شهدای علمی کشور که در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار شد،‌گفت: ‌انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای فراوانی به همراه داشته است که بی‌گمان در میان این دستاوردها چندین دستاورد بزرگ وجود دارد که مورد اذعان دوست و دشمن است.

وی افزود: در کشوری که تجربه ۲۵۰۰ سال استبداد شاهنشاهی وجود دارد، امام خمینی(ره) بنای یک نظام سیاسی مبتنی بر آموزه‌های دینی و اراده ملی نهاد و ستون فقرات قانون اساسی را بر ۲ رکن بالنده اسلامیت و جمهوریت استوار ساخت.

وی در خصوص رکن اسلامیت و جمهوریت اظهار داشت:‌ اسلامیت را در حضور اسلام‌شناس و فقیه متعهد و صالح، مدیر ومدبر معنا می‌یابد و جمهوریت نیز در مشارکت مردم برای شکل‌گیری نهاد خرد و کلان در این نظام شکل می‌گیرد.

ابوترابی‌ تصریح کرد:‌ همه آحاد ملت، ‌دانشمندان، ‌دانشگاهیان و حوزویان وظیفه تحکیم ارکان نظام را با قوت و پیشبرد به سوی اهداف بر عهده دارند.

وی افزود: بی تردید مشاهده کشورهایی که ساختار‌ آنها براساس آموزه های انحرافی از دین و حاکمان آنها ظالم هستند این مطلب را تداعی خواهد کرد که هم اکنون شاهد تقابل ۲ اردوگاه علمی در جهان هستیم؛ نخست اردوگاه علمی همراه با آموزه‌های دینی و در طرف دیگر اردوگاه علمی منهای آموزه‌های دینی و اخلاقی، که تمام اهداف آنها مادی و بر پایه مسائل دنیوی است.

وی افزود: هم اکنون شاهد یک رشد و حرکت پرشتاب علمی در کشور هستیم که واقعیتی انکارناپذیر است و این پیشرفت‌ها به برکت تلاش دانشمندان متعهد کشورمان صورت می‌پذیرد.

وی در ادامه به تلاش دانشگاه تهران و دانشکده علوم این دانشگاه که شهید علیمحمدی نیز یکی از اعضای این دانشکده بود، اشاره کرد و گفت:‌ هم اکنون توانسته‌ایم در رشته شیمی گوی سبقت را از کشور پیشتازی چون ترکیه برباییم و به کشور نخست منطقه تبدیل شویم که این افتخار جز با همت دانشجویان، محققان و اساتید کشور میسر نمی‌شد و این پیشرفت‌ها نوید آینده درخشانی را نه ‌تنها برای ملت ایران بلکه برای امت اسلام را می‌دهد.
 
این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه با تاکید بر اینکه حرکت پرشتاب علمی کشور از آموزه‌های دینی الهام می‌گیرد، افزود: نخستین سوره‌ای که بر پیامبر اکرم نازل شد؛ در نخستین واژه خود عبارت قرائت و خواندن را بیان کرده است و این بدان معناست که در این دین یکی از مباحث اساسی خواندن و نوشتن است که از عمق ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: این علم که با نام خداوند آغاز می‌شود از تهدید دانش در امان است و امروز شاهد نتایج مهمی در عرصه این علم هستیم.

ابوترابی با تاکید بر اینکه باید با تجهیز علم به آموزه‌های دینی در برابر تهدیدات علمی که از آموزه‌های دینی بی‌بهره است و در اردوگاه کفر قرار می‌گیرد مقابله کرد، افزود: دشمن هم‌اکنون از وجود نیروهای ارزشی و فرماندهان اردوگاه علمی مبتنی بر آموزه‌های دینی آگاهی یافته است و درصدد از بین بردن و ترور این افسران و فرماندهان اردوگاه جهاد علمی هستند.

ابوترابی‌فرد در ادامه اظهار داشت:‌ اگر ایمان دانشمندان علمی کشورمان نبود به این قله علمی نمی‌رسیدند؛ همانطور که شهید علیمحمدی با ایمان و قدرت علمی خود نخستین فارغ التحصیل دکترا در رشته فیزیک در کشور بود و برای رسیدن به این جایگاه پای به خارج از کشور نگذاشت و جهان را از علم خود بهره‌مند کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در میان تمام پدیده‌ها و ممکنات تنها انسان است که امکان استفاده از قلم را دارد، قلم را بعنوان ابزار مهم انتقال علم که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است عنوان کرد و گفت: اگر قلم نبود قطعا بشر به مدارج بالای علم دست نمی‌یافت؛ ضمن اینکه اساتید فرزانه در زمینه توسعه علمی پس از انقلاب کاری برجسته صورت دادند و بنا به فرموده و رهنمودهای مقام معظم رهبری که بر توسعه علمی تاکید می‌ورزند می‌توان گفت این حقیقت از آموز‌ه‌های دینی الهام یافته است.
انتهای پیام/

   


عزت‌الله الوندی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
انتشار «سرگذشت موسیقی ایران» تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

خبرگزاری فارس: عزت‌الله الوندی از انتشار تازه‌ترین اثر خود با عنوان «سرگذشت موسیقی ایران» تا نمایشگاه کتاب تهران سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: انتشار «سرگذشت موسیقی ایران» تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

عزت‌الله الوندی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص تازه‌ترین اثر زیر چاپ و در دست نگارش خود اظهار داشت: نگارش کتاب «سرگذشت موسیقی ایران» چندی پیش به اتمام رسیده که هم‌اکنون از سوی نشر افق زیر چاپ است و بزودی روانه بازار نشر می‌شود.

وی با بیان اینکه این اثر از سری مجموعه کتاب‌های «داستان تمدن ایرانی» است، اضافه کرد: برای نگارش کتاب «سرگذشت موسیقی ایران» از منابعی همچون کتاب‌های کهن و آثاری که تاکنون درباره‌ موسیقی ایرانی نوشته و منتشر شده‌اند را مورد مطالعه قرار داده‌ام.

الوندی با بیان اینکه این اثر موسیقی ایرانی را از نگاه تاریخی، هنرمندان و شاعران معاصر بررسی می‌کند، ادامه داد: کتاب «سرگذشت موسیقی ایران» تا نمایشگاه بین‌المللی تهران سال آینده برای گروه سنی نوجوان به بالا منتشر و به مخاطبان این عرصه ارائه می‌شود.

به گزارش «توانا»، از این نویسنده تاکنون آثاری همچون «قلندر سیاه»، «قلندر سپید»، «بچه‌ها! دلم برایتان تنگ می‌شود»، «مثل همیشه ای کاش!»، «فردوسی»، «زرین کوب» و «تپه‌های بی‌مهتاب» منتشر و روانه بازار نشر شده است.
انتهای پیام/و

   


مشاور وزیر بهداشت در امور فناوری اطلاعات:
سیستم پرونده الکترونیک سلامت در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر می‌شود

خبرگزاری فارس: مشاور وزیر بهداشت در امور آمار و فناوری اطلاعات گفت: پرونده الکترونیک سلامت تا سال آینده در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مستقر می‌شود.

خبرگزاری فارس: سیستم پرونده الکترونیک سلامت در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین ریاضی در سومین نشست نشست سراسری مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی کشور که صبح امروز در سالن اجتماعات ستاد وزارت بهداشت آغاز شد، با بیان این مطلب گفت: در بحث آی تی، حوزه درمان از حوزه بهداشت جلوتر است و دفاتر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ها همزمان با توسعه پرونده الکترونیک سلامت باید این عقب افتادگی را هم جبران کنند که این جبران زمان خواهد برد.

بنابراین گزارش این نشست در دو بخش نشست تصویب آیین نامه فاوا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و کارگاه استقرار میان افزار سپاس(سامانه پرونده الکترونیک سلامت) برگزار می‌شود.

این گزارش حاکی است توسعه اتوماسیون اداری، نصب و نحوه کارکرد مسیریاب پایش سپاس، نحوه آماده سازی دانشگاه‌ها جهت نصب نود ها به همراه فازهای اجرایی پیاده سازی آن از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست است.
انتهای پیام/

   


اعضای کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی منصوب شدند

خبرگزاری فارس: وزیر ورزش و جوانان طی حکمی اعضای کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی را منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: اعضای کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی منصوب شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، با حکم وزیر ورزش و جوانان محمد‌صادق اکبری و وحید موسی‌زاده به عنوان مسئول و دبیر کمیته و حمید سجادی، عصمت‌الله ساکی‌زاده، صاحب حجتی، سیروس احمدی و پژمان نیاکی به عنوان دیگر اعضای این کمیته منصوب شدند.

متن حکم محمد عباسی به این شرح است:

«اکنون که در آستانه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار گرفته‌ایم نظر به تعهد و تجارب ارزشمند، جنابعالی را به عنوان عضو کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم.

امیدوارم با بهره‌مندی از الطاف و عنایات الهی در گرامیداشت این ایام مبارک که مقارن با خجسته میلاد فرخنده حضرت ختمی مرتبت حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) می‌باشد، با همکاری مجدانه سایر مدیران وزارتخانه در سطح کشور نسبت به اشاعه و ترویج آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تاکید بر تجدید میثاق و پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و شهدای والا مقاممان موفق و موید باشید.»

انتهای پیام/

   


زیانهای آسپرین بیشتر از فواید آن است

چهارشنبه 21 دی 1390 نویسنده: ramin h |

تحقیقات جدید ثابت کرد
زیانهای آسپرین بیشتر از فواید آن است

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در انگلیس نشان می‌دهد که زیانهای مصرف روزانه آسپرین برای پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی بیشتر از فواید آن است.

خبرگزاری فارس: زیانهای آسپرین بیشتر از فواید آن است

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از شبکه بی بی سی، پژوهشگران بیمارستان سن جورج در شهر لندن پایتخت انگلیس تحقیقاتی را انجام داد که گسترده‌ترین تحقیقات از نوع خود به شمار می‌رود زیرا در جریان آن افرادی مورد بررسی قرار گرفتد که سابقه شناخته شده‌ای در ابتلا به بیماریهای قلبی نداشتند.

تحقیقات به این نتیجه رسید که هر گونه فواید خوردن آسپرین (برای پیشگیری از سکته) در مقابل زیان احتمالی آن مبنی برخونریزی داخلی قرار دارد.

راو سیشاسای مسئول این تحقیقات گفت: فواید آسپرین برای افرادی که عوارض قلبی شناخته شده‌ای نداشتند، نه تنها خیلی کمتر از آن چیزی بود که پیشتر تصور می‌شد بلکه این دارو چه بسا ( با توجه به اینکه سبب خونریزی داخلی می شود) زیانهای زیادی هم دارد.

این تحقیقات روشن کرد: در حالی که آسپرین موفق به جلوگیری از ابتلا به سکته قلبی در یک نفر از هر 120 نفر شد اما در مقابل باعث شد که یک نفر از هر 73 نفر دچار خونریزی معده یا زخم معده در طول همین دوره شود.

این تحقیقات همچنین روشن کرد که آسپرین تاثیری بر میانگین مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماریهای سرطانی ندارد.

پیش از این نیز تحقیقات نشان داده بود که مصرف روزانه آسپرین ممکن است افراد را بیماری های عروقی مبتلا کند زیرا درمان با آسپرین برای همگان جوابگو نیست.

افزایش خطر ابتلا به ناشنوایی یا کاهش شنوایی، افزایش احتمال ابتلا به فشار خون بالا و عوارض جدی برای مادر در طول دوره بارداری و ایجاد مانع در تشخیص سرطان پروستات در افرادی که به طور منظم آسپرین استفاده می‌کنند، از جمله مضرات دیگر این دارو به شمار می رود.

کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال، کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، حفاظت در برابر آلزایمر، کمک به پیشگیری از سکته مغزی، محافظت در برابربیماری پارکینسون، جلوگیری از ابتلا به آسم در زنان، حفاظت در برابر حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت، کاهش مرگ زنان بر اثر حمله قلبی نیز از فواید مصرف آسپرین عنوان شده است.
انتهای پیام/

   


تحلیل روزنامه‌های پاکستان از رابطه ایران و آمریکا:
آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد/ایران در قضیه پهباد، غرور آمریکا را شکست

خبرگزاری فارس: رسانه‌های پاکستانی که علاقه‌مندی خاصی به دنبال کردن تحولات ایران به ویژه رفتارهای استکبارستیزانه در قبال آمریکا دارند، در تحلیل‌های خود آمریکا را خشمگین از اقدامات تهران دانسته و بسته شدن تنگه هرمز را یکی از قابلیت‌های ایران برشمردند.

خبرگزاری فارس: آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد/ایران در قضیه پهباد، غرور آمریکا را شکست

به گزارش فارس، روزنامه اردو زبان "نوای وقت" پاکستان در سرمقاله‌ای با عنوان" تهدیدات تجاوزگرانه آمریکا در قبال پاکستان و ایران، مقتضیات امنیت ملی ما، آیا زمان بیداری امت اسلامی فرا نرسیده است؟" به تحلیل مسائل اخیر به وجود آمده بین ایران و آمریکا می‌پردازد.

کشورهای اسلامی مانعی بر سر راه اهداف تجاوزکارانه آمریکا

این روزنامه با اشاره به اظهارات اخیر وزیر دفاع و نیز فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر اینکه آمریکا با استفاده از زور، تلاش ایران برای بستن تنگه هرمز را خنثی خواهد کرد، می‌نویسد: آمریکا که به‌زعم خود ژاندارم جهان می‌باشد کشورهای اسلامی را مانعی بر سر راه اهداف تجاوزکارانه و تهاجمی خود تلقی کرده و بر همین اساس به بهانه‌های مختلف به کشورهای اسلامی تجاوز می‌کند.

این روزنامه تهدید پاکستان و ایران از سوی آمریکا را نیز در راستای همین سیاست می‌داند.

این منبع با اشاره به سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه در حمایت از اسرائیل و نیز شرایطی که موجب قطع خط تدارکاتی ناتو توسط پاکستان شد، می‌افزاید: آمریکا به طور علنی ایران را تهدید می‌کند و این در حالی است که رهبری ایران به تهدید و ارعاب آمریکا اعتنایی نکرده و پاسخ تندتری به آنها می‌دهد.

به نوشته این روزنامه، به همین علت است که آمریکا تاکنون جرأت نکرده تجاوزاتی مشابه آنچه که در عراق، افغانستان و پاکستان انجام داده است را علیه ایران به مرحله اجرا درآورد.

ایران با سرنگون کردن پهباد آمریکایی غرور واشنگتن را شکست

روزنامه نوای وقت می‌افزاید: ایران با سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا غرور آنها را شکست و آمریکا حتی نتوانست هواپیمای خود را از ایران پس بگیرد.

نویسنده این مقاله معتقد است که آمریکا در خصوص تنگه هرمز نیز نخواهد توانست علیه ایران کاری را از پیش ببرد زیرا ملت ایران تحت رهبری شجاعانه آن کشور جهت مقابله با اهداف آمریکا مصم و استوار است.

ایستادگی کشورهای اسلامی مانع دست‌درازی آمریکا خواهد شد

به اعتقاد وی، اگر پاکستان نیز همانند ایران در برابر آمریکا مقاومت و ایستادگی نشان داده و دست آمریکا را از پاکستان کوتاه کند و سایر کشورهای اسلامی منطقه نیز به تهدیدات آمریکا پاسخ دهند، آمریکا جرأت حمله به هیچ کشور اسلامی را نخواهد داشت.

روزنامه اردو زبان "اکسپرس" پاکستان نیز در سرمقاله‌ای با عنوان "تهدید حمله آمریکا به ایران" با اشاره به اظهارات وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه آمریکا در صورت بسته شدن تنگه هرمز دست به اقدام متقابل خواهد زد، به ذکر تاریخچه‌ای از روابط آمریکا و ایران پرداخته و می‌نویسد: آمریکا از این تهدید ایران به شدت خشمگین است.

این روزنامه با اشاره به استعداد بالقوه ایران برای بستن تنگه هرمز می‌افزاید: آمریکا راه حل هر مسئله‌ای را در اقدام نظامی می‌داند و این روش تعجب‌برانگیز، سراسر جهان را به ناامنی کشانده و موجب گسترش تروریسم در جهان شده است.

نویسنده در پایان مقاله از آمریکایی‌ها می‌خواهد تا در این سیاست تجاوزکارانه خود  تجدید نظر کرده و بیش از این دنیا را به سمت ناامنی سوق ندهند.

انتهای پیام/م

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات