معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
در تولید داروهای پیشرفته از روسیه، چین و هند جلو می‌زنیم

خبرگزاری فارس: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: 24 دارو فناوری بالا تا پایان سال 91 در کشور تولید می‌شود و با این تولیدات در تولید این نوع داروها از روسیه، چین و هند جلو می‌زنیم.

خبرگزاری فارس: در تولید داروهای پیشرفته از روسیه، چین و هند جلو می‌زنیم

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفی قانعی در مراسم هفدهمین جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی که در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس گزارش مجله Nature در منطقه رشد بسیار خوبی از نظر تحقیقات پزشکی داشته و بیشترین شتاب با 20 درصد رشد مربوط به کشور ماست.

وی تصریح کرد: آنچه که باید در برنامه پنجم توسعه به آن برسیم الان به آن رسیده‌ایم و تا 15 سال دیگر در منطقه اول خواهیم بود. با اینکه 5 درصد دانشگاه‌ها را در اختیار داریم ولی 50 درصد تولید علم در دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد و 5 نفر دانشمندبرتر دنیا از کشور ما در رشته علوم پزشکی هستند.

قانعی اذعان داشت: ما نقشه جامع علمی کشور را به نحوی طراحی کردیم که قبل از برنامه به هدف برسیم به نحوی که سال گذشته 15 درصد رشد و امسال 20 درصد رشد تولید مقاله داشته‌ایم و این به دلیل عهدنامه‌ای است که بین ما و سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی بسته شده به طوری که می‌بینید دانشگاه علوم پزشکی تهران به اندازه کل تولید علمی ما تولید خواهد داشت.

وی تصریح کرد: برخی سوال می‌کنند که چرا شما همواره از مقاله و تولید علم صحبت می‌کنید ولی باید گفت که تمام اینها در عرصه عمل هم موثر است به طوری که واردات دارویی ما فقط 5 درصد است و 95 درصد را در داخل تولید می‌کنیم اما طبق آمار سال 89 مجبور شدیم 40 درصد از پولمان را بابت همین 5 درصد صرف کنیم.

قانعی با اشاره به اینکه تا قبل از سال 84 فقط به دو محصول بیوتکنولوژی و بیوسیمیلار رسیده بودیم افزود: اما این امر تا پایان سال 91 به 24 دارو با تکنولوژی بالا می رسد و اکنون در فناوری‌های دارو از روسیه، چین و هند جلو می‌زنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه حتی در برنامه خود دقیقاً نام دارو و نام تولید کننده را نیز مشخص کرده‌ایم تصریح کرد: فقط با صرفه‌جویی در هزینه یک سال کل هزینه تحقیقات را درآوردیم.

قانعی با اشاره به اینکه اگر این جشنواره هر ساله تعداد بیشتری شرکت کننده داشته باشد نشان از افزایش تحقیقات و کیفیت خواهد بود، خاطرنشان کرد: نکته جالب اینجاست که تعداد برگزیده ما همچنان ثابت است و افرادی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که حداقل دانشیار باشند. به طوری که از بین 820 نفر شرکت کننده 43 نفر را انتخاب کردیم.

وی به دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر که در جشنواره رازی حائز رتبه شدند اشاره کرد و گفت: از بین دانشگاه‌های تیپ یک دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه تیپ دو علوم پزشکی بقیه‌الله بود و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز از دسته تیپ ۳ به عنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر هفدهمین جشنواره رازی شناخته شدند. 
انتهای پیام/

   


به تکیه‌خبر ارسال شد
عکس‌هایی از مراسم اربعین حسینی(ع) در بوستون آمریکا

خبرگزاری فارس: یکی از مخاطبان تکیه‌خبر تصاویری از مراسم سوگواری و دسته عزاداری شیعیان مقیم بوستون آمریکا در اربعین حسینی(ع) ارسال کرده است.

خبرگزاری فارس: عکس‌هایی از مراسم اربعین حسینی(ع) در بوستون آمریکا

به گزارش خبرگزاری فارس، شیعیان مقیم بوستون (پایتخت ایالت ماساچوست آمریکا) در اربعین حسینی(ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دشت کربلا به عزاداری پرداختند.
شیعیان بوستون روز یکشنبه پس از تجمع در مؤسسه امام صادق(ع) این شهر، در قالب دسته عزاداری و حضور در خیابان‌ها با حمل پارچه‌نوشته‌هایی به زبان انگلیسی، حامل پیام عزت و ظلم‌ستیزی امام حسین(ع) را بودند.
روی این پلاکاردها جملاتی نظیر «حسین(ع) عشق من است»، «مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است» و «اگر دین ندارید، ‌لااقل آزاده باشید» درج شده بود.
برای مشاهده تصاویری از این مراسم به ستون سمت چپ همین خبر مراجعه کنید.
انتهای پیام/ک

   


ربایش دختر ۱۳ ساله با انگیزه حل مشکلات اقتصادی
آدم‌ربا در کمتر از 12 ساعت توسط مأموران پلیس دستگیر شد

خبرگزاری فارس: مرد جوانی که با انگیزه برطرف کردن مشکلات مالی خود دختر ۱۳ ساله‌ای را ربوده بود در کمتر از ۱۲ ساعت توسط مأموران شناسایی و دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: آدم‌ربا در کمتر از 12 ساعت توسط مأموران پلیس دستگیر شد

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، ساعت 5 بعد از ظهر روز 26 دی‌ماه جاری فردی با مراجعه به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس به مأموران اعلام کرد که دختر سیزده ساله وی به اسم سیما ربوده شده و فرد ناشناسی در ازای آزادی این دختر درخواست 250 میلیون تومان کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور امیرآبادی، رئیس دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ و اداره یازدهم مبارزه با آدم ربایی قرار گرفت.

با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیم ویژه از کارآگاهان اداره یازدهم رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار داد.
 
در تحقیقات انجام شده از پدر سیما، وی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: دخترم به اسم سیما 13 ساله در مسیر بازگشت از مدرسه و در نزدیکی خانه ربوده شده و فردی ناشناس طی تماس تلفنی، در ازای آزادی دخترم درخواست مبلغ 250 میلیون تومان کرده است.

کارآگاهان اداره یازدهم در تحقیقات از محل کودک‌ربایی در منطقه حکیمیه تهران اطلاع پیدا کردند که یکی از همسایگان و کسبه محل که در محل ربوده شدن سیما حضور داشته، وی را در حین سوار شدن به یک دستگاه خودرو پژو پرشیا مشاهده کرده اما از آنجایی‌ که دختربچه خودش شخصاً و بدون هیچگونه درخواست کمکی سوار ماشین شده، وی در آن لحظه متوجه کودربایی دختربچه 13 ساله نشده است.
 
با توجه به اطلاعات بدست آمده از خودروی مورد استفاده در آدم‌ربایی و همچنین مشاهده چهره راننده خودرو پرشیا از سوی یکی از همسایگان، کارآگاهان اداره یازدهم که با توجه به اظهارات شاهد صحنه کودک‌ربایی اطمینان پیدا کرده بودند که آدم‌ربا به احتمال بسیار زیادی از بستگان و یا دوستان نزدیک خانوادگی دختربچه ربوده شده است، به تحقیقات در این خصوص پرداختند.
 
در این مرحله، کارآگاهان با چهره‌نگاری تصویر راننده پرشیا، موفق به ترسیم چهره فرضی و اولیه از راننده خودرو شدند.
 
در ادامه تحقیقات و با بدست آمدن تصویر اولیه از راننده پرشیا، تصویر این فرد در مقابل اعضای خانواده و والدین سیما قرار گرفت و آنها نیز بلافاصله یکی از دوستان نزدیک خانوادگی خود به اسم مهرداد 35 ساله را مورد شناسایی قرار دادند.
 
پدر سیما در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: مهرداد از دوستان بسیار قدیمی خانواده ما است، بگونه‌ای که دخترم سیما او را با عنوان عمو می‌شناسد و همیشه مهرداد را با همین عنوان صدا می‌کند.
 
وی در ادامه اظهارات خود گفت: مهرداد در زمینه خرید و فروش زمین و ملک فعالیت می‌کند اما از چندی پیش اطلاع پیدا کرده بودم که دچار مشکلات مالی شده و شدیداً درگیر این موضوع است.
 
با توجه به اطلاعات بدست آمده در زمینه مشکلات شدید مالی مهرداد و همچنین شناسایی به عنوان راننده خودروی استفاده شده در کودک ربایی توسط یکی از همسایگان به عنوان شاهد صحنه کودک‌ربایی، کارآگاهان اداره یازدهم با اطمینان از نقش و مشارکت مهرداد در کودک ربایی بلافاصله وی را در ساعت 2 بامداد امروز دستگیر و به اداره یازدهم منتقل کردند.
 
با آغاز تحقیقات، مهرداد که به هیچ عنوان تصور نمی‌کرد در این فاصله زمانی کوتاه شناسایی و دستگیر شود، در کمتر از دقایقی لب به اعتراف گشود و به کودک‌ربایی اعتراف و انگیزه خود از این اقدام را نیز مشکلات شدید مالی و ورشکستگی اقتصادی اعلام کرد.
 
با اطلاعات بدست آمده درباره محل نگهداری سیما در داخل انباری یک واحد مسکونی در منطقه تهرانپارس، کارآگاهان به محل نگهداری سیما رفته و او را در حالی‌که دست‌ و پا و دهانش به طور کامل بسته و در زیر یک لایه از پلاستیک قرار گرفته بود، در ساعت 3 بامداد امروز آزاد و به اداره یازدهم منتقل کردند.
 
سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به آزادسازی کودک ربوده شده در فاصله زمانی کمتر از 12 ساعت، گفت: با آزادسازی دختربچه ربوده شده و اطلاع والدین از آزادی فرزندشان و حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی، دختربچه این خانواده در ساعت 5 بامداد به خانواده‌اش تحویل و متهم پرونده نیز جهت صدور دستور مقام قضایی به دادسرای امور جنایی تهران انتقال داده شد.
انتهای پیام/

   


معاون حقوقی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران:
برخی آداب و رسوم مناطق دورافتاده کشور انطباقی با اسلام ندارد

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: هم اکنون برخی از آداب و رسوم منطقه‌ای و عرف‌های نادرست در برخی از مناطق دورافتاده کشور مشاهده می‌شود که هیچ انطباقی با اسلام ندارد.

خبرگزاری فارس: برخی آداب و رسوم مناطق دورافتاده کشور انطباقی با اسلام ندارد

به گزارش خبرنگار زنان فارس، فاطمه بداغی در نشست هم‌اندیشی راهبردی مسائل زن و خانواده که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه زنان باید تلاش کنیم به عدالت نزدیک‌تر شویم. هم اکنون برخی از آداب و رسوم منطقه‌ای و عرف‌های نادرست در برخی از مناطق دورافتاده کشور مشاهده می‌شود که هیچ انطباقی با اسلام ندارد.

وی افزود: باید در جهت حذف عرف‌های نادرست تلاش کنیم و ضمانت‌های اجرایی نهایی در این خصوص در قوانین طراحی شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به لایحه امنیت زنان و کودکان عنوان کرد: لایحه امنیت ملی زنان و کودکان در جهت شناسایی موارد خشونت و رفع آن از جهت پیشگیری و مبارزه با استفاده از ضمانت‌های اجرایی تلاش می‌کند.ضمانت‌های اجرایی کافی برای حمایت از کودکان در این لایحه مطرح می‌شود.

بداغی در ادامه با اشاره به لایحه حمایت از خانواده گفت: طولانی شدن تصویب این لایحه دادرسی خانواده در مجلس جای تأمل دارد.

وی ادامه داد: برخی از قوانین مدنی در حوزه زنان و خانواده نیاز به بازنگری دارند و می‌توان برای برخی از موارد شریعت ضمانت‌های اجرایی مناسب‌تری تعریف کرد به عنوان مثال برای موضوع حسن معاشرت و یا احترام به والدین می‌توان ضمانت‌های اجرایی مناسب‌تری در قانون مدنی پیش‌بینی کرد.
انتهای پیام/

   


یک روحانی باید متعهد باشد

سه شنبه 27 دی 1390 نویسنده: ramin h |

علیخانی در نطق میان دستور:
یک روحانی باید متعهد باشد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: علیخانی با قرآن آسمانی و ‌ادعیه سروکار دارد و همه آنهایی که با من کار می‌کنند، می‌دانند که صبح‌ها تا قرآن و دعاهای وارده را نخوانم، از منزل بیرون نمی‌آیم.معتقدم یک روحانی باید متعهد باشد.

خبرگزاری فارس: یک روحانی باید متعهد باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین قدرت‌الله علیخانی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز طی نطقی میان دستور در صحن علنی مجلس خطاب به نمایندگان اظهار داشت: امام (ره) فرمودند اگر اتهامی به کسی زدند و اگر واقعا آن مطلب صدق نمی‌کرد، حتما تکذیب کنید چون اگر تکذیب نکنید، در ذهن عده‌ای خواهد ماند.
 
* صبح‌ها تا قرآن و دعا نخوانم، ‌از منزل بیرون نمی‌آیم/ من با قرآن و ادعیه سر و کار دارم

وی افزود: خدمت شما عرض می‌کنم که قصد تعریف و تمجید از خود را ندارم، ولی به شما عرض کنم که عزیزان، برادران، ملت شریف ایران من نسبتا یک روحانی متعهدی هستم که ‌در دفاع از روحانیت این را عرض می‌کنم، چون لباس روحانیت بر تن من هست و شاید ریا نباشد که خدمت شما عرض کنم ‌که‌ علیخانی با قرآن آسمانی و ‌ادعیه سروکار دارد و همه آنهایی که با من کار می‌کنند، می‌دانند که صبح‌ها تا قرآن و دعاهای وارده را نخوانم، از منزل بیرون نمی‌آیم.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معتقدیم که باید یک روحانی متعهد باشد.

* صبح‌ها حدود ۱۵ دعا می‌خوانم

"من در جای خود و به اندازه خودم متعهد هستم و تا جایی که امکان داشته باشد، مراعات احکام اسلامی و قرآن را انجام داده‌ام و شما را هم راهنمایی می‌کنم، به دعایی که در ادعیه احمدیه وجود دارد و مرحوم آیت‌الله میرزایی آشتیانی آن را جمع کرده است، شاید حدود ۱۵ تا از این دعاها را بنده صبح‌ها نخوانم، از خانه بیرون نمی‌آیم؛ بعضی‌ها ۳ بار، بعضی‌ها ۶ بار، بعضی‌ها ۷ بار با ۷ صلوات و الی آخر".

* درجات علمی من را آیات عظام تأیید کرده‌اند
 
علیخانی تصریح کرد: درجات علمی من از طرف آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، و صافی تأیید شده است و ورود من به مجلس با تأیید حوزه علمیه بوده است.

 وی خطاب به نمایندگان ادامه داد: من لایق نیستم، بلکه شماها لایق این جمله امام ‌(ره) هستید و آن اینکه آیت‌الله حسن صانعی قبل از انقلاب فرمودند که صبح به منزل امام (ره) می‌خواستم بروم که دیدم کاغذی را به درب منزل امام چسبانده‌اند، عصبانی شدم و آن را کندم. وقتی وارد حیاط شدم، دیدم امام (ره) در حال وضو گرفتن هستند، ایشان کاغذی که در دستم بود را دیدند و فرمودند آن کاغذ را من هم صبح در حال قدم زدن دیدم، ولی نکندم. آقای حاج حسن صانعی به انسان زنده فحش می‌دهد، با مرده کاری ندارد. من عرض کردم این شامل نمایندگان می‌شود و من لایقش نیستم ولی بدانید ما به عنوان یک طلبه تا امروز توانستیم آبروی طلبه‌ها و روحانیت را حفظ کنیم.

* قبل از انقلاب چند سال در قزوین امام جماعت بودم

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قبل از انقلاب من چندین سال در قزوین امام جماعت بودم و در آن دوران در کنار آیت‌الله مهدوی کنی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آقای عسگر اولادی، آقای دکتر بادامچیان، شهید لاجوردی، شهید کچویی که مظهر انقلاب همین‌ها بودند، در زندان خدمت و تلمذ می‌کردیم بنابراین برادران محترم بدانید که همه خوبیم، من هم اینجور‌ که می‌گویند، بد نیستم بلکه یک ذره خوبم.
انتهای پیام/

   


گروه ایتالیایی با «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» به جشنواره تئاتر فجر رسید

خبرگزاری فارس: نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» با اقتباس از اثر جاودانه ژول ورن کاری از «جوزپه دی بودو» در بخش صحنه‌ای سی امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به روی صحنه می‌رود.

خبرگزاری فارس: گروه ایتالیایی با «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» به جشنواره تئاتر فجر رسید

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه رسمی اطلاع رسانی سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» از گروه تئاتر پولتاچ (Teatro Potlach) و با بازی دانیلا رنولی، ناتالیمِنتا، پائولو سوماریا، گائودی فانلی و ایلاریا مانوکیو در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه خواهد رفت.
این اثر یک نمایش تکنیکال است که بازیگران غوطه‌ور در صحنه طراحی شده با پروژکتورهای دیجیتال و آخرین نسل LEDها، در اکتشاف مرموز کاپیتان نمو، تماشگران را با خود همراه می‌کنند.
این نمایش که آخرین اثر گروه (Teatro Potlach) است، ریشه در ایده 30 ساله این گروه دارد. این ایده دربرگیرنده ترکیب گروهی از بازیگران و حضور آنها بر صحنه، با تاکید بر جدیدترین تکنولوژی‌های هنر دیجیتال و تکنیک های نورپردازی است.
گروه تئاتر پولتاچ در سال 1976 در ایتالیا تأسیس شده است و محصول اخیر این گروه در سال گذشته میلادی علاوه بر اجرا در شهرهای مختلف ایتالیا میهمان کشورهای دانمارک، سوئیس و هند بوده است.
در این نمایش لوکا روتزا طراح صحنه و نور، لائورا کُلومبو طراح لباس و گریم، سوفیا گولیاس دستیار کارگردان، آندرئا آندریانی دستیار طراح صحنه و سالواتوره پاسارو، مهناز اسماعیلی و اِستفانو دیبودو طراحی صحنه مجازی نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» هستند.

سی‌امین‌جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از تاریخ 5 تا 22 بهمن سال جاری به دبیری رحمت امینی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات