داروی کاهش وزن فرانسوی منجر به مرگ 1300 تن شده است

خبرگزاری فارس: داروی مدییتور که برای استفادۀ بیماران دیابتی است و در فرانسه به صورت گسترده به عنوان یک قرص لاغری تجویز شده بود تا قبل از جمع شدن آن دست کم منجر به مرگ 1300 تن شده است.

خبرگزاری فارس: داروی کاهش وزن فرانسوی منجر به مرگ 1300 تن شده است

به گزارش خبرگزاری فارس، انستیتو ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی فرانسه اعلام کرده که حدود 1300 نفر در جریان 33 سال مصرف این دارو جان خود را از دست داده اند.

با این وجود احتمال می رود که آمار واقعی بسیار بیشتر از این باشد.

مدییتور که نام آزمایشگاهی آن بنفلورکس بوده در ابتدا با هدف کاهش پروتئینهای چرب به نام لیپیدها ساخته شدند با این ادعا که به کنترل دیابت و قند خون بیماران کمک می کند.

اما این دارو باعث کاهش اشتها هم می شود که به معنای استفاده دومی برای آن برای استفاده از آن در میان دیابتیهای چاق بود. اما در واقع در سطح گسترده ای با تجویز پزشکان برای افرادی که قصد لاغری داشتند فروخته می شد.

در سال 2009 این دارو با کشف شواهدی مبنی بر آسیب رساندن آن به قلب از بازار اروپا جمع آوری شد و شرکت فرانسوی تولید کننده آن به دلیل کلاهبرداری هم اکنون تحت پیگرد قضایی است.

آمار جدید مبتنی بر مرگ های ناشی از اختلال در عملکرد پمپاژ قلب ناشی از این داروست. آمار اصلی از سیستم بیمه بهداشتی ملی فرانسه منتشر شده است که بیان کرده 303 هزار نفر در سال 3006 از این دارو استفاده کرده اند.

این آمار در حالی منتشر شده که داروی لاغری دیگری نیز با نام فنفلورامین در اواخر دهه 1990 با همین سرنوشت روبرو شد.

   


نماینده ولی فقیه در گیلان:
راهپیمایی مردم در 22 بهمن گسترده است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مردم در راهپیمایی فردا نشان می‌دهند انقلاب اسلامی را دوست دارند گفت: راهپیمایی مردم ایران در 22 بهمن گسترده است.

خبرگزاری فارس: راهپیمایی مردم در 22 بهمن گسترده است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مصلای امام خمینی (ره) به میلاد فرخنده پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد (ص)، امام صادق (ع) رئیس مذهب شیعه و تولد جمهوری اسلامی ایران در 22 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: امسال دو عید مذهبی و ملی کنارهم قرار گرفته‌اند و این میلاد فرخنده بر همگان مبارک باد.

وی ادامه داد: تولد پیامبر (ص) و انقلاب اسلامی دو عید هستند که دوران تاریک را پشت سر گذاشتند و خیر و برکت دنیا و آخرت را برای مردم به ارمغان آوردند.

قربانی انسان‌ها را دارای حیات مادی و معنوی خواند و تصریح کرد: عدالت و شرافت قبل از اسلام در جامعه مرده بود و به خدا، حق و عدالت توجه نمی‌شد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پیامبر (ص) جامعه را با تعالیم عالیه اسلام احیا کرد، بیان داشت: انسان‌ها در زندگی دارای حیات فردی و اجتماعی هستند ضمن اینکه مرگ انسان‌ها نیز دارای دو جنبه مرگ فردی و جمعی ملت‌ها و امت‌هاست.

وی، انقلاب اسلامی را سبب از بین رفتن رژیم سلطنتی 2500 ساله دانست و خاطرنشان کرد: با وقوع انقلاب اسلامی سنت شاهنشاهی و استکباری در ایران از بین رفت.

قربانی تولد پیامبر (ص) را موجب از بین رفتن سنت‌های جاهلی در جامعه عنوان کرد و ابراز داشت: وجود حکومت‌ها و هلاکت آنها در دست مردم است.

نماینده نخست مردم گیلان در خبرگان رهبری، عدالت را اصل ماندگاری حکومت‌ها در جامعه نامید و گفت: زمامداران و مردم باید عدالت را در جامعه پیاده کنند.

وی پیروی از رهنمودهای قرآن و ولی امر مسلمین را موجب ماندگاری جمهوری اسلامی ذکر کرد و افزود: عدالت و تبعیض از عوامل ماندگاری و از بین رفتن حکومت‌هاست.

قربانی با تاکید براینکه خداوند سرنوشت مردم را به دست خودشان رقم می‌زند، یادآور شد: حکومت‌های غربی به دلیل تبعیض در حال از بین رفتن هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: ماهواره نوید در سی‌و سومین بهار انقلاب اسلامی به فضا پرتاب شد.

وی جمهوری اسلامی ایران را در جهان مقتدر توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در جهان تاثیرگذار است.

قربانی وجود راهبران آگاه را سبب بالندگی ملت‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: امروز دنیا گرفتار رهبران خودفروخته شده است.

امام جمعه رشت رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را موجب شکوفایی جامعه اسلامی خواند و تصریح کرد: مردم در 33 سال گذشته همواره از امام راحل و مقام معظم رهبری تبعیت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم در 22 بهمن با حضور گسترده خود نشان می‌دهند انقلاب اسلامی را دوست دارند، تصریح کرد: مردم در راهپیمایی فردا نشان می‌دهند در سایه مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند.

قربانی رهنمودهای مقام معظم رهبری را کلید گشایش تمام مشکلات دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با همکاری مردم جامعه را هدایت می‌کنند.

نماینده نخست مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت وجود مقدس پیامبر اسلام (ص) در جهان، بیان داشت: بیداری دنیای اسلام و جهان تنها برای مسائل اقتصادی نبوده بلکه حرکت‌های توفنده مردم برای نجات از دست دیکتاتورهاست.

وی به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیاری از رد صلاحیت شدگان توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند و این امر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کرده است.

قربانی با بیان اینکه ممکن است شورای نگهبان در رد صلاحیت بعضی از افراد اشتباه کرده باشد، ابراز داشت: افراد نباید با انقلاب قهر کنند و با حضور حداکثری در انتخابات به نمایندگان اصلح رای دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر انتخاب کاندیداهای اهل دانش و معرفت توسط مردم تاکید کرد و بیان داشت: مردم به کاندیداهایی رای دهند که در خط ولایت حرکت می‌کنند.

وی از سخنرانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم 22 بهمن امسال در شهر رشت خبر داد و اذعان داشت: مردم گیلان ولایی هستند و تا آخرین نفس در راه انقلاب و امامت ایستاده‌اند.

   


امام جمعه کرمان:
گزینه‌های ایران برای آمریکا روی میز است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر خلاف تمام توطئه‌ها در اوج عزت و عظمت به سر می‌برد، گفت: گزینه‌های ایران برای آمریکا روی میز است.

خبرگزاری فارس: گزینه‌های ایران برای آمریکا روی میز است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در آیین نماز جمعه این هفته کرمان با دعوت از نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناهان اظهار داشت: انسان با تقوا و بااخلاق دارای ارزش است.

وی شجاعت و بصیرت را از ویژگی‌های بارز امام خمینی (ره) برشمرد و افزود: این عوامل موجب پیروزی امام راحل در زمانی شد که غرب، آمریکا، شوروی سابق و کشورهای منطقه از شاه حمایت می‌کردند.

جعفری با اشاره به اینکه حرکت امام خمینی (ره) تمام متفکران و دانشمندان جهان را مبهوت کرد، ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران بر خلاف تمام توطئه‌ها،‌ دشمنی‌ها و فشارها در اوج عزت و عظمت به سر می‌برد.

وی تصریح کرد: اگر آمریکا تمام دنیا را در اختیار خود گیرد و تمام کشورها به او کمک کنند و به مقابله با جمهوری اسلامی بپردازند در صورتی که ملت ایران به رهبری امام خود به وظایف فردی، اجتماعی و سیاسی عمل کند،‌ به قول امام راحل آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.

امام جمعه کرمان با اشاره به سخن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه تمام گزینه‌ها برای ایران روی میز است، عنوان کرد: گزینه‌های ما هم برای آمریکا روی میز است.

جعفری خاطرنشان کرد: ایران از نظر نظامی به مرحله بسیار خوبی رسیده و دنیا نیز قدرت نیروهای مسلح ما را درک کرده است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما گوش به فرمان رهبری هستند، گفت: اگر رهبری یک جمله بگوید، نیروهای مسلح با اخلاص و صمیمیت هرچه تمام‌تر دستور ایشان را اجرا می‌کنند و این امر را برای خود افتخار و عمل صالح می‌دانند.

جعفری تصریح کرد: سربازان آمریکایی از حیوان پست‌تر هستند و در کشورهای اشغالی به حرکت‌های زشت و ناپسندی دست زده‌اند و می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه انبار بعضی از کشورها پر از سلاح‌های هسته‌ای است، افزود: همین کشورها نمی‌خواهند که ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برسد و وقت ما را تلف می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان از مردم برای حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و گفت: آیت‌الله سید احمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری سخنران آیین راهپیمایی فردا در کرمان است.

جعفری ابراز داشت: در روز 19 بهمن ماه سال 57 نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) بیعت کردند و آبروی آمریکا را بردند.

   


نمازجمعه پایگاه فهم حقایق است

جمعه 21 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

امام جمعه بیرجند:
نمازجمعه پایگاه فهم حقایق است

خبرگزاری فارس: امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه نماز جمعه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: نمازجمعه پایگاه فهم حقایق است.

خبرگزاری فارس: نمازجمعه پایگاه فهم حقایق است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به اینکه باید در نمازجمعه حقایق به خوبی روشن شود، اظهار داشت: باید مومنان توجه ویژه به نمازجمعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر به کار و مال حرام نزدیک شویم دل انسان می‌میرد، افزود: باید انسان همیشه هوشیار و آگاه باشد و از کارهای حرام دوری کند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به میلاد مسعود خاتم‌الانبیا حضرت محمد(ص)، گفت: فلسفه رسالت رسول اکرم(ص) و سایر ائمه این است که انسان در هندسه تربیتی حق قرار گیرد.

رضایی بیرجندی، قرآن را کتاب رشد انسان‌ها دانست و تصریح کرد: مسلمانان باید کتاب الهی یعنی قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار داده و از راهنمایی‌های قرآن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه شیعه دو اصل عدل و امامت را در اصول دین برجسته کرد، گفت: ماهیت وجودی این دو اصل به توحید بر می‌گردد، اما اگر بخواهیم یک حرکت رو به جلو و رو به رشدی داشته باشیم باید به این دو اصل توجه ویژه داشته باشیم.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اثرگذاری این دو اصل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام‌خمینی(ره) در یک حرکت الهی با همه زورمداران، پول‌پرستان و دنیا پرستان به مقابله برخواست.

رضایی بیرجندی با اشاره به وجود آمدن صحنه برای نبرد با استکبار جهانی ابراز داشت: امروز هر کس که صحنه را خالی کند، بازنده است.

وی، روز اخلاق و مهرورزی، روز شکسته شدن حکومت نظامی و 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی را از مناسبت‌های این هفته دانست.

امام جمعه بیرجند به سخنان رهبری در نماز جمعه 14 بهمن اشاره کرد و گفت: باید مسئولان و مردم گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند و راه سعادت را با نگاه به انگشت اشاره ایشان بیابند.

رضایی بیرجندی به خشک شدن درختان کاج در برخی نقاط شهر بیرجند اشاره کرد و افزود: مسئولان امر باید به این امور هم توجه ویژه داشته باشند و نگذارند که درختانی که مایه حیاط انسان‌ها هستند از بین بروند.

وی بحث مسکن و اجاره‌های مغازه‌ها را بسیار دشوار دانست و گفت: مسئولان با برنامه‌ریزی درست و مردم هم با همکاری این مشکلات را رفع کنند.

   


روحانی برجسته عربستانی:
ملت بحرین شکست ‌ناپذیر است/ آل خلیفه و آل سعود نوکران آمریکا هستند

خبرگزاری فارس: یک روحانی برحسته عربستانی در خطبه های نماز جمعه امروز در منطقه شرقی عربستان گفت که آل خلیفه و آل سعود نوکران آمریکا هستند. هیچ چاره ای جز سرنگونی آل خلیفه وجود ندارد و ملت بحرین شکست ناپذیر است.

خبرگزاری فارس: ملت بحرین شکست ‌ناپذیر است/ آل خلیفه و آل سعود نوکران آمریکا هستند

به گزارش فارس،‌ آیت الله "نمر آل نمر" در خطبه های نماز جمعه امروز در منطقه شرقی عربستان سعودی از تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین حمایت کرد و گفت ما نیز همانند مردم بحرین فریاد می زنیم که "حمد [پادشاه بحرین] سرنگون باد".

وی در ادامه گفت: هر آنچه که ما در عربستان از فشارهای اجتماعی، اقتصادی و امنیتی متحمل می شویم در راستای دفاع از بحرین است.

آیت الله آل نمر اضافه کرد: خون هایمان را نثار پیروزی، عزب و کرامت خانواده هایمان در بحرین می کنیم و آنها سزاوار این فداکاری هستند.

این روحانی برجسته عربستانی گفت: ما باید خانواده هایمان در بحرین را با تمامی امکانات یاری دهیم. آنها موفق شدند تا خود را از قیمومیت طاغوت نجان دهند و تا پیروزی نهایی آنها و خروج نیروهای سپر جزیره با آنها همراه خواهیم بود.

آیت الله آل نمر گفت: آل سعود و آل خلیفه نوکران آمریکا بوده و بر خلاف خواسته آل سعود و آل خلیفه در کنار مردم بحرین خواهیم ایستاد.هیچ چاره ای جز سرنگونی آل خلیفه وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما خطوط پیروزی را در آسمان بحرین می بینیم و ملتی که در برابر طاغوت ایستادگی می کند شکست نخواهد خورد.

این روحانی برجسته سعودی اضافه کرد: این آمریکا است که از آل خلیفه حمایت می کند و ما به آنها درباره حمایت از آل خلیفه هشدار می دهیم.

وی گفت: گفت و گو با آل خلیفه ممکن است اما این گفت و گوها باید در راستای تسلیم قدرت باشد و نه انجام اصلاحات.

   


بانک مرکزی هشدار داد: مردم در موسسات غیرقانونی سپرده‌‌گذاری نکنند

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی با اعلام اینکه طرح‌هائی مانند سماء ، نگین و ... که نرخ سود 5/150 الی 47/164 و ... توسط موسسات بدون مجوز و در شرف تاسیس اعلام می‌ گردد، فاقد وجاهت قانونی است اعلام کرد: مردم سپرده های خود را نزد بانکها و موسسات دارای مجوز از بانک مرکزی سپرده گذاری نمایند.

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی هشدار داد: مردم در موسسات غیرقانونی سپرده‌‌گذاری نکنند

به گزارش فارس به نقل از بانک مرکزی، براساس ماده 2 مصوبه شورای پول و اعتبار دررابطه با سیاست‌های پولی و اعتباری نظام بانکی کشورتعیین نرخ سود علی‌الحساب سالانه سپرده‌های مدت دار و اوراق سپرده عام و خاص در طول دوره سپرده‌گذاری در اختیار بانک‌ها خواهد بود. همچنین به موجب ماده 9 همین مصوبه نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی 14 الی 15 درصد و عقود مشارکتی بین 18 تا 21 درصد تعیین شده است. بنابراین بانک ها و موسساتی که قصد دارند نرخ بالاتر از نرخ سود تسهیلات را به سپرده‌گذاران پرداخت نمایند ،ملزم می‌باشند قبل از اعلام نرخ سود سپرده‌ها، طرح توجیهی خود را به بانک مرکزی به عنوان سیاست‌گذار پولی و اعتباری کشور ارائه نموده و تائیدیه دریافت نمایند. طرح‌هائی مانند سماء ، نگین  و ... که نرخ سود 5/150 الی 47/164 و ... توسط برخی از بانکها و موسسات، علی‌الخصوص موسسات بدون مجوز و در شرف تاسیس اعلام می‌ گردد، فاقد وجاهت قانونی است. ازاینرو مجدداً تاکید می‌گردد که مردم سپرده‌های خود را نزد بانک‌ها و موسساتی که دارای مجوز بانک مرکزی می‌باشند ،سپرده‌گذاری نمایند و فریب  تبلیغات خلاف قانون را نخورند. از رسانه ملی ، شهرداری‌ها، وزارت راه و ترابری و وزارت ورزش درخواست می‌شود  از تبلیغات موسسات فاقد مجوز و طرح‌هائی که با نرخ‌های غیر متعارف اعلام می‌شود در این رسانه‌ها و بیلبوردها در سطح شهر و جاده‌ها و میادین ورزشی جلوگیری نمایند. بدیهی است با بانک‌ها و موسسات متخلف برخورد خواهد شد و در صورت عدم جمع‌آوری اینگونه تیزرهای تبلیغاتی مجوز فعالیت آن‌ها ابطال خواهد شد. سود سپرده پرداختی بانک‌ها و موسسات باید به صورت شفاف و معقول به اطلاع عموم برسد.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic