با گذشت چند ساعت از آغاز رای‌گیری
شعب اخذ رای استان مرکزی شاهد حضور گسترده مردم است

خبرگزاری فارس: با گذشت چند ساعت از آغاز رای‌گیری‌ شعب اخذ رای در استان مرکزی همچنان شاهد حضور گسترده مردم برای انداختن آرای خود در صندوق‌های اخذ رای است.

خبرگزاری فارس: شعب اخذ رای استان مرکزی شاهد حضور گسترده مردم است

‌به گزارش خبرنگار فارس از اراک مردم استان مرکزی پیر، جوان، کارمند، دانشجو، زن، مرد و همه آنهایی که در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن به دشمن نه گفتند، همچنان در صف‌های طویل و دراز با در دست داشتن شناسنامه برای ساختن ایرانی آباد و مقتدر در انتظار انداختن رای خود به صندوق‌های اخذ رای هستند.

گذشت ساعت برای هیچ‌یک از مردم همیشه در صحنه استان مرکزی معنایی ندارد، آنچه در این ساعات و لحظات برای آنها مهم است لبیک به دعوت رهبر انقلاب و ادای وظیفه شرعی است.

خستگی برای این مردم مفهوم ندارد، این انتظار برای آنان شیرین است چرا که مردم علاوه بر اینکه با حضور خود در پای صندوق‌های رای سرنوشت کشور را رقم خواهند زد، آمده‌اند تا به جهانیان ثابت کنند که ملت ایران همچنان وفادار به انقلاب، امام (ره) و شهدا بوده و دشمنان نمی‌توانند با ابزار تحریم و تهدید اراده این ملت را سست کرده و برای این مردم تصمیم بگیرند.

همه آمده‌اند تا به دشمنان نشان دهند مردم قدرشناس ایران اسلامی به هیچ قیمتی حاضر نیستند زیر فشارهای اقتصادی، تهدید‌ها و تحریم‌ها به سادگی دست از انقلاب بردارند و از آرمان‌های خود فاصله بگیرند.

مردم انقلابی استان مرکزی امروز با برپایی جشن حضور در جای جای این استان حماسه‌ای مثال‌زدنی خلق کرده و بار دیگر به دنیا ثابت خواهند کرد که ایران اسلامی پرچمدار دموکراسی در جهان است.

انتهای پیام/آ30

   


فرماندار طارم:
مردم طارم از ساعات اولیه در انتخابات شرکت کرده‌اند

خبرگزاری فارس: فرماندار طارم گفت: مردم شهرستان طارم از ساعات اولیه با حضور پای صندوق‌های رای شور و نشاط انتخاباتی را در شهرستان به نمایش گذاشته‌اند.

خبرگزاری فارس: مردم طارم از ساعات اولیه در انتخابات شرکت کرده‌اند

غلامحسین رجبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: مردم شهرستان طارم از ساعات اولیه با حضور پای صندوق‌های رای شور و نشاط انتخاباتی را در شهرستان به نمایش گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه 49 شعبه اخذ رای برای رای‌گیری مردم در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: مردم انتظار دارند نماینده مجلس ولایت مدار بوده و در برابر توطئه‌های دشمنان به نحو مطلوبی ایستادگی کند.

فرماندار طارم با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید در برابر تهدیدات دشمنان عقب‌نشینی نکند، خاطرنشان کرد: نماینده باید پیگیر درخواست‌های قانونی مردم باشد.

وی با بیان اینکه حضور مردم در این انتخابات پرشور است، یادآور شد: این حضور توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

انتهای پیام/س20

   


خلق حماسه‌ای دیگر از ملت ایران
شکوه انتخابات روسیاهان کاخ سفید را مبهوت کرد

خبرگزاری فارس: امروز حضور پرشور و حماسی ملت ایران در پای صندوق‌های رای بار دیگر روسیاهان کاخ سفید را مبهوت و متحیر ساخته و ناتوانی مستکبران غربی در خدشه به نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشیده است.

خبرگزاری فارس: شکوه انتخابات روسیاهان کاخ سفید را مبهوت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز، با حضور پرشور و باشکوه مردم با بصیرت، آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی آغاز شده و غیور مردان و شیرزنان کشورمان بار دیگر با حضور همه جانبه در پای صندوق‌های رای، دشمنان اسلام و انقلاب را مبهوت و سردرگم ساخته‌اند و به راستی که «الیوم یئس الذین کفروا من دینکم».

امروز یکایک مردم همیشه سربلند و افتخارآفرین ایران اسلامی در جای جای میهن عزیزمان با حضور حماسی خود در صف‌های طولانی در شعب اخذ رای، آمده‌اند تا با صدایی رسا به گوش جهانیان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی برسانند که در پاسداری از ارزش‌های انقلاب و حفظ و حراست از آرمان‌های شهدا و امام شهدا(ره) و تبعیت از ولی فقیه، لحظه‌ای تردید نمی‌کنند.

مرد و زن، پیر و جوان، طلاب و روحانیون، اصناف و بازاریان، دانشجویان و دانش آموزان و معلمان، هنرمندان، ورزشکاران، کارمندان و کارگران و همه و همه در این روز بزرگ آمده‌اند تا رای خود را با گام‌های استوارشان پیوند زده و بار دیگر عشق و ارادت و وفاداری خود را در کتاب پرافتخار انقلاب اسلامی به ثبت برسانند.

به راستی که حضور گسترده و با شکوه مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، جلوه‌ای از نصرت الهی است تا ایران اسلامی به فرزندان خود ببالد و روح ایمان و امید در ملت‌های مسلمان و آزادیخواه و عدالت طلب در سراسر پهنه گیتی را زنده‌تر از همیشه کند.

معاندان و بدخواهان نظام اسلامی که از ماه‌ها پیش برای دلسرد کردن مردم از انتخابات و حضور کمرنگ در پای صندوق‌های رای برنامه ریزی کرده و هجمه شدید تبلیغاتی را علیه کشورمان به راه انداخته بودند، امروز با مشاهده سیل خروشان مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، سیلی محکمی از ملت غیور ایران اسلامی خورده‌اند.

مردم مومن و ولایی شهر مقدس قم نیز امروز همگام و همراه با مردم عزیز کشورمان در حالی که شناسنامه‌های خود را در دست گرفته‌اند، از همان ساعات آغازین رای گیری، به شعب اخذ رای آمده‌اند و با ایستادن در صف‌های طولانی و گاه با انتظار بسیار، رای خود را برای انتخاب کاندیدای اصلح و تشکیل مجلسی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی به صندوق‌ها می‌اندازند.

امروز مردم انقلابی شهر خون و قیام آمده‌اند تا همراه با اجتماع عظیم ملت ایران، با برگ برگ رای خود آینده‌ای پر از امید و سرفرازی برای ملت و مملکت خود رقم بزنند و چه زیبا و با شکوه سرود «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را بار دیگر با همه وجود در فضای عش آل محمد طنین انداز کرده‌اند.

بدون تردید، مردم کشورمان امروز با نگاهی عمیق و با آگاهی و شناخت، اصلح‌ترین‌ها را انتخاب و راهی بهارستان خواهند کرد تا با صیانت و حفاظت از دستاوردهای انقلاب، آرمان‌های امام(ره) و شهدا و با ادای تکلیف، آرامش و اطمینان و پیشرفت را برای آینده کشورمان تضمین کنند.

===============

یادداشت: سید جواد اشرفی

===============

انتهای پیام/و۱۰

   


اختصاصی فارس//
تهاتر و تسویه بدهی دولت به بانک‌ها از محل وجوه اداره شده بانکی

خبرگزاری فارس: هیأت وزیران تصویب کرد بدهی دولت به بانک‌های عامل دولتی با مانده مطالبات دولت از محل وجوه اداره شده نزد هر بانک‌ تهاتر و تسویه شود.

خبرگزاری فارس: تهاتر و تسویه بدهی دولت به بانک‌ها از محل وجوه اداره شده بانکی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» طبق یکی از مصوبات هیات وزیران قرار است بدهی دولت به بانک‌های عامل دولتی، با مانده مطالبات دولت از محل وجوه اداره شده نزد هر بانک‌ تهاتر و تسویه شود.

براساس این گزارش، هیئت وزیران در جلسه مورخ 9/11/1390 تصویب نمود:

1ـ بدهی دولت به بانک‌های عامل دولتی و بانک‌هایی که حداقل پنجاه درصد (50%) سهام آن‌ها به اشکال مختلف از جمله سهام عدالت واگذار شده است، با مانده مطالبات دولت (وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی) بابت وجوه اداره شده مصرف شده و تسویه نشده نزد هر بانک تا پایان سال 1389، مطابق جدول پیوست که تأیید شده به مهر «دفتر هیئت دولت» است، تهاتر و تسویه می‌شود.

تبصره ـ مبالغ بدهی و مطالبات دولت موضوع این تصویب‌نامه به تفکیک هر بانک عامل بر اساس رسیدگی سازمان حسابرسی و تعیین مبالغ مربوط به هر بانک توسط سازمان یادشده قطعی خواهد شد.

2ـ مبالغ وصولی از محل بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده و کمک‌های فنی و اعتباری توسط هر یک از بانک‌های دولتی در سال 1390 پس از تهاتر بدهی دولت به بانک عامل با رعایت مقررات مربوط به حساب افزایش سرمایه دولت در همان بانک منظور می‌شود.

3ـ باقیمانده بدهی دولت به بانک‌های عامل از محل واگذاری سهام با روش و قیمت مصوب هیئت واگذاری تأمین و سبد سهام با تصویب اعضای کارگروه موضوع تصویب‌نامه شماره 67226/ت43505هـ مورخ 30/3/1390 تعیین می‌شود. سهام مصوب با رعایت مقررات مربوط به بانک ذی‌ربط واگذار و مراتب به وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور)، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور اعلام می‌گردد.

تبصره1ـ هزینه‌های واگذاری سهام موضوع این تصویب‌نامه به عهده بانک عامل ذی‌ربط است.

تبصره2ـ با تعیین سبد سهام و تصویب هیئت واگذاری و اعلام کتبی سازمانخصوصی‌سازی، چنانچه واگذاری سهام به دلیل استنکاف بانک عامل صورت نپذیرد، از تاریخ اعلام سازمان یادشده، به معادل بدهی مربوط سود و جریمه تعلق نمی‌گیرد.

4ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) موظف است با کسب نظر رؤسای دستگاههای مربوط بدهی‌های تسویه و یا تهاتر شده دولت موضوع این تصویب‌نامه را برای اعمال حساب به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، بانک عامل و مؤسسه حسابرسی بانک مربوط اعلام نماید.

 

انتهای پیام/ح

   


پله پله تا نهمین انتخاب/195
جوانان دماوندی شوری دیگر به سرزمین دارالمومنین بخشیدند

خبرگزاری فارس: شوق و ذوق انتخاب در چشمان واجدان شرایط این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه یادآور حضور پرشور و شوق مردم در روزهای ابتدایی انقلاب است.

خبرگزاری فارس: جوانان دماوندی شوری دیگر به سرزمین دارالمومنین بخشیدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، شهرستان دماوند از صبح امروز شاهد صحنه‏هایی بود که شاید بارها و بارها در طول 30 سال گذشته در ایران اسلامی رخ داده باشد، اما امروز حال و هوای سرزمین دارالمومنین دگرگونه بود.

شماری زیادی از جوانان و نوجوانان به میدان آمده بودند تا ثابت کنند که در همه ابعاد و عرصه‏های انقلاب اسلامی ایفاگر نقشی اساسی و بی‏بدیلی بوده و هستند.

آنها به صحنه آمدند تا بگویند که یادآوری خاطرات بر جای مانده از پهنه مبارزات امت اسلامی ایران با رژیم ستم‏شاهی طاغوت از درگاه تصاویر آن دوران خون و حماسه، قشر غالب حاضر در معابر و میادین را جوانانی غیور، سرزنده و به دنبال آزادی نشان می‏دهد که به شهادت تاریخ نقطه بارز و اوج آن حضور در راهپیمایی خونین 13 آبان جلوه‏گر شد.

جوانان دماوندی حمایت خود از نظام را ریشه دوانده در دل‏هایشان می‏دانند و می‏گویند: هشت سال دفاع مقدس نیز یادآور ایثارگری‏های غیور مردان و شیر زنانی است که در سنین جوانی و با تسلیحاتی سبک در همان روزهای نخست جنگ، ارتش تا بن دندان مسلح و تقویت شده از طریق استکبار جهانی بعث را زمین‏گیر کرده تا پس از هشت سال طعم شکست را به همه سلطه‏گران جهانی بچشاند.

به گزارش فارس؛ اما فعالیت جوانان ایران اسلامی پس از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی متوقف نشد و این‏بار همین قشر انقلابی به فرمان رهبر خود ساز سازندگی و زدودن آثار سوء جنگ را بر صور اسرافیل‏گونه همت و تلاش دمیدند.

امروز نیز به لطف و برکت عنایات باری تعالی درهای جهاد و مبارزه در سنگر دانش و فناوری همچنان به روی این امت جهادگر باز است و کم نیستند جوانانی که با شهادت چند تن از دانشمندان هسته‏ای به دستان پلید ایادی صهیونیسم، حال تمام‏قد بر سر آرمان‏های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدای گرانقدر ایستاده‏اند و خود را به خیل عظیم دیگر هم‏سنگران دانشمند هسته‏ای کشور رساندند.

همه این تفاسیر یادآور جمله‏ای تاریخی از معمار کبیر انقلاب اسلامی به هنگام دستگیری توسط دستگاه ساواک است.

امام راحل عظیم‏الشان (ره) در آن روزها آغازین مبارزه علیه رژیم ستم‏شاهی در  قبال پرسش آن مامور گستاخ ساواک که "کجایند سربازان شما"؟، فرمودند سربازان من هنوز در گهواره‏ها هستند یا خیابان‏های شهر بازی می‏کنند.

پس از چند سال از آن سخن پرمغز حضرت امام خمینی (ره) که تحلیل به آینده آن در ذهن کمتر کسی تبلور می‏یافت، چشمان بهت‏زده جهانیان دید که چگونه جوانان برومند امروز و همان کودکان مشغول به بازی‏ در خیابان مورد اشاره رهبر فرزانه انقلاب چگونه بساط ظلم و جور 2500 ساله شاهنشاهی را به نظام اسلامی مقدس مبتنی بر مطالبات مردمی بدل کرد تا امروز صدور آن انقلاب به الگوی بیداری اسلامی دیگر ملل آزادی‏خواه نه تنها منطقه بلکه همه جهان تبدیل شود.

بیان خلاصه‏وار حضور جوانان در عرصه مختلف انقلاب و حماسه‏سازی‏های دلاورانه آنان رسیدن به چهره‏های بشاش، خندان و گاه همراه با شیطنت‏ها و بزله‏گویی‏های مختص آن دوره سنی در بیرون از حوزه‏های اخذ رای است.

جوانانی که قهقهه مستانه خنده و شادی آنها نه تنها نباید ناخشنودی و نگرانی ما را فراهم سازد بلکه باید قوت قلبی باشد برای همه که به حول قوه الهی، برکت ولایت و غیرت ذاتی مردمان ایران‏زمین هنوز بسیارند جوانان آگاهی که می‏توانند متضمن حفظ و صیانت از ارزش‏های والای انقلاب اسلامی باشند.

انتهای پیام/ر20

   


پس از صعود به دور دوم مقدماتی جام جهانی رخ داد
پاداش میلیونی سلطان قابوس به عمانی‌ها

خبرگزاری فارس: پادشاه عمان پس از صعود تیم ملی فوتبال این کشور به دور دوم مقدماتی جام جهانی به بازیکنان پاداش داد.

خبرگزاری فارس: پاداش میلیونی سلطان قابوس به عمانی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس سلطان قابوس پادشاه عمان پس از صعود تیم ملی این کشور به مرحله دوم گروهی رقابت‌های مقدماتی جام جهان 2014 برزیل به هر کدام از بازیکنان و کادرفنی عمان 25 هزار دلار پاداش داد.

همچنین با تصمیم وی،‌ در صورت صعود تیم ملی عمان به جام جهانی 2014 برزیل به بازیکنان این تیم 2 میلیون ریال عمانی اهدا خواهد شد.

عمان در هفته پایانی مقدماتی جام جهانی پس از برتری 2 بر صفر مقابل تایلند به لطف برتری 4 بر 2 استرالیا مقابل عربستان همراه با استرالیا به مرحله بعدی صعود کرد و عربستان حذف شد.

انتهای پیام/ 

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic