طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

خبرگزاری فارس: منابع خبری عربی از توافقات پشت پرده معاون رئیس جمهور عراق برای دستیابی پناهندگی سیاسی در عربستان سعودی خبر دادند.

خبرگزاری فارس: طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

به گزارش فارس، روزنامه الدستور چاپ اردن به نقل از یک منبع آگاه در منطقه کردستان عراق اعلام کرد که طارق الهاشمی تلاش دارد به هر طریق ممکن از عربستان سعودی پناهندگی سیاسی بگیرد.

این منبع آگاه گفت: تلاش الهاشمی برای دستیابی پناهندگی به عربستان سعودی پس از آن صورت می‌گیرد که رایزنی‌های وی برای جلب موافقت ترکیه جهت گرفتن پناهندگی از آنکارا با شکست مواجه شد و دولت اردن نیز تاکنون به درخواست الهاشمی در این‌باره پاسخ نداده است.

این منبع آگاه در ادامه افزود: عربستان آمادگی خود برای استقبال از الهاشمی را مشروط بر این اعلام کرده که طرف‌های عراقی درباره حل و فصل پرونده وی به توافق نرسند.

میزبانی از دیکتاتورها به یکی از رسم‌های رژیم سعودی تبدیل شده است. "زین العابدین بن علی" رئیس جمهور رژیم سابق تونس از جمله این دیکتاتورهاست که هم اکنون در این کشور به سر می‌برد.

طارق الهاشمی به اتهام دست داشتن در حملات تروریستی تحت تعقیب قضایی قرار دارد و به همین دلیل به منطقه کردستان عراق فرار کرده و مسئولان این منطقه همچنان از اجرای درخواست دولت عراق برای تسلیم وی به دستگاه قضایی مرکزی طفره می‌روند.

انتهای پیام/ص

   


دریا‌نوردان یونانی از امروز اعتصاب می‌کنند

خبرگزاری فارس: فدراسیون دریانوردان یونان اعلام کرد که در پی به توافق نرسیدن با مقامات دولتی در زمینه تعهد بر اجرای توافقنامه‌های جمعی کار، از امروز اعتصاب خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: دریا‌نوردان یونانی از امروز اعتصاب می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس‌تی‌وی"، فدراسیون دریانوردان یونان از برگزاری اعتصاب با هدف وادار ساختن دولت به ادامه پرداخت به بازنشستگان این فدراسیون و اجرای توافقنامه‌های جمعی کار در سراسر ۲۰۱۲، خبر داده است.

بر اساس این گزارش، فدراسیون دریانوردان یونان موسوم به"پن هلنیک" با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این اعتصاب از روز دوشنبه آغاز و تا پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت.

برنامه برای برگزاری این اعتصاب پس از شکست مذاکرات میان اتحادیه ملوانان با وزیران تجارت دریایی و کار یونان اعلام شد.

انتظار می‌رود به دلیل لنگراندازی کشتی‌ها و قایق‌ها در بنادر، تمامی خدمات در بخش صنایع کشتی‌رانی مختل شود.

با وجود اتخاذ سیاست‌های ریاضت اقتصادی و دریافت کمک‌های مالی، یونان از سال ۲۰۰۹ تا کنون، با رکود اقتصادی دست به گریبان است.یونان به نسبت اقتصاد خود در میان ۱۷ کشور عضو منطقه یورو بالاترین نرخ بدهی را دارد.

انتهای‌پیام/ط.ص

   


وزارت فرهنگ فلسطین:
نباید مانع راهپیمایی جهانی «الی بیت‌المقدس» در مرزهای فلسطین شد

خبرگزاری فارس: وزارت فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین در بیانیه‌ای در حمایت از راهپیمایی الی بیت‌المقدس، اعلام کرد: نباید در برابر رسیدن مردم به مرزهای فلسطین اشغالی شوند.

خبرگزاری فارس: نباید مانع راهپیمایی جهانی «الی بیت‌المقدس» در مرزهای فلسطین شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری فلسطین آنلاین، وزارت فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین از امت اسلامی و عربی خواست تا در راهپیمایی جهانی الی بیت‌المقدس حضور پیدا کنند.

بنابر این گزارش، مصطفی الصواف، معاون وزیر فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین در بیانیه‌ای که آن را از سوی این وزارتخانه قرائت می‌کرد، حضور در این راهپیمایی را واجب شرعی، اخلاقی و همراهی ملت‌های عربی و اسلامی در حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت آنها ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه این راهپیمایی برای مقابله با یهودی‌سازی فلسطین اشغالی است، گفت: همه کشورهای عربی منطقه و همسایه فلسطین باید به مسئولیت خود در قبال قدس عمل کنند هرچند ما منتظر دعوت رسمی دولت‌ها نیستیم اما نباید در برابر رسیدن مردم به مرزهای فلسطین اشغالی شوند.

در بیانیه این وزارتخانه فلسطینی آمده است: حضور ملت‌های عربی ـ اسلامی و آزادگان جهان در این تظاهرات، پیامی به جهانیان دارد که قدس و فلسطین حق بدون اغماض ملت فلسطین است و وجود اشغالگر باطل و غیرقانونی است و باید به صاحبانش بازگردد و همه اقدامات برای یهودی‌سازی رو به زوال خواهد بود.

انتهای پیام/س

   


رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم:
تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است

خبرگزاری فارس: رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است.

خبرگزاری فارس: تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از جم، حمید فاضل بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌های دشمن، تمامی کالاهای ضروری برای استفاده در قسمت‌های مختلف پالایشگاه تامین شده است.

وی افزود: تصفیه گاز و روند رو به رشد آن در فصل سرما حاکی از موجودی تمامی قطعات مورد نیاز در سطح شرکت است و ما در این راه تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست.

فاضل تصریح کرد: بخش تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم به‌عنوان زیر مجموعه‌ای از امور کالا و با هدف تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای تداوم اهداف شرکت با تمام توان بالقوه و بالفعل خود و با حفظ صیانت از ارزش‌های نظام مشغول به انجام وظیفه است.

رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم اضافه کرد: با تعاملی که با سازندگان و فروشندگان متعهد داخلی در راه تأمین کالا وجود دارد و همچنین تولید بخش مهمی از کالاها در درون شرکت، تاکنون موفق بوده‌ایم گام‌های بزرگی برداریم.

فاضل اذعان داشت: تجارب کارکنان و تعهد و تخصص آنها در این بخش و با مدیریت کردن فعالیت‌های تدارکاتی و بکارگیری راهکارهای منطبق با قوانین جاری باعث شده است فعالیت‌های عملیاتی توأم با آرامش برای سال آتی به پیش برود.

فاضل اظهار داشت: تحریم‌ها نه تنها مشکلی را برای این پالایشگاه به وجود نیاورده بلکه باعث خود باوری، استقلال، کار بیشتر و تولید با کیفیت‌تر شده است.

وی مذاکره با تولید کنندگان داخلی و اخذ کالاهای عمومی تولید داخل و انجام تست‌های عملیاتی برای بکار گیری آنها را از وظایف مهم امور کالای شرکت دانست و تصریح کرد: مذاکره با بازرگانان معتبر داخلی در راستای تأمین کالاهای تخصصی همواره مورد توجه این پالایشگاه است.

رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم، ارائه نقشه‌های قطعات و تجهیزات برای ایجاد شناسنامه کالا به تولید کنندگان معتبر داخلی و اخذ نمونه و تست عملیاتی و دعوت از تولید کنندگان معتبر و متعهد داخلی از سایت‌های عملیاتی و اجازه بازدید از دستگاه‌های حیاتی و هم‌اندیشی برای ساخت قطعات حساس را از دیگر اقدامات این واحد دانست.

فاضل یادآور شد: متخصصین این شرکت نیز به سایت‌های سازندگان معتبر داخلی برای برون رفت از عدم تأمین بعضی از قطعات کمیاب اعزام می‌شوند و مذاکره با واسطه‌گران داخلی و خارجی به منظور تأمین برخی از کالاهای شیمیایی و تأمین به موقع آنها به خوبی صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/ح20

   


اعتصاب کارمندان خطوط هوایی، کویت را فلج کرد

خبرگزاری فارس: سازمان هواپیمایی کویت از لغو برنامه پروازهای این کشور از صبح امروز به دلیل اعتصاب کارمندان این سازمان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارمندان خطوط هوایی، کویت را فلج کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان هواپیمایی کویت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برنامه پروازهای این سازمان از صبح امروز تا ساعت 17 به دلیل اعتصاب کارمندان این سازمان لغو شده است.

کارمندان سازمان هواپیمایی کویت از شنبه این هفته در اعتصاب به سر می‌برند.

این در حالی است که کارمندان اداره کل گمرک کویت نیز از 6 روز قبل در اعتصاب بسر می‌برند و خواستار افزایش دستمزدهای خود هستند.

پروازهای امروز سازمان هواپیمایی کویت در حالی لغو می شود که تا عصر دیروز 19 پرواز خطوط هوایی این کشور لغو شده بود.

رئیس اتحادیه سازمان خطوط هوایی کویت تهدید کرده است، در صورت خودداری دولت از افزایش دستمزدهای کارکنان این سازمان، این اعتصاب دیگر پروازها را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/ص

   


ایام نوروز روی آنتن می‌رود
پخش دوباره «مرد هزار چهره» از شبکه سه سیما

خبرگزاری فارس: مجموعه تلویزیونی «مرد هزار چهره» به کارگردانی مهران مدیری در ایام نوروز دوباره از تلویزیون پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: پخش دوباره «مرد هزار چهره» از شبکه سه سیما

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مجموعه تلویزیونی مرد هزار چهره در 14 قسمت 45 دقیقه ای از روز اول فروردین هر روز ساعت 13:40 از شبکه سه پخش می‌شود و تکرار آن نیز ساعت یک بامداد روز بعد روی آنتن می‌رود.

این مجموعه به کارگردانی مهران مدیری ساخته شده و داستان آن را خشایار الوند، مهراب قاسم‌خانی و امیرمهدی ژوله به سرپرستی پیمان قاسم‌خانی نوشته‌اند.

در این سریال بازیگرانی نظیر مهران مدیری، پرویز فلاحی پور، علیرضا خمسه، پژمان بازغی، رسول نجفیان، سیامک انصاری، رضا فیض نوروزی، اکرم محمدی، اسماعیل سلطانیان، بهاره رهنما، سروش صحت، پرستو گلستانی، نادر سلیمانی، نصرالله رادش، غلامرضا نیکخواه، رامین پورایمان، فلامک جنیدی، شقایق دهقان، الکا عبدالرزاقی، روشنک عجمیان، ساقی زینتی، سعید پیردوست، ساعد هدایتی، علی لک پوریان، غلام حسن تسعیری، محمدجواد عزتی، کورس کاشانی دوست، شایان احدی فر، شهین تسلیمی، پروین قائم مقامی، امیرحسین رستمی، حمید نیک نبرد، شادی احدی فر، اکبر قدمی، کیانوش گرامی، شهریار فخاری، شقایق رحیمی و ... ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان مرد هزار چهره آمده است: اگر جای من بودین؟ اگر می‌خواستین خودتون رو ثابت کنین؟ اگر مجبور بودین جای آدم‌های دیگر باشین ...؟ چیزهایی که اصلاً به شما مربوط نیست ولی لذت بخش است...

و آدمهایی که شما رو بزرگ می‌کنند در حالی که شما خودتون هستین... لذت‌بخش است، نه؟ اگر جای من بودین...

انتهای پیام/ک

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات