هاشمیان برای هماهنگی نیاز به زمان دارد
استیلی: بازیكنان خارجی نظر كادرفنی را جلب نكرده‌اند

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تاكنون هیچ كدام از بازیكنان خارجی حاضر در تمرینات نظر كادرفنی را جلب نكرده‌اند.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حمید استیلی درخصوص حضور وحید هاشمیان در تمرینات پرسپولیس گفت: پرسپولیس خانه وحید است و امیدواریم تیم بتواند از تجربیات ایشان استفاده كند و وحید هم برای ما مثمرثمر باشد.

وی در مورد شرایط بدنی هاشمیان گفت: وحید دیر به ما ملحق شد و به زمان نیاز دارد تا با تلاش مضاعف از نظر بدنی و هماهنگی به دیگر بازیكنان برسد.

سرمربی پرسپولیس در مورد حضور بازیكنان خارجی در تمرینات پرسپولیس گفت: تاكنون هیچ یك از آنها نظر ما را جلب نكرده‌اند. البته مدافع گینه‌ای بد نبوده ولی باید در تمرینات بعدی بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد.

استیلی درباره وضعیت بازیكنان از نظر روحی و روانی گفت: وضعیت روحی و روانی بازیكنان در این اردو برای ما خیلی مهم است و خوشبختانه آنها روز به روز بهتر می‌شوند. اردوهایی كه در دوران آماده سازی برگزار می‌شود برای بازیكنان بسیار سخت است ولی شكر خدا با برنامه‌هایی كه در نظر گرفته‌ایم سعی می‌كنیم تمرینات شادابی را پشت سر بگذارند و خسته نشوند.

   


خبرگزاری مهر:
اینترنت بی‌سیم رایگان در یک روستای کشور/ کامپیوتر دانشگاهها ویروسی است
مبتکر روستاهای اینترنتی ایران و کارشناس فناوری اطلاعات گفت: اولین روستای اینترنتی ایران که از توابع شاهرود است دارای اینترنت پرسرعت بی سیم رایگان با 2 مگابیت در ثانیه پهنای باند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر جلالی از راه اندازی اینترنت بی سیم رایگان در اولین روستای اینترنتی ایران در منطقه شاهکوه از توابع استان شاهرود خبر داد و اظهار داشت: روستاییان این روستا به اینترنت پرسرعت بی سیم با سرعت حداکثر 2 مگابیت در ثانیه دست پیدا کردند.

این استاد دانشگاه علم و صنعت در همایش علمی فناوری های پردازشی نوین در صنعت بانک و بیمه با تاکید بر اینکه توسعه اقتصادی با استفاده از فناوری اطلاعات باید از روستاها آغاز شود، گفـت: نقش آگاهی در توسعه جوامع، لزوم فرهنگسازی را برای بکارگیری فناوری اطلاعات پررنگ می کند و در این میان شروع فرهنگسازی از روستاها می تواند گام نخست در توسعه کشور در هزاره سوم باشد.
 
حل مشکلات توسعه ای افزایش پهنای باند اینترنت
 
دکتر جلالی با تاکید بر استفاده از فرصتهای اقتصادی در هزاره سوم به وضعیت سرعت اینترنت در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه تمامی جوامع امروزه بر پایه فناوری اطلاعات بنا شده است، ادامه داد: در حالیکه کشورهایی مانند فیلیپین، مالزی و کره جنوبی با تکیه بر فناوری اطلاعات خود را توسعه داده اند در کشور ما اینترنت فیلتر است و محدودیت پهنای باند جلوی توانمندی ما را گرفته است.
 
وی با بیان اینکه بحث امنیت چالش عمده در کشور ما محسوب می شود و به همین دلیل تهدیدات در فضای سایبر ما را دچار مشکل می کند، افزود: اینترنت چمدانی که چندی است از سوی آمریکا مطرح شده است برای کشورهایی است که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند و از فرصتهای بکارگیری فناوری اطلاعات برای توسعه استفاده نکرده اند.
 
این استاد دانشگاه تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی در کشور را توسعه پهنای باند اینترنت و حذف محدودیت های فعلی عنوان کرد و گفت: در غیراینصورت باید برای جلوگیری از تمامی تهدیدات آمریکا مانند اینترنت چمدانی، اینترنت سایه، اینترنت نامریی و اینترنت غیرقابل کشف تیم های مختلفی بکار بگماریم که این غیرممکن است.
 
همه کامپیوترها در دانشگاهها و ادارات ویروسی است
 
به گزارش مهر، دکتر جلالی با بیان اینکه تکنولوژی، علم، فناوری اطلاعات، سنت و ارزشهای اسلامی باید در کنار هم و به صورت هماهنگ پیش رود ، اظهار داشت: با فرهنگ سازی مناسب می توان فناوری اطلاعات را همگام با حفظ ارزشهای اسلامی توسعه داد.
 
وی با تاکید بر اینکه در قرن 21 عدم استفاده صحیح از فناوری اطلاعات به ضرر توسعه اقتصادی کشور می انجامد اضافه کرد: به دلیل عدم استفاده از توانمندی ها و عدم اطلاع رسانی و آموزش هم اکنون تمامی کامپیوترها در ادارات و دانشگاههای کشور ویروسی است.
 
جهان دیجیتالی در مسیر ارتباطات ویدیویی
 
استاد دانشگاه علم و صنعت با اشاره به راه اندازی فاز آزمایشی امکان سنجی بانکداری مجازی در ایران که در بانک مسکن انجام شد، ادامه داد: نیازمند آموزش و آگاه سازی برای بانکداری مجازی در کشور هستیم و این در حالی است که جهان دیجیتالی در حال حرکت در مسیر ارتباطات ویدیویی است.
 
وی با بیان اینکه آینده دنیا به سمت ارتباطات ویدیویی با استفاده از باند پهن در حرکت است به رشد اقتصادی دنیا با پهنای باند روی تلفن همراه اشاره کرد و گفت: بیش از 22 درصد از رشد اقتصادی دنیا از طریق پهنای باند موبایل صورت می گیرد و این در حالی است که پهنای باند اینترنت در کشور ما محدود است.
 
دکتر جلالی آینده را متعلق به بازاریابی و شبکه های اجتماعی عنوان کرد و با بیان اینکه نگاه اقتصادی به فضای مجازی می تواند بسیاری از مشکلات فعلی کشور را رفع کند، افزود: در این راستا نیاز به حضور شرکتهای قدر و توانمند در عرصه فناوری اطلاعات در کشور نیز احساس می شود.

   


خبرگزاری مهر: سید احمد خاتمی:
آدم کشی برای انگلیسی ها هنجار شده است/ اوباش سرجایشان نشانده شوند
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به رسوایی شنود مکالمات مردم در انگلیس در خصوص قتل خبرنگار افشاکننده این رسوایی گفت: گویا آدم کشی برای انگلیسی ها به هنجاری نهادینه شده تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز جمعه در نماز جمعه تهران با اشاره به رسوایی اخیر انگلیسی ها در شنود مکالمات مردم تصریح کرد: رسوایی اخیر انگلیسی ها در شنود مکالمات مردم نشان داد که اینها فقط دم از حقوق شهروندان می زنند و عجیب تر کشته شدن خبرنگاری بود که اینها را افشا کرد.

وی افزود: اینها میخی است که بر تابوت لیبرال دموکراسی غرب زده می شود که نه تنها غربی ها حقوق مردم ، بلکه حقوق شهروندان خود را نیز مورد احترام قرار نمی دهند.

امام جمعه موقت تهران گفت: گویا آدم کشی برای انگلیسی ها هنجاری نهادینه شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  در خصوص تحولات مصر نیز گفت: در مصر شاهد حضور مجدد انقلابیون در میدان التحریر هستیم. 1400 سال قبل امیرالمومنین مصری ها را مردم غیور نامید و امروز آنها با همان نشاطی که مبارک را کنار زدند برای حفظ انقلاب خود به صحنه آمده اند.

سید احمد خاتمی در رابطه با تحولات بحرین نیز با بیاناینکه مقاومت مردم بحرین ستودنی است و جای تجلیل و تکریم دارد گفت: حرف مردم بحرین منطقی و دنیا پسند هستند. می گویند "هر بحرینی یک رای" اما آل سعود و آل خلیفه این حرف منطقی را با گلوله و شکنجه جواب می دهند.

وی با اشاره به ترس دیکتاتوریهای بحرین از بیداری مردم گفت: اینها از ترسشان دیوار حائل اطراف کاخ هایشان می کشند و خیلی خنده دار است که آل خلیفه به شورای نظامی مصر پیغام می دهد که به شورای همکاری خلیج فارس بپیوندند تا نیروهای عربستانی وارد مصر شوند و انقلابیون این کشور را سرکوب کنند . باید به آنها گفت که شما کلاهتان را نگهدارید تا باد آن را نبرد.

امام جمعه موقت تهران در رابطه با وقایع یمن نیز گفت: مردم یمن شش ماه در برابر دیکتاتور مقاومت کردند که ستودنی است باید به آنها گفت بایستید که راهتان حق است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حمله رژیم صهونیستی به کشتی کمک رسان کرامت که قصد امداد رسانی به مردم غزه را داشت گفت: اصهیونیست ها که دزدهای سابقه دار بین المللی هستند آنچه را که توسط کشتی کرامت به عنوان امداد حمل می شد را مصادره کردند و اینک 4 سال است که غزه در محاصره است که نشان می دهد سازمانهای بین المللی به خاطر وابستگی به قدرت ها کارایی ندارد و بشریت باید در پی سازمان ملل واقعی باشد.

سید احمد خاتمی با اشاره به انتشار فیلمی از قتل یک سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور که کرایه اتوبوس نداده است گفت: این سیمای دولت آمریکاست که فریاد حقوق بشرش را گوش فلک را کر کرده اما آنها برای انسانیت سر سوزنی قائل نیستند.

وی در خصوص مسائل داخلی نیز با اشاره اینکه مدینه فاضله مهدوی امید شیعیان عالم است به بیان ویژگی های این مدینه فاضله پرداخت و گفت: عدالت ابعاد مختلفی دارد که عدالت اقتصادی یعنی توجه به محرومان از ابعاد عدالت است و باید با سوءاستفاده کنندگان از بیت المال هر کس که هست برخورد شود و غوغاسالاری نباید در تصمیم مسئولان تاثیر بگذارد.

امام جمعه موقت تهران در خصوص عدالت قضایی نیز گفت: کسی نباید خود را در حصار آهنین بداند و هیچ کس معاف از اجرای قانون نباید باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  با اشاره به اینکه امنیت در زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) به شکلی خواهد بود که شنیدن و دیدنش انسان را غرق در نشاط می کند گفت: در آن زمان امنیت مالی، جانی، ناموسی و آبرویی برقرار خواهد بود و آرامش و رفاه در جامعه ایجاد می شود.

سید احمد خاتمی در خصوص حمله اراذل و اوباش به یک طلبه ناهی از منکر گفت: هیچ کس حق ندارد متعرض ناهی از منکر شود و در قرآن و در سوره آل عمران متعرضان به آمران به معروف و ناهیان از منکر در کنار کفار قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه داغ متدینین با شنیدن اخبار اخیر در حمله به یک طلبه غیرتمند تازه می شود گفت: غیرتمندی که امر به معروف و نهی از منکر می کند چرا باید در معرض نابینایی قرار بگیرد و شاهرگش را بزنند.

امام جمعه موقت تهران در عین حال اظهار داشت: این حرکات سازماندهی شده نبوده و نباید با دیدن این صحنه ها فضایی بسازیم که کشور ناامن شده و هاله ای از ناامنی ایجاد کنیم واقعیت این است که ایران اسلامی امن ترین کشور جهان است و این موارد استثنا است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  با بیان اینکه دستگاه قضایی نباید از کنار این حوادث سطحی بگذرد و نخواهد گذشت گفت: سرعت عمل باید به گونه ای باشد تا اوباش سر جای خود بنشینند.

سید احمد خاتمی تاکید کرد: برخوردهای این چنینی با ناهیان از منکر مصداق محاربه است و محارب کسی است که امنیت عمومی جامعه را برهم بزند. بر این اساس من از قضات می خواهم آبروی نظام و امنیت عمومی جامعه را کمتر از احتیاط در دم یک جانی ندانند.

امام جمعه موقت تهران در آغاز خطبه دوم نماز جمعه تهران نیز یاد عملیات شهیدان مرصاد را گرامی داشته و گفت: منافقین کوردل در پایان جنگ تحمیلی به خیال خود قصد داشتند کرمانشاه و بعد همدان و بعد تهران را فتح کنند غافل از اینکه ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست و رزمندگان اسلام را ه را بر آنها بستند و جهنمی کم نظیر برای آنان ایجاد کردند که 4800 نفر از آنان کشته و زخمی شدند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین یاد آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران را نیز گرامی داشت.

   


عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات در گفت‌وگو با فارس:
جریان انحرافی به‌دنبال در دست گرفتن خانه مطبوعات ایران یا انحلال آن است

خبرگزاری فارس: یك عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات كشور گفت: با نزدیک شدن به انتخابات جریان انحرافی درصدد در دست گرفتن خانه مطبوعات برای بهر‌ه‌برداری سیاسی و در صورت عدم‌نتیجه تعطیلی آن است.


ابوالحسن میری در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص اخباری مبنی بر وضعیت كنونی و اظهارنظرهایی پیرامون تعطیلی خانه مطبوعات ایران، اظهار داشت: مطرح شدن این موضوع در مصاحبه رسانه‌ای یكی از اعضا به عنوان دبیرخانه مطبوعات پشت صحنه‌هایی دارد كه به جریان انحرافی و فتنه برمی‌گردد.
وی بیان كرد: خانه مطبوعات ایران صدای 3 هزار نشریه محلی در كشور است كه متأسفانه بعد از تحولاتی كه در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، حمایت لازم از سوی معاونت مطبوعات كشور انجام نشد و حمایت‌های قبلی نیز كه شخص وزیر و معاون مطبوعاتی وقت وزیر ارشاد از خانه داشت، به حالت تعلیق درآمده است.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران یادآور شد: اقلیتی در هیئت مدیره خانه مطبوعات از حامیان فتنه و كسانی كه در مقابل فتنه سكوت كردند، هستند و برخی از آنها نیز با جریان قدرت و ثروت ارتباط دارند.
وی یادآور شد: این اقلیت به دنبال این بوده كه افراد ارزشی و اصولگرا را كه دغدغه اصلی آنها حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام ولایت فقیه است به هر وسیله‌ای كنار بزند؛ اما این افراد ارزشی محكم ایستاده و فضا را در اختیار آنها قرار ندادند؛ این جریان پس از ناامیدی، به بهانه‌های مختلف تغییر در مدیریت را پیگیری كرد و فردی را كه معاون دفتر یكی از مسئولین اجرایی بوده به عنوان مدیرعامل خانه مطبوعات مطرح كردند كه با توجه به نگاه وی و نزدیكی او با جریان انحرافی، باز هم افراد ارزشی مقابل این انتخاب موضع گرفتند.
میری بیان كرد: اعضای هیئت مدیره و افراد ارزشی خانه مطبوعات به دنبال این نبودند كه خانه مطبوعات به عنوان یك تشكل صنفی و فرهنگی به تشكل دولتی تبدیل شود بعد از این تغییر و تحولات مشاهده ‌شد كه پشت صحنه به دلیل نزدیك شدن به انتخابات مجلس فشارهایی از سوی جریان انحرافی به خانه مطبوعات وارد ‌شد.
وی افزود: در مصاحبه‌هایی از آقایان مشاهده می‌شود كه آنها جریان انحرافی را به ما نسبت می‌دهند كه متأسفانه عملكرد آقایان و موضع‌گیری‌های آنها پیوند این اقلیت با جریان انحرافی را نشان می‌دهد.
نایب رئیس خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان بیان كرد: با توجه به ظرفیت سیاسی خوبی كه خانه مطبوعات دارد، جریان انحرافی به دنبال این است كه نشریات محلی استان‌ها و شهرستان‌های كشور را برای انتخابات مجلس در دست بگیرند؛ به همین دلیل فضایی را در خانه مطبوعات ایجاد كرده‌اند تا نیرو‌ها استعفا داده و جریانی كه خودشان می‌خواهند حاكم شوند، و سفرهای استانی برخی مسئولان مطبوعاتی را می‌توان در همین راستا مطرح كرد.
میری افزود: برخی از اعضای هیئت مدیره كه در اقلیت قرار دارند و در چند روز اخیر جوسازی‌هایی علیه هیئت مدیره خانه مطبوعات به راه انداختند، بارها شاهد بودیم كه نگاه‌های ارزشی و انقلابی را به سخره گرفته‌اند؛ این نگاه‌ها هنوز هم وجود دارد ما از این دوستان می‌خواهیم بازگردند تا تجربه تلخ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران كه اصلاحات پشت جریان بود، دوباره تكرار نشود.
وی افزود: برخی خبرگزاری‌های جریان اصلاح‌طلب پشت صحنه را طوری وانمود كردند كه اعضای هیئت مدیره ارزشی با جریان انحرافی در ارتباط هستند، اما از جایی كه اكثریت اعضای خانه مطبوعات از نیروهای ارزشی و اصولگرا هستند، از مواضع خود كوتاه نمی‌آیند. این فشارها با هماهنگی برخی مسئولان مطبوعاتی كه به دنبال مدیرعاملی خانه مطبوعات ایران بودند، انجام می‌شود.

   


معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور خبر داد:
واگذاری اختیارات رئیس جمهور در ساماندهی نیروی انسانی به استانداران

خبرگزاری فارس: فروزنده‌با بیان‌توانایی دولت‌احمدی‌نژاد در ساماندهی نیروی انسانی و كاهش كارمندان دولت گفت: تمام اختیارات رئیس جمهور در جابه‌جایی نیروی انسانی و پست‌ها به استانداران واگذار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، لطف‌الله فروزنده شب گذشته در نشست شورای اداری استان مازندران تحول نظام اداری را از مأموریت‌های دولت برشمرد.
وی با اعلام اینكه: "راندمان كاری هشت ساعته در ژاپن و كمتر از یك ساعت را در ایران قبول نداریم "، بر انجام مطالعات میدانی دراین‌باره تاكید كرد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی رئیس جمهور با اشاره به اینكه قدم‌های مثبتی برای تحول سیستم اداری در كشور برداشته شده است، خاطرنشان كرد: به اندازه نیروی انسانی انگیزه خدمتی در كشور وجود دارد.
فروزنده چابك‌سازی نظام اداری را از رویكردهای اساسی طرح تحول اداری برشمرد و افزود: نهادینه سازی وقت و انرژی، بسط وجدان كاری، قانون‌گرایی و . . . در این طرح دیده شده است.
وی با اشاره به ابلاغ ساماندهی و جابه‌جایی نیروی انسانی به استانداران از سوی رئیس جمهور یادآور شد: پیرو این بخشنامه شورای تحول در هر استان تشكیل شده است.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور استقرار دولت الكترونیك را در كشورمان قابل توسعه خواند و افزود: دولت هشت راهكار عملی را برای اجرای این طرح در نظر گرفته است.
وی از انجام 120 خدمت اداری در كشور به صورت الكترونیكی خبر داد و تصریح كرد: در آینده نزدیك این تعداد باید به 500 خدمت به صورت تراكنشی برسد.
فرزونده با اعلام اینكه دوركاری در مجموعه دولتی تداوم می‌یابد، گفت: دوره‌های آموزشی تخصصی برای بهینه‌كردن این طرح دولت طراحی شده است.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با اشاره به اینكه دولت در بخش توسعه پیشخوان روستایی موفق عمل كرده است، افزود: مجلس باید برای این كار بودجه بیشتری اختصاص دهد.
وی با اعلام اینكه تاكنون 10 هزار روستا از امكانات پیشخوان الكترونیكی استفاده می‌كنند، تصریح كرد: در همین راستا آمایش سرزمین باید برای هر روستا تهیه شود.
فروزنده خودكفایی دفاتر پیشخوان را از برنامه‌های دولت در این بخش برشمرد و گفت: در حال حاضر 14 گونه خدمت در این دفاتر انجام می‌شود كه باید شرح خدمات این دفاتر افزایش یابد.
وی با اذعان به اینكه سلامت اداری در سیستم اداری كشورمان پایین است، به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در كشور نیز اشاره كرد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی رئیس جمهور اجرای شیوه كارمزدی به‌جای وقت‌مزدی را سیاست دولت در دوركاری و ساماندهی نیروی انسانی عنوان و تصریح كرد: راه‌حل ساماندهی نیروی انسانی استخدام نیست.
وی كاهش 24 درصدی نیروی انسانی و خروج 550 هزار نفر از سیستم دولتی را افتخار دولت نهم و دهم برشمرد و گفت: این افراد در قالب طرح‌های بازنشستگی، بازنشستگی پیش از موعد و اجرای اصل 44 از سیستم اداری خارج شدند.
فروزنده با اعلام اینكه در دولت هاشمی رفسنجانی یك میلیون نفر به حجم نیروی انسانی اداری اضافه شدند، بیان داشت: در دولت خاتمی 250 هزار نفر به حجم كارمندان دولت افزوده شدند.
وی با اشاره به اینكه دولت احمدی نژاد توانست در قالب ساماندهی نیروی انسانی دست به كاهش كارمندان دولت بزند، اظهار داشت: تمام اختیارات رئیس جمهور در جابه‌جایی نیروی انسانی و پست‌ها به استانداران واگذار شد.
معاون رئیس جمهور با اعلام اینكه در حال حاضر حدود 2.5 میلیون نفر در سیستم اداری كشور مشغول فعالیت هستند، تصریح كرد: 400 هزار نفر از این تعداد را ایثارگران تشكیل می‌دهند.
وی در پایان از ابلاغ بخشنامه میز خدمت در دستگاه‌های دولتی به استان‌ها خبر داد و اعلام كرد: براساس این بخشنامه مدیری تصمیم‌گیر در طبقه همكف هر اداره باید پاسخگوی مراجعان باشد.

   


تكرار/آیت‌الله مهدوی‌كنی در همایش جامعه روحانیت مبارز:
جدا كردن صف از جامعتین همان چیزی است كه دشمن می‌خواهد

خبرگزاری فارس: آیت‌الله مهدوی كنی گفت: اعلامیه‌ای منتشر شد كه جمعیت دیگری مقابل این جمعیتی كه جامعتین جمع كردند تشكیل شده‌، من آنها را نهی می‌كنم؛ جدا كردن صف همان چیزی است كه دشمن می‌خواهد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیركل جامعه روحانیت مبارز پنج‌شنبه در همایش بزرگ جامعه روحانیت تهران كه در دانشگاه امام صادق علیه السّلام برگزار شد، اظهار داشت: امروز در زمانی قرار گرفته‌ایم كه دشمنان خارجی و دشمنانی از داخل، انقلاب اسلامی ما را تهدید می‌كنند.

وی گفت: همان‌گونه كه از سال‌های قبل از انقلاب، روحانیت با حفظ وحدت، هماهنگی، بیداری و بصیرت از اسلام دفاع می‌كرد، امروز نیز باید این سنگر‌های دفاع را مقابل دشمنان حفظ كنیم. بنابراین اگر روحانیت با هم باشد دشمنان نمی‌توانند كاری انجام دهند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاكید بر اینكه امام خمینی(ره) با پیاده كردن نظام ولایت فقیه یك معجزه انجام داد، گفت: ولایت فقیه مسئله‌ای نبود كه امام خمینی(ره) آن را ایجاد كرده باشد، بلكه موضوع ولایت فقیه در كتاب فقهی اصیل اسلام توسط علمای بزرگ بیان شده است كه نوشته‌اند: «ولایت فقیه ولایت بر همه امور را دارا است نه‌اینكه فقط ولی فقیه در مسئله حكومتی صاحب اختیار باشد».

آیت‌الله مهدوی كنی ادامه داد: معجزه امام(ره) از این جهت بود كه علاوه بر اینكه موضوع ولایت فقیه را احیا كردند خود نیز وارد میدان شدند و حكومت ولایت فقیه را در جامعه پیاده كردند و لذا این بیداری اسلامی كه امروز در كشورهای اسلامی به وجود آمده است به دلیل این بود كه امام خمینی(ره) یك حكومتی را تشكیل داد كه برای مسلمانان الگو شد.

وی ادامه داد: كاری كه امام خمینی(ره) انجام داد در طول تاریخ تشیع پس از ائمه علیهم السّلام كسی نتوانست آن كار را انجام دهد. ایشان از اول فرمودند این انقلاب صادر خواهد شد. ایشان روزهای آخر عمر مباركشان علما را دعوت كردند و فرمودند این انقلاب راه خود را باز كرده است و بدانید دشمنان كاری نمی‌توانند بكنند، شاید شما را اذیت كنند، اما نمی‌توانند این انقلاب را از بین ببرند. ولی تداوم این انقلاب به شرط آن است كه شما با هم متحد باشید.

دبیركل جامعه روحانیت مبارز تهران با بیان اینكه امام خمینی(ره) دنیا را تكان دادند و حركت ایشان جهانی بود، اظهار داشت: اگر ما این حقایق را درك نكنیم ظلم بزرگی به تشیع و اسلام كرده‌ایم؛ امام راحل فرمودند روحانیت باید با سخن صادقانه و عملش انقلاب را حفظ كند. روحانیت باید مظهر رحمت باشد، بنابراین ما روحانیت باید برای مردم مانند یك پدر بزرگوار باشیم و مردم را در مسائل مادی و معنوی و در مسیر رحمت یاری كنیم، زیرا اگر ما جزء محسنین باشیم خداوند نیز ما را كمك خواهد كرد.

آیت‌الله مهدوی كنی در ادامه سخنانش با لحنی طنزآلود و مهربانانه با بیان این‌كه: من به سن هشتاد سالگی رسیده‌ام و تا سن 120سالگی در خدمت شما خواهم بود "، تاكید كرد: به عنوان یك طلبه این قول را به شما می‌دهم روحانی‌ای كه در خدمت انقلاب و مردم باشد در زندگی وانمی‌ماند و می‌تواند هم خود و هم خانواده خود و هم مردم را اداره كند و این مجرب است. مردم از ما صفا و روحانیت می‌خواهند نه جسمانیت، لذا اگر روحانی هستیم باید نشان بدهیم كه روحانی هستیم كه در این صورت مردم به روحانیت علاقه‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: امام(ره) در سال 35 در مسجد سلمانیه پیش‌بینی پیروزی انقلاب را می‌كردند و فرمودند: من به شما می‌گویم درس بخوانید من آینده‌ای را پیش‌بینی می‌كنم كه در كشور نیاز به علمای باسواد و ملا و روشن‌بین داریم، و من خودم این سخنان را از امام شنیدم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: دشمنان ما در این 30 سال زمانی به ما هجوم می‌آورند كه اختلافات ما داخل كشور زیاد می‌شود ، هر زمان كه میان مسئولان، علما، دولت، مجلس اختلافات زیاد شد، دشمنان هوس اقسام حملات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و . . . را به ما پیدا می‌كنند، ولی زمانی كه با هم متحد بودیم دشمنان ناامید و دور شدند.

آیت‌الله مهدوی كنی در ادامه سخنان خود با تاكید بر اینكه امر به معروف و نهی از منكر وظیفه روحانیت است، گفت: نباید خوبی‌ها، خدمات و كارهای صورت گرفته دولت را فراموش كرد. نباید دولت را تضعیف كرد و طوری صحبت كرد كه دوگانگی و اختلاف برداشت شود، اما اگر در جایی اشكالی دیده شد و محرّمات دیده شد باید آن را گوشزد كرد.

وی گفت: روحانیت باید معارف دین را تبیین و گسترش دهد و با سكوت خود اجازه ندهد كه در حكومت اسلامی منكرات اشاعه پیدا كند. معنای وحدت این نیست كه همگی یكی شویم، بلكه ما باید در مسائل با هم مشورت كنیم و بعد از آن با جمع‌بندی قول اصلح را انتخاب كنیم. و اگر مباحث تمام نشد باید به رهبری مراجعه كرد. لذا واقعیت این است كه نظام جمهوری اسلامی ایران مردمی‌ترین و دینی‌ترین حكومت است كه بر محور ولایت فقیه استوار است و امام(ره) فرمودند حفط این نظام از اوجب واجبات است.

دبیركل جامعه روحانیت مبارز افزود: اخیراً نیز مشاهده كردیم كه چند تن از روحانی‌های عزیزی كه اقدام به نهی از منكر كرده بودند در راه اسلام كتك خوردند كه البته این انجام تكلیف برای روحانیت افتخار است.

آیت‌الله مهدوی كنی با اشاره به اینكه: "امسال ما مسئله انتخابات را در پیش داریم "، گفت: جامعتین قصد دخالت در خصوص انتخابات را ندارد و نمی‌گوید فلان آقا نماینده بشود یا نشود، بلكه وظیفه ما این است كه مردم را راهنمایی كنیم كه شاخص‌ها چیست.
ا
وی افزود: باید در مساجد مردم را با شاخص‌ها راهنمایی كرد و البته اگر افراد صالح را می‌شناسیم معرفی كنیم و از مسیر اصولگرایی پشتیبانی كنیم، زیرا اكنون دو دسته هستند كه با اصولگرایان سازگاری ندارند، لذا من به دوستان انقلابی‌مان از اینجا خطاب می‌كنم، چرا كه اعلامیه‌ای منتشر شد كه جمعیت دیگری مقابل این جمعیتی كه جامعتین جمع كردند تشكیل شده است، البته آنها اصولگرا و از برادران ما هستند. ولی من آنها را نهی می‌كنم زیرا كه كار ما مورد تأیید اصولگرایان است. بنایراین جدا كردن صف همان چیزی است كه دشمن می‌خواهد و دیدیم بلافاصله سایت‌ها و روزنامه‌های دشمن كه منتظر بروز انشقاق در اصولگرایان بودند خوشحال شدند.

دبیركل جامعه روحانیت مبارز گفت: من تعجب می‌كنم در آن اعلامیه گفته شد كه دو تن از علمای بزرگوار كه مورد احترام همه ما هستند از آنها دعوت كرده‌اند و در جلسه‌ای به‌خلاف این مسیر تشكیل جلسه داده‌اند، بنابراین به آن عزیزان پیغام می‌دهم كه این كارها را نكنید خوب نیست. این كارها به‌خلاف مصلحت انقلاب است، زیرا با دعوای ما دشمنان برنده میدان خواهند شد.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات