نماینده ولی فقیه در مازندران:
اختراعات در جهان با پشت میزنشینی محقق نمی‌شود

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: اختراعات و اكتشافاتی كه در جهان صورت گرفت با پشت میزنشینی محقق نشد.


به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت الله نورالله طبرسی در نشست با مسئولان و كاركنان اداره كل فنی وحرفه ای مازندران كه به مناسبت هفته مهارت و فناوری تشكیل شد با بیان اینكه تفاوت بین دو حوزه نظری و عملی باید برداشته شود، بیان داشت: آموزش فنی وحرفه‌ای باید در حوزه نظری دانشگاهی به فعالیت‌های عملی توجه ویژه‌ای داشته باشد.
وی افزود: كار در فلسفه دینی ارزش محسوب می‌شود و ضرورت دارد جوانان فرهنگ كار را بیاموزند.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینكه كارهای عملیاتی نباید موجب شرمساری افراد تحصیلكرده شود، تصریح كرد: كار عار نیست و تفكر كاركردن در كشورهای توسعه یافته به درستی تبیین شده است.
وی با تاكید براینكه فرهنگ كاركردن درست در جامعه فرهنگ سازی شود، گفت: فنی و حرفه‌ای متولی فرهنگ كاركردن به صورت تخصصی است.
طبرسی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید به سمتی بروند كه با اعلام نیاز به فنی حرفه‌ای جذب نیرو كنند.
وی افزود: بهترین وضعیت حالتی است كه نیاز صنایع از طریق آموزش دیدگان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تامین شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران نفس آموزش را صعود به نقطه كمال دانست و خاطرنشان كرد: اگر آموزش منجر به كار نشود كسی متضرر نمی‌شود.
وی با اشاره به اینكه اختراعات و اكتشافاتی كه در جهان صورت گرفت با پشت میزنشینی محقق نشد، اظهار داشت: تحصیلات دانشگاهی منجر می‌شود تا هر جوانی در كارهای عملی و تئوری متخصص باشد ملاك پشت میز نشینی نیست.
طبرسی كارآموزهای فنی و حرفه‌ای را افرادی متخصص دانست و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای فرهنگ كار تخصصی را برای كسب و كار به افراد می‌آموزد.
مدیركل فنی و حرفه‌ای مازندران نیز افزود: 218 رشته فنی، صنعتی و خدماتی در فنی و حرفه ای آموزش داده می‌شود و در سطح استان 19 مركز فنی و حرفه‌ای در حال بهره‌برداری است.
عبدالرضا شریعت نژاد با بیان اینكه نظام آموزش پودمانی در دانشگاه جامع علمی كاربردی و فنی وحرفه‌ای صورت گرفته است، اظهار داشت: تمام آموزش‌های مهارتی تبدیل به مدارك معتبر علمی تا سطح دكترا خواهد رسید.

   


دشمن به تلافی در ایران ترور می‌كند

جمعه 7 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

امام جمعه موقت دزفول:
دشمن به تلافی در ایران ترور می‌كند

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت دزفول گفت: دشمن به تلافی پیروزی‌های بزرگ اسلامی در خاورمیانه و آفریقا در ایران دست به ترور می‌زند.


به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، حجت‌الاسلام مرتضی بیگدلی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن برای تحت الشعاع قراردادن خیزش‌های اسلامی و به تلافی پیروزی‌های بزرگ سیاسی كه در خاورمیانه و سراسر آفریقا به‌دست آمده به زعم خودشان می‌خواهند رفتارهای ما را عوض كنند از اینرو دست به اقدام ناجوانمردانه ترور می‌زنند.
این مقام مسئول تاكید كرد: ایران اسلامی با این اقدامات كور تنها در عظم خود راسخ‌تر خواهد شد و در مسیری كه انتخاب كرده است كوشش بیشتری خواهد كرد.
امام جمعه موقت دزفول گفت: دشمن باید بداند رویه‌ای را كه علیه ملت ایران در پیش گرفته ناموفق خواهد بود و با ترور نخبگان ما هرگز به اهداف شوم خود دست نخواهد یافت زیرا كه این مملكت مهد علم است و نخب‌گان زیادی دارد كه همه تربیت یافتگان ملت دلیر ایران اسلامی هستند.
بیگدلی بیان كرد: ایران اسلامی در سال‌های گذشته ترور كم ندیده است و به این دلیل هیچگاه از مسیری كه انتخاب كرده است كوتاه نیامده است و در مسیری كه همانا مقابله با ظلم استكبار است راسخ‌تر است.
وی افزود: دشمن باید بداند با اقدام ناجوانمردانه در ترور فرزندان این مرز بوم خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد نخواهد شد بلكه آنان را در نیل به اهداف خویش راسخ‌تر می‌كند.
بیگدلی گفت: رژیم آمریكا باید بداند كه رسوایی‌های اخلاقی, ورشكستی‌های اقتصادی و ناكامی‌هایی كه در عرصه‌های مختلف به وجود آوردند و اینكه ایادی‌شان یكی پس از دیگری درحال سقوط و نابودی‌اند آینده‌ای بس تاریك را در پیش روی آنها قرار داده و ما تا آخرین قدم از راه خود و هدفی كه در پیش داریم لحظه‌ای كوتاه نخواهیم آمد.
وی تاكید كرد: استكبار جهانی در حال دست و پازدن‌های آخری است و تنها در مسیری كه برای شكست طی می‌كند سنگ پراكنی می‌كند.
امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری ازخطبه‌ها با اشاره به نزدیكی ماه مبارك رمضان و فعال شدن ستاد استهلال شهرستان خاطرنشان كرد: كه باید در ماه مبارك رمضان فرصت را غنیمت شمرده و هرچه بیشتر از فیوضات این ماه پر خیر و بركت بهره لازم را برد.

   


امام جمعه زیراب سوادكوه:
ایران از امن‌ترین كشورهای جهان است

خبرگزاری فارس: امام جمعه زیراب سوادكوه گفت: ایران از امن‌ترین كشورهای جهان است و تلاش دشمن برای القای ناامنی در كشور غیر قابل قبول و نا پذیرفتنی است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سوادكوه، حجت الاسلام احمد محمودیان امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زیراب مازندران با اشاره به این مطلب كه عمل كننده به دستورات الهی شرف و بزرگی دنیا و آخرت را بدست می‌آورد، افزود: تقوا انسان را از مكر و كید دشمن دور می‌كند و رضایت خداوند و اصلاح زندگی را به همراه دارد.
وی با تاكید بر اینكه روزه مانند نماز نگهدارنده انسان از بدی‌ها و تزكیه‌كننده نفس انسان است، گفت: هر زمانی كه ولی فقیه حكم كند ماه ضیافت الهی و بهار قران آغاز می‌شود.
امام جمعه شهر زیراب ماه مبارك رمضان را ماه نزول قران، ماه استغفار و ماه بازگشت به خود توصیف كرد و افزود: تقوا و ورع با ترك از گناه و طلب مغفرت از خداوند بدست می‌آید و روزه یكی از اهرم‌های دستیابی به تقواست.
محمودیان بزرگ‌ترین خصوصیت ماه رمضان را، نزول قرآن ذكر كرد و افزود: توجه مردم به قران در ماه مبارك رمضان گسترده‌تر شود و حضور در مراسم‌های دینی و مذهبی نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی خواستار جلوگیری از روزه‌خواری در فضای عمومی جامعه شد و افزود: جلوگیری از روزه خواری در دید عمومی نباید انجام گیرد و مسئولان ذیربط در این رابطه به وظایف قانونی خود عمل كنند.
وی با اشاره به سالروز برگزاری نماز جمعه به امامت ایت الله طالقانی، گفت: به قول مقام معظم رهبری، خدمت به نماز جمعه خدمت به دین است و از همه كسانی كه در ستاد نماز جمعه شهر و یا به صورت مختلف به این نهاد حكومتی و زیر نظر رهبری خدمت می‌كنند تشكر می‌كنم.
محمودیان با اشاره به اینكه عملیات مرصاد مرگ سیاسی و نظامی منافقین را رقم زد، گفت: استكبار جهانی كه در میدان جنگ به اهدافشان دست پیدا نكردند به تحریم‌ها روی آوردند و پس از ناكامی در این عرصه به ترورهای كور روی آوردند كه شهادت دانشجوی ارشد ایرانی یكی از این نمونه‌هاست.
وی گفت: ایران از امن‌ترین كشورهای جهان است و تلاش دشمن برای القای ناامنی در كشور غیر قابل قبول و ناپذیرفتنی است.

   


پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی رونمایی شد

خبرگزاری فارس: پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی پس از ایجاد تغییراتی در سایت سابق اطلاع‌رسانی وزارت راه و ترابری، رونمایی و "پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی " نام گرفت.


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» بالأخره پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی چند ماه پس از ادغام رسمی دو وزارتخانه سابق راه و ترابری و مسكن و شهر‌سازی رونمایی شد.
این پایگاه اطلاع‌رسانی ‌تقریباً همان محیط ‌پایگاه سابق اطلاع‌رسانی وزارت راه و ترابری است، با این تفاوت كه بنر‌های مربوط به مسكن نیز در آن به نمایش درآمده است.
همچنین در بالای این پایگاه اطلاع‌رسانی جمله‌ای به زبان انگلیسی قید شده است كه متن كامل آن به این شرح است:
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN MINISTRY OF ROADS & URBAN DEVELOPMENT
در صدر این آدرس اینترنتی تصاویری از انواع شقوق حمل و نقل شامل حمل و نقل ریلی، هوایی، دریایی و زمینی درج شده است؛ همچنین تصویری از جاده‌هایی كه به مجتمع و برج‌های مسكونی در نقاطی سرسبز ختم می‌شود به صورت متحرك در ابتدای این پایگاه اطلاع‌رسانی خود نمایی می‌كند.
بنابراین گزارش علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی ‌http://www.mrt.ir از آخرین اطلاعات و اخبار رخ داده در وزارت مسكن و شهرسازی مطلع شوند.
ثبت نام مسكن مهر، تولیدكنندگان مسكن و شهرسازی، مدیریت مسكن مهر و اطلاعات جغرافیایی راههای روستایی، از آیكون‌های درج شده در قسمت سامانه‌های این پایگاه اطلاع‌رسانی است.

   


آیت‌الله علم‌الهدی:
بی‌تفاوتی دستگاه‌های اجرایی سبب هراس ملت است

خبرگزاری فارس: امام جمعه مشهد گفت: بی‌تفاوتی دستگاه‌های اجرایی نظام در برابر بی‌‌بند و باری، ناهنجاری و عمل ضد اخلاقی سبب به وحشت انداختن این ملت غیور می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه ملكوتی حرم مطهر رضوی اظهار داشت: مسئولان نظام و مدیران دستگاه‌های نظارتی كشور به عنوان دلسوزان نظام بدانند اگر مردم بی‌تفاوتی آنها را در سركوبی ارزش‌های دینی و ناهنجاری‌ها احساس كنند دچار دغدغه و التهاب می‌شوند.
امام جمعه مشهد با بیان این مطلب كه دشمنان در دنیای كنونی به فكر منحرف كردن جوانان ما از ارزش‌های اسلامی به ویژه حجاب و قرآن هستند، گفت: حجاب هویت دینی جوامع و پرچم هویتی كشورهای اسلامی است.
وی ترویج بی‌‌‌حجابی در بین زنان و دختران جامعه را از توطئه‌های سازمان یافته آمریكا برای اسلام ستیزی دانست و افزود: این برنامه‌های دشمنان برای از بین بردن اسلام در كشورهای اسلامی است كه بهترین راه برای رسیدن به اهداف خود را در ترویج بی‌حجابی دیده‌اند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص نفی بی‌حجابی در جامعه گفت: برای مقابله با این مسئله باید همه آحاد مردم پا به میدان بگذارند و دولت را در این امر یاری كنند.
امام جمعه مشهد ادامه داد: مقابله با بی‌حجابی باید از دستگاه‌های اجرایی و ادارات شروع شود.
وی تضعیف ایمان جوانان، افزایش فساد در بین دختران جوان و بالارفتن آمار جرم و جنایت را از پیامدهای بی‌‌‌بند و باری در كشورهای غیر مسلمان ذكر كرد و افزود: دشمن با آگاهی از این مسئله روی نسل آینده كشور ما برنامه‌ریزی كرده‌است.
وی مقایسه كشور ایران در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی تصریح كرد: با تشكیل حكومت جمهوری اسلامی زنان با انتخاب حجاب اسلامی راه و روش این رژیم شاهنشاهی را محكوم كردند.
امام جمعه مشهد اظهار داشت: ملت هوشیار و فهیم ایران اسلامی كه با پیشرفت‌های علمی دشمنان و مخالفان خود را شكست داده است، توانایی برخورد قاطع با بی‌جابی و كم حجابی را دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: یكی از خصوصیات دین اسلام رافت و مهربانی و خود آگاهی است كه اعتقاد قلبی و ایمان راسخ افراد به اصل حجاب را دنبال می‌كند.

   


رمضان ماه تزكیه روح است

جمعه 7 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

امام جمعه سبزوار:
رمضان ماه تزكیه روح است

خبرگزاری فارس: امام جمعه سبزوار با اشاره به اینكه رمضان، ماه تزكیه روح است، گفت: رمضان یكی از اسامی پروردگار متعال و به معنای گناه‌سوزی است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، حجت‌الاسلام غلامحسین ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سبزوار با اشاره به تقوی الهی اظهار داشت: هر گناهی سبب نارضایتی پروردگار است و افراد اعمال را از روی اختیار انجام می‌دهند و خداوند به هیچ عنوان به انجام اعمال و گناهان رضایت نمی‌دهد و اگر كسی بتواند گناهكاری را به سوی نیكی‌ها دعوت كند ثواب بسیاری برده است.
امام جمعه سبزوار به سالروز درگذشت حاج شیخ محمد تقی بهلول و حاج شیخ محمد تقی فلسفی اشاره كرد و تصریح كرد: به تعبیر آیت‌الله بروجردی وی شمشیر اسلام بود.
وی همچنین به سالروز شهادت شهید كامیاب و فقیه مجاهد و پارسا مرحوم آیت الله حاج میرزا علی مشكینی، رئیس خبرگان رهبری و امام جمعه قم در سال 86 و شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری اشاره كرد.
ابراهیمی به هفته گرامی داشت شیر مادر اشاره كرد و خاطرنشان كرد: طبق احادیث هیچ شیری از نظر جسمی، روحی، بهداشتی بودن و ارزشمند بودن در سلامت بهتر از شیر مادر نیست.
وی با اشاره به نظریه سازمان یونیسف پیرامون شیر مادر اظهار داشت: اگر در تمام دنیا مادران فرزندان خودشان را شیر دهند سالانه یك میلیون طفل از مرگ نجات پیدا می‌‌‌‌كنند.
وی با اشاره به روز مهارت و حرفه آموزی یادآور شد: كسانی كه در این حرفه مشغول به فعالیت هستند بدانند اگر برای رضای خدا حرفه آموزی كنند و كسانی كه آنچه آموخته‌‌‌اند را درست به كار ببندند برایشان عبادت محسوب می‌شود.
وی همچنین به فرا رسیدن ماه مبارك رمضان اظهار داشت: رمضان یكی از اسامی پروردگار متعال و به معنای گناه سوزی است و همچنین رمضان ماهی است كه باید خودمان را به خرائق الهی برسانیم.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات