مرگ تدریجی یك مانتوی كوتاه

جمعه 14 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

فارس از ورود مانتوهای بلند به بازار لباس كشور گزارش می‌‌‌دهد؛
مرگ تدریجی یك مانتوی كوتاه

خبرگزاری فارس: مانتوهای بلند و آزاد كه روزگاری از ویترین مانتوفروشی‌های پایتخت رخت بر بسته بود، این روزها مجدد در پشت ویترین فروشگاه‌های پایتخت جلوه‌گری می‌كنند و آرزوی دیرینه مشتریانی كه برای خرید مانتوی مناسب باید تمام شهر را زیرپا می‌گذاشتند، دست یافتنی شده است.


به گزارش خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا»، روزگاری مانتوهای بلند و آزاد پوشش مادران و خواهران ما بود و هر زمان كه اراده می‌كردند می‌توانستند با یك بار سر زدن به بازار، مانتوی مناسب را خریداری كنند. آری در ایام نه چندان دور، مانتوهای بلند ویترین فروشگاه‌ها را در اختیار داشتند و با استقبال زنان و دختران مواجه می‌شدند و به تبع آن، در سطح شهر پوشش مناسبی را شاهد بودیم.

اما با گذشت زمان، یافتن یك مانتوی بلند نیاز به كفش‌های‌ آهنین و زیرپا گذاشتن تمام پایتخت داشت، زمانی كه مدل‌های غربی از طریق شبكه‌های ماهواره‌ای به ایران وارد شد، مانتوهای بلند روز به روز آب رفته و كوتاه‌تر شدند و در كنار این كوتاهی، سایز آنها نیز تنگ‌تر و تنگ‌تر شد و كار به جایی رسید كه اگر می‌خواستی برای حضور در محیط كار و دانشگاه یك مانتوی مناسب تهیه كنی باید كفش‌های آهنین به پا كرده و تمام مراكز خرید پایتخت را از شمال به جنوب و شرق تا غرب زیر پا می‌گذاشتی تا بتوانی یك مانتوی مناسب پیدا كنی؛ دست آخر هم اگر موفق به پیدا كردن مانتویی با پوشش مناسب می‌شدی مدل آن قدیمی و جنس پارچه نامناسب بود.

مانتوهای تنگ و كوتاه كه عمدتاً از خارج از كشور به صورت قاچاق وارد كشور شده و یا با الگوبرداری از مدل‌های غربی در داخل كشور تولید می‌شوند، با رنگ‌ها و مدل‌های مختلف خود ویترین مانتوفروشی‌های كشور را به قبضه درآورده‌اند و به جرئت می‌توان گفت كه یكی از عوامل اصلی گسترش بدحجابی در جامعه هستند.

همزمان با فعالیت گسترده شبكه‌های ماهواره‌ای و ارائه مدل‌های مختلف كه بر تن جوانان ایرانی جلوه‌گری می‌كند به سختی می‌‌شد در مانتو فروشی‌های پایتخت یك یا دو مانتوی بلند پیدا كرد كه در اكثر مواقع مدل قدیمی و طراحی غیرزیبا داشت.

اما این روزها طراحان داخلی وارد گود شده‌اند و در هجمه مدل‌های غربی تلاش می‌كنند تا با ارائه مدل‌های ایرانی و اسلامی بازار لباس كشور را از قبضه مدل‌های غربی خارج كرده و حرفی برای گفتن داشته باشند؛ این روزها پشت ویترین‌ مانتوفروشی‌های پایتخت می‌توان مانتوهای بلند و آزاد را مشاهده كرد كه با طراحی ایرانی و ارزش‌های اسلامی همخوانی بیشتری دارند.

این مانتوها كه مطابق با معیارهای اسلامی توسط طراحان داخلی ارائه و به تولید انبوه رسیده است با استقبال مردم به‌خصوص افرادی كه برای حضور در سطح اجتماع به دنبال پوشش‌های مناسب هستند روبه‌رو شده است به‌گونه‌ای كه برخی از فروشندگان از استقبال دختران و فروش تقریباً مناسب این مدل‌ها خبر می‌دهند.

* ارائه مانتوی بلند به بازار و پایان مشكلات خرید پارچه و مراجعه به خیاط
-------------------------------------------------------------------------------

مریم مهران كه برای خرید مانتو به میدان هفت تیر مراجعه كرده است در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» در‌خصوص مانتوهای بلندی كه در پشت ویترین برخی از فروشگاه‌ها قابل مشاهده است، می‌گوید: مانتوهای بلند با طرح‌های زیبا به تازگی در ویترین مغازه‌ها قابل مشاهده هستند و با آمدن آنها به بازار لباس دیگر لازم نیست برای یافتن مانتوی مناسب به منظور حضور در محیط كار با تهیه پارچه به خیاط مراجعه كنم.

وی افزود: زنانی كه حضور با پوشش مناسب در سطح شهر برایشان مهم است از این مانتوهای بلند و آزاد استقبال خوبی می‌كنند اما افرادی كه به دنبال خودنمایی در سطح شهر هستند همچنان به دنبال مانتوهای تنگ و كوتاه هستند.

* مانتوهای بلند و پوشیده با طراحی جوان ‌پسندتر ارائه شود
-------------------------------------------------------------------

سمیرا نوربخش 22 ساله و كارمند در این زمینه بیان می‌كند: مانتوهای بلند برای افرادی كه سن بالاتری دارند مناسب است اما مانتوهای تنگ و كوتاه بیشتر جوان پسند است.

وی می‌گوید: اگر مانتوی بلند دارای طراحی زیبا و مطابق با سلیقه جوانان باشد، حتماً مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت و تمایل به استفاده از این مانتوها در میان آنها بیشتر می‌شود.

* بازار لباس را از مدل‌های ترك و غربی نجات دهیم
--------------------------------------------------------

لیلا مهدوی زاده 30 ساله و خانه‌‌دار كه یكی از مانتوهای بلند و آزاد را برای پرو انتخاب كرده است، عنوان می‌كند: روزگاری پیدا كردن مانتوی بلند برایم بسیار سخت بود اما ارائه این مانتوها به بازار لباس كار بسیار پسندیده‌ای بود چرا كه علاوه بر پوشیدگی كامل طراحی زیبایی هم دارد.

وی اضافه می‌كند: تا زمانی كه طراحان داخلی می‌توانند مدل‌های زیبایی از پوشش‌های ایرانی ارائه كنند، چرا باید بازار لباس ما غرق در مدل‌های غربی باشد كه هیچ تطابقی با معیارهای اسلام و عرف مردم ایران ندارد.

این زن خانه‌دار معتقد است ارائه مانتوهای بلند به بازار در كاهش آمار بدحجابی تأثیرگذار است و باید تلاش كرد كه با طراحی زیبا جوانان را به استفاده از این مانتوها تشویق كرد.

* گرایش بیشتر زنان و دختران محجبه به خرید مانتوهای بلند
------------------------------------------------------------------

مهران محمدزاده فروشنده یكی از مانتوفروشی‌های پایتخت در ‌خصوص استقبال زنان و دختران از مانتوهای بلند می‌گوید: این مانتوها با طراحی جوان‌پسند به بازار ارائه شده‌اند و به دلیل طراحی و رنگ‌آمیزی زیبا مورد استقبال زنان و دختران جوان قرار می‌گیرند.

وی می‌افزاید: این مانتوها عمدتاً توسط زنان و دخترانی كه به لحاظ حجاب و پوشش وضعیت قابل قبولی دارند خریداری می‌شوند؛‌ این مانتوها تولید داخل كشور است و طراحی آن نیز توسط طراحان داخلی انجام شده است.

این فروشنده می‌گوید: این مانتوهای بلند و مناسب در راستای اصلاح وضعیت پوشش در سطح شهر تولید شده است و باید تلاش كرد تا فرهنگ استفاده از آن را در جامعه ایجاد كرد، البته از حق نگذریم كه فروش این مانتوها تاكنون بسیار خوب بوده است.

* تولیدكنندگان لباس با طراحان داخلی همكاری نمی‌كنند
----------------------------------------------------------------

مینا صیادی طراح لباس اظهار می‌دارد: هنرمندان و طراحان لباس داخلی به منظور مقابله با مدل‌های غربی باید تقویت و مورد حمایت قرار بگیرند، هم‌اكنون تولیدكنندگان داخلی از مدل‌های غربی استفاده می‌كنند و به ندرت از طراحان داخلی برای طراحی لباس دعوت به همكاری می‌كنند و هنوز در كشور جایگاه طراحان لباس تعیین نشده است.

وی می‌افزاید: در الگوها و طراحی‌های مختلف باید اصول اسلامی رعایت شود؛ هم اكنون مشكل ما این است كه نتوانسته‌ایم پاسخگوی سلیقه‌های مختلف باشیم، در حالی ‌كه نیازمند مشاركت نهادهای مسئول و ارتباط صمیمانه با تمام اقشار جامعه برای طراحی مدل‌های پوشیده و زیبای لباس هستیم، به گونه‌ای كه مدل‌های ایرانی و اسلامی لباس در مجالس مختلف نقل زبان زنان و دختران شود اما هم اكنون زنان و دختران جامعه از الگوهای ایرانی و اسلامی ارائه شده آگاهی ندارند.

* مانتوهای مناسب و پوشیده با طراحی و پارچه ایرانی تولید و به بازار ارائه می‌شوند
--------------------------------------------------------------------------------------------

فرحناز قند فروش عضو كمیته تحقیق و پژوهش كارگروه ساماندهی مد و لباس با بیان اینكه باید لباس‌های موجود در بازار كشور را بازسازی كنیم تا كاملاً پوشیده باشند، ‌می‌گوید: ایران كشوری مسلمان است و از این جهت باید لباس‌های طراحی شده كاملاً مطابق با معیارهای اسلامی باشند ولی نباید از ایرانی بودن لباس‌ها نیز غافل شد چرا كه لباس یك كشور به نحوی پرچم آن نیز محسوب می‌شود، در بسیاری از مجامع، ملیت‌های مختلف را می‌توان از لباس آنها تشخیص داد.

وی ادامه می‌دهد: در راستای بهبود وضعیت حجاب و عفاف با طراحان داخلی همكاری كرده‌ایم و مدل‌های مطابق با ارزش‌های ایرانی و اسلامی توسط آنها طراحی و به تولید انبوه می‌رسد به گونه‌ای كه هم‌اكنون در مانتوفروشی‌ها می‌توان مدل‌های مناسب و پوشیده را یافت.

قند فروش اضافه می‌كند: تلاش می‌كنیم تا لباس‌های سنتی را به شكل مدرن و با پارچه‌های تولید داخل عرضه كنیم و در این جهت لباس سنتی ایران را با اقتضائات روز و با در نظر گرفتن چارچوب اسلام طراحی می‌كنیم.

وی بیان می‌كند: با طراحی مدل‌های مختلف ایرانی و اسلامی و عرضه آن به بازار لباس كشور از نظرات مردم آگاه می‌شویم و سرانجام پس از ارائه انواع مدل‌ها موفق به جلب توجه مردم خواهیم شد و پس از آن مدل‌ها به تولید انبوه می‌رسند كه در این مرحله قیمت آنها نیز كاهش پیدا می‌كند.

به گزارش توانا، مدل‌های پوششی كه اسلامی، بومی و زیبا باشند قطعاً در جامعه مشتری‌های خود را پیدا می‌كند و تمام جوانان را نیز جذب خواهد كرد.

   


تلاش‌هنجارشكنان دربوستان «آب‌وآتش» ناكام ماند

خبرگزاری فارس: قرار بود صبح امروز با دعوت در شبكه‌های اجتماعی آمریكایی- صهیونیستی عده‌ای جوان در برخی پارك‌ها جمع شوند، اما این فراخوان نیز مثل سایر تجمع‌های فتنه‌گرانه با شكست روبه‌رو شد.


به گزارش خبرنگار قضایی فارس، برخی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران كه از تجمعات سیاسی و فتنه گرانه مردم ایران مایوس شده اند، آخرین حربه‌های خود را برای انحراف جوانان، هنجارشكنی در ملأعام مخصوصا در ماه مبارك رمضان تعریف كردند اما تلاش چند روزه برخی شبكه‌های تلویزیونی و اینترنتی اجتماعی برای تجمع هنجارشكنان در پارك آب‌وآْتش، باز هم با بی‌توجهی از سوی این افراد روبه‌رو شد.

قرار بود صبح امروز با دعوت در شبكه‌های اجتماعی آمریكایی- صهیونیستی، عده‌ای جوان در این پارك جمع شوند، اما این فراخوان نیز مثل سایر تجمع های فتنه گرانه با شكست روبه‌رو شد.

مشاهدات خبرنگار فارس حاكی است، بوستان آب و آتش صبح امروز با فضایی كاملا آرام روبه‌رو بود و بسیاری از كودكان و نوجوانان به همراه خانواده‌های خود به این بوستان آمدند و مشغول تفریح شدند.

در این بین عده‌ای انگشت‌شمار هم كه همراه خود تفنگ‌های آب‌پاش داشته و قصد برهم زدن نظم بوستان و هنجارشكنی را داشتند، با مشاهده فضای آرام بوستان و عدم استقبال جوانان از شبكه های صهیونیستی غربی از نیت خود منصرف شدند.

نكته جالب و قابل تأمل در این زمینه این بود كه یكی از همراه دارندگان سلاح آب‌پاش در پاسخ به این سؤال خبرنگار ما كه: این تفنگ‌ را به چه قیمتی خریداری كردی؟، گفت: این تفنگ‌ را عده‌ای رایگان در اختیار ما قرار دادند تا در بوستان آب‌وآتش اهداف آنها را پیاده كنیم.

   


در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛
پشت‌صحنه سریال «مختارنامه» در 4 قسمت روی آنتن می‌رود

خبرگزاری فارس: تهیه‌كننده مجموعه تلویزیونی مختارنامه از ساخت و پخش پشت صحنه این سریال در قالب 4 قسمت خبر داد.


محمود فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در حال آماده سازی پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» هستیم كه بعد از ماه مبارك رمضان و با فاصله از پخش روی آنتن خواهد رفت.
وی ادامه داد: این پشت صحنه در قالب 4 قسمت 45 دقیقه‌ای ساخته می شود و زمان پخش آن بنا بر نظر تلویزیون انتخاب می‌شود.
فلاح همچنین درباره سرنوشت زمین‌های سریال «مختارنامه» و دكور این سریال نیز اظهارداشت: درباره دكورها و زمین، رأی شعبه 5 دادسرای اسلام‌شهر هنوز اعلام نشده و فكر می‌كنم تا هفته آینده تكلیف مشخص می‌شود. البته صدا و سیما مشغول رایزنی است و پی‌گیر سه ماه تمدید اجاره است كه پیش از این خواسته بود.
تهیه كننده سریال «مختارنامه» توضیح داد: با دستور آقای ضرغامی رئیس صدا و سیما و آقای تقدس‌نژاد معاون مالی سازمان قرار شده است كه صندوق بازنشستگی كارمندان صدا و سیما پیگیر خرید این زمین باشد و تا جایی كه خبر دارم این صندوق برآوردهای اولیه را برای خرید این زمین‌ها انجام داده است.
محمود فلاح كه حدود 10 سال درگیر ساخت مجموعه فاخر «مختارنامه» بوده است، تصریح كرد: بعد از خرداد ماه سال 1381 این روزها اولین روزهایی است كه من، آقای میرباقری و گروه سازنده «مختارنامه» آرامش داریم، چون در طول ساخت سریال به قدری درگیر ساخت و آماده‌سازی اثر بودیم كه نمی‌توانستیم یك روز بدون دغدغه و آرامش را سپری كنیم.
وی در پایان گفت: در طول ساخت این سریال افراد بسیاری مانند بسیاری از سربازان پادگان پرندك به ما كمك كردند، ای‌كاش این امكان وجود داشت تا از تك تك افرادی كه در این مدت به ما كمك كردند قدردانی می‌كردم.

   


تازه‌ترین اظهارات مایلی‌كهن درباره دلالی در فوتبال ایران:
تیمی را می‌شناسم كه با خریدن بازیكن حریف در فینال جام حذفی قهرمان شد

خبرگزاری فارس: مدیرفنی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیمی را سراغ دارم كه در دیدار رفت جام حذفی نتوانست نتیجه بگیرد و در دیدار برگشت بازیكن حریف را خرید و قهرمان شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مایلی‌كهن مدیر فنی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس با دوربین برنامه شوك كه در محل تمرین حضور داشت گفت‌وگو و صحبت‌های زیر را مطرح كرد:

* دلالی در ایران به‌گونه‌ای وجود دارد
بحث دلالی در كشور ما به گونه‌ای وجود دارد. افرادی كه مرتكب این خطا می‌شوند باید به گونه‌ای به آنها تذكر داد و در صورت تكرار آنها را جریمه كرد. در كشورهای پیشرفته مانند تركیه به دلیل تبانی و دلالی باشگاهی همانند گالاتاسرای جریمه می‌شود. خودمان باید بر كار خودمان نظارت داشته باشیم. اگر روزی فردی خطا كند فقط اعلام می‌كنند و هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد. این عوامل باعث می‌شود كه بحث دلالی در فوتبال ما بیشتر شود.

* دلال با مدیر برنامه‌ فرق دارد
انسان‌هایی كه مدیر برنامه و ایجنت هستند شغل خوبی دارند. ما باید فرق بین دلال و مدیر برنامه را بدانیم. باید مدیر برنامه تولید كنیم. مشكلی در این زمینه وجود ندارد و موضوعی است كه در فوتبال بین‌المللی وجود دارد اما باید نظارت داشته باشیم كه هركس خود را به مدیر برنامه نچسباند. یك ایجنت آزمون بین‌المللی می‌دهد اما ما همه چیز را وارونه تلقی می‌كنیم. افرادی دلال هستند و خود را با برخی مدیر برنامه‌ها لینك كرده‌اند و نفوذ خود را انجام داده‌اند. آنها 30 بازیكن دارند و برای هر فردی نرخ بالا و پایین می‌كنند. به همین دلیل است كه رقم‌های بازیكنان متفاوت می‌شود.

*‌ پرسپولیس و استیل‌آذین برای انصاری‌فرد 600 میلیون می‌دادند، من با 200 میلیون نگه داشتم
پرسپولیس و استیل‌آذین برای گرفتن انصاری‌فرد 600 میلیون می‌دادند اما من كار خود را می‌شناختم و با تحصیلات وارد این حیطه شده‌ام و به همین دلیل توانسته‌ام انصاری‌فرد را با 200 میلیون در سایپا نگه دارم. زمانی كه در سایپا بودم اجازه ندادم هیچ دلالی به سمت سایپا بیاید. در خیلی از موارد مدیر برنامه‌ها در بحث دلالی نقش دارند. مدیر و مربی باید باهوش باشد كه اجازه ندهد دلال در جذب بازیكن دخالت داشته باشد.

*‌ لیدر باید تحصیلات داشته باشد
لیدر در فوتبال به معنای رهبر است یعنی كسی كه بتواند یك گروه را رهبری كند. باید فرد تحصیل‌كرده باشد كه بتواند یك‌سری را رهبری كند. یك‌سری افراد هستند كه بوق می‌زنند. خدا بیامرزد محمد بوقی در پرسپولیس و حسن تارزان در استقلال را. این افراد بدون هیچ چشم‌داشتی به ورزشگاه می‌آمدند و كار می‌كردند و دنبال حقوق هم نبودند و برخی اوقات بازیكنان به آنها كمك می‌كردند. رسانه‌ها باید كمك و روی بازیكنان ارزش‌گذاری كنند.

* مدیران ما بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟
در كشور ما كمی بی‌قانونی وجود دارد. من از شما این سؤال را می‌كنم كه مدیران ما بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟ یك مدیر می‌آید و كلی بدهی می‌گذارد و نتیجه هم نمی‌گیرد. او می‌رود و بار دیگر بازمی‌گردد. هركسی در جای خود قرار ندارد. در ورزش افراد تحصیل كرده و قهرمان زیاد داریم اما متاسفانه از یكی از نمایندگان شنیدم كه اعلام كرد چه اشكالی دارد رئیس سازمان تربیت بدنی و یا وزیر ورزش و جوانان شخص ورزشی نباشد و دانش تربیت بدنی نداشته باشد. به نظر من یك دفعه دستور دهید در دانشگاه تربیت بدنی را ببندند! پس ما بی‌خود در سال 56 لیسانس تربیت بدنی گرفتیم، مثلا وزیر بهداشت ما دكتر است چرا نباید ایشان را در رأس كار بگذاریم مگر در همه موارد تخصص دارد؟ خیر. در یك رشته تخصص دارد و می‌تواند فعالیت كند اما می‌گویند در ورزش اگر فردی ورزشی نبود هم می‌تواند فعالیت كند، مثلا شخص ورزشی را در شهرداری می‌گذاریم و شخصی كه شهرسازی بوده در ورزش می‌گذاریم.

* برخی خطاها اصلاً دیده نمی‌شود
بر اساس زور و ضرب می‌خواهیم قانون را زیر پا بگذاریم. قانون خوبی داریم اما عمل نمی‌كنیم. یك نفر خطایی می‌كند و جریمه‌ می‌شود اما بعضی افراد خطاهایی می‌كنند كه اصلا دیده نمی‌شود. مثلا در همین مدارس فوتبال و زمین خاكی‌ها خیلی‌ها می‌توانند كمك كنند. در حوزه خلیج فارس عرب‌ها حاضرند همه كار انجام دهند تا كودكشان نیم ساعت ورزش كند اما در ایران كودكان همیشه دنبال یك توپ در زمین خاكی هستند. ما پتانسیل لازم را داریم. باید واسطه بازی را كنار بگذاریم.

*‌ برخی‌ها در نیم فصل اول امتیاز جذب می‌كنند ولی در نیم‌فصل دوم آنها را می‌فروشند
یك مربی زمانی كه باشگاه خود را عوض می‌كند 25 بازیكن با خود می‌برد. 25، 40 میلیون هم حساب كنید چیزی حدود یك میلیارد می‌شود تا نیم‌فصل امتیازها را جذب می‌كند و در نیم‌فصل دوم امتیازها را می‌فروشد. خیلی وقت‌ها نتایجی در زمین اتفاق می‌افتد كه صددرصد براساس بازی رخ نداده است. مربی به بازیكن قول می‌دهد كه انتخابش كند و از او پول می‌گیرد. این موارد در فوتبال ما است.

* تیمی را می‌شناسم كه در دیدار برگشت جام حذفی بازیكن حریف را خرید
من تیمی را سراغ دارم كه در دیدار رفت جام حذفی نتوانست نتیجه بگیرد و در دیدار برگشت بازیكن حریف را خرید و این موضوع باعث شد كه قهرمان شود. فصل آینده همان بازیكن به تیم قهرمان ملحق شد. این مسائل در فوتبال ما وجود دارد و باید برطرف شود. این حرف‌ها چیزی نیست كه بگوییم فوتبال ما بد است یا خوب. دلیل خوب بودن یا بد بودن نیست باید با این موضوع مبارزه شود.

* با هزار تومان به پرسپولیس آمدم
برای هر كاری كه زحمت بكشی قدر آن را خواهی دانست. باید به گونه‌ای افراد را بار بیاوریم كه برای به دست آوردن پول زحمت بكشند. آن موقع شاید هیچ مشكلی پیش نیاید. روز اولی كه به پرسپولیس آمدم قراردادم را نشان دادم و روزنامه‌ها به‌عكس نوشتند. من كارم را در پرسپولیس با ماهانه حقوق هزار تومانی شروع كردم و پس از آن به 2 هزار تومان و 80 هزار تومان رسید و در پایان ماهانه 250 هزار تومان می‌گرفتم. رفتم یك آپارتمان 75 متری خریدم و هم‌اكنون با مدیریت زندگی خود را می‌چرخانم. اگر مدیریت خوب وجود داشته باشد پول، بازیكن را به بیراهه نمی‌كشاند. شما هاشمیان و علی كریمی را به عنوان لژیونر پرسپولیس نگاه كنید هاشمیان اعلام كرد كه 11 سال در پادگان فوتبال بازی كرده چرا سال 1996 فوتبال ما موفق بود و ده‌ها لژیونر به باشگاه‌های مختلف فرستادیم؟ زیرا در آن زمان انضباط بود. خودم اولین فردی بودم كه در قرارهایی كه می‌گذاشتم یك ساعت زودتر حاضر می‌شدم.

* مسی هم پول زیادی می‌گیرد، اما با برنامه است
هیچ‌وقت نباید اصل و نسب خود را فراموش كنی. اگر برای پول زحمت بكشی قدر آن را می‌دانی اما اگر نتوانی قدر آن را بدانی خیلی زود پول را از دست می‌دهی. ما آینده‌دار هستیم و همین الان نیز پتانسیل‌هایی وجود دارد. باید با نظارت و دقت از این موارد استفاده كنیم. به طور مثال مسی در اسپانیا این همه پول می‌گیرد اما طبق برنامه هم می‌خوابد. یك‌شنبه و چهارشنبه بازی می‌كند و چهارشنبه‌ها نیز بهتر است چرا؟ زیرا همه كارهایش روی اصول است و با برنامه كار می‌كند. نمی‌آید برود بیرون بچرخد. در كشوری هم كه همه چیز آزاد است. این موارد رمزهایی است كه بازیكنان می‌توانند موفق شوند. امیدوارم فوتبال ما هم بتواند به زودی موفق شود زیرا بسترهای لازم را داریم.

   


تیموشنكو به زندان محكوم شد

جمعه 14 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

طی حكمی توسط دادگاه كیف؛
تیموشنكو به زندان محكوم شد

خبرگزاری فارس: نخست وزیر سابق اوكراین طی حكمی توسط دادگاه این كشور به دلیل سوء استفاده از قدرت به زندان محكوم شد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "رویترز "، یك دادگاه در كیف حكم بازداشت "یولیا تیموشنكو " نخست وزیر سابق اوكراین را صادر كرد. این حكم به اتهام سوء استفاده از قدرت تیموشنكو در زمان نخست‌وزیری‌اش صادر شد.

تیموشنكو در مدت زمان محاكمه، در بازداشت نبوده اما موظف بوده است كه در شهر كیف باقی بماند و از این شهر خارج نشود.

مدعی‌العموم، تیموشنكو را متهم كرده است كه به طور غیرقانونی شركت دولتی "نفت‌وگاز " اوكراین را مجبور كرده است تا قرار داد تامین گاز این كشور را در سال 2009 با روسیه امضا كند.

تیموشنكو كه بزرگترین رهبر مخالفان دولت این كشور به شمار می‌آید، معتقد است كه محاكمه وی با تلاش "ویكتور یانكویچ " رئیس جمهور كنونی اوكراین صورت می‌گیرد تا وی را از شركت در انتخابات آتی محروم كند.

   


حمله نیروهای رژیم آل‌خلیفه به یك مركز پزشكی

خبرگزاری فارس: نیروهای رژیم آل‌خلیفه به یكی از مراكز پزشكی وابسته به "پزشكان بدون مرز " حمله كردند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای رژیم آل‌خلیفه به یكی از مراكز پزشكی وابسته به "پزشكان بدون مرز " كه مركز آن در پاریس قرار دارد، حمله كردند.

رژیم آل‌خلیفه در توجیه حمله خود به این مركز، مدعی شده است كه این مركز پزشكی مجوز نداشته است.

این حمله پس از آن صورت گرفت كه پزشكان بودن مرز، ازحملات مسلحانه نیروهای امنیتی در شهر منامه انتقاد كردند.

این سازمان غیردولتی مستقر در بحرین این حملات را "هتك حرمت یك دفتر متعلق به یك سازمان انساندوستانه پزشكی بیطرف " خوانده است.

وزارت بهداشت بحرین روز پنجشنبه در بیانیه‎ای اعلام كرد: "همان‎طور كه سازمان پزشكان بدون مرز مطلع بوده است؛ برای ارایه خدمات درمانی در بحرین در شرایط عادی نیاز به مجوز است. مقامات مربوطه بحرینی از وجود این مركز بی‎اطلاع بوده‎اند. "

وزارت بهداشت بحرین همچنین با محكوم كردن این سازمان غیردولتی، گفته است كه "اظهارات جدی این (سازمان غیردولتی) ناامید كننده است. "

"پزشكان بدون مرز " روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‎ای بر روی وب‎سایت خود با توجه به این حملات گفته است كه نیروهای بحرینی تجهیزات پزشكی‎شان را توقیف و سعید مهدی، یكی از داوطلبان در این مركز را بازداشت كرده‎اند.

این بیانیه می‎افزاید: "سعید مهدی به دلیل صرفا كمك به "پزشكان بدون مرز " و بیماری كه آمبولانس خواسته بود همچنان در بازداشت است. درخواست‎های مكرر از سوی سازمان پزشكان بدون مرز، خانواده‎ و وكیل‎اش برای دسترسی به وی رد شده است. "

با این حال، وزارت بهداشت بحرین با رد این اتهامات ادعا كرده است كه خانواده "مهدی " در روز چهارشنبه با وی ملاقات كرده‎اند.

"پزشكان بدون مرز " پیشتر ابراز تاسف كرده بودند كه "امروز در بحرین، فعالیت در محدوده‎های وظیفه اصول مراقبت، دیگر بدون عواقب منفی امكان‎پذیر نیست. "

این سازمان غیردولتی پزشكی همچنین گفته است كه از زمان آغاز تظاهرات ضدرژیم در بحرین در اواسط فوریه حدود 200 بیمار را كه بیم داشته‎اند در صورت مراجعه به بیمارستان دولتی بازداشت شوند درمان كرده است.

"پزشكان بدون مرز " هم‎چنین گفته‎اند كه درباره "شفاف بودن كار و نیاتشان با مقامات این كشور از جمله وزارت بهداشت و وزارت داخلی " صحبت كرده‎اند.

این نخستین باری نیست كه رژیم آل خلیفه توسط جامعه بین‎المللی به خاطر حمله و بازداشت كاركنان و سركوب معترضان ضد دولتی محكوم می‎شود.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل و عفو بین‎الملل رژیم آل خلیفه را به خاطر سركوب خشونت‎آمیز و بازداشت معترضان صلح‎طلب به علاوه كاركنان پزشكی مورد انتقاد قرار داده‎اند.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic