نخست وزیر جدید ژاپن هفته آینده انتخاب می‌شود

خبرگزاری فارس: نخست وزیر جدید ژاپن و جایگزین نخست وزیر كنونی غیرمحبوب این كشور، هفته آینده انتخاب می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب چپ میانه ژاپن دوشنبه آینده قصد دارد كه نخست وزیر جدید را انتخاب و وی را جایگزین "نائوتو كان" نخست وزیر غیر محبوب این كشور كند.

كان كه پنجمین نخست وزیر ژاپن به شمار می‌آید انتظار می‌رود كه در پی تشدید انتقادها از وی به دلیل زلزله و سونامی اخیر و بحران هسته‌ای فوكوشیما از سمت خودا استعفا كند.

   


مفتی اعظم قرقیزستان:
نتایج مقدماتی اصلاحات در اداره امور مسلمانان قرقیزستان مثبت بوده است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره امور مسلمانان قرقیزستان، نتایج مقدماتی اصلاحات انجام شده در این اداره دینی را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، "چوبک حاجی جلیل‌اف" مفتی اعظم قرقیزستان، با بیان اینکه اصلاحات واقعی نه از طریق فرمان‌های دولتی و آمرانه، بلکه با همکاری روحانیون و از طریق ارتقاء کیفیت فعالیت‌های اعضای اداره مفتیات، امامان جماعت مساجد و ... به نتیجه می‌رسد، افزود: با استفاده از همین شیوه‌ها اکنون سطح تحصیلات 70 درصد از روحانیون تحت پوشش این اداره افزایش یافته است.

مفتی اعظم قرقیزستان همچنین ضمن مثبت ارزیابی کردن تجربه آماده نمودن مبلغان دینی در غالب دوره‌های تخصصی در مسجد جامع، درباره تغییر اساسنامه اداره امور مسلمانان قرقیزستان تصریح کرد: شورای علمای قرقیزستان پس از انجام بررسی‌ها و ایجاد تغییرات لازم در این اسانامه، آن را برای تصویب نهایی به "قورولتای عمومی" کشور ارائه خواهد کرد.
پایگاه اطلاع رسانی رسمی اداره امور مسلمانان قرقیزستان نیز با انتشار مطلبی در این زمینه به نقل از حاجی جلیل‌اف، در خصوص وجه تمایز اقدامات قبلی با طرح جدید اساسنامه، نوشت: این اصلاحات در ابتدا تغییراتی در زمینه فعالیت امامان مساجد و قضات محلی ایجاد خواهد کرد که برمبنای اساسنامه جدید، فعالیت‌های آنان باید به صورت شفاف‌تر و مؤثرتری انجام شود.
وی افزود: همچنین در اساسنامه جدید، اصلاحاتی پیرامون انتخاب نمایندگان شورای علما، انتخاب روحانیون ارگان عالی اداره امورمسلمانان و وظایف و اختیارت اداره مفتیات قرقیزستان صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره امور مسلمانان قرقیزستان افزود: علاوه بر تغییر اساسنامه، باید تغییراتی در کادرها و پرسنل اداره دینی صورت گیرد و از روحانیون جوان نیز استفاده شود.
وی با بیان اینكه همقطارانش از کشورهای روسیه، قزاقستان و سایر کشورها، ارزیابی مثبتی از اصلاحات انجام شده در اداره مسلمانان قرقیزستان دارند، تاکید کرد که مسئولان این اداره، آماده پذیرش پیشنهادات و انتقادات مردم در این زمینه هستند.

مفتی اعظم قرقیزستان درباره تاخیر در نوسازی مسجد مرکزی شهر بیشکک اعلام کرد: رئیس اتحادیه مسلمانان ترکیه که 70 درصد منابع مالی مورد نیاز این طرح را تامین می‌کند، به دلیل بی ثباتی اوضاع قرقیزستان، تاکنون نتوانسته است در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح شرکت کند و به همین دلیل اجرای این پروژه متوقف شده است.

   


خریداری 90 درصد سهام یک بانک قرقیزی توسط تجار ایرانی

خبرگزاری فارس: تعدادی از تجار جمهوری اسلامی ایرانی، بیش از 90 درصد سهام یکی از بانک‌های مطرح قرقیزستان را خریداری کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، 10 تن از شهروندان جمهوری اسلامی ایران، هر یک 9.09 درصد از سهام "فینانس‌کرید‌بانک" قرقیزستان را خریداری کردند.
سهام این بانک که چند ماه پیش توسط تجار ایرانی خریداری شده بود، اخیراً پس از طی مراحل قانونی به طور رسمی در اختیار این شهروندان ایرانی قرار گرفت.

"محمد غفاری" رئیس شورای هیئت مدیره این بانک در گفت‌وگو با رسانه‌های قرقیزستان اعلام کرد: در آینده نزدیک، ساختمان بزرگی نیز برای خدمت به مشتریان "وی‌آی‌پی" این بانک در مرکز شهر بیشکک اجاره و افتتاح خواهد شد.
وی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های مطرح قرقیزستان موسوم به "24.KG"، با بیان این که یک میلیون و 800 هزار دلار برای تجهیز این بانک به تکنولوژی‌های جدید جهت بهینه سازی انجام عملیات بانکی اختصاص داده شده، افزود: فینانس‌کریدیت‌بانک به عنوان یکی از 7 بانک مهم قرقیزستان، خواستار شرکت در سیستم "‌ MasterCard " است.

غفاری همچنین تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی آماده سرمایه‌گذاری در اقتصاد قرقیزستان هستند و شورای هیئت مدیره این بانک به این نتیجه رسیده که بزودی سرمایه اولیه بانک را به 3 و نیم برابر افزایش دهد.
رئیس جدید ایرانی شورای هیئت مدیره فینانس‌کردیت ‌بانک که دارای هشت سال سابقه فعالیت تجاری در قرقیزستان بوده و بخوبی با شرایط این کشور آشنا است، با بیان این که این بانک برای مشتریانش پیشنهادات جالبی دارد، اظهار داشت: ما امکانات و ذخایر گسترده فراوانی داریم و می‌توانیم تسهیلات مورد نیاز مشتریان قرقیزی را با کمترین میزان بهره نسبت به سایر بانک‌ها، در اختیار آنان قرار دهیم.
 
"عبد‌الرضا قنبری‌حسین"، "قاضی‌سید احمد‌سید علی‌محمد"، "مجید مشهدی غلام‌حسین"، "محمود تیدان ابولقاسم"، " غفاری محمد"، "محمد جمیل حسن جانی جبرئیل"، سید مهرداد حاشم میرشبانی"، "فتح‌الله شیبانی علی‌اصغر"، "فریدون فراخی محمد‌علی"، 10 تاجر ایرانی هستند که بیش از 90 درصد سهام این بانک قرقیزی را خریداری کرده‌اند.
فینانس کریدیت بانک در سال 2005 میلادی تاسیس و افتتاح شد و یکی از بانک‌های فعال قرقیزستان است که در تمام مناطق این کشور نمایندگی‌ها و شعب خود را دایر کرده است.
این بانک در مناقصه رسمی که در تاریخ 19 می سال جاری در قرقیزستان برگزار شده بود، از سوی شهروندان جمهوری اسلامی خریداری شد.

   


پنتاگون: قذافی هنوز از لیبی فرار نكرده است

خبرگزاری فارس: پنتاگون اعلام كرد كه مكان واقعی قذافی همچنان نامشخص است اما وی هنوز از كشور نگریخته است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرهنگ "لیو لاپان" سخنگوی وزارت دفاع آمریكا در جمع خبرنگاران گفت: پنتاگون معتقد است كه "معمر قذافی" هنوز از كشور نگریخته است.
 
لاپان افزود: ما اطلاعاتی نداریم كه وی كشور را ترك كرده‌ است و مكان واقعی وی همچنان نامشخص باقی مانده است.
 
قذافی از چند هفته پیش در انظار عمومی پدیدار نشده است و گمانه‌زنی‌ها حاكی از آن است كه وی در محل اقامت خود در طرابلس مخفی شده است.
 
لاپان همچنین حضور هرگونه نظامیان آمریكایی در لیبی به عنوان نیروهای حافظ صلح در این كشور را رد كرد.
وی افزود: ما هنوز برنامه‌ای برای حضور نیروهای خود در لیبی نداریم.

   


فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به قاهره رفت

خبرگزاری فارس: یک فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی برای دیدار با مسئولان امنیتی مصر و گفت‌وگو درباره مسائل امنیتی به قاهره رفت.

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی"معاریو" نوشت که ژنرال"امیر ایشل" رئیس بخش برنامه‌ریزی ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی عصر دیروز به قاهره رفت و سفر وی از حساسیت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. معاریو فاش کرد که ایشل نتایج اولیه تحقیقات صورت گرفته درباره کشته شدن نیروهای امنیتی مصر در مرز این کشور با سرزمین اشغالی در روز پنج‌شنبه گذشته را به مسئولان مصری ابلاغ کرد و به آنها وعده داد که بر اساس تصمیم "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طرف مصری نیز در تحقیقات مشارکت داشته باشد. روزنامه صهیونیستی"یدیعوت آحارونوت" نیز به نقل از برخی منابع نظامی نوشت که سفر ژنرال ایشل در این برهه زمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هدف از آن حفظ روابط امنیتی بین دو طرف است که پس از فروپاشی رژیم مبارک متزلزل شده است. دفتر"بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز از تایید اعزام هیئت بلندپایه اسرائیلی به مصر برای بررسی موضوع آتش‌بس بین این رژیم و حماس خودداری کرده و تنها اعلام کرد که اسرائیل پیام‌هایی به مصر انتقال داده است و امروز به طور عملی اعلام آتش‌بس از سوی حماس را خواهد سنجید. انتهای پیام/.

   


اخبار لحظه به لحظه از تحولات لیبی//
فرانسه خواستار نشست گروه تماس درباره لیبی شد

خبرگزاری فارس: فرانسه اعلام کرد که خواستار نشست گروه بین المللی تماس جهت بررسی اوضاع لیبی طی هفته آینده شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آلن ژوپه، وزیر خارجه فرانسه خواستار نشست گروه بین الملل تماس درباره لیبی طی هفته آینده شد.

وزیر خارجه فرانسه که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، پیشنهاد داد، گروه تماس بین الملل هفته آینده برای بررسی اوضاع لیبی نشست فوق العاده‌ای در پاریس داشته باشد.

* مصر شورای انتقالی لیبی را به رسمیت شناخت

محمد کامل عمرو، وزیر خارجه مصر با حضور در یک کنفرانس خبری مشترک با عبد المنعم الهونی، نماینده شورای انتقالی لیبی در اتحادیه عرب و مصر اعلام کرد که قاهره شورای انتقالی لیبی و رژیم جدید این کشور را به رسمیت می‌شناسد.

عمرو گفت: همه باید جهت برآوردن نیازهای کنونی لیبی جدید تلاش کنیم.
 
* درخواست سازمان ملل جهت توقف جنگ در لیبی

بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد از نیروها و طرفداران قذافی خواست هرچه سریع‌تر به جنگ خود در لیبی پایان داده و اجازه انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در این کشور را بدهند.

وی همچنین خواستار تحویل سیف الاسلام قذافی و عبد الله السنوسی، رئیس دستگاه امنیت قذافی و شخص قذافی به دادگاه بین المللی جنایی شد.

سیف الاسلام هم اکنون در اسارت مخالفان لیبی است، اما از سرنوشت قذافی هنوز هیچ کس اطلاعی در دست ندارد و گفته می‌شود که عبد الله السنوسی در حملات مخالفان به طرابلس کشته شده است.
 
این درحالی است که مخالفان که سیف الاسلام و محمد و ساعدی را به اسارت گرفته‌اند، اعلام کرده‌اند که قصد دارند، این سه نفر را در لیبی محاکمه کنند. 

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات