پورمحمدی:
اختلاس‌کنندگان با تاسیس بانک آریا درصدد پوشش تخلفشان بودند
زنجان - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: مهم‌ترین اقدامی که این گروه اختلاس‌کننده انجام داده بود، تشکیل بانکی به نام آریا بود که به نوعی تخلفاتشان در پوشش این بانک صورت می‌گرفت که در طول زمان نیز نیاز مالی‌شان را تأمین می‌کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی صبح پنج شنبه در حاشیه سفر رئیس قوه قضائیه به استان زنجان، در جمع خبرنگاران افزود: سازمان بازرسی کشور از مدت‌ها قبل بانک متخلف را که به شکل غیر‌قانونی تأسیس شده بود، شناسایی کرده و به بانک مرکزی معرفی کرده بود.
 
وی ادامه داد: جلوگیری از تأسیس بانک، نظم فعالیت گروه را به هم ریخت و این نارسایی سبب شد تا نتوانند بدهی‌های خود به بانک را پرداخت کرده و داستان ‌LC ‌های تقلبی‌شان لو رفت.
 
حجت‌الاسلام پور‌محمدی افزود:  سازمان بازرسی کل کشور، در ارتباط با پرونده اختلاس اقدامات قاطعی انجام داده است و اگر تخلفات و بی‌قانونی‌هایی صورت گرفته، در تلاشیم جبران شود.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه به بانک مرکزی اعلام شده است تا جلوی تأسیس بانک‌های خصوصی جدید و مؤسسات گرفته شود، افزود: در پرونده بزرگ فساد بانکی سه هزار میلیاردی اخیر، غیر از فساد پنهان که هنوز لایه‌های پنهان آن مشخص نشده است، راجع به لایه آشکارش می‌توان گفت که علت این چرخه فساد و باطل، میزان سود بانکی است.
 
حجت الاسلام پورمحمدی افزود: وقتی بانک متوجه اختلاس شد، موضوع به قوه قضائیه اعلام شد و چون ما از قبل به موضوع اشراف داشته و پیگیر پرونده بودیم، به‌طور جد به بررسی مدارک پرداختیم تا این پرونده که بسیار ناگوار است به اتمام برسد.
 
وی ادامه داد: ‌حرکت صادقانه در شناسایی فساد، برخورد قاطع با آن، توضیح صحیح و دقیق به مردم، اطلاع‌رسانی کامل، تغییر صادقانه رفتار و وضعیت نظام بانکی درباره این قضیه موجب افزایش اعتماد مردم به نظام قضایی کشور می‌شود.
 
حجت‌الاسلام پور‌محمدی، افزود: این پرونده، پرونده‌ایی بسیار بزرگ و نگران‌کننده است که خوشبختانه نظام نشان داد که با قدرت توان مواجه با این مفاسد و پرونده‌ها را دارد.

 امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع  "خبرگزاری مهر"  مجاز است.

   


رئیس بیمارستان صحرایی شهید رهنمون خبر داد
ارائه خدمات به سه هزار و 800 بیمار در بیمارستان صحرایی در تهران

خبرگزاری فارس: 3800 بیماری که در بیمارستان صحرایی شهید رهنمون درمان شده‌اند 280 نفر آنها برای بستری به بیمارستان‌های تهران منتقل شده و در این بین دو نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات به  سه هزار و  800 بیمار در بیمارستان صحرایی در تهران

جلال غفارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: پس از پایان ارائه خدمات در بیمارستان صحرایی شهید رهنمون 3 هزار و 800 نفر بیمار درمان شدند که 280 نفر آنها از بیمارستان صحرایی برای ادامه کارهای درمانی و بستری به بیمارستان‌های تهران ارجاع داده شدند که 120نفر از آنها در بیمارستان سینا بستری شدند.

مدیر بیمارستان سینا در ادامه با اشاره به تبعات مثبت برپایی بیمارستان صحرایی در روستای چل‌قز قیامدشت گفت: در مدت 3 روز برپایی این بیمارستان دو نفر را از مرگ حتمی نجات دادیم که یک نفر سوختگی بالای 50 درصد بود که در منطقه دچار سوختگی شده بود و ما با هلی‌کوپتر سریع فرد را برای درمان به بیمارستان منتقل کردیم.

همچنین مورد دیگری بود که فرد دچار مرگ مغزی شده بود و بلافاصله کارهای طب اورژانس توسط جراح مغز برای این فرد انجام شد.

همچنین طی این 3 روز 40 مورد عمل جراحی سرپایی در بیمارستان صحرایی انجام شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا بیماری خاصی در مراجعات مردم در منطقه قیامدشت مشاهده شده است،‌گفت: نتایج در حال تحلیل و بررسی است و هنوز مورد خاصی مشخص نشده است.

غفارزاده همچنین از برپایی یک بیمارستان صحرایی دیگر تا پایان سال خبر داد و گفت: در صورت امکان می‌خواهیم در کنار بیمارستان صحرایی بعدی کوچکترین امکانات حتی مدرسه هم نخواهد داشت تا متکی به امکانات اطراف آن نباشیم و تمام سازه‌های بیمارستان صحرایی را به طور کامل و موبایلی استفاده کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000586

   


خوشحالم که پرسپولیس دوباره قوی شده است
ویسی:با پرسپولیس کار داریم نه به جایگاهش/مقابل تیم ملی هم انگیزه داریم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال صبای قم گفت: پرسپولیس همیشه پرسپولیس است، کاری به جایگاه این تیم نداریم بلکه به نامش توجه داریم.

خبرگزاری فارس: ویسی:با پرسپولیس کار داریم نه به جایگاهش/مقابل تیم ملی هم انگیزه داریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، عبدالله ویسی در نشست مطبوعاتی پیش از بازی تیم‌های صبای قم و پرسپولیس عنوان کرد: فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که دو تیم دارند فردا بازی زیبایی را تماشاگران شاهد باشند. امیدوارم بازی با نشاط و جوانمردانه ای برگزار شود.
وی ادامه داد: مطمئنا ما برای کسب هر 3 امتیاز به میدان خواهیم رفت و پرسپولیس نیز برای برد میدان می‌آید. همین امر باعث می‌شود که بازی خوبی را از دو تیم شاهد باشیم. ما 3 امتیاز را می‌خواهیم تا بتوانیم جایگاه خود را در بالای جدول تثبیت کنیم.
 
سرمربی صبای قم افزود: تیم ما روز به روز بهتر می‌شود و به ایده آل خود رسیده‌ایم همه بازیکنان ما آماده هستند و در زمین ثابت می‌کنیم که تیم جوان و با نشاطی داریم. 
وی افزود: ما به اهداف خود نزدیک هستیم طبق برنامه‌ ریزی های که قبل از شروع لیگ داشتیم در هر 5 بازی کسب 8 امتیاز بود اما هم اکنون می‌بینیم که در 5 هفته ابتدایی 10 امتیاز کسب کردیم و در 3 هفته اخیر نیز 9 امتیاز گرفته‌ایم و بالاتر از حد تفکرمان عمل کردیم. به همین دلیل است که می‌گویم صبا به ایده آل خود رسیده است.
 
سرمربی صبا تصریح کرد: تمامی حریفان برابر ما در شرایط خوب خود ظاهر شده‌اند و هیچ تیمی برایمان فرق ندارد. امسال تفکرات مربیان است که نتایج را رقم می‌زنند نه بازیکنان این مربیان هستند که می‌توانند نتایج را در زمین تغییر دهند. 
وی در پاسخ به این سؤال که در فصل‌های گذشته نیز تیم‌های وجود داشتند که در ابتدا عملکرد خوبی داشتند اما پس از گذشت زمان دچار افت شده‌اند آیا صبا نیز چنین سرنوشتی گریبانگیرش نخواهد شد تاکید کرد: اگر هدف یک تیم مشخص باشد طبق همان روال پیش خواهد رفت. به نظرم تیم‌های گذشته اهدافشان تعیین شده نبوده اما بازیکنان صبا هم اکنون با انگیزه هستند و به دنبال هدف خود پیش می‌روند. ما در 25 درصد بازی های لیگ بالای جدول بودیم و این امکان وجود دارد که در مابقی بازی‌ها نیز بتوانیم بالای جدول بمانیم.
 
وی افزود: من زمانی که با فولاد قهرمان شدم دقیقا همین موارد را مطرح کردم. ما در آن زمان تصمیم گرفته بودیم هر 10 بازی یک باخت داشته باشیم و همینطور هم شد و حالا نیز ما بالاتر از تفکرات پیش از شروع لیگ عمل و امتیاز کسب کرده‌ایم.
سرمربی صبا در خصوص مهار علی کریمی خاطرنشان کرد: تمام مهره‌های اصلی تیم‌های که برابر ما قرار می‌گیرند کارآیی لازم خود را از دست می‌دهند. در بازی مقابل فولاد نوروزی تعویض شد و نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. ما به شخص نگاه نمی‌کنیم بلکه هدف ‌مان پرسپولیس است.
 
وی ادامه داد: 80 درصد بازیکنانم علی کریمی را از نزدیک ندیده‌اند و برای بار اول است که با او روبه رو می‌شوند. ما تفکراتی داریم که زمانی که علی کریمی پا به توپ می‌شود او را مهار کنیم.
ویسی درباره اینکه تیمش در 3 بازی گذشته هیچ گلی دریافت نکرده گفت: ما 6 بازی گل نخوردیم و 2 بازی 6 گل خوردیم اینکه تیمی در 3 بازی نتواند گل بخورد طبیعتا می‌تواند این روند را ادامه دهد اما سخت خواهد بود. با بودن بازیکنانی خوبی چون کریمی، رضایی و اولادی در خط حمله پرسپولیس کار سختی را برای عدم دریافت گل داریم.
 
وی درباره شرایط پرسپولیس تاکید کرد: پرسپولیس همیشه پرسپولیس است کاری به جایگاه این تیم نداریم نگاه ما به نام پرسپولیس است نه به جایگاهش اگر 11 جنازه هم با نام پرسپولیس در مقابل ما قرار بگیرند باز هم پرسپولیس است. 
 
ویسی خاطرنشان کرد: پرسپولیس هم اکنون به بحران خورده اما در هفته گذشته توانست با پیروزی برابر فجرسپاسی به روال عادی خود باز گردد خوشحالم زمانی برابر پرسپولیس قرار گرفتیم که این تیم قوی شده است. اگر تیم ملی فردا برابر ما بازی کند باز هم بازیکنان انگیزه لازم دارند.
 
ویسی در باره اینکه اکثر بازیکنانش تجربه اولین حضور خود را در چنین بازی دارند گفت: بازیکنان با تجربه خوبی داریم که می‌توانند به سایر افراد کمک کنند. زمانی که آدم برای بار اول دست به کاری می‌زند بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد من به آنها می‌گویم که شاید این اولین و آخرین بازی آنها در برابر پرسپولیس باشد پس بهترین عملکرد خود را در زمین نشان دهند.
انتهای پیام/خ
 
 
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000651

   


معاون عمرانی استاندار اردبیل:
دلال‌بازی زمین به حاشیه‌نشینی دامن زده است

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: دلال‌بازی و بورس‌بازی زمین، در مناطق مختلف اردبیل به توسعه حاشیه‌نشینی در این شهر کمک کرده است.

خبرگزاری فارس: دلال‌بازی زمین به حاشیه‌نشینی دامن زده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ایرج بیگدلو پیش از ظهر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی‌ استان اردبیل در استانداری اظهار داشت: عده‌ای افراد فرصت‌طلب و سودجو با خرید و فروش زمین‌های زراعی اطراف شهر اردبیل به صورت شبانه اقدام به تفکیک و فروش آن به افراد می‌کنند و زمین‌های خریداری شده نیز به سرعت تبدیل به فضاهای مسکونی و ساخت و سازهای تجاری می‌شود.
وی افزود: این رویه در حاشیه شهر اردبیل بیداد می‌کند، به‌طوری که در بازدید امروز به حقایقی از این رخدادها پی بردیم که حکایت از آن دارد که افراد فرصت‌طلب و سودجو تنها به دنبال کسب منافع خود به هر خرید و فروشی اقدام کرده و دست می‌زنند تا منافع آنها حفظ شود.
این مسئول گفت: در نزدیکی‌ منطقه بهشت‌زهرا اردبیل حتی عده‌ای وسط بیابان، آلونک درست کرده و با تامین آب و برق، امروز مدعی گاز رسانی هستند در حالی که در وسط شهر و بسیاری از محله‌های قدیمی همچنان با مشکل و معضل ساخت و ساز و بی‌رغبتی به این کار روبه‌رو هستیم.
بیگدلو با بیان این که ما در مدیریت شهری نیاز به سوپاپ اطمینان داریم تصریح کرد: این سوپاپ اطمینان همان تعبیه مکان‌ها و جانمایی فضاهایی است که ممکن است در آینده با سرریز شدن جمعیت بر شهرها آن مناطق در نظر گرفته شده مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.
وی ادامه داد: با در نظر گرفتن این ذخیره سکونتی ارائه خدمات به شهروندان داخل شهر راحت‌تر شده و جلوی ساخت و سازهای بی‌رویه و توسعه نامتوازن گرفته می‌شود و افراد سودجو نیز امکان تقسیم اراضی زراعی و کشاورزی را به عنوان ملک سکونتی پیدا نمی‌کنند.
معاون عمرانی استاندار اردبیل شهرداران را به رعایت بیشتر این موضوع به ویژه ممانعت از ساخت و سازهای بی‌رویه دعوت کرد و یادآور شد؛ ماموریت ما ساختن شهرها در حد متعارف و عمران و آبادانی روستاها است اما، اجازه نداریم با ساخت و سازهای بی‌رویه در حق دیگران ظلم و تعدی کرده و امکان برخورداری از برخی خدمات را فراهم نکنیم.
 
39 طرح هادی روستایی عملیاتی می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل نیز با بیان این‌که اجرای 39 طرح هادی روستایی در اردبیل آغاز شده است، اظهار داشت: هشت مورد از این طرح در شهرستان مشگین‌شهر، هفت مورد در گرمی، 9 مورد در شهر اردبیل، 9 مورد در شهرستان بیله‌سوار، سه مورد در سرعین و سه مورد در شهرهای نمین، کوثر و نیر عملیاتی می‌شود.
احمد‌ حاج‌علیزاده اضافه کرد: تمامی این طرح‌های هادی در سه جلسه کمیته فنی مورد ارزیابی قرار گرفته و بعد از تایید کمیته فنی با طرح در کارگروه به تایید رسیده و با مجوز شورای برنامه‌ریزی آماده اجرا است.
وی خاطرنشان کرد: ما کلیات اجرای طرح هادی روستایی در 175 آبادی را با مشخصات دقیق فنی به صورت کامل و جامع در شورای برنامه‌ریزی مطرح می‌کنیم و اعضای شورا به اجرای کلیات آن رای می‌دهند.
انتهای پیام،/ش20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000526

   


تظاهرات ضدآمریکایی مردم سوریه در دمشق

خبرگزاری فارس: حدود یکصد نفر از مردم سوریه امروز با برگزاری تظاهرات در دمشق، انزجار و خشم خود را از سیاست‌های واشنگتن در قبال سوریه اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات ضدآمریکایی مردم سوریه در دمشق

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تظاهرات‌کنندگان طرفدار دولت "بشار اسد" امروز به محض ورود "رابرت فورد" سفیر آمریکا در سوریه به دفتر یکی از مخالفان دولت، بمنظور ابراز انزجار خود از سیاست‌های آمریکا در قبال دمشق، وی را با پرتاب سنگ و گوجه‌فرنگی هدف قرار دادند.

"حسن عبدالعظیم" مخالف سوری که سفیر آمریکا در دفتر وی به محاصره مردم درآمده بود، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «حدود یکصد نفر از مردم سوریه به محض ورود رابرت فورد به دفتر من سعی داشتند وارد این مکان شوند. آنها در خیابان تظاهرات برگزار کردند و مقابل ساختمان دفترم تجمع کردند و سعی داشتند با شکستن درهای دفتر وارد ساختمان شوند اما موفق نشدند.»

وی افزود: «به محض ورود رابرت فورد به دفترم در ساعت 11 صبح، ما ناگهان متوجه صداها و شعارهای مردم از بیرون ساختمان شدیم و سفیر آمریکا اندکی پس از این اتفاق، دفتر مرا به مقصد سفارت ترک کرد.»

بر اساس این گزارش، سفرای فرانسه و آمریکا با سفرهای جداگانه به شهر حماة در روز 8 ژوئیه گذشته (17 تیرماه) خشم دولت دمشق را برانگیخته‌اند.

بنا بر اعلام برخی منابع دولتی در سوریه، سفر سفرای فرانسه و آمریکا به حماة نشانه دخالت آشکار این دو کشور در حوادث جاری در سوریه و تلاش تحریک‌آمیز آنها برای تشدید اوضاع و مختل کردن امنیت و ثبات این کشور محسوب می‌شود و این موضوع را اثبات می‌کند که آشوب‌طلبان سوری از خارج از کشور برای ناپایدار کردن اوضاع داخل حمایت می‌شوند.

ناآرامی در سوریه از ماه مارس گذشته با فعالیت گروهک‌های تروریستی در شهر درعا در جنوب سوریه آغاز شد و با پراکنده شدن افراد مسلح در شهرهای مرزی، این درگیری‌ها به شهرهای مرزی گسترش یافت و هم‌اکنون این درگیری در شهر حماه کم‌وبیش ادامه دارد.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000669

   


/هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان/
صابری و وحدت آریا تیم‌های بازنده تهرانی در روز دوم

خبرگزاری فارس: دومین روز از هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان امروز با شکست صابری و وحدت آریا که نمایندگان تهران هستند، پیگیری شد.

خبرگزاری فارس: صابری و وحدت آریا تیم‌های بازنده تهرانی در روز دوم

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، دومین روز از هفته اول لیگ برتر بسکتبال بانوان امروز در تهران و شیراز پیگیری شد.
در دومین روز از این رقابت‌ها تمامی تیم‌های مدعی مقابل حریفان خود به برتری رسیدند تا همچنان بدون شکست کار خود را برای ادامه مسابقات پیگیری کنند.
در روز دوم تیم‌های تهرانی نیز به جز صابری و وحدت آریا مسابقات خود را با برتری پشت‌سر گذاشتند.

نتایج مسابقات به شرح زیر است:
در تهران
صابری تهران 57 - تیام تهران 75
وحدت آریا 38 - هیئت بسکتبال قزوین 73
رشددانه گرگان 58 - هیئت بسکتبال سنندج 50
شهرداری بندرعباس 26 - فولاد ماهان اصفهان (تینا) 69

در شیراز
شهرداری کرمان 44 - صدرا شیراز 77
مانیزان کرمانشاه 26- آرارات تهران 62
حجاب شیراز 49 - نیکان ترابر 77
مهرام تهران صفر - گاز تهران 20 (مهرام انصراف داد)
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000661

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات