زلزله جنوب پرو را لرزاند

شنبه 7 آبان 1390 نویسنده: ramin h |

زلزله جنوب پرو را لرزاند

خبرگزاری فارس: زلزله ای به قدرت شش و نه دهم درصد جنوب پرو، واقع در آمریکای جنوبی را لرزاند.

خبرگزاری فارس: زلزله جنوب پرو را لرزاند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی کانون این زلزله حدود ۵۰ کیلومتری جنوب شهر ساحلی ایکا گزارش شده است.
 هنوز درباره خسارت ها و تلفات احتمالی این واقعه گزارشی منتشر نشده است. دامنه این زمین لرزه به لیما، پایتخت پرو که حدود ۳۰۰ کیلومتر با کانون آن فاصله دارد نیز رسید.
 با این وجود، مقامات هشدار وقوع سونامی صادر نکرده اند.
انتهای پیام /

منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000156

   


عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با فارس:
وزارت نفت از قانون خدمات کشوری مستثنی است

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون انرژی مجلس از استثنا شدن برخی از رشته های تخصصی وزارت نفت در برنامه بنجم از اجرایی شدن قانون خدمات کشوری خبرداد و گفت: هم اکنون قانون نظام هماهنگ پرداخت هم در صنعت نفت اجرا نمی شود.

خبرگزاری فارس: وزارت نفت از قانون خدمات کشوری مستثنی است

سید علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به ابهاماتی که در قانون وزارت نفت وجود دارد،گفت: در هیچ کدام از بند های این قانون مالکیت نفت به پیمانکار داده نشده است و حتی در این قانون آمده است بدون انتقال مالکیت مخازن امور انجام می شود.
وی با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری و عدم اجرای آن در صنعت نفت تصریح کرد: اکنون نیز به دستور یکی از مقامات عالی اجرایی قوه مجریه قانون خدمات کشوری در صنعت نفت اجرا نمی شود.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: این اتفاق از نظر نمایندگان مجلس تخلف محسوب می شود، اما باید افزود در این قانون بندهایی وجود دارد که برخی از مشاغل مانند اعضای هیئت علمی و قضات را مستثنی قرار داده است.
ادیانی با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه نیز چنین مجوزی به برخی از سازمان های حاکمیتی داده شده است، گفت: به عنوان مثال سازمان انرژی اتمی در برخی از رشته ها و قسمت های تخصصی مجوز دارد که از اجرای این قانون مستثنی باشد.مشابه این سازمان وزارت نفت است که می تواند در برخی از رشته ها ودسته های تخصصی قانون خدمات کشوری را اجرا نکند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت: بعد از تصویب این قانون در مجلس عطف به ما سبق نمی شود و این بندها کما فی السابق قابل اجرا است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اگر قانون خدمات کشوری در وزارت نفت اجرا شود مشکلات زیادی گریبان گیر صنعت نفت کشور می شود که از جمله این مشکلات می توان به بازنشسته شدن 27 هزار نیرو که 5 هزار نفر از آنها از مدیران اصلی این صنعت محسوب می شود و به دلیل عدم کادر سازی صنعت نفت جایگزینی برای آنها وجود ندارد؛ اشاره کرد.
انتهای پیام/م منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000393

   


دستور جلسات این هفته مجلس شورای اسلامی
وزیر کشور در ‌صحن علنی ‌به سؤال یک نماینده پاسخ می‌دهد

خبرگزاری فارس: وزیر کشور این هفته برای پاسخگویی به سؤال نماینده شهریار در مجلس در صحن علنی پارلمان حضور می‌یابد.

خبرگزاری فارس: وزیر کشور در ‌صحن علنی ‌به سؤال یک نماینده پاسخ می‌دهد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته جلسه علنی دارند و در این جلسات قرار است گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح زکات، گزارش کمیسیون قضایی درباره رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه تشکیلات و آئین‌دادرسی دیوان عدالت اداری و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در باره رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح اصلاح موادی از قانون خدمات وظیفه عمومی مصوب 1363 را بررسی کنند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه امور گمرکی، بررسی گزارش کمیسیون بهداشت در خصوص طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری و الحاق یک تبصره به ماده 107 قانون مذکور و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در زمینه طرح تشدید مجازات مترددین به فلسطین اشغالی و اصلاح مواد 24 و 26 قانون گذرنامه مصوب 1351 در دستور کار جلسات علنی این هفته نمایندگان مجلس قرار دارد.

بهارستان‌نشینان هفته جاری گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح استفساریه تبصره 3 ماده 71 و ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری، گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی در طرح ایجاد فضای مساعد کارآفرینی و رفع موانع کسب و کار، تقاضای رسیدگی به طرح عدم لزوم بیمه مجدد اجباری شاغلین فصلی و ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر که نزد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر بیمه هستند و گزارش کمیسیون کشاورزی در خصوص طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی را بررسی می‌کنند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در زمینه طرح اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی مصوب 1389، گزارش شور دوم کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص لایحه حمایت از خانواده، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی تایلند در مورد انتقال محکومین به حبس و همکاری در زمینه اجرای احکام کیفری در دستور کار جلسات علنی هفته جاری نمایندگان قرار دارد.

نمایندگان ملت این هفته گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درباره لایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق، گزارش کمیسیون اجتماعی در زمینه طرح تسری قانون فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان‌های پزشکی قانونی کشور و انتقال خون ایران به کارمندان دامپزشکی کشور، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در زمینه لایحه اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بردرآمد بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگال را بررسی می‌کنند.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مؤسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه‌شناسی (ریسکام)، گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و برنامه اسکان انسانی سازمان ملل متحد جهت تأسیس دفتر زیستگاه (هبیتات) سازمان ملل متحد برای کاهش بلایا در تهران، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درباره لایحه آیین دادرسی کیفری برای تصویب مدت اجرای آزمایشی آن طبق اصل 85 قانون اساسی و گزارش کمیسیون قضایی وحقوقی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری قضایی در امور مدنی و تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر این هفته در صحن علنی پارلمان بررسی می‌شود.

نمایندگان ملت در جلسات علنی هفته جاری گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و چهارمین کنگره اتحادیه جهانی پست منعقد شده در ژنو سال 2008 میلادی، گزارش کمیسیون کشاورزی در خصوص لایحه اصلاحیه پروتکل مونترال در مورد مواد کاهنده لایه ازن، گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه اصلاح ماده 3 قانون تأسیس شورایعالی شهرسازی و معماری، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در زمینه طرح ممنوعیت ساخت، حمل و نگهداری ادواتی که در درگیری فیزیکی بین افراد کاربرد دارد و گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در باره لایحه موافقتنامه استرداد مجرمین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در زمینه لایحه موافقتنامه همکاری حقوقی و قضایی در امور کیفری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق این هفته در صحن علنی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بررسی گزارش‌های کمیسیون قضایی و حقوقی درباره "لایحه موافقتنامه استرداد مجرمین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان" و "لایحه موافقتنامه همکاری حقوقی و قضایی در امور مدنی و احوال شخصیه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق" در دستور کار جلسات علنی این هفته نمایندگان قرار دارد.

خانه ملتی‌ها هفته جاری گزارش کمیسیون اجتماعی درخصوص طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی و حذف شرکت‌های پیمانکار و گزارش کمیسیون انرژی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر را بررسی می‌کنند.

بهارستان‌نشینان هفته گزارش‌های کمیسیون اقتصادی در زمینه "لایحه موافقتنامه تجارت آزاد بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه"، "لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری گینه بیسائو"، "لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا"، "لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آفریقای جنوبی در مورد کمک متقابل بین گمرک‌های آنها"، "لایحه موافقتنامه کمک و همکاری متقابل در مورد موضوعات گمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین" و "لایحه موافقتنامه بازرگانی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اکوادور" را بررسی می‌کنند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی در زمینه طرح اصلاح قوانین نحوه معرفی، انتخاب و فعالیت ناظرین و ساماندهی امور نظارتی مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون کشاورزی درباره لایحه اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست‌محیطی، گزارش کمیسیون قضایی درباره رد طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از اردواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب 1385 و گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح حذف تبصره ۳ ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار جلسات علنی هفته جاری مجلس قرار دارد.

نمایندگان ملت این هفته گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اساسنامه بین‌المللی تأمین مالی تجاری وابسته به بانک توسعه ملی، گزارش‌های کمیسیون قضایی درباره "لایحه موافقتنامه استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس"، "رد لایحه اصلاح قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی" و "رد لایحه ممنوعیت خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت‌بدنی" را بررسی می‌کنند.

بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر رسیدگی به طرح اداره صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد رفع ایراد شورای  نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در گروه مطالعات بین‌المللی مس و گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین‌المللی صلاحیت آزمایشگاه در دستور کار جلسات علنی هفته جاری نمایندگان مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع بین‌المللی تأیید صلاحیت، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع آسیایی بو.آ.او، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان‌های علوم آسیا و گزارش کمیسیون انرژی در مورد ایرادات شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شورای برق کشورهای مستقل مشترک‌المنافع این هفته در صحن علنی پارلمان بررسی می‌شود.

رسیدگی به گزارش‌های کمیسیون انرژی در مورد ایرادات شورای نگهبان در "لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع کشورهای صادرکننده گاز"، "درباره رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین‌المللی گاز"، "در خصوص رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه جهانی بهره‌برداران هسته‌ای"، "در خصوص رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن بین‌المللی آب" و "رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان منطقه‌ای دریای پاک" از دیگر دستورکارهای جلسات علنی هفته جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

مصطفی محمدنجار وزیر کشور هفته جاری برای پاسخگویی به سؤال حسین گروسی نماینده شهریار در صحن علنی مجلس حاضر می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000404

   


معاون وزیر ارشاد:
فتنه مهم، فتنه رسانه‌های نظام سلطه است

خبرگزاری فارس: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در عصر حاضر فتنه ای بزرگ تر از فتنه رسانه های نظام سلطه نداریم.

خبرگزاری فارس: فتنه مهم، فتنه رسانه‌های نظام سلطه است

به گزارش خبرگزاری فارس در ادامه برگزاری سلسله همایش‌های "روزنامه‌نگاری سایبر و رسانه‌های اجتماعی" که توسط ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی و خبرگزاری‌های غیردولتی برگزار می‌شود؛ محمدجعفر محمدزاده در نشست اخلاق در فضای مجازی خاطرنشان کرد: این رسانه های فتنه استکباری حمله به افغانستان و عراق را برای نظام سلطه حق جلوه می دهند و اجازه نمی دهند مردم سوال خود را در این باره مطرح کنند.

وی افزود: وظیفه رسانه نشان دادن مسیر درست است و اگر اهالی رسانه خودشان در شناخت مسیر درست مشکل داشته باشند آیا رهنمون شدن به حقیقت در جهان پذیرفته خواهد بود.

محمدزاده با اشاره به صحبت های شهید مطهری اضافه کرد: تا وقتی آزادی معنوی میسر نشود آزادی بیان میسر نمی شود این در حالی است که در طول تاریخ ظالمان خود را عادل معرفی کرده اند اما تا وقتی عدالت در افراد نهادینه نشود عدالت و توسعه در بیرون میسر نخواهد شد.

سخنران همایش اخلاق در فضای مجازی عنوان کرد: آزادی باید از بیرون اتفاق بیفتد و تا وقتی خودمان را اصلاح نکنیم نمی توانیم آزادی بیان را در مسیر حق محقق کنیم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم بیرون را اصلاح کنیم باید درون را اصلاح کنیم. در این عصر اصحاب رسانه مهم ترین و موثر ترین افراد هستند که می توانند راه درست را برای مردم مشخص کنند.

بر اساس گزارش ستاد خبری همایش "روزنامه نگاری سایبر و رسانه‌های اجتماعی" محمدزاده با اشاره به نحوه اطلاع رسانی در قرآن تاکید کرد: ما امروز به عنوان رسانه های اسلامی که به مدد انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی راه درست را می شناسیم باید به سمت روزنامه نگاری اسلامی برویم.

امروز در ادامه سلسله نشست‌های همایش "روزنامه نگاری سایبر و رسانه‌های اجتماعی" ساعت 14 تا 16:30 همایش راهکارهای تبلیغ دینی در فضای مجازی با سخنرانی حجت الاسلام آقامیری قائم مقام موسسه تبیان و ساعت 17:30 تا 19 همایش بازار پیام و شبکه های اجتماعی با سخنرانی محسنیان راد برگزار می شود.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000510

   


ایتالیا در نواحی سیل زده وضعیت فوق العاده اعلام کرد

خبرگزاری فارس: دولت ایتالیا در مناطق سیل زده شمال غربی کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: ایتالیا در نواحی سیل زده وضعیت فوق العاده اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس در حالی که ساکنان مناطق سیل زده خود را از میان انبوه گل و لای که راه ها و خانه ها را مدفون کرده است بیرون می کشند دولت ایتالیا روز جمعه اعلام کرد ۹۱ میلیون دلار برای کمک به پاکسازی شهرها در پی سیل روز سه شنبه اختصاص می دهد.
 در بارش باران های شدید که سیل های جدیدی در مناطق تاریخی و تماشایی توسکانی و لیگوریا براه انداخت، دست کم ۷ تن کشته شده اند.
انتهای پیام /
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000150

   


استقلال باز هم میزبان است
قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی سه‌شنبه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه هفته جاری در سازمان لیگ برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی سه‌شنبه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی ساعت 14 روز سه‌شنبه ۱۰ آبان در سازمان لیگ با حضور نمایندگان تیم‌ها برگزار می‌شود.

طبق قانون استقلال باید در این مرحله میهمان تیم سایپامهر کرج باشد اما بعید است این اتفاق رخ بدهد چرا که دیدارهای استقلال و پرسپولیس با حریفان کرجی و تهرانی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و استقلال در این مرحله نیز مانند مرحله یک شانزدهم میزبان خواهد بود.

وضعیت میزبانی پرسپولیس و ذوب آهن در مراسم قرعه‌کشی مشخص خواهد شد.
در این مرحله 16 تیم حضور دارند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000832

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic