حاشیه‌های نشست سی‌امین جشنواره فیلم فجر

خبرگزاری فارس: نشست سی‌امین جشنواره فیلم فجر با حاشیه‌هایی همراه بود.

خبرگزاری فارس: حاشیه‌های نشست سی‌امین جشنواره فیلم فجر

به گزارش خبرگزاری فارس، در بخشی از مراسم یکی از عکاسان به نمایندگی از عکاسان رسانه‌ها از برخورد با این گروه در دوره‌های گذشته جشنواره فیلم فجر (از برخورد هنرمندان در نشست‌ها تا برخورد دست‌اندرکاران جشنواره و منع فیلم دیدن برای عکاسان)‌ انتقاد کرد. خزاعی در این بخش، گفت:‌ اگر عکاسان نبودند، کسی من محمد خزاعی را به چهره نمی‌شناخت.

- حضور مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در میانه‌های نشست نظم جلسه را تحت تأثیر قرار داد. او روی سن رفت و با «محمد خزاعی» دیده‌بوسی کرد. 
میرعلایی که پیش از پایان نشست، جلسه را ترک می‌کرد، در زمان خداحافظی هم پیش خزاعی رفت. او میکروفون به دست شد و گفت: خوشحالیم آقای خزاعی که سینماگری انقلابی است، این مسئولیت را به عهده گرفتند و اینجا باید از زحمات آقای مسعودشاهی که تلاش زیادی برای برگزاری دو دوره اخیر جشنواره داشتند هم تشکر کنم.

- در این نشست خبرنگاران پرسش‌هایی را پیرامون جشنواره مطرح کردند اما برخی پرسش‌ها، به ویژه در زمینه برنامه‌های سی‌امین سال جشنواره مطرح نشد.

- در ابتدا و پایان مراسم، اهالی رسانه توسط تیم جدید روابط عمومی جشنواره مورد استقبال ویژه و پذیرایی قرار گرفتند.

- برخی خبرنگاران احتمالا برای ارتباط برقرار کردن با تیم جدید جشنواره، به روابط عمومی جشنواره گذشته، انتقاد کردند که عجیب به نظر می‌رسید.

- برخی خبرنگاران رسانه‌ها که در دوره‌های گذشته، در نشست‌های خبری جشنواره انتقاداتی را مطرح می‌کردند، در نشست امروز، ساکت بودند و صرفا به نت‌برداری از نشست اقدام کردند.

- حضور گسترده خبرنگاران و عکاسان در پوشش دادن این مراسم هم از نکات دیگر این نشست خبری بود؛ به شکلی که تعدادی از همکاران ایستاده مراسم را نظاره‌گر بودند. نکته جالب تأکید دبیر جشنواره بر این نکته بود که در جشنواره فیلم فجر، جلوی حضور بی‌رویه افراد غیررسانه‌ای گرفته خواهد شد اما در سالن نشست امروز، می‌شد افرادی از این دست را شناسایی کرد!

- دبیر جشنواره اطلاع‌رسانی درباره بسیاری از موارد اجرایی جشنواره را به نشست دوم موکول کرد. 

- عدم حضور «امیر اسفندیاری»‌ در سالن، شائبه همکاری نکردن وی با جشنواره را قوت بخشید. از آن سو،  حضور به‌یکباره مدیر عامل، مدیر فرهنگی و مدیر روابط عمومی و مشاور بنیاد در نشست،‌ این شایعه را در سالن پخش کرد که تعامل دوره بیست‌ونهم، این بار هم بین فارابی و دبیر جشنواره در حال شکل گرفتن است.

- شایعه دیگری که در نشست بین اهالی رسانه پیچید، احتمال حضور مجدد «هاشم میرزاخانی» به عنوان قائم‌مقام جشنواره سی‌ام فیلم فجر بود.

- گفته می‌شد، «سینما فلسطین»‌ برای میزبانی جشنواره انتخاب شده اما این خبر در نشست امروز تأیید نشد. جابه‌جایی محل جشنواره از برج میلاد به سالن‌های داخل شهر، اظهارنظرهای مختلفی را بین اهالی رسانه به همراه داشت.

انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830001032

   


برنامه بلند مدت مراکش برای افزایش تولید زعفران

خبرگزاری فارس: دولت مراکش با تدوین برنامه و طرحی بلند مدت قصد دارد میزان تولید و صادرات زعفران خود را طی سالهای آینده افزایش دهد.

خبرگزاری فارس: برنامه بلند مدت مراکش برای افزایش تولید زعفران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی عربین بیزینس دولت مراکش قصد دارد با اجرای این طرح نه تنها زندگی کشاورزان را بهبود بخشد بلکه سهم خود را در صادرات این محصول استراتژیک کشاورزی ارتقا دهد.
 بر اساس این گزارش کشاورزان مناطق جنوبی مراکش به علت آب و هوای مساعد و زمین حاصل خیز به تولید و کاشت زعفران اشتغال دارند ولی کشاورزان این منطقه علی رغم قیمت بالای زعفران در بازارهای جهانی درآمد چندان زیادی ندارند .
بیشترین سود حاصل از تولید و فروش زعفران در مراکش به جیب واسطه ها و دلالان می رود . بر این اساس دولت مراکش قصد دارد با حمایت از کشاورزان آنها را به کاشت و تولید بیشتر زعفران تشویق کند و سطح زندگی و درامد آنها را ارتقا دهد .
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی تشکیل تعاونی های کشت زعفران در مراکش که درامدهای حاصل از فروش و صادرات زعفران را بین کشاورزان تقسیم می کند تاثیر زیادی در افزایش کاشت و تولید این محصول خواهد داشت . تشویق کشاورزان به فروختن محصولات خود به یک خریدار عمده به قیمت ثابت برنامه دیگر وزارت کشاورزی مراکش است.
عبدالوهاب حافظ مدیر شرکت زعفران اطلس مراکش در این باره تاکید کرد یکی از اقداماتی که برای بهبود سطح زندگی کشاورزان انجام دادیم این است که به آنها بذر و سیستم آبیاری رایگان می دهیم که در بازار بسیار گران است. مراکش قصد دارد با این گونه کمک ها نه تنها سطح زندگی کشاورزان را بالا برد و سنت دیرینه تولید زعفران را در کشور حفظ کند بلکه جایگاه ویژه ای در بازار بین المللی زعفران بدست آورد.
انتهای پیام /
 
 
 
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830000959

   


سارق بالکنی شمال تهران دستگیر شد

دوشنبه 30 آبان 1390 نویسنده: ramin h |

سارق بالکنی شمال تهران دستگیر شد

خبرگزاری فارس: یکی از سارقین مناطق شمالی شهر تهران با عنوان علی افغانی که با روش سرقت بالکنی، اقدامات مجرمانه خود را سازماندهی می‌کرد دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: سارق بالکنی شمال تهران دستگیر شد


به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در ساعت ۳:۳۰ بامداد هشتم مهر سال جاری مأموران کلانتری 163 ولنجک از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی در جریان خبر سرقت منزلی در خیابان ایثار قرار گرفتند.

با حضور مأموران در محل، مالباخته به مأموران گفت: در داخل منزل به همراه بستگان در حال صحبت و تماشای تلویزیون بودیم که ناگهان متوجه شدیم فردی از طبقه بالای منزل به داخل حیات دوید و بلافاصله از خانه خارج شد؛ به سرعت به تعقیب او پرداخته و زمانی‌که به داخل کوچه رسیدیم، در همان لحظه ۳ جوان را در داخل کوچه مشاهده کردیم که به گمان آنکه شاید آنها سارق باشند‌، به کمک بستگان مانع از خارج شدن آنها از محل شده و بلافاصله موضوع را به پلیس خبر دادیم.

با توجه به اظهارات مالباخته درباره احتمال ارتکاب سرقت از سوی این ۳ جوان، مأموران در بازرسی از آنها موفق به پیدا کردن هیچگونه اموال مسروقه‌ای نشدند اما در ادامه بازرسی‌های خود مقادیری  موادمخدر از نوع کراک از آنها کشف شد که بر اساس این مکشوفات هر ۳ نفر دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه یکم تهران، پرونده به همراه ۳ متهم دستگیر شده، در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: به همراه بستگان در طبق اول منزل نشسته بودیم که ناگهان پنجره‌ اتاق به علت شدت وزش باد، باز شد و در همان لحظه سایه فردی را مشاهده کردم که در طبقه دوم منزل، روی بالکن، حضور داشت؛ به محض دیدن سایه این شخص، با صدای بلند فریاد زدم دزد و این شخص نیز با شنیدن صدای من، از طبقه دوم خانه  روی سقف خودرو 206 پارک شده در داخل حیات پرید. وی قبل از آنکه بتوانیم در داخل حیات دستگیرش کنیم، از خانه خارج شد.

وی ادامه داد: در فاصله کمتر از چند ثانیه زمانی ‌که خود را به داخل کوچه رساندیم، با سه جوان روبرو شدیم که در کمال تعجب اظهار داشتند که هیچ کس را در داخل کوچه ندیده‌اند به همین علت اطمینان دارم که اگر این ۳ نفر در سرقت دست نداشتند، بدون شک سارق را در حین فرار از داخل خانه دیده‌اند و احتمالا این شخص را شناخته ولی او را معرفی نمی‌کنند.
 
مالباخته در ادامه اظهارات خود، درباره اموال سرقت شده به کارآگاهان گفت: زمانی‌که به طبقه دوم خانه رفته و محل سرقت را وارسی کردم متوجه شدم که انگشتر برلیان خانوادگی، یک رشته گردنبند طلا، مقادیری تراول چک و پول نقد و گوشی تلفن همراه از داخل اتاق سرقت شده است. 

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در بررسی اظهارات مالباخته، در اولین مرحله از اقدامات پلیسی خود به بررسی سوابق احتمالی ۳ جوان دستگیر شده پرداخته و اطلاع پیدا کردند که این سه نفر از مجرمان سابقه‌دار در زمینه استفاده و نگهداری موادمخدر هستند که در زمان دستگیری نیز مقادیری موادمخدر از آنها کشف شده بود.

با توجه به سوابق بدست آمده و احتمال ارتکاب سرقت با انگیزه تأمین هزینه خرید مواد از سوی این ۳ نفر، کارآگاهان به تحقیق از آنها پرداخته و در حالی‌که همچنان منکر هرگونه ارتکاب سرقت و یا اطلاع از هویت سارق شده بودند، اما در ادامه تحقیقات مدعی شدند: در این محدوده سرقت‌ها توسط شخصی به نام علی 25 ساله معروف به علی افغانی که غالباً به شیوه بالکن روی اقدام به سرقت می‌کند، انجام می‌شود اما خودمان در این سرقت نقش و یا مشارکتی نداشته و علی افغانی را به واسطه مصرف مشترک مواد، می‌شناسیم.
 
با شناسایی متهم تحت تعقیب، کارآگاهان پایگاه یکم اطلاع پیدا کردند که علی افغانی بلامکان بوده، اما در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی محل‌های تردد متهم در منطقه دره فرحزاد شده و این منطقه را تحت مراقبت‌های نامحسوس خود قرار داده و سرانجام در روز ۲۵ آبان امسال وی را در همین محل، قبل از هرگونه اقدام برای فرار، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
 
سرهنگ کارآگاه علی اکبرپور، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع کراک و شیشه، گفت: با دستگیری متهم و انجام تحقیقات، تاکنون تعدادی از محل‌های ارتکاب سرقت‌ها در مناطق شهرک نفت، چهار دیواری پونک، فرحزاد و ایثار مورد شناسایی قرار گرفته و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهم در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار دارد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830000868

   


رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد
ممنوعیت عرضه کالای فاقد نشان استاندارد به بازار از سال آینده

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: از سال آینده هیچ کالایی بدون نشان استاندارد و کد رهیابی نمی تواند تولید و یا در بازار عرضه شود.

خبرگزاری فارس: ممنوعیت عرضه کالای فاقد نشان استاندارد به بازار از سال آینده

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نظام‌الدین برزگری در پنجمین همایش استاندارد و کیفیت اظهار داشت: با توجه به قانون ارتقای کیفی خودرو و سایر تولیدات صنعتی، تعداد 600 قلم کالا مشمول استاندارد اجباری بود که با اجرایی شدن این قانون در سال جاری تعداد این استانداردها به5700 قلم کالا در بخش واردات، صادرات و تولید داخل افزایش یافت.
وی افزود: بر اساس طرح توسعه جامع استاندارد سازی در استان تهران 2688 واحد تولیدی باید در قالب این طرح خود را معرفی کنند و مقدمات اجرای این طرح را فراهم آورند.
وی ادامه داد: سازمان استاندارد علاوه بر استانداردسازی کالا و تولید محصولات مختلف، موضوع استاندارد سازی خدمات در بخش های مختلف را نیز مورد توجه قرار داده است.
به گفته برزگری، سازمان استاندارد یک سازمان ملی و زیر نظر مستقیم رئیس جمهور است و یک سازمان فرابخشی محسوب می شود که در همه زمینه های استاندارد حضور گسترده دارد.
وی با اشاره به بی اثر بودن تحریم ها بر روند تولید و خدمات کشور گفت: در حال حاضر 2 میلیون واحد صنفی تولیدی و خدماتی در کشور فعال است که روند بهبود کیفی و کمی و استاندارد سازی را مورد توجه قرار داده‌اند و در برخی رشته های تولیدی به حالت اشباع رسیده اند.
وی ادامه داد: از نظر بسته بندی مواد لبنی و غذایی نیز وارد مسیر استاندارد سازی و کیفیت شده ایم و تلاش می شود که برخی بسته بندی های مضر حذف شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830001077

   


مدیر عامل اپراتور سوم خبر داد:
آغاز پیش ثبت‌نام اپراتور سوم در کرج از نیمه دوم آذرماه

خبرگزاری فارس: مدیرعامل اپراتور سوم در پاسخ به اینکه فروش سیم‌کارت‌های اپراتور سوم چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: در نیمه دوم آذرماه پیش ثبت‌نام با کد 920 و 921 در کرج انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز پیش ثبت‌نام اپراتور سوم در کرج از نیمه دوم آذرماه

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم رونمایی از برند اپراتور سوم با حضور عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و محمد کرم‌پور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در  این مراسم، حمید فرنگ، مدیرعامل اپراتور سوم، که با درخواست کرم‌پور در جمع خبرنگاران حضور یافت، در پاسخ به این سؤال که قرار بود طبق صحبت وزیر ارتباطات، سیم کارت‌های اپراتور سوم از ابتدای آذر‌ماه توزیع شود، اما دقایقی پیش وزیر کار، زمان توزیع سیم‌کارت‌ها را دهه فجر عنوان کرده‌اند، گفت: اختلافی وجود ندارد، همان‌طور که آقای کرم‌پور فرمودند از امروز رایتل را به عنوان اپراتور سوم آغاز به کار کرده و باز هم طبق گفته وی در کرج ارائه آمادگی سیم کارت داریم.
مدیر عامل اپراتور سوم افزود: مقدمات این کار انجام شده و روابط عمومی اعلام می‌کند که مردم برای ثبت‌نام و دریافت سیم‌کارت به کجا مراجعه کنند.

* پیش ثبت‌نام اپراتور سوم از نیمه دوم آذرماه

وی در پاسخ به این سوال که فروش به معنای متعارف سیم‌کارت‌های اپراتور سوم چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: در نیمه دوم آذرماه پیش ثبت‌نام انجام خواهد شد و به مرور سیم‌کارت به دست مردم اعطا خواهد شد.
وی گفت: هم‌اکنون شبکه کرج در حال تست است و در کرج الان سیم‌کارت به تعداد محدودی توزیع شده و مردم در حال تست هستند.
مدیرعامل اپراتور سوم گفت: نیمه دوم آذرماه در کرج پیش‌ ثبت‌نام خواهیم کرد و به مرور سیم‌کارت خواهیم داد.

*در تهران محدودیت‌های فضای شهری داریم

فرنگ مجددا تاکید کرد: شبکه ما در تهران و کرج آماده راه‌اندازی است؛ البته تهران محدودیت‌هایی را از لحاظ فضای شهری داریم که در حال رفع است.
مدیرعامل اپراتور سوم تصریح کرد: ان‌شاءالله زمانی که به سطحی برسیم که بدانیم می‌توانیم سرویس متمایزی را ارائه دهیم آن را ارائه خواهیم کرد.

*به دور از غوغا سالاری، صبر کنید

وی با بیان اینکه شبکه ما در کرج آماده راه‌اندازی است، گفت: از رسانه‌ها خواهشمندم که به دور از شایعات، هیجان و غوغا سالاری صبر کنند.

*اعلام تعداد BTS‌ها ضرورت ندارد

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تعداد BTS، گفت: نحوه طراحی شبکه یک بحث فنی است که کمکی به دوستان نمی‌کند؛ اما در کرج به مقداری که سیم‌کارت ثبت‌نام کنیم، آمادگی داریم تا به طور نامحدود در کرج سیم‌کارت بدهیم.
وی ادامه داد: ‌در کرج تعدادی سیم‌کارت دست مردم است؛ اما برای دادن سیم‌کارت دست مردم باید تمام مقدمات از جمله شبکه فروش و خدمات پس از فروش، آماده شود.

*امروز آغاز کار اپراتور رایتل است

مدیرعامل اپراتور سوم، گفت: چیزی که الان مانع از ادامه ارائه سیم‌کارت به مردم در کرج است، این است که مقدمات کار در حال انجام است، فرم‌ها آماده و شبکه توزیع راه‌اندازی شده است؛ امروز اپراتور سوم با نام تجاری رایتل کار خود را آغاز کرد و هیچ اپراتوری قرار نیست در یک روز کل کشور را پوشش دهد.

*سیم‌کارت رایتل، از ابتدا خدمات نسل 3 دارد

فرنگ یاد آور شد: ظرفیت شبکه به گونه‌ای است که در ابتدای کار، تمامی سرویس‌های نسل 3 از جمله تلفن تصویری، اینترنت را خواهیم داد.
وی افزود: رایتل به صورت شبانه‌روزی به دنبال توسعه شبکه است.

*اینترنت 512 ارائه می‌دهیم

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه اینترنت 512 کیلوبایت به ثانیه ارائه خواهید داد، گفت: همان‌گونه که سایر اپراتورها باند وسیع ارائه داده‌اند.
وی گفت: خواهش می‌کنم به رایتل اعتماد کنید؛ رایتل برندی است که برند اول در خدمات ارتباطی خواهد بود.

* رایتل نیامده، طرح‌های فصلی دارد

وی در خصوص قیمت سیم کارت‌های اپراتور سوم، گفت: قیمت سیم‌کارت‌ در بسه‌هایی که برای بسته زمستانه ارائه می‌شود، قیمت ارائه خواهد شد.
مدیر عامل اپراتور سوم تصریح کرد: مسلما تعرفه‌ای که اعلام شده تعرفه نرمال است، اما آنچه برای ابتدای لانچ خواهد بود، طرح‌های تشویقی است.

*حداکثر تعرفه پایه هر دقیقه مکالمه با سیم‌کارت اپراتور سوم، 85 تومان

وی در پاسخ به سوال فارس در خصوص اعلام تعرفه حداکثری 85 دقیقه برای هر دقیقه مکالمه اپراتور سوم، گفت: تعرفه تشویقی متفاوت است.
وی در برابر این گفته که رگولاتوری تعرفه پایه 85 تومان به ازای هر دقیقه مکالمه را برای اپراتور سوم، مصوب کرده، گفت: این موضوع منوط به تصمیم سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دارد.
وی تصریح کرد: در فاز نخست، سیم کارت دائمی، اعتباری و دیتا (مخصوص به اینترنت) خواهیم داشت.
فرنگ تصریح کرد: کد اپراتور سوم 920 و 921 است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830001107

   


می‌خواهیم توانایی‌هایمان را نشان دهیم
قربانی: پرسپولیس دچار اتفاقات شده است/ بدشانسی‌های ما هم تمام می‌شود

خبرگزاری فارس: مدافع تیم فوتبال سایپا گفت: پرسپولیس دچار اتفاقات شده ولی با این حال برای شکست دادن این تیم به میدان می‌رویم.

خبرگزاری فارس: قربانی: پرسپولیس دچار اتفاقات شده است/ بدشانسی‌های ما هم تمام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه سایپا، پیروز قربانی در مورد دیدار با راه آهن گفت: سایپا در این بازی بسیار خوب بازی کرد و برخلاف روند جریان بازی روی دو اتفاق دو گل خوردیم. با این حال مطمئنم نوار بدشانسی های تیم سایپا روزی پاره خواهد شد و می توانیم همانقدر که خوب بازی می کنیم در نتیجه گیری هم موفق عمل کنیم.

قربانی در مورد بازی روز سه شنبه برابر پرسپولیس گفت: پرسپولیس حریف بزرگ و قابل احترامی است. با این حال ما هم تیم خوبی هستیم و کادرفنی و بازیکنان خوبی داریم و می خواهیم توانایی های خود را ثابت کنیم. پرسپولیس در این فصل دچار اتفاقات شد. نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست ولی ما می خواهیم فوتبالی زیبا و هجومی ارایه کنیم و قطعا برای برد هم به میدان خواهیم رفت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900830000736

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic