همزمان با 7 آذر صورت گرفت؛
دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با فرمانده معظم کل قوا

خبرگزاری فارس: جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

خبرگزاری فارس: دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با فرمانده معظم کل قوا

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز به مناسبت 7 آذر روز نیروی دریایی، با فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

در این دیدار پس از ارائه گزارش از سوی دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به بیان سخنانی درخصوص مسایل مختلف پرداختند.
انتهای پیام/

   


دبیر کل سازمان بهداشت جهانی هشدار داد
رکود جهانی اقتصادی به افزایش مرگ و میر کودکان دامن می‌زند

خبرگزاری فارس: سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که فقط پایبندی مستحکم به سلامت کودکان می تواند از افزایش خطرناک میزان مرگ و میر کودکان در رکود اقتصادی جهانی جلوگیری کند.

خبرگزاری فارس: رکود جهانی اقتصادی به افزایش مرگ و میر کودکان دامن می‌زند

به گزارش خبرگزاری فارس، مارگارت چان، دبیر کل این سازمان در افتتاحیه همایش سلامت مادر و کودک در تاشکند ازبکستان اعلام کرد که میزان مرگ و میر کودکان در یک دهه گذشته به پایین ترین میزان خود رسیده است.

وی گفت: در جریان دهه گذشته تعداد مرگ و میرهای زیر 5 سال برای نخستین بار در 6 دهه به کمتر از 10 میلیون نفر در سال رسید و این کاهش تداوم یافت.این آمار هم اکنون در سراسر جهان برابر 7.6 میلیون نفر است.

به گفته وی بیشترین کاهش در شرق آسیا و شمال آفریقا با حدود 60 درصد گزارش شده است اما چان هشدار داد که کشورهای ثروتمندتر دنیا هیچ بهبودی را شاهد نبوده و افزایش اخیر قیمت غذا را مایه نگرانی دانست.

به نوشته خبرگزاری فرانسه این روند می تواند تأثیرات منفی زیادی را بر مرگ و میر کودکان در آینده داشته باشد.

خانم چان بیان کرد که ازبکستان بیشترین میزان پایبندی سیاسی به مراقبت کودکان را از زمان استقلال از مسکو در سال 1991 داراست.
انتهای پیام/

   


در چهاردهمین جلسه صورت گرفت؛
آخرین نشست کارگروه تحول مالیاتی چهارشنبه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: در چهاردهمین جلسه بررسی پیش نویس لایحه طرح تحول مالیاتی که با حضور سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی و کارشناسان خبره امور مالیاتی کشور انجام شد، موادی از این لایحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: آخرین نشست کارگروه تحول مالیاتی چهارشنبه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد، در این جلسه محمدرضا فرزین با بیان اینکه ایجاد پایگاه اطلاعات اقتصادی و مالی یکی از بسترهای توسعه پایدار در هر کشوری است،اظهار داشت: زمانی می توان اقتصاد را به خوبی مدیریت کرد که پایگاه اطلاعاتی مالیاتی برای کل کشور وجود داشته باشد. در صورت وجود چنین پایگاهی تصمیم گیریها واقعی تر و مالیات نیز بصورت عادلانه دریافت خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد افزود: مسأله مهم در مورد اطلاعات مالیاتی در ایران، اقدام جزیره‌ای دستگاه‌های ذیربط در این زمینه است که باید از این نوع نگاه در امور مربوط به اداره کشور پرهیز شود و دیدگاه مبتنی بر تفکر بین بخشی جایگزین بخشی نگری صورت گیرد، به نحوی که تعامل بین سازمان امور مالیاتی و سایر دستگاه های مرتبط منجر به تکمیل و همپوشانی متقابل داده‌های مالیاتی شود.

براساس این گزارش آخرین جلسه بررسی پیش نویس لایحه طرح تحول مالیاتی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد و همایش تحول نظام مالیاتی کشور در دوازدهم آذرماه سالجاری با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م

   


سرپرست دانشگاه کاشان خبر داد:
ایجاد مقطع کارشناسی ارشد فرش در دانشگاه کاشان

خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه کاشان از ایجاد رشته تحصیلی کارشناسی ارشد فرش در این دانشگاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: ایجاد مقطع کارشناسی ارشد فرش در دانشگاه کاشان

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، عباس کتابی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی فرش کاشان از ایجاد رشته تحصیلی کارشناسی ارشد فرش در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: سرفصل‌های ایجاد این رشته تدوین و از بهمن ماه سال جاری دانشجو جذب می‌شود.
به گفته وی، دوره کارشناسی فرش در این دانشگاه از سال 74 راه‌اندازی و دانشجویان زیادی از این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند.  
وی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای رونق و توسعه بازار فرش منطقه کاشان عنوان داشت: دانشگاه کاشان بر مبنای ظرفیت‌های منطقه در زمینه‌های مختلف از جمله فرش به دنبال راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات و گلوگاه‌های فرش ایران بوده است.
وی، واگذاری کانون فرش ایران از سوی معاونت فناوری ریاست جمهوری به این دانشگاه و وجود مرکزپژوهشی فرش در این دانشگاه را از جمله قابلیت‌های ایجاد رشته کارشناسی ارشد فرش دانست و ابراز داشت: انتظار داریم تا با ایجاد این رشته و تربیت نیروهای کارآزموده و متخصص، بتوانیم گام مهمی را در توسعه صنعت فرش برداریم.
سرپرست دانشگاه کاشان، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های همه دست‌اندرکاران جشنواره به ویژه کانون هماهنگی فرش، مهم‌ترین فعالیت و اقدام سال گذشته را تدوین نقشه راه فرش ایران در دو بخش فرش دستباف و فرش ماشینی ذکر کرد و خواستار برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و منسجم‌تر و حمایت همه‌جانبه متولیان فرش ایران به ویژه تولیدکنندگان و تجار فرش کاشان از جشنواره شد.
وی، شهرستان کاشان را یکی از مراکز تولید فرش در کشور برشمرد و افزود: 70 درصد فرش ماشینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود.
کتابی، جشنواره بین‌المللی فرش را برای ارتقای صنعت فرش مهم ارزیابی و  تصریح کرد: با برگزاری این جشنواره و کنفرانس‌های علمی با هم‌افزایی و همفکری می‌توان علاوه بر ایجاد اشتغال‌زایی، موجبات رونق گنجینه گران‌بها و ارزشمند صنعت فرش را فراهم کرد.  
انتهای پیام/و۳۰

   


/مسعود یارضوی/
پس از انگلیس و فساد مالی نوبت "انحراف" است

خبرگزاری فارس: شهد شیرین ورود دو قوه مقننه و قضائیه به عرصه اقدامات صریح انقلابی نظیر برخورد با انگلستان و مبارزه با فساد، آن‌هنگام در کام مردم خواهد نشست که نهاد سوم یعنی قوه مجریه نیز وارد صحنه مبارزه انقلابی با "انحراف" شود.

خبرگزاری فارس: پس از انگلیس و فساد مالی نوبت "انحراف" است

مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه با انجام دو اقدام مهم و انقلابی، خیز بلندی در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی برداشته‌اند. قوه مقننه با تصویب طرح ضروری کاهش سطح روابط با انگلستان و پیگیری آن و قوه قضائیه نیز با ورود به فرآیند رسیدگی به بزرگترین پرونده فساد مالی موسوم به فساد 3 هزار میلیارد تومانی.
 
در واقع در آغازین سال‌های ورود نظام جمهوری اسلامی ایران به چهارمین دهه از عمر خود که توسط مقام معظم رهبری دهه پیشرفت و عدالت نامیده شده است، شاهد نوعی آتشفشان دوباره قوای کشور در راستای منافع ملت انقلابی ایران هستیم که توسط نمایندگان و مسئولانی انقلابی در حال انجام است.

این در حالی است که این وقایع را می‌توان در همزمانی وقوع بیداری اسلامی در جهان نیز به قضاوت نشست.

به سخن دیگر، انقلاب اسلامی ایران که ملهم اصلی بیداری رخ داده در جهان است هم اینک در حال اهتزاز پرچم‌های اعتقادی خود در مواجهه با انواع چالش‌ها و البته در مقابل چشم مردم دنیا است.

آنها می‌بینند که مردم و مسئولان انقلابی ایران حتی پس از گذشت 32 سال نیز، همچنان از رفتارهای خصمانه دولت انگلیس می‌غرند و این مسئله سرانجام به گذراندن مصوبه‌‌ای در مجلس ایران ختم می‌شود که به موجب آن سطح روابط ایران با انگلیس به حداقل می‌رسد و سفیر انگلستان نیز به احتمال زیاد از ایران اخراج خواهد شد.

افکار عمومی مردم دنیا از مصر و تونس تا یونان و آمریکا امروز به خوبی می‌بینند که قوه عدلیه نظام جمهوری اسلامی قاطعانه وارد پرونده بزرگترین فساد مالی می‌شود و با روحی اسلامی و انقلابی رسیدگی به آن را در دستور کار قرار می‌دهد.

رسیدگی‌هایی که افکار عمومی مردم این اطمینان را یافته‌اند که به فضل الهی به سرانجامی ختم خواهد شد که حق بیت المال از مفسدین استیفا می‌شود و مجرمان نیز به سزای عمل خود می‌رسند.

اما شیرینی این حرکت‌های بزرگ و تاریخی دو قوه مقننه و قضائیه به نظر می‌رسد هنگامی به صورت تمام در کام مردم ایران خواهد نشست که قوه مجریه یعنی دولت نیز وارد گود شود.

اکنون مستضعفان ایران و تمام انقلابیون و آزادگان جهان به نظاره این نشسته‌اند که آیا دولت دهم جمهوری اسلامی ایران نیز وارد عرصه اقدامات انقلابی ضروری خواهد شد یا خیر؟

افکار عمومی که اینک کارنامه عملکرد اسلامی ـ حکومتی مجلس و قوه قضائیه در مقابل آنان گشوده شده است رو به سوی قوه مجریه چرخانده‌اند که آیا رئیس جمهور و دولت نیز برای مبارزه نفس‌گیر در راه آرمان‌های اسلام، امام (ره) و شهدا به صحنه خواهد آمد یا خیر؟

آیا مقولاتی مثل انحراف و نگاه نادرست در مواقعی، به روند بیداری اسلامی با دستان قوی دولت بر زمین خواهند خورد یا خیر؟
 
شهد شیرین اطلاع رسانی صحیح از خدمات دولت در اقصی نقاط ایران به جای سیاست بازی برخی رسانه‌های منحرف شده آیا لبخند را به صورت تمام قشرهای مردم ایران خواهد نشاند...؟!

اینک همه منتظریم تا دولت دهم و رئیس جمهور نیز با استمداد از روح بلند امام (ره) و شهدا به صحنه بیایند و با تصمیماتی انقلابی یاد و خاطره خود را در کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران و بیداری اسلامی در جهان به ثبت برسانند.
انتهای پیام/

   


مروری بر مفاد مهم و تغییرات فراخوان جدید جشنواره فیلم فجر؛
دبیرخانه جشنواره فجر از پذیرش آثار بازبینی شده در دوره گذشته معذور است

خبرگزاری فارس: در بخشی از مقررات جشنواره سی‌ام فیلم فجر آمده است: دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثاری که دوره گذشته مورد بازبینی هیئت انتخاب سینمای ایران قرارگرفته، معذور است.

خبرگزاری فارس: دبیرخانه جشنواره فجر از پذیرش آثار بازبینی شده در دوره گذشته معذور است

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، معاونت امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سی وسومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی سی امین دوره ی جشنواره ی بین المللی فیلم فجر را با رویکرد اخلاق ، آگاهی و امید از تاریخ 12 لغایت 22 بهمن ماه 1390 برگزار می‌کند.
فراخوان این دوره جشنواره در سایت جشنواره قابل دسترسی است.


بحش‌های مهم مقررات
در مقررات جشنواره امسال آمده است:

۳۰ آذر مهلت ارائه فرم‌های شرکت در جشنواره
صاحبان فیلم‌های فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده تا تاریخ 30 آذر ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند. این امر به منزله قبول کامل مقررات و سایر ضوابط تولید و نمایش فیلم در ایران است.
آخرین زمان تحویل نسخه نهایی فیلم ها برای بازبینی هیئت انتخاب 5 دی ماه 1390 است.

خروج فیلم از همه بخش‌ها با عدم ارائه کپی‌ها
همچنین در این فراخوان آمده است: درصورت عدم ارائه کپی نهایی فیلم تا تاریـخ اعلام شده درجدول نمـایش، دبیرخانه جشنواره محق خواهد بود به احترام مخاطبین و خانواده سینما، فیلم را از کلیه بخش‌های جشنـواره (اعم از داوری و نمایش عمومی) خارج نماید.

شرایط پس از تحویل کپی
پس از تحویل کپی فیلم به دبیرخانه امکان خارج کردن آن از جشنواره وجود ندارد.

لزوم دریافت پروانه ساخت
تمام فیلم های ارائه شده می بایست دارای پروانه ساخت باشند.

تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی
تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی در باره موضوعات پیش بینی نشده به عهده شورای سیاست گذاری جشنواره است.

دبیرخانه از پذیرش آثار بازبینی شده معذور است
دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثاری که دوره گذشته مورد بازبینی هیئت انتخاب سینمای ایران قرارگرفته، معذوراست.


تغییرات و بخش‌های جدید

از تغییرات و مفاد تغییریافته در مقررات جشنواره امسال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمرغ زرین جایزه ویژه دبیر جشنواره
سیمرغ زرین جایزه ویژه دبیر جشنواره با رویکرد اخلاق، آگاهی و امید به سیمرغ‌های بلورین اضافه شده و به همراه سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

سیمرغ‌ها بلورین هستند
سیمرغ‌های جشنواره امسال بر اساس این فراخوان «بلورین» است و به‌رغم رونمایی از سیمرغ برنزی در اختتامیه سال پیش، گویا قرار نیست به مناسبت سی‌امین سال جشنواره تغییر شکل بدهد.

بخش جدید سینمای حقیقت
در مفاد مربوط به بخش جدید سینمای حقیقت (مسابقه آثار بلند مستند) آمده است:
نظربه اهمیت و جایگاه ویژه سینمای مستنددر رشدو اعتلای فرهنگ جامعه ، بخش مسابقه آثار بلند مستند در جشنواره پیش بینی شده است. کلیه آثار بلند مستند می توانند با شرایط ذیل متقاضی شرکت در این بخش باشند.
4.1. آثار بلند مستندی که در دو سال گذشته تولید شده باشد.
4.2. تمامی آثار بلند مستند برای بازبینی هیئت انتخاب باید به صورت DVcam ارائه شوند.
4.3. مدت زمان اثر کمتر از 70 دقیقه نباشد.
هیئت داوران این بخش شامل 3 تا 5 نفر ، آثار را مورد ارزیابی قرار داده جوایز ذیل را اهدا می نماید.
• سیمرغ بلورین بهترین فیلم ( به تهیه کننده)
• سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی
• دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری
• دیپلم افتخار بهترین تدوین
• دیپلم افتخار بهترین پژوهش

رویکرد تازه بخش جام‌جهان‌نما
امسال بخش جام جهان‌نما با رویکرد ظلم‌ستیزی، عدالت خواهی، معضل تروریسم، حقوق بشر و بیداری ملت‌ها برگزار می‌شود.
در مفاد مربوط به این بخش آمده است:
جام جهان نما (مسابقه سینمای بین‌الملل): این بخش با هدف شناخت و ارزیابی آن گونه از توانایی ها و ظرفیت‌های انسانی که موقعیت یگانه او را درجهان متمایز می سازد، با عنایت به شرایط ویژه دنیای امروز و با رویکرد ظلم ستیزی، عدالت خواهی، معضل تروریسم، حقوق بشر و بیداری ملت ها برگزار می گردد. هیئت داوران شامل 5 تا 7 نفر از هنرمندان و صاحب نظران سینمای ایران و جهان فیلم های این بخش را ارزیابی و جوایز ذیل را اهدا می‌کنند:
• سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی
• سیمرغ بلورین بهترین فیلم به تهیه کننده
• سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه
• دیپلم افتخار بهترین بازیگر
• دیپلم افتخار بهترین دستاورد هنری یا فنی

جایزه ویژه دبیرجشنواره برای بهترین فیلم با رویکرد بیان و تأثیرات بیداری اسلامی
امسال جایزه ویژه دبیرجشنواره برای بهترین فیلم با رویکرد بیان و تأثیرات بیداری اسلامی. هیئت داوران حداکثر 24 ساعت قبل از مراسم پایانی ، نامزدهای دریافت جوایز را معرفی خواهند کرد. نمایندگانی ازسوی ستاد اجرایی جشنواره (بدون حق رأی) می توانند در جلسات داوران شرکت کنند. ستادجشنواره فیلم های بلندی را می پذیرد که شرایط زیر را دارا باشد:
1.1. سال تولید آنها از سال 2009 میلادی به بعد باشد.
1.2. در دوره های گذشته جشنواره به نمایش درنیامده باشد.
1.3. به زبان اصلی و دارای زیر نویس انگلیسی باشند.
از هر کشور حداکثر دو فیلم بلند و از ایران حداکثر سه فیلم بلند قابلیت شرکت در این بخش را دارند.

بخش جدید سینمای سعادت
در موارد مربوط به بخش جدید  سینمای سعادت (مسابقه سینمای کشورهای جهان اسلام) آمده است: این بخش به منظور شناخت و ارتقای جایگاه سینمای کشورهای جهان اسلام برگزار می شود .هیئت داوران شامل 5 نفرازهنرمندان وصاحب نظران سینمای ایران وجهان ، فیلم های این بخش را ارزیابی وجوایز ذیل را اهدا می‌کنند.
• سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی
• سیمرغ بلورین بهترین فیلم به تهیه کننده
• سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه
• دیپلم افتخار بهترین بازیگر
• دیپلم افتخار بهترین دستاورد های هنری یا فنی
جشنواره در این بخش فیلم هایی را می پذیرد که شرایط زیر را دارا باشند:
3.1. در دوره های گذشته جشنواره در بخش های رقابتی به نمایش در نیامده باشند.
3.2. به زبان اصلی و دارای زیر نویس انگلیسی باشند.
از هر کشور حداکثر دو فیلم بلند و از ایران حداکثر سه فیلم بلند قابلیت شرکت در این بخش را دارند.

رقم جایزه ققنوس زرین همگرایی در آسیا
امسال رقم جایزه ققنوس زرین همگرایی در آسیا (جایزه مشترک مجمع مجالس آسیایی) 75 میلیون ریال معادل 5000 یورو خواهد بود.

رقم جایزه بیرق طلایی
همچنین امسال بیرق طلایی (جایزه ویژه مصطفی عقاد) به انضمام 115 میلیون ریال معادل 8000 یورو جشنواره از میان فیلم های حاضر در سه بخش رقابتی بین الملل ، جایزه ویژه‌ای را با عنوان فوق به بهترین فیلم با مضمون ایمان ، امید و بصیرت که تصویرگر عظمت اسلام و مسلمانان باشد ، اهدا می‌کند.

سایر بخش‌های جشنواره از جمله خارج از مسابقه، سینمای آسیا، جشنواره جشنواره‌ها، مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع رسانی، مسابقه عکس فیلم، مسابقه پوستر فیلم و مسابقه گرافیک محیطی فیلم، مسابقه تیزر و آنونس فیلم و ... مثل سال گذشته برپا می‌شود.
انتهای پیام/ا

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic