زور شاهین و سپاهان به هم نرسید

یکشنبه 13 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

شاهین یک سپاهان یک؛
زور شاهین و سپاهان به هم نرسید

خبرگزاری فارس: تیم‌های شاهین و سپاهان در بوشهر در سری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

خبرگزاری فارس: زور شاهین و سپاهان به هم نرسید

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، شاهین و سپاهان به قضاوت محسن ترکی در حالی به مصاف هم رفتند که هر دو تیم تقریبا با حاشیه‌های درون تیمی به این دیدار آمدند.
شاهین که همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند هفته گذشته با تهدید فیروز کریمی سرمربی تیم مواجه شد که زمین‌های خراب را برای رفتن از شاهین بهانه کرده بود و به هر حال موضوع تا بازی سپاهان به خیر گذشت و کریمی همچنان روی نیمکت شاهین نشست.
سپاهان نیز با خداحافظی قنبری از این تیم این بار با کرانچار به مصاف شاهین بوشهر آمد تا دومین سرمربی خارجی خود در این فصل را تجربه کند.
 نیمه اول بازی در حالی که شاهین صاحب توپ و میدان بود اما موفق به گلزنی نشد و سپاهان روی حرفه‌ای‌گری موفق‌تر از شاهین عمل کرد.
در حالی که شاهین برای زدن گل در خانه خودی تلاش می‌کرد این سپاهان بود که به گل رسید. خطای بازیکنان شاهین روی بازیکن سپاهان پشت محوطه جریمه این فرصت ر ا در اختیار یانوش بازیکن خارجی سپاهان قرار داد تا این بازیکن روی یک ضربه دقیق و غفلت مدافعان و دروازه‌بان شاهین دروازه تیم میزبان را باز کند.
نیمه اول با گل یانوش به پایان رسید و شاهینی‌ها با شوک دریافت گل در خانه خودی در دقایق پایانی به رختکن رفتند.
در نیمه دوم هم شاهینی‌ها بازی را با حمله آغاز کردند اما بازیکنان سپاهان با پرس‌های به موقع و لازم جلوی نزدیک شدن شاهینی‌ها به دروازه خود را گرفتند.
حمایت هواداران بوشهری از شاهین این اجازه را به بازیکنان شاهین می‌داد که  همچنان به دروازه حریف نزدیک شوند.
در حالی که شاهین به دلیل مصدومیت ایران‌نژاد مجبور به تعویض شد اما حضور مرتضی عزیز محمدی به عنوان یک تعویض طلایی برای شاهین بود.
حملات شاهینی‌ها ادامه داشت تا اینکه مرتضی عزیز محمدی بازیکن تعویضی شاهین روی پاس عباس پورخسروانی در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق گل تساوی را وارد دروازه سپاهان کرد.
بازی شاهین و سپاهان نهایتا با همین نتیجه یک بر یک به پایان رسید تا هر دو تیم در انتظار روزهای پرفراز و نشیب آینده باشند.
انتهای پیام/و۲۰

   


مردم روسیه امروز برای انتخابات پارلمانی به پای صندوق های رای می‌روند

خبرگزاری فارس: مردم روسیه امروز (یکشنبه) به پای صندوق‌های رای‌گیری خواهند رفت تا ترکیب جدید دومای دولتی روسیه (پارلمان سفلی) را برای 4 سال آینده مشخص کنند.

خبرگزاری فارس: مردم روسیه امروز برای انتخابات پارلمانی به پای صندوق های رای می‌روند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، مردم روسیه امروز، یکشنبه (4 دسامبر، 13 آذر ماه) به پای صندوق‌های رای‌گیری می روند تا ترکیب جدید دومای دولتی فدراسیون روسیه (پارلمان سفلی) را که در دور ششم و برای 4 سال آینده وظیفه قانونگذاری این کشور را برعهده خواهد داشت، انتخاب کنند.

این انتخابات از ساعت 8 صبح روز یکشنبه الی 20 عصر به وقت محلی در سراسر خاک فدراسیون روسیه در بیش از 96 هزار حوزه انتخاباتی صورت می‌گیرد که تقریبا 108 میلیون نفر از جمعیت روسیه نمایندگان خود را اننتخاب خواهند کرد.

علاوه بر این حدود 2 میلیون نفر از اتباع روسی در خارج از مرزهای این کشور در بیش از 369 حوزه انتخاباتی در سایر کشورهای جهان هم در این انتخابات مشارکت خواهند داشت.  

 برای نخستین بار در تاریخ روسیه امروزی (بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی) تمامی احزاب سیاسی به ثبت رسیده در این کشور، شامل: حزب «روسیه واحد»، حزب کمونیست روسیه، حزب لیبرال دموکراتیک روسیه، حزب «روسیه عادل» و همچنین احزاب «یابلاکا»، «جریان راست‌گرا» و «میهن پرستان روسیه» که از احزاب مخالف در روسیه محسوب شده و در دومای دولتی قبلی نماینده‌ای نداشتند، در این انتخابات شرکت دارند.  

نمایندگان دومای دولتی روسیه برای دور ششم بر اساس سیستم تناسبی- بر اساس لیست نامزدها از سوی احزاب سیاسی انتخاب خواهند شد.

بیش از 320 هزار نیروی پلیس و 11 هزار نیروی انتظامی وزارت کشور روسیه مسئولیت تامین امنیت حوزه‌های رای گیری در سراسر این کشور را برعهده خواهند داشت.

علاوه بر این حدود 1600 خبرنگار روسی و خارجی هم اخبارهای انتخاباتی در روسیه را تحت پوشش قرار خواهند داد.

"دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری و "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه در پیام‌های جداگانه از مردم این کشور خواستند تا فعالانه در انتخابات دومای دولتی روسیه مشارکت داشته باشند تا ترکیب آینده پارلمان سفلی بتواند با حداکثر توان و حمایت ملی کامل فعالیت خود را آغاز کند.

انتهای پیام/آ.ص

   


انفجار در نزدیکی سفارت انگلیس در منامه

خبرگزاری فارس: وزارت کشور بحرین از وقوع انفجاری در داخل مینی‌بوسی که در نزدیکی سفارت انگلیس در منامه پارک شده بود، خبر داد.

خبرگزاری فارس: انفجار در نزدیکی سفارت انگلیس در منامه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت کشور بحرین اعلام کرد که انفجاری داخل مینی‌بوسی که در نزدیکی سفارت انگلیس در منامه پارک شده بود، به وقوع پیوست اما هنوز گزارشی درخصوص خسارات وارد شده و مجروحان احتمالی منتشر نشده است.

طبق بیانیه‌ سفارت بحرین، انفجاری در منطقه پارکینگ عمومی در نزدیکی مقر دیپلماتیکی روسیه در "منامه" به وقوع پیوست و بازرسان بحرینی منطقه حادثه را قرنطینه کردند.
اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام می‌گردد.
انتهای پیام/ف.ص

   


سازمان ملل خشونت علیه معترضین در آمریکا را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: سازمان ملل متحد دولت آمریکا را به خاطر خشونت علیه معترضین ضدسرمایه‌داری و تجاوز به حقوق آنان مورد انتقاد قرار داد.

خبرگزاری فارس: سازمان ملل خشونت علیه معترضین در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش فارس به نقل از پرس‌ تی‌وی، سازمان ملل متحد دولت آمریکا را به خاطر خشونت علیه معترضین ضدسرمایه‌داری و تجاوز به حقوق آنان مورد انتقاد قرار داد. 

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور آزادی بیان، "فرانک لا رو" در حال برقراری ارتباطی رسمی با مقامات آمریکایی است تا از آنان بپرسد که چرا حقوق معترضین را مورد محافظت قرار نمی‌دهند؟ 

لا رو تصریح کرد که هر چند به حفظ نظم شهری معتقد است اما به این نیز باور دارد که دولت فدرال آمریکا موظف به حفظ و بهبود وضعیت حقوق بشر است.

لا رو که خود از فعالان قدیمی حقوق بشر محسوب می‌شود از مقامات آمریکایی خواسته است که حقوق شهروندان خود را رعایت کنند. به گفته وی، مردم حق دارند که با مقامات حکومتی مخالفت کنند و نیازی نیست که به زور ساکت شوند.

این موضع در حالی گرفته می‌شود که پلیس آمریکا همچنان به سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم این کشور ادامه داده و تاکنون بسیاری را مجروح ساخته است. در بسیاری از موارد معترضین با گاز اشک‌آور، اسپری فلفل و نارنجک‌های دودزا هدف قرار گرفته‌اند.

قیام وال‌استریت از تاریخ هفدهم سپتامبر سال جاری میلادی شروع شده و در بسیاری از شهرهای آمریکا همچنان ادامه دارد. این قیام ضدسرمایه‌داری حتی به دیگری کشورهای غربی از جمله انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و ... تسری یافته است.

انتهای پیام/ک.ص


   


قشقاوی در برنامه کنکاش:
تشکیل ستاد ویژه خدمات‌رسانی به هموطنان ایرانی/ بی مسئولیتی انگلیس

خبرگزاری فارس: معاون وزیر خارجه کشورمان از تشکیل ستاد ویژه خدمات‌رسانی به هموطنان ایرانی در انگلیس خبر داد و گفت که این ستاد از امروز یکشنبه فعالیت خود را آغاز می‌کند.

خبرگزاری فارس: تشکیل ستاد ویژه خدمات‌رسانی به هموطنان ایرانی/ بی مسئولیتی انگلیس

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور شنبه شب در برنامه کنکاش شبکه جام جم به بررسی دلایل تشدید تنش در روابط تهران و لندن پرداخت و گفت: از بیش از یک سال پیش موضوع قطع روابط ایران و انگلیس در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد و ما در طی این مدت به خصوص اینجانب به عنوان معاون پارلمانی و رابط مجلس و وزارت خارجه سعی کردیم قطع روابط اتفاق نیفتد.

وی عمده‌ترین دلیل برای ممانعت از قطع روابط را حضور بیش از 300 هزار ایرانی در انگلیس و ضرورت ارائه خدمات کنسولی به آنها عنوان کرد و افزود: قطع روابط به قطع خدمات کنسولی نیز منجر می‌شد. 200 هزار پرونده کنسولی مربوط به ایرانیان مقیم انگلیس در سفارت ایران موجود است و حدود 90 درصد ایرانیان مقیم انگلیس با سفارت در ارتباط هستند، به سرزمین مادری سفر می‌کنند و عده‌ای قبل از انقلاب و برخی نیز پس از انقلاب به این کشور رفته‌اند.

معاون وزیر خارجه کشورمان ایرانیان مقیم انگلیس را از اقشار باسواد و فرهیخته جامعه انگلیس برشمرد که علاقه‌مند ایران و منافع ملی کشور هستند.

قشقاوی در ارزیابی از اقدام عجولانه انگلیس در دادن ضرب الاجل 48 ساعته به دیپلمات‌های ایرانی برای ترک این کشور، با بیان اینکه در 29 مهر ماه 1331 دولت مصدق رابطه با انگلیس را به صورت کامل قطع کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سال 1989 در پی ماجرای سلمان رشدی این روابط بار دیگر قطع شد، خاطرنشان کرد: حجم روابط اقتصادی ایران و انگلیس در طی 8 ماهه اول سال جاری بالغ بر 117 میلیون دلار است که خرید نفت و معاملات بانکی مدتی است صورت نمی‌گیرد و این در حالی است که حدود 8 سال پیش این میزان به 2 میلیارد دلار بالغ می‌شد. در حال حاضر 117 میلیون دلار چه منافعی برای انگلیس دربردارد که به عنوان مثال اعلام می‌کنند ما می‌خواهیم تراکنش مالی را قطع کنیم. مگر تراکنش مالی وجود دارد؟
 
وی در پاسخ به سؤالی با بیان اینکه انگلیسی‌ها هنوز به صورت رسمی قطع روابط را اعلام نکرده‌اند، گفت: آنچه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد کاهش روابط بود که ما نیز به عنوان دستگاه اجرایی موظف به اجرای قانون هستیم.

معاون کنسولی وزیر خارجه با بیان اینکه در حال حاضر هر دو سفارتخانه (ایران در لندن و انگلیس در تهران) تعطیل است، یادآور شد: البته ممکن است آنها به دنبال کشور دیگری باشند که به عنوان مثال به صورت حافظ منافع آنها عمل کند. همه دیپلمات‌های آنها بازگشته‌اند و همه دیپلمات‌های ما نیز بامداد شنبه به کشور بازگشتند.

* 73 دانشجوی بورسیه ایرانی در انگلیس

قشقاوی درباره دانشجویان بورسیه ایران در انگلیس هم گفت: کل دانشجویان بورسیه ما در انگلیس 73 نفر هستند و کل دانشجویان ایرانی در انگلیس نیز 4 هزار و 750 نفر می‌باشند.

*ستاد ویژه خدمات رسانی به ایرانیان مقیم انگلیس

وی در خصوص مسائل کنسولی ایرانیان مقیم انگلیس نیز اظهار داشت: شنبه جلسه چند ساعته‌ای با همکاران در اداره کل کنسولی و اداره کل ایرانیان داشتم و ستاد ویژه خدمات رسانی به هموطنان در انگلیس را تشکیل دادیم و به زودی تلفن مستقیم و ایمیل اعلام خواهد شد و اگر امکانپذیر باشد از طریق سایت سفارت اعلام می‌شود.

معاون وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه از همکاران و کارشناسان مجرب در این زمینه استفاده خواهیم کرد، گفت: هیچ جای نگرانی وجود ندارد. این ستاد در حوزه کنسولی مستقر است و از امروز یکشنبه کار خود را آغاز می‌کند.

وی اقدام انگلیس در دادن ضرب الاجل 48 ساعته به دیپلمات‌های ایرانی برای ترک این کشور و بسته شدن سرکنسولگری ایران در لندن را بی مسئولیتی انگلیس خواند.

* ملت ایران عقب نمی‌نشیند

قشقاوی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره تشدید تحریم ها علیه کشورمان با بیان اینکه هیچ کس از تحریم استقبال نمی‌کند، گفت: ما با کدام یک از بحران‌هایی که الان غرب با آنها روبروست، مواجهیم؟ کجا اعتصاب سراسری و تجمعی چون وال استریت را در ایران مشاهده می‌کنیم؟

معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: این فشارهای سیاسی و صدور قطعنامه‌ها هرگز نمی‌تواند ملت متمدن، با فرهنگ و باثبات ایران را وادار به عقب نشینی کند. ملت ایران که تابع حضرت سیدالشهدا است، عقب نمی‌نشیند.

وی گفت: آنها (غرب) باید واقع بین باشند و دست از خصومت بردارند و قدرت و غرور ملی ما را به رسمیت بشناسند.

انتهای پیام/ش

----------------------

سایت بزرگ تک محفل

   


به یاد شهیدی که «حر انقلاب اسلامی» نام گرفت
شاهرخ ضرغام؛‌ دلباخته‌ای که در مجلس عزای سیدالشهدا طریق هدایت یافت

خبرگزاری فارس: صبح عاشورای 57 میاندار دسته بود، از همان‌روز با صحبت‌های حاج‌آقا تهرانی متحول شد، رفت مشهد و توبه کرد و روی سینه‌اش خالکوبی کرد: «خمینی فدایت شوم». جنگ که شروع شد، فرمانده گروه «پیشرو» چنان رعبی در دل بعثی‌ها انداخت که برای سرش 11هزار دینار جایزه تعیین کردند.

خبرگزاری فارس: شاهرخ ضرغام؛‌ دلباخته‌ای که در مجلس عزای سیدالشهدا طریق هدایت یافت

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، شهید «شاهرخ ضرغام» در روزهای نخست جنگ لقب «حر انقلاب» را گرفته است، چرا که زندگی وی سرشار از داستان‌های آموزنده‌ است. او مدتی را در جهالت سپری کرد اما خدا خواست که برگردد.

مرور داستان زندگی او ماجرای حر در کربلا را تداعی می‌کند. تاریخ نهضت اسلامی ما بسیاری از این آزادمردان را به خود دیده است. شاهرخ ضرغام همچون «طیب» یکی از دلیر مردانی است که با پیروی از راه نورانی راه امام راحل شد و الگوی عملی بسیاری از آزادمردان روزگار ما شد.

* شاهرخ هیچ‌گاه زیربار حرف زور و ناحق نمی‌رفت

شهید «شاهرخ ضرغام» که در دی‌ماه 1328 در تهران متولد شد از همان دوران کودکی با آن جثه درشت و قوی نشان داد که خلق و خوی پهلوانان را دارد. شاهرخ هیچ‌گاه زیربار حرف زور و ناحق نمی‌رفت. دشمن ظالم و یار مظلوم بود. 12 سالگی طعم تلخ یتیمی را چشید و از آن پس با سختی روزگار را سپری کرد. در جوانی به سراغ کشتی رفت و چه خوب پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرد.

نایب قهرمان بزرگسالان، قهرمان جوانان، دعوت به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی، همراهی تیم ملی المپیک ایران همه اینها نشان از قدرت بدنی و شجاعت داشت، ضمن اینکه نبود راهنما نیز عاملی شد تا کسی جلودارش نباشد.

* روی سینه‌اش خالکوبی کرد: «فدایت شوم خمینی»

زندگی شاهرخ در غفلت و گمراهی ادامه داشت تا اینکه دعای خیر مادرش باعث شد تا او همزمان با آغاز انقلاب اسلامی توبه کند و شب و روز فقط نام امام خمینی(ره) را بر زبان جاری سازد و برای همه این جوانمردی «فدایت شوم خمینی» را بر روی سینه‌اش خالکوبی کرد.

در همان روزهای اول جنگ از همه جلوتر پا به عرصه گذاشت. آنقدر دلاورانه جنگید که دشمنان برای سرش جایزه تعیین کردند، آنقدر شجاعانه رفت تا کسی به گرد پایش نرسد. شاهرخ پروازی داشت تا بی‌نهایت در 17 آذر 59 و دشت‌های شمال آبادان این پرواز را ثبت کرد. پروازی با جسم و جان. کسی دیگر او را ندید حتی پیکرش پیدا نشد.

در کتاب «شاهرخ، حر انقلاب اسلامی» با اشاره به حضور این شهید در مسابقات کشتی آمده است: بیشتر مسابقه‌ها را با ضربه فنی به پیروزی می‌رسید. قدرت بدنی، قد بلند و دستان کشیده و استفاده صحیح از فنون باعث شد که به مقام قهرمانی دست پیدا کند. در همان سال اول به اردوی تیم ملی دعوت شد و توانست بهترین مقام نایب قهرمانی کشتی فرنگی کشور را کسب کند.

*هیئت «جوادالائمه(ع)» شاهرخ تنها دسته‌ای بود که عاشورای 57 به خیابان آمد

او عاشق امام حسین(ع) بود. شاهرخ از دوران کودکی علاقه شدیدی به مولا داشت. این محبت قلبی را از مادرش به یادگار گرفته بود. در عاشورای سال 57 ساواک به بسیاری از هیئت‌ها اجازه حرکت در خیابان را نمی‌داد اما با صحبت‌های شاهرخ دسته هیئت «جوادالائمه(ع)» مجوز گرفت.
 
صبح عاشورا دسته حرکت کرد و ظهر هم به حسینیه برگشت. شاهرخ میاندار دسته بود محکم و با دو دست سینه می‌زد. آن روز بود که با صحبت‌های حاج‌آقا تهرانی جرقه‌های نهضت انقلاب اسلامی در ذهن او متجلی شد و تا آنجا پیش رفت که شاهرخ همچون حری برای نهضت انقلاب اسلامی جان‌نثاری کرد.

*شاهرخ ضرغام با حضور در بارگاه امام رضا(ع) راه صحیح را انتخاب و توبه کرد

شاهرخ پس از آن «عاشورای حسینی» به خانه برگشت و به مادرش با جدیت گفت: «آماده شو به مشهد بریم». در بدو ورود به مشهد، شاهرخ زودتر از همه به پابوس امام رضا(ع) رفت و حال خوشی پیدا کرده بود و مرتب می‌گفت «خدا من بد کردم؛ من غلط کردم اما می‌خواهم توبه کنم. خدایا مرا ببخش، یا امام رضا (ع) به دادم برس من عمرم را تباه کردم».

بعد از زیارت 2 روزه مشهد شاهرخ به همراه مادرش به تهران برگشت و همه خلافکاری‌های خود را رها کرد. او واقعاً توبه کرد، توبه‌ای همچون حر در صحنه و کارزار کربلا؛ در همان روزهای انقلاب با ارادت خاصی که به امام خمینی (ره) داشت روی سینه‌اش با خالکوبی نوشت
«خمینی فدایت شوم».

شاهرخ با پیوستن به گروه «فدائیان اسلام» و نیروهای کمیته انقلاب اسلامی، شروع جنگ را در آبادان و بهمنشیر تجربه کرد. رشادت‌های شاهرخ و دوستانش تا جایی پیش رفت که عنوان گروه «آدم‌خوارها» را برای خود برگزیدند.

وی که از همرزمان «سیدمجتبی هاشمی» بود این نام را با مشورت دوستانش به گروه داد:گروه آدم‌خوارها! که بعدها به نام گروه «پیشرو» تغییر نام یافت با رشادت‌های فراوان خود چنان ترسی در دل نیروهای بعثی انداخت آنچنانکه برای سر شاهرخ به عنوان فرمانده این گروه، 11 هزار دینار جایزه تعیین کردند.

شاهرخ ضرغام روزهای آخر حضورش در میان هم‌رزمانش را به گونه‌ای نظاره‌گر بود که می‌دانست لحظات رسیدن به معبود است. او با رشادت‌هایی که در آبادان انجام داد مانع از تهاجم عراقی‌ها شد. شاهرخ با تیر مستقیم عراقی‌ها به شهادت رسیده بود. در حالی که سربازان عراقی در کنار پیکرش از خوشحالی هلهله می‌کردند و بدن بی‌سر و پر از تیر و ترکش و غرق در خون او را در تلویزیون خود نشان دادند.

آری عراقی‌ها پیکر او را با خود برده بودند و امروز اثری از او نیست. چرا که شاهرخ از خدا خواسته بود او را پاک کند، همه گذشته‌اش را و می‌خواست چیزی از او نماند؛ نه اسم، نه شهرت و قبر و مزار و نه هیچ چیز دیگر اما یاد او زنده است و مزار او به وسعت همه خاک‌های سرزمین ایران است. او مرد میدان عمل و سرباز اسلام و مرید امام (ره) و مطیع بی‌چون و چرای ولایت بود، براستی که وی تا ابد در ذهن‌ها زنده است.

* ویژه‌نامه محرم و صفر خبرگزاری فارس/119

انتهای پیام/ک

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic