معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور عنوان کرد
ارائه خدمات الکترونیکی اسقاط و نوسازی خودروهای فرسوده در نمایشگاه الکامپ

خبرگزاری فارس: معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به ارائه به روزترین خدمات الکترونیکی در فرایند اسقاط و نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده در نمایشگاه الکامپ گفت: سامانه اسقاط خودروهای فرسوده در حال حاضر یکی از پرمراجعه‌ترین سامانه‌های الکترونیکی کشور است.

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات الکترونیکی اسقاط و نوسازی خودروهای فرسوده در نمایشگاه الکامپ

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور امیررضا رجبی، معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در خصوص نمایشگاه الکامپ و بازدید از غرفه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اظهار داشت: در حوزه نوسازی ناوگان اهدافی را ترسیم کرده بودیم که از جمله این اهداف به حداقل رساندن مراجعات حضوری متقاضیان اسقاط خودرو و انجام متمرکز فرایند بود.
 
وی ادامه داد: در همین راستا از حدود 3 سال قبل نرم افزارهای تحت وب تهیه شد و با وجود مشکلات و حساسیت‌های فراوان از جمله بحث امنیت شبکه، دسترسی متقاضیان به اینترنت و تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها این اتفاق خوب رخ داد و توانستیم این گام بزرگ را برای تسهیل و تسریع فرایند نوسازی ناوگان انجام دهیم. 

رجبی افزود: از 2 سال قبل تمامی فرایند مربوط به خروج خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل در بستر مجازی و از طریق نرم افزارهای تحت وب انجام می‌شود و این اقدام باعث شده، نظارت‌های لازم در مدیریت متقاضیان و دستگاه‌های ذیربط زودتر انجام شود و آمار و اطلاعاتمان دقیق‌تر استخراج شود.

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تصریح کرد: در حال حاضر و به کمک این سامانه، کنترل و نظارت دقیقی بر کل فرایند داریم که این نظارت شامل افرادی که در طرح شرکت کردند و مشکلات احتمالی می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 125 مرکز اسقاط در کل کشور داریم که متصل به سیستم نرم افزاری متمرکز هستند و فرایند مربوط به پذیرش و پیگیری پرونده از طریق نرم افزار انجام می‌شود و در حوزه بانک‌ها نیز تمامی شعب بانک‌های عامل یک ارتباط تحت وب با نرم افزار نوسازی ناوگان دارند که حرکت مهم و قابل توجهی در حوزه فناوری ارتباطات است. 

رجبی عنوان کرد: زمانی که متقاضی به شعب بانک مراجعه می‌کند، شعبه کد متقاضی و کد ملی را کنترل می‌کند و زمانی که از صحت ثبت نام مطمئن شد، پرونده اعتباری را تکمیل می‌کند و تمامی این مراحل نیز در نمایندگی‌های خودروسازان انجام می‌شود.

وی گفت: همچنین در خصوص طرح‌های نقدی که اجرا می‌شود نیز زمانی که متقاضی ثبت نام را انجام می‌دهد و شماره حساب خود را وارد می‌کند با ارتباط الکترونیکی بین ما و بانک استعلام حساب به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و زمانی که مطمئن شدیم شماره حساب درست است، عملیات واریز وجه انجام می‌شود؛ این اقدام باعث شده هم کار سرعت عملیات بالا برود و هم دقت بیشتری در کارها صورت گیرد.

رجبی اظهار داشت: از حدود 2 سال قبل هر زمان که بخواهیم پول مربوط به اسقاط را به حساب متقاضی وارد کنیم همه فایل‌ها الکترونیکی شده و اصلاً با کاغذ انجام نمی‌دهیم و بستر امنی ایجاد شده که در سرعت کارها تأثیر دارد.

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: یکی دیگر از کارهای انجام شده بحث نظارت آنلاین بر مراکز اسقاط است با توجه به اینکه دولت یارانه‌هایی را به گواهی اسقاط متقاضی واریز می‌کند بحث صحت اسقاط خودروی فرسوده خیلی مهم است و بنابراین با سامانه نظارت آنلاین (برخط) در مراکز اسقاط راه اندازی کردیم و از دفتر معاونت نوسازی ناوگان تحت پایش و کنترل داریم و به صورت آنلاین و از راه دور نظارت‌های لازم را انجام می‌دهیم که این کمک کرده تا ما بعضی از بازدیدهایمان را از طریق ارتباط اینترنتی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و سامانه اسقاط خودروهای فرسوده در حال حاضر یکی از پر مراجعه ترین و در عین حال موفق‌ترین سامانه‌های الکترونیکی کشور را در اختیار دارد که تمامی مراحل فرایند اسقاط خودروهای فرسوده و دریافت خودروهای جدید را به صورت متمرکز و غیر حضوری انجام می‌دهد.

این نمایشگاه از روز جمعه (هجدهم آذرماه) افتتاح و تا روز سه شنبه برپا خواهد بود.

انتهای‌پیام/

   


اولین نشست خبری شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر- 2
سرافراز: با 6 کارمند انگلیسی در باغ قلهک رفتار خوبی داشتیم

خبرگزاری فارس: عضو شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر گفت: با 6کارمند انگلیسی که در باغ قلهک حضور داشتند به خوبی برخورد شد و در صورت لزوم فیلم آن را منتشر می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: سرافراز: با 6 کارمند انگلیسی در باغ قلهک رفتار خوبی داشتیم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدسعید سرافراز عضو شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر در اولین نشست خبری این شورا که صبح امروز در سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: اتفاقاتی که باغ قلهک روی داد با حوادثی که در داخل سفارت انگلیس اتفاق افتاد، متفاوت بود.

وی افزود: تسخیر باغ قلهک توسط دانشجویان برنامه‌ریزی شده بود و برنامه این بود که به صورت خودجوش یک عده از دانشجویان این باغ را به تصرف درآوردند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: در دوران 8 سال جنگ تحمیلی برای یک وجب از خاک ایران صدها شهید تقدیم انقلاب کردیم و اکنون چطور می‌توانستیم دست روی دست بگذاریم تا این باغ توسط انگلس غصب شود.

سرافراز تصریح کرد: قصد دانشجویان تسخیر باغ قلهک نبود بلکه قصد این بود که این باغ را از انگلیس باز پس بگیرند و به مقامات کشورمان تحویل دهند. قصدمان این بود که خاک جمهوری اسلامی ایران را از انگیس پس گرفته و به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهیم.

عضو شورای متحصنین لانه فتنه گری روباه پیر اظهار داشت: با 6کارمند انگلیسی که در باغ قلهک حضور داشته و در اختیار دانشجویان بودند به خوبی برخورد شد و اگر رسانه‌های بیگانه بخواهند به ایجاد جنگ روانی خود مبنی بر بدرفتاری با این 6 کارمند انگلیسی ادامه دهند فیلم‌هایی که از برخوردهای مناسب خود با این 6 کارمند انگلیسی در اختیار داریم را منتشر می‌کنیم.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: اسناد جاسوسی و فتنه‌گری رژیم سلطنتی انگلیس در باغ قلهک به دست آمده که در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ورود به باغ قلهک توسط دانشجویان برنامه‌ریزی شده بود گفت: رسانه‌های خارجی سعی داشتند ملت ایران را از تب و تاب اقدامات انقلابی بیندازند اما دانشجویان با اقدام انقلابی خود خلاف این ادعا را ثابت کردند. 

سرافراز اظهار داشت: جنبش 8 آذر دانشجویان آغازی بر شکست مثلث شوم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود. 

عضو شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر در پایان خاطرنشان کرد: شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر قصد دارد سایت اینترنتی خیزش مردمی 8 آذر(29 نوامبر) راه‌اندازی کند و این سایت اینترنتی تا هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد.
انتهای پیام/

   


نخستین یادواره هنری «تجلی بصیرت»/
امینی: تئاتر می‌تواند محل تبلور یک رویداد باشد

خبرگزاری فارس: رحمت امینی عقیده دارد که برگزاری یک یادواره نظیر تئاتر بصیرت در صورتی مفیداست که برنامه مناسبی برای برگزاری آن وجود داشته باشد چرا که تئاتر می‌تواند محل تبلور یک رویداد باشد.

خبرگزاری فارس: امینی: تئاتر می‌تواند محل تبلور یک رویداد باشد

رحمت امینی کارگردان تئاتر در گفتوگو با خبرنگار تئاتر باشگاه خبری فارس «توانا» گفت: برگزاری جشنواره شرط لازم برای ارائه کارهای مناسبتی است اما برای نتیجه گرفتن شرط کافی نیست و بدون برنامه‌ریزی خوب به نتیجه نخواهد رسید. برای همین چگونگی برگزاری این یادواره اهمیت زیادی در کنار تنوع بخش‌ها و جوایز آن دارد.
وی ادامه داد: در کنار استراتژی برگزاری باید توجه داشت که هر پدیده اجتماعی که در قالب هنر بازگو شود قابلیت حفظ پدیده را در خود داشته و آن را اشاعه می‌دهد که در نهایت منجر به زنده نگاه داشتن در اذهان عمومی خواهد شد.
این کارگردان تئاتر با اشاره به این که کلمه نمایش به معنای نمایاندن است، گفت: هنر نمایش پدیده‌ای را می‌نمایاند که یا از قبل موجود بوده یا خیال هنرمند آن راپیش بینی می‌کند. بنابراین در سایر حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کاربرد خود را دارد و می‌تواند محل تبلور یک رویداد باشد.
امینی افزود: توجه به آثار خوب در یک جشنواره و تشویق هنرمندان آن باعث می‌شود باقی هنرمندان تشویق به ارائه آثار خوب شوند و در این زمینه جشنواره‌ها می‌توانند بهترین محل تبلیغ باشند.
وی در پایان در پاسخ به این پرسش که برخی از این آثار خوب مورد اشاره پس از جشنواره محل اجرا پیدا نمی‌کنند، توضیح داد: خیلی به ندرت این اتفاق می‌افتد. من عقیده دارم که کار خوب همیشه محل اجرایش را پیدا می‌کند و با استقبال رو به رو می‌شود. شاهد این ادعا هم کارهای خوبی هستند که در جشنواره‌هایی مثل صاحبدلان و مقاومت داشته‌ایم و اجرای عمومی داشته‌اند.
 یادآور می‌شود نخستین یادواره هنری «تجلی بصیرت» به همت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دی ماه 1390 در سه بخش تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
 

   


می‌خواهیم به خاطر دایی پرسپولیس را ببریم
عبدی: تا چک روز ندهند به قول مسئولان راه‌‌آهن اعتماد نمی‌کنیم

خبرگزاری فارس: بازیکن تیم فوتبال راه‌آهن گفت: قول داده‌اند تا ۱۰،۱۲ روز دیگر مشکلات مالی حل می‌شود اما سابقه چند ساله‌ام نشان داده تا چک روز ندهند نباید به این قول‌ها اعتماد کنیم.

خبرگزاری فارس: عبدی: تا چک روز ندهند به قول مسئولان راه‌‌آهن اعتماد نمی‌کنیم

بهادر عبدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد وضعیت راه آهن برای بازی روز پنجشنبه با پرسپولیس عنوان کرد: به لحاظ فوتبالی و شرایطی که سپری می کنیم همه چیز خوب است اما به خاطر گل هایی که در دقایق پایانی مسابقات دریافت می کنیم اوضاع سخت شده است. هفت بازی است که به خاطر بدشانسی امتیازها را از دست می دهیم.

وی افزود: بزرگترین امیدواری‌ام این است که مقابل پرسپولیس این بدشانسی ها تمام می شود. راه آهن نشان داده همیشه مقابل این تیم خوب بوده است. حضور دایی روی نیمکت راه‌آهن به ما کمک می کند تا با انگیزه بهتری به بازی فکر کنیم. همه ایران می دانند پرسپولیس با دایی بد تا کرد و همین انگیزه در تیم وجود دارد که به خاطر او سه امتیاز این مسابقه را کسب کنیم. بازیکنان هم قسم شده اند که اول برای دایی و دوم برای بهبود شرایط تیم پرسپولیس را ببریم.

عبدی با اشاره به مشکلات مالی راه‌آهن در این باره که چرا باید تیم خصوصی شده راه‌آهن با مشکل مالی روبرو باشد، گفت: در این چند سال راه‌آهن با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده که سال گذشته وحشتناک ترین آن بود. مدیران فصل قبل وعده می دادند که تیم می خواهد خصوصی شود و مشکلات حل می شود بر همین اساس هم به حرف آنها اعتماد کردیم و قراردادمان تمدید شد اما امسال هم همان آش و کاسه است.

وی افزود: ظاهرا مشکلاتی که بین سازمان خصوصی سازی با مسئولان تیم به وجود آمده سبب شده دودش به چشم بازیکنان تیم برود. یکسری از بازیکنان واقعا مشکلات مالی دارند. فقط ۱۶ درصد قراردادهای خود را گرفته ایم و باشگاه هایی که گفته می شود وضعیت مالی بدتری دارند به همین اندازه پول داده اند.

عبدی در خصوص اینکه آیا مشکلات مالی روی روند فنی این تیم تاثیر گذاشته یا خیر گفت: مسلم است که تاثیر می گذارد. وقتی بازیکنی بدهکار باشد در تمرین هم ذهنش مشغول است اما بازیکنی که دغدغه مالی ندارد همه تمرکزش روی تمرین و مسائل فنی است. به هر حال برای بازی با پرسپولیس تصمیم گرفته ایم به خاطر علی دایی این شرایط را تحمل کنیم. به ما قول داده اند تا ۱۰ ، ۱۲ روز دیگر مشکلات حل می شود اما سابقه چند ساله ام در راه‌آهن نشان داده تا چک روز ندهند نباید به این قول ها اعتماد کنیم.
انتهای پیام/

   


بولتون:دسترسی ایران به اطلاعات پهپاد، خبر بسیار بدی برای آمریکا خواهد بود

خبرگزاری فارس: سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد در گفت وگو با یک شبکه خبری آمریکایی درباره امکان دستیابی ایران به سیستم های برنامه‌نویسی پهپاد به شدت ابراز نگرانی کرد.

خبرگزاری فارس: بولتون:دسترسی ایران به اطلاعات پهپاد، خبر بسیار بدی برای آمریکا خواهد بود

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "فاکس نیوز"، "جان بولتون" در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر  چگونگی فرود پهپاد آمریکایی توسط ایران اعلام کرد که اگر گزارش‌ها درباره اینکه روسیه تجهیزات فرود این هواپیماها را در اختیار ایران قرار داده است درست باشد، وضعیت بسیار وخیم‌تر  (از شرایط کنونی) خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بولتون گفت: ارتش ما می‌گوید که این درست نیست که روسیه اقدام به فروش تجهیزات به ایران کرده باشد و من امیدوارم که چنین چیزی حقیقت داشته باشد چرا که اگر روسیه چنین تجهیزات پیچیده‌ای را در اختیار ایران گذاشته باشد، خطرات بسیار بیشتری ما را تهدید می‌کند.

بولتون گفت: کنگره اگر ایرانی‌ها به فناوری دسترسی داشته باشند که بتوانند موشک‌ها، هواپیماها و ساختار ارتباطی و در مجموع همه تجهیزات تسلیحاتی ما را نابود کنند، نگران باشد.

وی افزود:اگر ایران بتواند به برنامه‌های داخلی این پهپاد از طریق (electrons ) دسترسی پیدا کند، خبر خیلی بدی برای آمریکا خواهد بود.

انتهای‌ پیام/ط.ص

   


ادعای بدون سند فرانسه درباره نقش سوریه در حمله اخیر به یونیفل در لبنان

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی مدعی دست داشتن سوریه در حمله اخیر به نیروهای یونیفل در جنوب لبنان شد اما اذعان کرد که سندی برای اتهام خود ندارد.

"آلن ژوپه" وزیر امور خارجه فرانسه
-------------------------------

به گزارش فارس، "آلن ژوپه" در گفت‌وگو با رادیو بین‌المللی فرانسه در خصوص حمله اخیر نیروهای یونیفل در شهر "صور" در جنوب لبنان بدون ارائه مدرک یا سندی اعلام کرد: «سوریه احتمالا در پشت پرده حمله اخیر به لبنان که در آن نظامیان فرانسوی هدف قرار گرفتند، دست داشته است.»

وی در ادامه ادعای بدون مدرک خود افزود: «به احتمال زیاد منشأ حمله جمعه گذشته به نیروهای یونیفل در لبنان سوریه است.»

وزیر خارجه فرانسه در ادامه با اذعان به نداشتن مدرکی خاطرنشان کرد: «اگرچه ما مدرکی دال بر نقش داشتن سوریه در این حمله نداریم، اما در عین حال دلایل قوی در خصوص اینکه این حمله به دستور سوریه انجام شده است، داریم.»

آلن ژوپه در پایان گفت: «ما بار دیگر از دولت می‌خواهیم که از نیروهای یونیفل در این کشور حفاظت کند.»

بنا بر اعلام رسانه‌های لبنان، ساعت 9 و 30 دقیقه انفجار مهیبی در "النباعه" منطقه‌ای واقع در حدفاصل "الحوش" و "البرج الشمالی" در شرق شهر "صور" واقع در جنوب لبنان به وقوع پیوسته که طی آن ۵ عضو فرانسوی یونیفل زخمی شده‌اند.

این سومین حمله‌ای است که از ماه مه (اردیبهشت) گذشته تاکنون علیه نیروهای یونیفل در جنوب لبنان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ر.ص

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic