نهادهای فرهنگی تولید ملی را نهادینه کنند

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه:
نهادهای فرهنگی تولید ملی را نهادینه کنند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه با اشاره به نامگذاری سال‌ جاری توسط مقام معظم رهبری گفت: نهادهای فرهنگی، تولید ملی را فرهنگ‌سازی کنند.

خبرگزاری فارس: نهادهای فرهنگی تولید ملی را نهادینه کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت‌الاسلام حسین ذاکری‌خطیر پیش از ظهر امروز در جلسه طرح‌ها و برنامه‌های سالانه این اداره با اشاره به نامگذاری سال 91 به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با توجه به شرایط کشور و بررسی همه‌‌جانبه مسائل اقدام به نامگذاری سال می‌پردازند.

ذاکری‌خطیر تصریح کرد: ادارات و نهادهای فرهنگی و علمی باید در نهادینه کردن و بسترسازی فرهنگی، مفهوم تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تلاش کنند.

این مسئول به اشاره به  پیشرفت‌های شگرف کشور در زمینه‌های مختلف افزود: ملت ایران نشان داده‌اند با تلاش و همکاری عمومی می‌توان به اهداف بلند دست یافت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه از برنامه‌ریزی این اداره برای فرهنگ‌سازی شعار ملی سال 91 خبر داد و گفت: پیام مقام معظم رهبری را به عنوان یک فریضه در اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار می دهیم.

وی به ارتباط فعالان تشکل‌های دینی، روحانیان، مربیان و مدیران قرآن و مبلغان و مبلغات با این اداره اشاره کرد و گفت: فعالان دینی و قرآنی با برنامه‌ریزی واحدهای اداره تبلیغات اسلامی در مسیر فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن لزوم حمایت از تولید ملی فعالانه شرکت می‌کنند.

ذاکری‌خطیر در پایان از واحدهای قرآنی، تشکل‌های دینی و اعزام مبلغ این اداره خواست برنامه‌‌های اجرایی فرهنگ‌سازی شعار سال 90 را برای اجرا، تدوین و در اختیار فعالان دینی و قرآنی قرار دهند.

انتهای پیام/ن۲۰

   


مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد
افتتاح اداره اوقاف سوادکوه تا پایان فروردین ماه

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سوادکوه در فروردین ماه جاری افتتاح می‌شود.

خبرگزاری فارس: افتتاح اداره اوقاف سوادکوه تا پایان فروردین ماه

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه حجت‌‌الاسلام سیف‌الله سهرابی صبح امروز در بازدید از امامزاده عبدالحق و امامزاده ابوطالب سوادکوه با اشاره به اینکه وقف از اعمال مورد تاکید دین اسلام است، اظهار داشت: وقف و مصرف اموال در راه خدا قرضی است که خداوند آن را هزاران برابر به صاحب آن باز پس می‌دهد.

سهرابی از وجود یک‌هزار و 312 امامزاده در مازندران خبر داد و بیان کرد: علاقه و ارادت مردم مازندران به اهل بیت (ع) و پذیرش اسلام شیعی بیانگر سابقه عمیق علاقه مردم به خاندان عصمت و طهارت است.

وی تصریح کرد: ساماندهی امور وقف و مدیریت اماکن دینی و برنامه‌ریزی برای تعمیق ارزش وقف مورد تاکید ما در اوقاف و امور خیریه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از  ساماندهی مدیریت هئیت امنا بقاع متبرکه در استان خبر داد و گفت: هئیت امنای بیش از 2 هزار و 250 بقاع متبرکه مازندران ساماندهی شده است.

وی به اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سوادکوه در فروردین امسال افتتاح می‌شود، افزود: شهرستان سوادکوه با سابقه مذهبی و دفاع از امامزادگان همواره مورد توجه زائران از سراسر کشور بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان خواستار همراهی و همکاری بیشتر مسئولان شهرستان سوادکوه شد و یادآور شد: انتظار می‌رود مسئولان شهرستان سوادکوه همراهی و همکاری بیشتری برای فعالیت‌های مربوط به اوقاف و امور خیریه انجام دهند.

انتهای پیام/آ20

   


دماوند با حوادث کمتری مواجه است

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

نوروز 91 در مقایسه با پارسال
دماوند با حوادث کمتری مواجه است

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند گفت: شهرستان دماوند در نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته با حوادث کمتری مواجه بود.

خبرگزاری فارس: دماوند با حوادث کمتری مواجه است

محمدرضا قادی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: خوشبختانه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان دماوند با انسجام و همکاری بیشتری کار خود را آغاز کرده است و همچنان ادامه می‏دهد.

وی ادامه داد: امسال طرح‏های در حال اجرا از سوی دستگاه‏های خدماتی مختلف در چارچوب ستاد سفرهای نوروزی چندی پیش برای بار دوم مورد بازدید مسئولان قرار گرفت.

قادی با اشاره به اکیپ‏های هلال احمر مستقر در نقاط مختلف شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: خدمات مجموعه خدوم جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند با برپایی چندین پایگاه متمرکز و اکیپ‏های سیار ارائه می‏شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند ادامه داد: یکی از این پایگاه‏های هلال احمر شهرستان دماوند در ورودی شهر آبعلی، برای ارائه خدمات به مردم آماده به کار است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این مرکز پایگاه‏های دیگری در آبسرد، "چنار شرق"، محور هراز، مدیریت پشتیبانی و به همراهی اکیپ سیار نیز برای امور امدادی در مواقع اضطراری آماده اجرای عملیات هستند.

قادی از کاهش حوادث در نوروز سال 91 خبر داد و افزود: خوشبختانه در سایه عنایات باری تعالی، دعای خیر مردم و تلاش مسئولان، حوادث مختلف در شهرستان دماوند در مقایسه با سال گذشته با کاهش همراه بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند با اشاره به ریزش چندی پیش کوه در محور هراز خاطر نشان کرد: نمونه بارز افزایش سطح همکاری و مساعدت دستگاه‏های مختلف شهرستان دماوند در جریان حادثه ریزش کوه در محور هراز نمود پیدا کرد.

وی ادامه داد: در آن حادثه که موجبات انسداد محور هراز را نیز فراهم ساخت، آسیب جدی به کسی وارد نیامد اما تلاش همه‏گیر مسئولان برای بهبود آن شرایط مثال‏زدنی بود.

قادی با قدردانی از مسئولان اداره راه و شهرسازی بومهن رودهن گفت: در این زمینه پاک‏سازی کامل و به موقع مسیر توسط اداره راه و شهرسازی بومهن رودهن خود به ارائه بهتر خدمات توسط مسئولان امر انجامید.

انتهای پیام/آ20/د1000

   


برای حضور در مسابقات جام جهانی چین
۱۳ کماندار به اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان دعوت شدند

خبرگزاری فارس: ۱۳ کماندار مرد و زن برای حضور در مسابقات جام جهانی شانگهای چین به اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان دعوت شدند.

خبرگزاری فارس: ۱۳ کماندار به اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان دعوت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس «توانا»، برای حضور در اولین مرحله مسابقات جام جهانی تیراندازی با کمان که در کشور چین برگزار می شود از سوی کادر فنی ۱۳ کماندار زن و مرد در دو رشته ریکرو و کامپوند به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند تا تمرینات خود را تا زمان اعزام زیر نظر مربیان تیم ملی برگزار کنند.

اولین مرحله مسابقات جام جهانی از روز بیست و دوم فروردین ماه در شانگهای چین آغاز می‌شود.

ورزشکاران رشته کامپوند: مجید قیدی، امیر کاظم پور، بهزاد پاکزاد، ویدا حلیمیان، مریم رنجبر، مهتاب پارسا مهر.

مربیان: مجید احمدی و محمد علی کریمی.

ورزشکاران رشته ریکرو: سیداحمد پارسا، حامد فوری، کیوان ریاضی مهر، میلاد وزیری، زهرا دهقان، ساره اسدی و مریم محمودی سرشت.

مربیان: منسوک پارک و لی یومی.

 

این اردو در سایت تخصصی تیراندازی با کمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/د

   


ترافیک جاده دماوند فیروزکوه روان است

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

فرمانده پلیس راه گیلاوند:
ترافیک جاده دماوند فیروزکوه روان است

خبرگزاری فارس: فرمانده پاسگاه پلیس راه گیلاوند از ترافیک روان جاده دماوند فیروزکوه در حال حاضر خبر داد.

خبرگزاری فارس: ترافیک جاده دماوند فیروزکوه روان است

عبید‏الله هله‏وندی دقایقی پیش در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر با وجود آغاز دور دوم سفرهای نوروزی، ترافیک در جاده دماوند فیروزکوه روان است.

وی ادامه داد: در صورت تغییر در وضع موجود جاده دماوند فیروزکوه مراتب از طریق رسانه‏های جمعی به سمع و نظر مسافران نوروزی می‏رسد.

هله‏وندی اضافه کرد: خوشبختانه جاده دماوند فیروزکوه تا به امروز یعنی هفتم فروردین ماه سال 91 سانحه رانندگی منجر به فوت و جرح نداشته است.

انتهای پیام/آ30/د1000

   


از ابتدای نوروز تاکنون صورت گرفته است
بازدید 35 هزار مهمان از اماکن مذهبی و تفریحی هندیجان

خبرگزاری فارس: فرماندار هندیجان گفت: از ابتدای نوروز تاکنون 35 هزار مهمان و مسافر در قالب کاروان‌های راهیان نور از اماکن مذهبی و تفریحی این منطقه دیدن کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: بازدید 35 هزار مهمان از اماکن مذهبی و تفریحی هندیجان

بهروز فرج‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار داشت: هندیجان یکی از شهرهای تاریخی ایران با قدمتی بیش از 3 هزار سال، در جنوب شرقی استان خوزستان و در 70 کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر و در شمال خلیج فارس قرار گرفته است.

وی افزود: رودخانه‌ای موسوم به هندیجان یا زهره این شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند.

فرماندار هندیجان تصریح کرد: از نظر اقتصادی رودخانه "هندیجان" نقش تعیین کننده‌ای در زندگی مردم داشته و این تأثیرگذاری به میزانی بوده که قلمرو جغرافیایی و منطقه را نیز با نام رودخانه مشخص می‌کردند.

این مسئول اضافه کرد: رودخانه "هندیجان" که قسمتی از آن از سرچشمه تا "خلیج فارس" ادامه دارد و همچنین بنادر سجافی و بحرکان از جمله اماکن تفریحی این منطقه هستند.

فرج‌اللهی تصریح کرد: امامزاده عبدالله و دهنو نیز از دیگر اماکن مذهبی و مقدس در این منطقه بوده که در این روزها بیش از پیش مورد توجه و بازدید مسافران و زوار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همه تلاش دستگاه‌های اجرایی در منطقه ایجاد محیطی مطلوب و در خور شأن شهروندان و مسافران نوروزی است.

فرماندار هندیجان متذکر شد: صنعت شیلات نیز از کهن‌ترین صنایع در هندیجان بوده و هست که قدمت آن به سال‌ها پیش می‌رسد. به گفته وی منطقه بحرکان که جنوب هندیجان قرار دارد نیز از مناطق مهم گردشگری و صید میگوی صورتی و انواع دیگر میگوهای مرغوب منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود که در حوزه صیادی هندیجان واقع است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات