منتجب‌نیا: در صورت حضور اصلاح‌طلبان، شاهد رقابت سنگین در انتخابات خواهیم بود

» سرویس: سیاسی - سیاست داخلی

سخنگوی حزب اعتماد ملی اظهار كرد: گروه‌های مختلف از جمله اصولگرا و اصلاح‌طلب با نوعی سردرگمی و عدم انسجام مواجه هستند.

حجت‌السلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در رابطه با زمان مناسب ورود به فعالیت‌های انتخاباتی، با بیان اینكه "در هر انتخابات از جمله مجلس، ریاست‌جمهوری و... زمان محدودی برای تبلیغات و معرفی كاندیداها در نظر گرفته شده است"، گفت: قبل از ورود به فعالیت‌های تبلیغاتی، یك مدت طولانی برای انسجام نیروها و برنامه‌ریزی احزاب، گروه‌ها و جبهه‌های سیاسی در جهت معرفی خودشان و كاندیداها به شكل غیررسمی نیاز است و برای این كار یك سال اگر كم نباشد، زیاد هم نیست.

وی اضافه كرد: در حال حاضر با نوعی به هم ریختگی و تشتت در دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا روبه‌رو هستیم، پس نیاز است كه هر دو جناح به بازسازی خود بپردازند و انسجام و تشكیلات جبهه‌ای و حزبی خود را بازنگری و كاندیداها را بررسی و شناسایی كنند و در زمان معقول و مناسب به معرفی كاندیدای خود به شكل غیررسمی و رسمی بپردازند. این اقدامات نیازمند زمان طولانی است و اگر گروه‌ها از حالا دست به كار نشوند، دچار مشكل خواهند شد و در آستانه انتخابات نمی‌توانند همه این كارها را به سرعت انجام دهند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان اینكه "در فاصله كمی بعد از پیروزی انقلاب، گروهك‌ها و جریان‌های غیرانقلابی آمدند و رفتند و پس از آن دو جناح و جبهه در كشور به وجود آمد كه هركدام نماینده بخش عظیمی از مردم بودند"، تصریح كرد: این دو جبهه به اسم‌های مختلف از جمله خط امام و خط بازار، لیبرال و رادیكال، چپ و راست و امروز به نام اصولگرا و اصلاح‌طلب خوانده می‌شدند و این اسامی علامت و نشانه‌ای برای هركدام از این دو جناح بود اما ماهیت این دو جناح را باید در فكر و برنامه و گرایش آنها پیدا كرد و با استفاده از آن قضاوت داشت.

منتجب‌نیا با بیان اینكه "دو جناح مطرح در كشور همیشه با هم رقابت داشتند"، خاطرنشان كرد: رقابت دو گروه مطرح در كشور همیشه برای مردم خوب بوده و فضا را برای انتخابات داغ كرده است. این مساله همچنین، حساسیت مردم را برای رای دادن و حضور در عرصه انتخابات بالا برده است، ولی امروز هر دو دچار سردرگمی شده‌اند.

وی با بیان اینكه "جبهه اصلاحات در شرایط فعلی ضربه خوده است و بخشی از سران این جریان با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند"، گفت: بخشی از سران جبهه اصلاحات در محدودیت‌هایی به سر می‌برند و بخش دیگری از اصلاح‌طلبان نیز كناره‌گیری كرده‌اند یا آنها را كنار گذاشته‌اند و به طور رسمی تعدادی از احزاب و گروه‌های این جناح نیز منحل شده‌اند؛ هرچند خودشان اعتراض دارند و این مساله را نپذیرفته‌اند. برخی از احزاب این جناح هم كه رسما اعلام انحلال نشده‌اند، فعالیتشان متوقف شده است.

منتجب‌نیا با بیان اینكه "در حال حاضر تعداد اندكی از احزاب و گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب فعال هستند"، گفت: تعداد اندكی از احزاب اصلاح‌طلب جلسه برگزار می‌كنند و تصمیم‌گیری‌هایی دارند، بنابراین نیاز است كه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب فعالیت خود را از نو شروع و سازمان خود را بازسازی كنند تا فضایی به وجود بیاید كه بتوانند بهتر از گذشته فعالیت كنند و جامعه را زنده نگه دارند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی درباره وضعیت جناح اصولگرا نیز ابراز عقیده كرد: جبهه اصولگرا با ورود جریانی جدید، در حال متلاشی شدن و شاخه‌شاخه شدن است. هركدام از شاخه‌های اصولگرا دارای یك نوع تفكر و گرایش هستند، هرچند خود را اصولگرا می‌دانند.

وی با بیان اینكه "بخشی از شاخه‌های جریان اصولگرایی كاملا جدا شده‌اند"، توضیح داد: بخشی از جریان اصولگرا، امروز در غالب طرفداری از دولت فعالیت می‌كنند و می‌خواهند در آینده نیز فعالیت سیاسی داشته باشند و به حیات سیاسی خود ادامه دهند؛ پس طبیعی است كه باید مشخص شود كه آیا جریان اصولگرا شامل همه شاخه‌ها از جمله دولتی، منتقدان دولت، اصولگرایان سنتی و جریان جدید است و اصولگرایان حاضر هستند همه را جذب كنند و زیر یك چتر قرار دهند یا اینكه تبدیل به چند شاخه شوند؟

منتجب‌نیا در ادامه، با اشاره به اینكه "برای اصولگرایان و بویژه شاخه سنتی آن محدودیت چندانی وجود ندارد"، گفت: ممكن است برای طرفداران دولت بعد از پایان كار دولت دهم، محدودیت‌هایی ایجاد شود اما فعلا تا سركار بودن دولت، امكانات وسیع و تریبون‌های مختلف دارند. در مقابل، جریان سنتی به شدت رقابت و ایستادگی می‌كند و این مشكلی است كه در جریان اصولگرایی وجود دارد.

وی با بیان اینكه "در جریان اصلاح‌طلب نیز مشكلات فراوانی وجود دارد"، اظهار كرد: فعلا فضا تا حد زیادی برای اصلاح‌طلبان بسته و محدود است و از طرف دیگر اكثر تریبون‌ها را در اختیار ندارند. همچنین چهره‌ها و شخصیت‌های آنان دچار مشكل شده‌اند و نمی‌توانند در صحنه حاضر شوند و البته بخش زیادی از احزاب اصلاح‌طلب منحل شده‌اند.

سخنگوی حزب اعتمادملی همچنین، به نداشتن منبع مالی و تكیه‌گاه اقتصادی احزاب و تشكل‌های اصلاح‌طلب اشاره كرد و افزود: یكی از اشكالات جبهه اصلاحات، وجود اپوزسیون و جریان‌های خارج از نظام است و چون در انتخابات گذشته ریاست جمهوری همه یك‌صدا و مشترك در انتقاد از انتخابات بودند، امروز از طرف رقبا به یك چوب رانده می‌شوند و همه را جزو اپوزسیون و مخالفان نظام معرفی می‌كنند؛ با اینكه می‌دانند جریان اصلاحات ریشه‌دار و اصیل است و بخش عمده‌ای از مردم را زیر پوشش دارد.

وی اضافه كرد: اگر مشكلات اصلاح‌طلبان حل شود و مسئولان نظام به این تصمیم و اراده برسند كه اصلاح‌طلبان هم وارد صحنه شوند، فضا را باز كنند، به آنها امكانات دهند و برای این طیف فضای امن ایجاد كنند، اصلاح‌طلبان می‌توانند وارد صحنه شوند و رقابت سنگین و در خور یك ملت بزرگ و نظام اسلامی را برای انتخابات آینده به وجود آورند و در غیر اینصورت مثل برخی انتخابات گذشته، اصلاح‌طلبان ولو اینكه تحریم نمی‌كنند، كناره‌گیری می‌كنند و حضور ندارند كه در این صورت انتخابات سرد و كم‌رونق خواهد بود كه در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و به زیان انقلاب و نظام و ملت تمام خواهد شد.

   


هتل‌های تهران در تكمیل اظهارنامه‌های بهداشتی پیشرو هستند

» سرویس: فرهنگی و هنری - گردشگری و حج

مدیر اجرایی اتحادیه‌ی هتل‌داران تهران گفت: نود درصد هتل‌های تهران، اظهارنامه‌های بهداشتی امسال خود را تكمیل كرده‌اند.

رجبعلی خسروآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادامه داد: استانداردسازی در وضعیت بهداشت هتل‌ها یكی از مهم‌ترین مواردی است كه همیشه و بخصوص در ایام پیك سفر باید به آن توجه داشت. به همین دلیل، بحث نظارت بهداشتی دستورالعمل خوداظهاری بهداشتی هتل‌ها را تنظیم كردیم و در قالب اظهارنامه‌ی بهداشتی به هتل‌های تهران فرستادیم.

وی بیان كرد:‌ براساس توافق‌نامه‌ای كه اتحادیه‌ی هتل‌داران با وزارت بهداشت تنظیم كرد به جای آن‌كه دولت كارشناسان خود را به هتل‌ها بفرستد تا بعد از تكمیل چك‌لیست هتل‌ها توسط اتحادیه و تطبیق آن‌ها با موارد مطرح‌شده‌ی وزرات بهداشت، آن‌ها را تأیید كند، خود هتل‌ها در اظهارنامه‌های بهداشتی این كار را به بهترین نحو انجام می‌دهند. در این دستورالعمل چگونگی خوداظهاری هتل‌ها نیز تهیه شده است.

او با تأكید بر این‌كه پر كردن فرم اظهارنامه‌های مالیاتی توسط هتل‌ها باید تا پایان تابستان امسال كاملا نهادینه شود، اظهار كرد: براساس آخرین آمار، 90 درصد هتل‌ها این فرم را تا كنون تكمیل كرد‌ه‌اند، این اتفاق برای شروع طرح، اتفاق خوبی است. باید 10 درصد دیگر هتل‌ها را نیز برای این كار ترغیب كنیم تا پس از نهادینه شدن آن در هتل‌های تهران، آن را به استان‌های دیگر هم تعمیم دهیم.

وی ادامه داد: حدود 60 درصد اظهارنامه‌های بهداشتی كه توسط 90 درصد هتل‌های تهران پر شده‌اند، بدون مشكل‌اند و 30 درصد باقی‌مانده در برخی موارد تذكرهایی گرفتند. قرار است آن 30 درصد، مشكلات خود را برطرف كنند تا تأییدیه‌ی بهداشتی آن‌ها نیز امضا شود.

مدیر اجرایی هتل‌داران تهران با اشاره به برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران از 20 مرداد تا 14 شهریور امسال، گفت: اتحادیه‌ی هتل‌داران تهران در حال برگزاری جلسات فشرده و انجام برنامه‌ریزی برای چگونگی استقرار شركت‌كنندگان این اجلاس در هتل‌های تهران است. بیشتر هتل‌های تهران نیز درگیر این قضیه هستند و تا كنون چند جلسه در این زمینه برگزار شده و چگونگی ارائه‌ی خدمات به مهمانان در توافق‌نامه‌ی نهایی آورده شده است.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات