خبرهای روز این وبلاگ صرفا گلچین خبرهایی است که نویسنده آنها را خوانده و برای ارجاع راحتر خود بایگانی کرده است. این خبرها با ذکر منبع موثق از خبرگراری های جمهوری اسلامی نظیر فارس و مهر بوده و نویسنده مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد و صرفا بازتابی از خبرهای موثق جمهوری اسلامی ایران در اینترنت می باشد. tag:http://news-science.mihanblog.com 2020-09-25T16:19:41+01:00 mihanblog.com بازی تحته نرد آنلاین 2019-03-17T09:39:06+01:00 2019-03-17T09:39:06+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16820 ramin h برای آنهایی که می خواهند تخته نرد را آنلاین بازی کنن، امروز یه وب سایت برای معرفی داریم. این سایت در دو نسخه فارسی و انگلیسی برای کاربران ساخته شده است و در آن براحتی می توانید تخته نرد را آنلاین و بصورت کاملا رایگان بازی کنید. این وب سایت محصول شرکت PlayBack Games می باشد و آدرس سایت آنها playback.ml است.قوانین تخته نرد در این سایت، عینا مطابق با استانداردهای بازی است و از گرافیک و زیبایی خاصی برخوردار است.علاقمندان حتما از این سایت دیدن فرمایند و از امکانات مختلفی که این سایت ارائه می دهد بهره برای آنهایی که می خواهند تخته نرد را آنلاین بازی کنن، امروز یه وب سایت برای معرفی داریم. این سایت در دو نسخه فارسی و انگلیسی برای کاربران ساخته شده است و در آن براحتی می توانید تخته نرد را آنلاین و بصورت کاملا رایگان بازی کنید. این وب سایت محصول شرکت PlayBack Games می باشد و آدرس سایت آنها playback.ml است.

قوانین تخته نرد در این سایت، عینا مطابق با استانداردهای بازی است و از گرافیک و زیبایی خاصی برخوردار است.
علاقمندان حتما از این سایت دیدن فرمایند و از امکانات مختلفی که این سایت ارائه می دهد بهره مند شوند.

playbackgames
http://playback.ml

]]>
کتاب های پزشکی انتشارات تیمورزاده 2018-09-30T08:06:57+01:00 2018-09-30T08:06:57+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16819 ramin h انتشارات تیمورزاده نوین با مدیریت مهدی تیمورزاده از بهمن ماه 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. البته لازم به توضیح است که فعالیت انتشاراتی ایشان به سال 1369 بر میگردد.27 سال سابقه نشر تا به امروز . همین امر باعث شده تا این موسسه با چاپ کتب وزین و با کیفیت زبازد خاص و عام باشد.  آدرس وب سایت: http://www.teimourzadehnovin.com                            &nbs البته لازم به توضیح است که فعالیت انتشاراتی ایشان به سال 1369 بر میگردد.27 سال سابقه نشر تا به امروز .

همین امر باعث شده تا این موسسه با چاپ کتب وزین و با کیفیت زبازد خاص و عام باشد.

 آدرس وب سایت: http://www.teimourzadehnovin.com

 

                                                                             نشانی دفتر و فروشگاه انتشارات :هفت تیر اول خیابان قائم مقام پلاک 3

                                                                                                          -فاکس -88328282 -  88308838  -88323131-  تلفن:88329091-9

                                                                                                               

]]>
تدریس خصوصی استاد فایل 2018-09-16T12:20:05+01:00 2018-09-16T12:20:05+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16818 ramin h با عنایت به پروردگار متعال و با تجربه ایی گرانبها در امر آموزش بر آن شدیم که بانکی جامع از اساتید برتر و کار آزموده را در جهت ارتقا و اعتلای آموزش به روش صحیح در کنار یکدیگر گرد آوری کنیم لذا این پورتال آموزشی بدین جهت طراحی شده است که دانش آموزان و دانش جویان عزیز بتوانند استاد مورد نیاز خود را در شهر محل سکونت خود براحتی فقط با اشاره یک کلیک پیدا کنند باشد روزی فرا رسد که هیچ دانش آموز و دانش جوی جویای علم و دانش از بهترین استاد بی نصیب نباشد.   درباره تدریس خصوصی & با عنایت به پروردگار متعال و با تجربه ایی گرانبها در امر آموزش بر آن شدیم که بانکی جامع از اساتید برتر و کار آزموده را در جهت ارتقا و اعتلای آموزش به روش صحیح در کنار یکدیگر گرد آوری کنیم لذا این پورتال آموزشی بدین جهت طراحی شده است که دانش آموزان و دانش جویان عزیز بتوانند استاد مورد نیاز خود را در شهر محل سکونت خود براحتی فقط با اشاره یک کلیک پیدا کنند باشد روزی فرا رسد که هیچ دانش آموز و دانش جوی جویای علم و دانش از بهترین استاد بی نصیب نباشد.

 

درباره تدریس خصوصی

 

تدریس خصوصی یکی ازمهمترین شیوه های آموزشی می باشد چرا که اساسا تدریس خصوصی متفاوت از تدریس نیمه خصوصی و گروهی است بطوریکه اختلاف سطح یادگیری در تدریس خصوصی معنا ندارد چون یک استاد مقابل یک دانش آموز یا دانشجو قرار دارد اما در کلاس گروهی جمعی از دانش پژوهان هستند که دارای اختلاف سطح در یادگیری و سواد علمی می باشند لذا بهره مندی از مطالب آموزشی در تدریس خصوصی میتواند با سرعت مطلوب تری همراه باشد به نظر میرسد راندمان آموزشی و یادگیری در کلاس خصوصی به مراتب بیشتر باشد.بنابراین تدریس خصوصی اگر در شرایط مطلوبی باشد میتواند دانش آموز یا دانشجو رابه سطوح بالای امر یادگیری و آموزش برساند همچنین یکی از عوامل تعیین کننده در افزایش راندمان یادگیری مطالب درسی بحث پیگیری مطالب تدریس شده ازسوی استاد می باشد لذا در کلاس گروهی بعلت تعداد دانش پژوهان فرآیند پیگیری مطالب تدریس شده از طرف استاد نسبت به دانش پژوه با سرعت کمتری انجام میشود اما در کلاس خصوصی چون یک دانش پژوه وجود دارد بنابراین خروجی آموزشی یا فرآیند پیگیری مطالب تدریس شده از سوی استاد با سرعت و کیفیت بالاتری انجام میشود ورودی آموزشی همانا مطالب تدریس شده از سوی استاد می باشد و خواستن این مطالب درسی تدریس شده همان خروجی آموزشی می باشد که نسبت خروجی به ورودی آموزشی همان راندمان آموزشی است که جرات میتوان گفت در تدریس خصوصی این راندمان غالبا میتواند بیشتر از کلاس گروهی باشد لذا تدریس خصوصی اگر با کیفیت بالا باشد نتایج فوق العاده خوبی را بع همراه دارد لازم به توضیح است که استاد علاوه بر تدریس مطالب در تدریس خصوصی میتواند همراه آموزشی نیز برای افرادی که استاد محور هستند باشد باید خاطر نشان کرد که اهمیت این موضوع را نباید نادیده بگیریم که از طریق تدریس خصوصی دانش آموزان بیشتری کسب می کنندو تدریس خصوصی به توسعه اجتماعی و ملی کمک شایانی میکند علاوه بر این تدریس خصوصی به دانش آموزان ضعیف کمک میکند تا از همکلاسی های خود عقب نمانند و اعتماد به نفس آنها بالا برود و کلاس هایی در قالب تدریس خصوصی میتواند نگرش آنها را در جهت مطالعه درسی پشتکار و نظم اجتماعی ارتقا دهد بنابراین در این شرایط تدریس خصوصی یک ضرورت مکمل برای نظام آموزشی رسمی محسوب می شود همچنین تدریس خصوصی مزایا و معایب آن موضوع مهم و جهانی است و مختص ایران نیست تدریس خصوصی پدیده مهمی در برخی از ممالک آسیای شرقی مخصوصا ژاپن ، جمهوری کره و تایوان بوده است. این پدیده در دهه های اخیر در جوامع صنعتی و کشورهای کمتر توسعه یافته نیز بوجود آمده است. در کشورهای دیگری مانند مصر،هندوستان، مالتا و رومانی نیز بیش از یک سوم دانش آموزان مدام در کلاس های خصوصی شرکت می کنند. در بعضی از جوامع این نسبت بسیار بالاست اما فی الواقع فقط در چند کشور است که تدریس خصوصی تبدیل به یک پدیده ی تقریبا فرگیر و همگانی شده است در انتها ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تدریس خصوصی اگر به شیوه درست انجام شود میتواند در یادگیری مفاهیم آموزشی به دانش آموزان و دانش پژوهان عزیز نقش بسزایی داشته باشد.

]]>
بانک تالار 2018-09-16T12:18:09+01:00 2018-09-16T12:18:09+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16817 ramin h 50 راه برای کم کردن هزینه های عروسیاگر شما به دنبال یک عروسی رویایی و فراموش نشدنی هستید،اما بودجه شما محدود است،نگران نباشید با مطالعه این مقاله می توانید با هزینه کم تر عروسی خود را مدیریت نمایید.1- در روزهایی که اعیاد مذهبی مانند عید غدیر، عید قربان ، 13 رجب ، 17 ربیع الاول است ، تاریخ عروسی برای انتخاب  خود را برای انتخاب تالارهای پذیرایی، تالارهای عروسی انتخاب ننمایید. زیرا در این روزها حتی قیمت گل هم گرون تر از روزهای معمولی هست. اگر میهمان تان در شهر خودتان هستند 50 راه برای کم کردن هزینه های عروسی

اگر شما به دنبال یک عروسی رویایی و فراموش نشدنی هستید،اما بودجه شما محدود است،نگران نباشید با مطالعه این مقاله می توانید با هزینه کم تر عروسی خود را مدیریت نمایید.

1- در روزهایی که اعیاد مذهبی مانند عید غدیر، عید قربان ، 13 رجب ، 17 ربیع الاول است ، تاریخ عروسی برای انتخاب  خود را برای انتخاب تالارهای پذیرایی، تالارهای عروسی انتخاب ننمایید. زیرا در این روزها حتی قیمت گل هم گرون تر از روزهای معمولی هست. اگر میهمان تان در شهر خودتان هستند و از جای دور برای مراسم عروسی شما نمی خواهند بیایند، می توانید برای صرفه جویی در هزینه ورودی تالار پذیرایی ، مراسم خود را شنبه تا 4 شنبه که ورودی رایگان یا مبلغ کمتری تا آخر هفته دارد ، برگزار نمایید.
قبل از انتخاب تالار پذیرایی خود حتما مقاله
 
راهنمایی انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی(تالار پذیرایی - سالن عروسی)
را مطالعه نمایید.


2- بر سر یک لیست ثابت از مهمانها توافق کنید. فقط یک مهمان اضافی می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند وقتی بودجه شما محدود است.

3-هیچ وقت به اولین قیمت بله نگویید:از جاهای مختلف قیمت بگیرید و بر سر قیمت مورد علاقه تان بحث کنید.

4-یک نامزدی بلند مدت را انتخاب کنید زیرا وقت بیشتر ی دارید برای چک کردن کارهای مختلف و پس انداز کردن پولتان برای خرج هایی که در پیش دارید.
برای برگزاری و مدیریت بهتر دوران نامزدی تا عروسی خود پیشنهاد می کنم حتما مقالات موجود در قسمت
نکات مهم عروسی را مطالعه نمایید.

5-در سایت banktalar.com ثبت نام کنید و از قسمت عروسی من ، برنامه ریزی هزینه های عروسی و کنترل و مدیریت بودجه و بقیه موارد مربوط به برنامه عروسی استفاده  کنید. همین الان ثبت نام کنید! ]]>
طراحی سایت میخک 2017-09-14T15:52:23+01:00 2017-09-14T15:52:23+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16816 ramin h طراحی سایت میخکامروز می خواهم یکی از بهترین شرکت ها برای طراحی سایت ارزان را خدمت تان معرفی کنم. سایت میخک با بهره گیری از مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش های طراحی سایت، می تواند وب سایت شما را طراحی و پیاده سازی کند. این شرکت قادر است تا سایتی مناسب برای حرفه و کسب و کار شما طراحی کند. چنانچه مایل هستید تا سایتی به روز و زیبا داشته باشید توصیه من به شما اینه که حتما یک بار هم که شده از خدمات فوق العاده طراحی سایت میخک استفاده کنید. در زیر مشخصات مورد نیاز برای تماس با این شرکت آورده شده طراحی سایت میخک

امروز می خواهم یکی از بهترین شرکت ها برای طراحی سایت ارزان را خدمت تان معرفی کنم. سایت میخک با بهره گیری از مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش های طراحی سایت، می تواند وب سایت شما را طراحی و پیاده سازی کند. این شرکت قادر است تا سایتی مناسب برای حرفه و کسب و کار شما طراحی کند. چنانچه مایل هستید تا سایتی به روز و زیبا داشته باشید توصیه من به شما اینه که حتما یک بار هم که شده از خدمات فوق العاده طراحی سایت میخک استفاده کنید.

در زیر مشخصات مورد نیاز برای تماس با این شرکت آورده شده است:

آدرس سایت: http://wr1.ir
تلفن های تماس: 77647948
تلفن همراه: 1959332-0910
آدرس دفتر تهران: آدرس دفتر: خیابان شریعتی سه راه طالقانی اول خیابان خواجه نصیر درست چپ پلاک 233 طبقه 3 واحد 5

این شرکت بیشتر از 8 سال سابقه در زمینه طراحی سایت دارد و می تواند با توجه به بودجه تجاری شما، برای شما، وب سایت بسیار زیبا و مناسب را طراحی نماید.

]]>
خانه هوشمند آرمینا 2017-06-21T14:00:20+01:00 2017-06-21T14:00:20+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16814 ramin h شرکت خانه هوشمند آرمینا تنها نماینده انحصاری شرکت اسمارت مایر در ایران می باشد. چنانچه می خواهید نطل خود را مجهز به سیستم های حرفه ای هوشمند نمایید حتما این شرکت را در الویت های کاری خود قرار دهید.اطلاعات تماس این شرکت به قرار زیر است:تلفن تماس: ۰۲۱-۲۲۹۱۴۶۵۰آدرس وب سایت : http://www.smartmyer.irخدمات قابل ارائه توسط این شرکت:- نرم افزار APP قابل نصب روی گوشی تحت اندروید و آی او اس- امکان تعریف سناریو برای سیستم بطوریکه می توانید چراغ های منزل یا مثلا تلویزیون را در ساعات از روز خاموش یا رو
اطلاعات تماس این شرکت به قرار زیر است:

تلفن تماس: ۰۲۱-۲۲۹۱۴۶۵۰
آدرس وب سایت : http://www.smartmyer.ir

خدمات قابل ارائه توسط این شرکت:
- نرم افزار APP قابل نصب روی گوشی تحت اندروید و آی او اس
- امکان تعریف سناریو برای سیستم بطوریکه می توانید چراغ های منزل یا مثلا تلویزیون را در ساعات از روز خاموش یا روشن کنید یا شومینه را روشن کنید.
- امکان کنترل از راه دور منزل توسط اینترنت. بعنوان مثال می توانید وقتی مسافرت هستید و قصد بازگشت را دارید، در راه منزل، کولر یا اسپلیت منزل را از طریق اینترنت روشن نمایید.
- چراغ های هوشمند منزل
- کلیدهای لمسی هوشمند.
- دوربین امنیتی هوشمند

و بسیاری از محصولات دیگر که فقط می توانم به شما پیشنهاد دهم وارد وب سایت آنها شوید و خودتان خدمات و محصولات آنها را ببینید.
هزینه های آنها نیز بسیار کم و ارزان است ولی محصولات لوکس و گران هم دارند.

]]>
خدمات طراحی سایت نویا سیستم 2016-10-03T16:53:54+01:00 2016-10-03T16:53:54+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16813 ramin h خدمات طراحی وب سایت نویا سیستم تکنولوژی، با ارائه روشهای منحصر بفرد در اصول طراحی سایت و المانهای مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت، به شما کمک میکند تا وب سایت مورد نظرتان را منحصر بفرد و نمونه کنید. وب سایت هایی که ما ارائه می دهیم، نه تنها از نظر ظاهر و زیبایی نمونه هستند، بلکه هدف اصلی ما از طراحی سایت، ایجاد چهره ای توانمند از شما در بازار رقابتی تان در اینترنت است. در کنار زیبایی، تمامی وب سایت های طراحی شده توسط ما بر پایه اصول W3C طراحی شده اند که در ساخت صفحات نکاتی همانند ک خدمات طراحی وب سایت نویا سیستم تکنولوژی، با ارائه روشهای منحصر بفرد در اصول طراحی سایت و المانهای مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت، به شما کمک میکند تا وب سایت مورد نظرتان را منحصر بفرد و نمونه کنید. وب سایت هایی که ما ارائه می دهیم، نه تنها از نظر ظاهر و زیبایی نمونه هستند، بلکه هدف اصلی ما از طراحی سایت، ایجاد چهره ای توانمند از شما در بازار رقابتی تان در اینترنت است. در کنار زیبایی، تمامی وب سایت های طراحی شده توسط ما بر پایه اصول W3C طراحی شده اند که در ساخت صفحات نکاتی همانند کاربر پسندی، بارگذاری سریع، و غیره... رعایت شده اند.
نویا سیستم تکنولوژی، http://www.noyasystem.com/pages/services/webdesign/redesign_fa.aspx با بهره گیری از یک تیم نوآور، حرفه ای و زبر دست در طراحی وب سایت، که مهارت اصلی آنها حفظ تعادل صحیح بین زیبایی، نیازهای تجاری، شرایط فعلی، و خلاقیت می باشد، با اصول صحیح http://www.noyasystem.com و با کمترین هزینه و زمان وب سایت شما را طراحی و بروز رسانی می کند. مهارت طراحان ما در Photoshop, Flash, HTML, XHTML, CSS, و استانداردهای Web 2.0 می باشد.

آنچه ما طراحی می کنیم

با ظهور تکنولوژی Web 2.0، تنها داشتن وب سایت کافی نیست. وب سایت شما نیاز به کاربر پسندی، و http://www.noyasystem.com/pages/services/ecommerce/default_fa.aspx برای موتورهای جستوگر را دارد. مهارت تیم طراحان ما، خلق وب سایت هایی است که نگاه ها را بسوی شما معطوف و رضایت مشتریان را برآورده می سازد. ]]>
جک های جدید فرودین سال 93 2014-03-12T09:53:54+01:00 2014-03-12T09:53:54+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16812 ramin h اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92 آقا توی دانشگاه ما مسابقه فوتبال گذاشتن ، ما هم یه تیم جمع کردیم ! بازی اول رو هشت هیچ باختیم دومی رو شش هیچ بازی سوم رو نرفتیم تو زمین سه هیچ به نفع اونا زدن ولی اونام نامردی نکردن گفتن باید بیان بازی کنن ما بیشتر از ۳تا بهشون می زنیم … اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92 من تا حالا دوبار شکست عشقی خوردم دو بار هم مساوی کردم و سه بار برنده شدم ! الانم با ۱۱ امتیاز تو رده پنجمِ جدول هستم … اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92 به رود گفتم چقدر زلالی ؟! اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

آقا توی دانشگاه ما مسابقه فوتبال گذاشتن ، ما هم یه تیم جمع کردیم !

بازی اول رو هشت هیچ باختیم

دومی رو شش هیچ

بازی سوم رو نرفتیم تو زمین سه هیچ به نفع اونا زدن

ولی اونام نامردی نکردن گفتن باید بیان بازی کنن ما بیشتر از ۳تا بهشون می زنیم …

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

من تا حالا دوبار شکست عشقی خوردم

دو بار هم مساوی کردم و سه بار برنده شدم !

الانم با ۱۱ امتیاز تو رده پنجمِ جدول هستم …

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

به رود گفتم چقدر زلالی ؟!

گفت ششششششششششششش !

چیه ؟ صدای آبِ دیگه !

توقع داشتی حرف بزنه ؟

قیافه شو … لابد دانشجو هم هستی ؟!

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

یکی از دغدغه های زندگی من اینه که

بدونم قیافه ما آدما اون قیافه ایه که تو آینه میبینیم

یا اون قیافه ایه که وقتی از خودمون عکس میگیرم میبینیم ؟!

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

ﺩﺳﺘﺖ ﮐﻪ ﺑﻠﺮﺯﺩ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻣﯿﻨﻮﯾﺴﯽ

ﭘﺎﯾﺖ ﮐﻪ ﺑﻠﺮﺯﺩ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻣﯿﺮﻭﯼ

ﺩﻟﺖ ﮐﻪ ﺑﻠﺮﺯﺩ ﺍﺳﻬـــــــــــــــــــــﺎﻝ ﺩﺍﺭﯼ ، ﺍﺳﻬـــــــــــــــــــــﺎﻝ !!!

ﺍﻟﮑﯽ ﻓﺎﺯ ﻋﺎﺷﻘﯽ ﺑﺮ ﻧﺪﺍﺭ …

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

ﻋﺮﺽ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﻳﻪ آﻟﺒﻮﻡ ﺧﻮﺏ آﻣﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻡ

ﺿﺒﻂ هم شده فقط یه مقدار میکس و مسترش کار داره …

ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻳﻪ ﻓﺮﺻﺖ ﺧﻮﺑﻢ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻣﺎﻣﺎﻧﻢ ﻗﻬﺮ ﻛﻨﻢ !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

من با اونایی که میان یه عکس نی نی میذارن بعد زیرش مینویسن

یواش لایک کنید نی نی خوابه ، کاری ندارم ! اونارو خدا جواب کرده …

در واقع روی صحبت من با اون ۱۸۰۰نفریه که یواشکی لایک کردن و رفتن !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

ینی مهمترین رسالت شبکه ی ۴ اینه که

برنامه ها و فیلم هایی رو بذاره که ملت چیزی ازشون نفهمن !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

بعضیام هستن که انگار کار و زندگی ندارن فقط نیشستن یه گوشه هی عاشق میشن …

اینارو کاریشون نداشته باشین اینا دکمه ریپیت عشقشون گیر کرده !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

همیشه باید یادمون باشه که امنیت تو دستشویی حرف اول رو میزنه !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

خواهشمون از کارخانجات لوازم خانگی اینه که در یخچال رو شفاف بسازن !

نه تنها یه عدده آدم  روانپریش رو نجات میدین بلکه عمر مفید یخچال هم خیلی بالا میره …

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

ته دیگ است دیگر

گاهی جوری میچسبد به ته قابلمه که یک خانواده را ماتم زده میکند !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

تا ۲تومن خطمو شارژ میکنم

این ایرانسلِ صدتا مسابقه طراحی میکنه که اون ۲تومنو از چنگم دربیاره !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

حالا big like رو میشه قبول کرد

nice pic رو هم میشه یه جورایی پذیرفت

اما nice like رو کجای دلم بذارم ؟!

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻟﺬﺗﻰ ﮐﻪ ﺗﻮﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﻫﺴﺖ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺑﺪﻭﻧﻰ ﯾﻪ ﻧﻔﺮ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻩ

ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻣﻨﻮ ﮐﻪ ﮐﺴﻰ ﺩﻭﺱ ﻧﺪﺍﺭﻩ ، فقط ﺩﺭ ﺣﺪ ﺗﺌﻮﺭﯼ ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩﻡ !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

یکی از تخصصهای خانمها اینه که

با یک پراید هاچ بک میتونن یه اتوبان شیش بانده رو بند بیارن

از نحوه کار اطلاعی در دست نیست چون خودشون بلدن فقط !

اس ام اس و جوک خنده دار فروردین 92

اگر فکر میکنید با یک لبخند میتونید کسی رو خوشحال کنید

ازش دریغ کنید دور هم بخندیم !

]]>
نویا سیستم بزرگترین شرکت طراحی سایت و خدمات برنامه نویسی در ایران 2014-03-11T06:15:12+01:00 2014-03-11T06:15:12+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16810 ramin h سلام دوستان، من چند وقتی است که با  شرکت نویا سیستم آشنا شده ام. خدماتی که ارائه می دهند عمدتا در زمینه آی تی و خدمات برنامه نویسی و طراحی سایت است. کارشون بسیار خوب است و خیلی از خدماتشون کیفیتش در سطح بالایی قرار داره. پیشنهاد می کنم اگه در زمینه آی تی پروژه ای داشتید حتما با این شرکت نیز یه مشورت بکنید. خدمات نویا سیستم:- آی تی و خدمات فناوری اطلاعات- برنامه نویسی اختصاصی- فروش محصولات - بازاریابی اینترنتی- بهینه سازی وب سایت یا سئو- طراحی وب سایت و صفحات وب- تولید نرم افزارهای اختصاصی سلام دوستان، من چند وقتی است که با  شرکت نویا سیستم آشنا شده ام. خدماتی که ارائه می دهند عمدتا در زمینه آی تی و خدمات برنامه نویسی و طراحی سایت است. کارشون بسیار خوب است و خیلی از خدماتشون کیفیتش در سطح بالایی قرار داره. پیشنهاد می کنم اگه در زمینه آی تی پروژه ای داشتید حتما با این شرکت نیز یه مشورت بکنید.

خدمات نویا سیستم:
-
آی تی و خدمات فناوری اطلاعات
- برنامه نویسی اختصاصی
- فروش محصولات
- بازاریابی اینترنتی
- بهینه سازی وب سایت یا سئو
- طراحی وب سایت و صفحات وب
- تولید نرم افزارهای اختصاصی تحت وب و ویندوز

اطلاعات تماس شرکت:

آدرس سایت: http://www.noyasystem.com
تلفن های دفتر: 66968942
آدرس شرکت: تهران، ضلع شمالی چهار راه ولیعصر، ساختمان فراهانی، طبقه 2، واحد 8

دوستان اگر اطلاعات دیگری رو هم خواستند به من اطلاع بدهند تا در این پست قرار دهم.

]]>
یک سرباز عراقی که هنوز نمی داند جنگ ایران با عراق تمام شده است! 2014-03-07T08:55:50+01:00 2014-03-07T08:55:50+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16809 ramin h سرباز عراقی که فکر می کند هنوز جنگ ایران و عراق ادامه دارد! حکایت یک سرباز عراقی که بعد از سی سال فکر می کند هنوز جنگ ایران-عراق ادامه دارد، خبرساز شده است. در سایه نخلستان روستای مهیجران جنوب شهر بصره ، آنجایی که صدای امواج شط العرب ما را به انتهای جاده خاکی و پر پیچ و خم الجلبی میرساند سربازی از بقایای جنگ ۸ ساله ای وجود دارد که به خیالش آن جنگ همچنان ادامه دارد ! عکس آرشیوی مربوط به یک سرباز عراقی در جنگ هشت ساله سنگر گرفتن او در جنگی که عقلش را از او گرفته پایان نیافته است. با وجود

سرباز عراقی که فکر می کند هنوز جنگ ایران و عراق ادامه دارد!

حکایت یک سرباز عراقی که بعد از سی سال فکر می کند هنوز جنگ ایران-عراق ادامه دارد، خبرساز شده است.

در سایه نخلستان روستای مهیجران جنوب شهر بصره ، آنجایی که صدای امواج شط العرب ما را به انتهای جاده خاکی و پر پیچ و خم الجلبی میرساند سربازی از بقایای جنگ ۸ ساله ای وجود دارد که به خیالش آن جنگ همچنان ادامه دارد !

95034_672
عکس آرشیوی مربوط به یک سرباز عراقی در جنگ هشت ساله

سنگر گرفتن او در جنگی که عقلش را از او گرفته پایان نیافته است. با وجود پایان جنگ در سال ۱۹۸۸ هنوز صدای بمباران ، شلیک گلوله ها و حرکت تانکها را پس از سه دهه میشنود و از ان وحشت دارد.

شهاب احمد جاسم متولد ۱۹۵۷ که جنگ او را از کشاورزی که  نخل ها را در اغوش میگرفت به سربازی در اورده بود که به اجبار مسلسل  به دست داشت، امبولانس او را که حالا وضعیتی همچون دیوانه داشت به همراه اجساد همسنگرانش که اتش جنگ انها را سوزانده بود از خط مقدم بازگردانده بود تا امروز نه درمانی برای او باشد نه حقوق بازنشستگی نه هیچ چیز دیگر .

هاشم احمد برادر کوچکتر او میگوید : شهاب کشاورزی معروف در شهر فاو بود که عاشق نخل و برداشت میوه ان بود تا انکه به اجبار به خدمت سربازی رفت و در جنگ ایران و عراق به  محمره (خرمشهر) فرستاده شد انجا بود که بر اثر سقوط موشک در نزدیکی او شهاب وارد شوک عصبی شد که تا به امروز توان حرکت و فکر کردن را از او گرفته است.

اتفاقی که باعث تشدید وضعیت شهاب شد اعدام برادر دیگرمان به جرم ممانعت از پیوستن به ارتش بود اتفاقی که سوگ خانواده مارا دو چندان کرد و باعث سکته مغزی شهاب بود.

بعد از نا امیدی از وضعیت شهاب همسرش که فرزندی نیز از او نداشت او را ترک میکند و تنها برادر او است که از او نگهداری میکند این در  حالی است که هیچ ارگان دولتی یا سازمان مدنی کمکی به سربازی که حتی توان حرکت ندارد نمیکند.

ترجمه: صالح العطار

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

]]>
پاسخ به برخی سئوالات پزشکی پیرامون بدن انسان 2014-03-05T13:15:29+01:00 2014-03-05T13:15:29+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16808 ramin h عکس اتفاقات عجیب و غریب بدنتان را مشاهده کنید۱٫ چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟۲- چرا پیاز اشک چشم ها را در می آورد؟۳٫ چرا مفصل هایتان صدا می دهد؟۴٫ چرا موهایتان سیخ می شود؟۵٫ چرا پلک چشمتان می زند؟۶٫ چرا همیشه دمای بدنتان سرد است؟۷٫ آیا گوش هایتان هنوز رشد می کند؟پاسخ به این سوالات و چندین سوال جالب دیگر۱٫ چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟کارشناسان هنوز علت آن را نمی دانند اما یک نکته به نظر می رسد و آن اینکه خندیدن و گریه کردن شبیه واکنش های روانشناسی است.روبرت پرووین روانشناس دانشگاه مری لند

با این مطلب اتفاقات عجیب و غریب بدنتان را مشاهده کنید

عکس اتفاقات عجیب و غریب بدنتان را مشاهده کنید

۱٫ چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟

۲- چرا پیاز اشک چشم ها را در می آورد؟

۳٫ چرا مفصل هایتان صدا می دهد؟

۴٫ چرا موهایتان سیخ می شود؟

۵٫ چرا پلک چشمتان می زند؟

۶٫ چرا همیشه دمای بدنتان سرد است؟

۷٫ آیا گوش هایتان هنوز رشد می کند؟

پاسخ به این سوالات و چندین سوال جالب دیگر

۱٫ چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟
کارشناسان هنوز علت آن را نمی دانند اما یک نکته به نظر می رسد و آن اینکه خندیدن و گریه کردن شبیه واکنش های روانشناسی است.
روبرت پرووین روانشناس دانشگاه مری لند می گوید: هر دو آنها زمانی اتفاق می افتد که احساسات تا حد زیادی تحریک می شود. لی دووفنر استاد دانشگاه میامی و چشم پزشک انستیتو باسکون می گوید: معمولا گریه با ناراحتی همراه است اما گریه کردن یک واکنش پیچیده ترِ انسان است. اشک با احساسات مختلفی تحریک می شود ازجمله: درد، ناراحتی، و در بعضی موارد خوشحالی بیش از حد.
وقتی چنین اتفاقی افتاد، بسیار خوب است زیرا هر دو خندیدن و گریه کردن با بی اثر کردن هورمون کورتیزول و آدرنالین، استرس را از بین می برد. بنابراین اگر موقع خندیدن گریه کردید، شانس به شما رو کرده است.


۲- چرا پیاز اشک چشم ها را در می آورد؟
وقتی که شما پیاز را پوست کنده و قاچ می کنید، سلول های پیاز را پاره می کنید، و آنزیم هایی که گازی به نام پروپانتیل سولفکسید تولید می کنند آزاد می شوند. وقتی که گاز به چشمان شما می رسد، اشک چشمهایتان جاری می شود و اسید سولفوریک بسیار رقیقی تولید می شود و چشم را می سوزاند. در این موقع مغز به چشم پیغام میدهد که اشک بیشتری جاری شود و چشم ها قرمز و متورم شود. هرچه بیشتر پیاز خرد کنید، گاز بیشتری تولید شده و بیشتر اشک می ریزید. واکنش شیمیایی پیاز مکانیسم دفاعی است که در برابر آسیب دیدن خود مقاومت می کند.
قبل از اینکه پیاز را خرد کنید آن را داخل فریزر بگذارید تا از سوزش و اشک چشمانتان جلوگیری کند. دمای سرد، روند آزاد شدن آنزیم ها را کند می کند. بنابراین در سوزش و اشک چشمهایتان تاخیر ایجاد می کند.


۳٫ چرا مفصلهایتان صدا می دهد؟
بیشتر مفصل های بدن انسانها، مفاصل دوتایی متحرک مثل بند انگشتها و شانه ها هستند که دو استخوان را با پوششی به نام کپسول مفصلی به هم وصل کرده اند. داخل پوشش مفصل ها مایع لغزنده و زلالی است که مقداری نیز گازهای نامحلول در آن وجود دارد. وقتی که شما مفصل هایتان را می کِشید، درواقع به آنها و مایع بین شان فشار وارد می کنید و با وارد شدن فشار گاز نیتروژن محلول رها می شود. آزاد شدن هوا بین پوشش مفصل ها همان صدایی است که شما می شنوید. وقتی که گاز آزاد می شود، مفصل ها انعطاف پذیرتر می شوند مثلا در یوگا شما قادر هستید مفصل هایتان را خوب بکشید.
اما ممکن است متوجه شوید که مفصل هایتان بعد از یک بار صدا کردن فورا صدا نمی دهند. به این دلیل است که گازی که آزاد می شود باید دوباره در مایع حل شود، و این فرآیند حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد. اگر شما از روی عادت مفصلهایتان را به صدا در می آورید تا تنش تان را از بین ببرید، به جای این ۳۰ ثانیه روی نفس کشیدن تان تمرکز کنید. صدا کردن مفصل ها به آتروز منجر نمی شود اما می تواند منجر به گرفتگی مفصل ها و کم کردن توان و قدرت آنها شود.


۴٫ چرا موهایتان سیخ می شود؟
سیخ شدن موها زمانی اتفاق می افتد که شما یا سردتان است یا ترسیده اید. در پایه ی هر مو یک ماهیچه کوچک وجود دارد که منقبض می شود، و برجستگی کوچکی روی پوست ایجاد می کند و پوست شبیه پوست مرغ پرکنده می شود. این واکنش منجر می شود که گرما در لابه لای موها محبوس شود و دما حفظ شود. این حالت زمانی که شما آماده واکنشهای سریع هستید نیز روی می دهد. سیخ شدن موها یک مشکل پزشکی نیست. اگر از نمایان شدن اثرات آن ناراحت هستید، لباس گرم بپوشید، در محیط های آرام قرار بگیرید و از هر گونه ترس و وحشتی جلوگیری کنید.


۵٫ چرا پلک چشمتان می زند؟
این وضعیت ناراحت کننده خیلی شایع است.. این اتفاق بیشتر مواقع برای پلک پایینی چشم ها می افتد. کارشناسان معتقدند که خستگی، استرس، مصرف کافئین زیاد منجر به این شرایط می شود. بنابراین خستگی چشم، تغذیه نامناسب، مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی، و آلرژی ها هم به این موضوع دامن می زند. خوشبختانه این مورد هیچ تاثیر مضری ندارد و خود به خود از بین می رود. برای اینکه به این موقعیت ناراحت کننده خاتمه دهید، مصرف الکل را قطع کنید و خوب استراحت کنید.


۶٫ چرا همیشه دمای بدنتان سرد است؟
دمای بدن با فعالیت هیپوتالاموس در مغز تنظیم می شود. هیپوتالاموس به بدن پیغام می رساند تا گرما را بیرون کند و سرما جایگزین شود. آهن در این فرآیند نقش بسزایی دارد بنابراین افرادی که کم خونی دارند بیشتر احساس سرما می کنند. گردش ضعیف خون، که بر اثر فشار خون بالا یا مصرف دارو اتفاق می افتد در میان بیماران می تواند منجر به احساس سرما شود.
تیروئید کم کار هم متابولیسم افراد را تا حدی پایین می آورد که بدن گرمای لازم را تولید نمی کند. مطالعه اخیر نشان داده که حتی ممکن است زمینه های ژنتیکی در احساس سرمای افراد موثر باشد. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که مدام نیاز دارید ژاکت یا لباس های پشمی حتی در تابستان بپوشید، غذاهای آهن دار مانند گوشت قرمز کم چرب، لوبیا، سبزیجات برگ دار سبز بخورید تا با کم خونی شما مقابله کند. همچنین از مصرف نیکوتین که رگهای خون را منقبض می کند و گردش خون را ضعیف می کند خودداری کنید.


۷٫ آیا گوشهایتان هنوز رشد می کند؟
بله، گوش خارجی رشد می کند. طبق مطالعه ای که توسط پزشکان عمومی کالج بریتانیا انجام شد، وقتی که به دنیا می آییم، سایز گوش ها به تناسب همان موقع است، هرچه بدن بزرگتر می شود، گوش ها هم بزرگتر و برجسته تر می شوند. تا ۱۰ سالگی به سرعت رشد می کنند سپس سالانه ۰٫۲۲ میلی متر رشد می کنند. مطالعات دیگر نشان می دهد که لاله گوش به خودی خود در طول زندگی مان بزرگ می شود(لاله گوش مردها بزرگتر از خانم هاست). بنابراین، سایز مجرای گوش که با استخوان و غضروف شکل می گیرد تا سن پیری رشد نمی کند.


۸٫ آیا همه بچه ها بدون خال یا لک به دنیا می آیند؟
البته بعضی از نوزادان، با خال مادر زادی یا ماه گرفتگی به دنیا می آیند اما این درست است که تا زمانی که پا به این دنیا نگذاشته اند هیچ گونه خالی ندارند و در معرض نور آفتاب ممکن است لک و خال در پوستشان ایجاد شود. اگر نوزادان زیاد در معرض نور آفتاب قرار بگیرند، مخصوصا آنهایی که پوست زیبا و چشم های روشنی دارند بیشتر در معرض لک پوستی قرار دارند و احتمال سرطان پوست برای آنها بیشتر است.
رابین آشینوف سرپرست مرکز جراحی های پوست می گوید: لک هایی که روی گونه های بچه های با موهای قرمز وجود دارد جزء زیبایی آنها نیست بلکه لک های پوست آنها به دلیل آسیب های ناشی از آفتاب است و ممکن است به مولکولDNA سلولها آسیب دیده باشد. بچه ها و بزرگسالانی که لک دارند بایستی به صورت مداوم تحت نظر متخصص پوست باشند و از کرم های ضد آفتاب با اس پی اف ۳۰ یا حتی بالاتر استفاده کنند.


۹٫ چه چیزی باعث خواب رفتگی و مورمور شدن می شود؟
مورمور شدن به علت نرسیدن جریان خون به عصب تحت فشار ایجاد می شود به وجود می آید. اگر به مدت طولانی در یک جا بنشینید یا حتی وقتی که پاهایتان را روی هم انداخته اید، ممکن است روی عصب هایتان زیاد فشار وارد کنید و باعث می شوید که مثلا پایتان خواب رود یا احساس کرختی کنید. مورمور شدن بیشتر در دست ها، پاها، و قوزک پا اتفاق می افتد. این حس آزاردهنده پیامی را به مغز می رساند. عوض کردن حالت نشستن تان تقریبا همیشه راه حلی است تا این مشکل برطرف شود. اما این احساس دلخراش به ندرت می تواند نشانه بیماری هایی مانند دیابت، لوپوس و ام اس باشد. اگر مور مور شدن بدنتان با تغییر دادن حالت نشستن تان برطرف نشد، به پزشک مراجعه کنید.


۱۰٫ چرا اطراف لامپ ها هاله نور می بینیم؟
این پدیده به علت خطای کروی اتفاق می افتد. خطای کروی یکی از خطاهای بصری انسان است.
در روز، مردمک چشم، تنگ می شود و اجازه می دهد که نور با عدسی چشم برخورد کند. در شب، وقتی که مردمک های چشم گشاد می شود تا نور بیشتری را وارد کند، چشمان شما مسیر بزرگتری برای لنز درنظر می گیرد. هرچه لنز دورتر رود، از وضوح نور کاسته می شود. اگر شما از مرکز دور شوید، اشعه های نور به مرکز چشم شما متمرکز نمی شود. این چرخه را حس می کنید، زیرا لنز گرد است. تقریبا همه این حلقه ها را می بینند، اگر شما همیشه آن را می بینید، به احتمال زیاد چشمان شما خوب است. اما هاله هایی که در اثر تاری لنز به وجود می آیند، یکی از نشانه های آب مروارید است. ممکن است دیدن ناگهانی هاله نشانه ی گلوکوم یا افزایش فشار چشم باشد. بنابراین اگر هاله جدیدی را می بینید برای تست و آزمایش های مختلف به پزشک مراجعه کنید.


۱۱٫ آیا مچ پای چاق برای شما خوب است؟
شاید باشد. اگرچه دانشمندان اهمیت شکل قوزک پا را مورد مطالعه قرار نداده اند اما تحقیقات دیگری در زمینه چربی ممکن است به این سوال پاسخ دهد. چربی های شکمی و اعضای دیگر بدن، به میزان زیادی با اختلال متابولیسم مرتبط است. مانند دیابت نوع دو که چربی های پا با این بیماری در ارتباط است.
وندی کورت استاد دانشگاه کلورادو، در مطالعه ای دریافته است که خانم های یائسه ای که چربی بیشتری در پاهای خود دارند و خطر کمتری برای بیماری های قلبی، فشار خون، و دیابت نوع دو داشته اند. احتمالا چربی های جمع شده در پا، تری گلیسریدها را از گردش خون بیرونکشیده و ذخیره کرده است. او می گوید که احتمالا خارج کردن این سلولها از بدن مثلا به وسیله ی لیپوساکشن ایده ی خوبی نیست و این تاثیر را از بین می برد.


۱۲٫ ایا آدامس و پنیر برای دندان های شما خوب است؟
هر زمانی که چیزی را می خورید، باکتری های دهانتان نسبت به غذاها واکنش شیمیایی نشان می دهند و اسید آلی تولید می کنند که باعث پوسیدگی دندان می شود. با خارج کردن بقایای غذا از بین دندانها ،شستن دندان ها با آب ، و رقیق کردن اسید تولید شده ، بزاق با این فرآیند مقابله می کند. جیمز وفل رئیس انستیتو تحقیقات دندانپزشکی می گوید: ما متوجه شدیم که عمل مکانیکی جویدن، ترشح بزاق را تحریک می کند.


اما درمورد پنیر، چربی های آن به عنوان یک عامل حفاظتی برای دندان ها عمل می کند. به علاوه پنیر حاوی کلسیم و فسفات است که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند و دندان ها را محکم می کند. میان وعده های غذایی تان را محدود کنید تا تعداد دفعات مواجهه دندانها با اسید کاهش پیدا کند. آدامس های بدون قند را بعد از غذا بجوید. یا غذایتان را با تکه های کوچک پنیر تمام کنید.


۱۳٫ چرا در ناحیه پهلو احساس گرفتگی می کنید؟
روبرت گتلین یک پزشک نیویورکی می گوید: دو دلیل معمول این گرفتگی در پهلو شامل دویدن و خنده های مداوم است. این فعالیت ها حداقل یک چیز مشترک دارند: فشار بر دیافراگم. وقتی به شدت می خندید، هوای زیادی را وارد ریه می کنید که ریه ها را پر می کند و وقتی که ماهیچه های شکمی منقبض می شوند به دیافراگم فشار وارد می آید. چنین موقعیتی زمان جیغ کشیدن شما هم به وجود می آید. زیرا در ماهیچه ها گرفتگی و اسپاسمی به وجود می آید که همه ما آن را می شناسیم.
گاهی اوقات وقتی که زیاد می خندید، ممکن است دردی در ناحیه بازوی سمت راستتان احساس کنید. به این علت است که عصبی که دیافراگم را تغذیه می کند به سمت شانه سمت راست هم می رود. علاوه بر این، خنده از ته دل ممکن است حالتی ایجاد کند که شما فکر کنید دچار حمله قلبی شده اید! بنابراین با آهسته تر خندیدن فشار بر دیافراگم را متوقف کنید. سعی کنید نفس آرام و عمیق بکشید و از خوردن وعده های حجیم اجتناب کنید تا خون زیادی به سمت روده ی شما جریان پیدا نکند و دچار مشکل نشوید

 

]]>
عکس های جالب و خنده دار 2014-03-05T13:12:18+01:00 2014-03-05T13:12:18+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16807 ramin h عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی
عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

عکس های بامزه از سوتی ها و اتفاقات جالب ایرانی

]]>
عجایب خلقت در دنیای پزشکی 2014-03-05T13:07:17+01:00 2014-03-05T13:07:17+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16806 ramin h اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس  دنیای پزشکی پر از شگفتی است و گاهی اوقات این شگفتی ها به یک شهرت جهانی نیز می رسند. در این میان برخی از آن ها بسیار غیرقابل باور هستند.به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران،‌ در دنیا افراد زیادی هستند که با شرایط خاص پزشکی زندگی می کنند و این موضوع باعث شده است تا با دیگر مردم تفاوت های داشته باشند. این موارد بعضا باعث جلب نظر بسیاری از محققان نیز شده و آزمایش های فراوانی بر روی آن ها صورت گرفته است:مرد الکتریکی   “رافائل مارکز آیالا” کسی اس

fn91 8 94 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس 

دنیای پزشکی پر از شگفتی است و گاهی اوقات این شگفتی ها به یک شهرت جهانی نیز می رسند. در این میان برخی از آن ها بسیار غیرقابل باور هستند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران،‌ در دنیا افراد زیادی هستند که با شرایط خاص پزشکی زندگی می کنند و این موضوع باعث شده است تا با دیگر مردم تفاوت های داشته باشند. این موارد بعضا باعث جلب نظر بسیاری از محققان نیز شده و آزمایش های فراوانی بر روی آن ها صورت گرفته است:
مرد الکتریکی

 

fn91 8 93 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

“رافائل مارکز آیالا” کسی است که چندی پیش به مرد الکتریکی کمعروف شد. این مرد که ساکن پورتو ریکو است می تواند میزان زیادی برق را در بدن خودش به جریان اندازد و هیچ اتفاقی نیز برای او رخ نمی دهد. او حتی می تواند این برقی که در بدنش در جریان است را به مدت طولانی حمل کند. این مقدار می تواند تا 100 ها کیلووات برق باشد.
نجات از سقوط مرگبار

 

fn91 8 94 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

برادران مورنو در سال 2007 در حال تمیز کردن شیشه های یک آسمان خراش بودن که ناگهان دستگاه بالابر آن ها دچار سانحه شد و هر دو برادر از طببقه 47 به پایین سقوط کردند. در این میان “ادگار” جان خودش را از دست داد اما “آلسایدز” از این حادثه به طور شگفت انگیزی جان سالم بدر برد. پزشکان نزدیک به 16 عمل جراحی روی او انجام دادند. بسیاری از نقاط بدن او از جمله: هر دوپا، لگن، کمر و … دچار آسیب دیدگی شدید و شکستگی شده بود.
پسر گرگی

 

 

fn91 8 95 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

 

“Prithviraj Patil” پسر بچه هندی است که دچار یک سندرم بسیار نادر به نام”hypertrichosis” است. این بیماری باعث شده است که روش مو بر روی صورت او بیش از اندازه باشد و این باعث بروز مشکلاتی برای او شده است. این پسر بچه در بمبئی زندگی می کند و به پسر گرگی مشهور شده است. این بیماری بسیار نادر است و تنها 50 مورد از سال 1638 تا به حال دیده شده است.

زندگی بدون درد
“گبی جینگرس” یک دختر 9 ساله و بسیار فعال است و البته بسیار هم به بچه های عادی شباهت دارد ولی چیزی که او را از دیگر بچه های هم سن و سال متمایز می کند،  بیماری بسیار نادری به نام CIPA است. این در حالی است که در تمام تاریخ تنها 100 نفر به این بیماری مبتلا بوده اند.

 

fn91 8 96 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

 

این بیماران افرادی هستند که بدون درکی از درد، گرما و سرما به دنیا می آیند. این اشکال باعث بروز مشکلات جانبی بسیار زیادی می شود.”گبی” در 5 ماهگی دچار مشکلات بسیار زیادی بود در حالی که درد را احساس نمی کرد یک چشمش را از دست داد. خانواده او کارهای بسیار زیادی را برای بهبود فرزندشان انجام داده اند.

حساسیت به آب
آب را همه دنیا به عنوان مایه حیاط می داند و نبود این مایه حیات می تواند باعث مرگ هر انسانی شود. البته در دنیا هستند افرادی که به آب هم حساسیت دارد.” Michaela Dutton” که تنها 23 سال سن دارد از این مشکل رنج می برد. او که از اهالی انگلستان است نمی تواند لحظه ای به آب نزدیک شود چرا که آب باعث ایجاد سوزش و همچنین دردهای فراوان در بدن او می شود. این درحالی است که او باید تنها از نوشابه استفاده کنند و حتی بدنشان نیز با نوشابه و مقدار خیلی کمی آب می شویند.
خانواده ای که خواب ندارد

 

fn91 8 97 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

 

بیماری بی خوابی را در علم پزشکی به نام FFI می شناسند و به افرادی گفته می شود که نمی توانند بخوابند و بیشتر اوقات بیدار هستند. این بیماری به صورت ژنتیکی بین افراد تقسیم می شود و تنها 40 خانواده در دنیا به این مشکل مبتلا هستند. این درحالی است که یکی از این افراد به نام “چریل دینگس” می گوید این مشکل باعث شد تا پدربزرگ، مادر و عموهایم بمیرند. این مشکل باعث می شود تا افراد در حالی که بدون خواب هستن دچار حمله های قلبی و دیگر مشکلات شوند.
پسر پروانه

 

fn91 8 98 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

 

یکی دیگر از بیماری های بسیار نادر که افراد خیلی کمی در سراسر دنیا پروانه ای بودن پوست است. این بیماری که با نام علمی EB شناخته می شود به علت کمبود پروتئین بر روی پوست افراد ایجاد می شود. “جوشا ترموند” یکی از افرادی است که به این بیماری مبتلا است. خواهر او نیز که به این بیماری دچار بود در سال 2009 درگذشت. افرادی که با این بیماری به دنیا می آیند عمری در حدود 30 و یا حداکثر 40 سال دارند. این افراد مجبور هستند در تمام طول زندگی خودشان از داروهای بسیار زیادی استفاده کنند.
19 سال در کما

 

fn91 8 99 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

ریلوایمن جان گرزبسکی در سال 1988 براثر برخورد 2 ترن به شدت آسیب دید و به کما رفت. گرزبسکی در مصاحبه با تلویزیون لهستان گفت: “زندگی دوباره خود را مدیون همسرم گرترودا هستم که در تمام این مدت از من پرستاری می کرد و زندگی مرا نجات داد.” گرزبسکی هنگام تصادف پدر 4 فرزند بود و حالا بعد از 19 سال پدربزرگ 11 نوه است. پزشک گرزبسکی گفت امیدی به اینکه او از کما خارج شود نداشتیم و وضعیت وی یکی از موارد نادر است. همسر گرزبسکی گفت:” من تمام این مدت برای زنده ماندن شوهرم دعا می کردم. خیلی خوشحالم که او حالا زنده است.”
به دنیا آوردن مومیایی

 

fn91 8 100 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

یکی از بزرگترین شگفتی های دنیای پزشکی را زنی به نام”ابوتلیبگ رقم زد. او فرزند خودش را بعد از 50 سال به دنیا آورد. داستان از جایی شروع می شود که او برای زایمان در سال 1955 به بیمارستان رفت اما وقتی دید یک مادر در آنجا جان خودش را از دست داد از به دنیا آوردن بچه صرف نظر کرد. او در سن 75 سالگی و پس از گشت نزدیک به یک نیم قرن دردی را در شکم خودش احساس کرد و به بیمارستان رفت و در آنجا بچه خودش را به دنیا آورد. چیزی که پزشکان را بسیار متعجب کرد این بود که او چگونه این مدت را زنده مانده است. بچه او در این مدت به سنگ تبدیل شده بود. تنها 290 مورد در تمام تاریخ اینگونه بوده است.
118 روز بدون قلب

 

fn91 8 101 اتفاقات عجیب دنیای پزشکی +عکس

« دزانا سیمونز » پس از چند ماه انتظار،  زمانی که متوجه شد یک قلب برای پیوند جای قلب بزرگ شده اش پیدا شده، بسیار خوشحال شد. اما شادی او مدت زیادی دوام نیافت چراکه مدتی پس از پیوند، قلب جدید او دچار مشکل شد. پزشکان مجبور بودند قلب پیوندی  او را خارج کنند در حالی که دیگر قلبی برای پیوند نداشتند. تنها کاری که پزشکان تا زمان پیدا شدن قلب جدید می توانستند انجام دهند  این بود که دو بمپ مصنوعی در بدن او کار بگذارند تا  عمل خون رسانی را انجام دهند. دزانا 4 ماه با این پمپ ها زندگی کرد و سرانجام  در 29 اکتبر سال گذشته یک قلب جدید به او پیوند زدند و این بار قلب جدید او مثل ساعت کار می کرد

منبع:باشگاه خبرنگاران ]]>
عشق یعنی.... 2014-03-04T06:13:46+01:00 2014-03-04T06:13:46+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16805 ramin h دل کندن از اون همه عشقی که به تو داشتممنو به جایی رسوند که حالا ،تو چشمای یکی دیگه زل بزنمو بگم:عاشقمی؟!!خب به درک...!!  

دل کندن از اون همه عشقی که به تو داشتم
منو به جایی رسوند که حالا ،
تو چشمای یکی دیگه زل بزنمو بگم:
عاشقمی؟!!

خب به درک...!! 


]]>
دلتنگم، با آسمانی پر از ابر 2014-03-04T06:11:08+01:00 2014-03-04T06:11:08+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16804 ramin h باران کـه میبـارد دلـم بـرایت ....تنـگ تـر می شـودراه می افـتم بـدون چـتـر ...من بـغض می کنـم ....آسمـان گـریـه .....

باران کـه میبـارد دلـم بـرایت ....تنـگ تـر می شـودراه می افـتم بـدون چـتـر ...من

بـغض می کنـم ....آسمـان گـریـه .....
]]>
علوم بیان شده در قرآن 2014-03-03T07:19:26+01:00 2014-03-03T07:19:26+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16803 ramin h از نزول قرآن کریم بیش از چهارده قرن می گذرد، ولی ما براین باوریم که بسیاری از مطالب قرآن درگذر زمان و پیشرفت دانش بشری قابل فهم و درک می­باشد. قرآن کریم به عنوان معجزه جاوید پیامبراکرم (ص)  در عرصه های گوناگون خودنمائی کرده است که از جمله آن موارد، اعجاز علمی است.این کتاب آسمانی 1400 سال پیش مطالب علمی را بیان فرموده است که علم بشر امروزه به برخی از آن­ها دست یافته است:   1) زوجیت گیاهان: «أَ وَ لَمْ یَرَوْا إِلَى الْأَرْضِ کَمْ أَنْبَتْنا فِیها مِنْ کُلِّ زَوْجٍ کَرِیمٍ

از نزول قرآن کریم بیش از چهارده قرن می گذرد، ولی ما براین باوریم که بسیاری از مطالب قرآن درگذر زمان و پیشرفت دانش بشری قابل فهم و درک می­باشد.

قرآن کریم به عنوان معجزه جاوید پیامبراکرم (ص)  در عرصه های گوناگون خودنمائی کرده است که از جمله آن موارد، اعجاز علمی است.این کتاب آسمانی 1400 سال پیش مطالب علمی را بیان فرموده است که علم بشر امروزه به برخی از آن­ها دست یافته است:

 

1) زوجیت گیاهان:

«أَ وَ لَمْ یَرَوْا إِلَى الْأَرْضِ کَمْ أَنْبَتْنا فِیها مِنْ کُلِّ زَوْجٍ کَرِیمٍ »(1)

«مگر در زمین ننگریسته اند که چه قدر در آن از هرگونه جفت های زیبا رویانیده ایم؟»        

در اینجا تعبیر به« زوج » درمورد گیاهان قابل دقت است، واشاره به زوجیت در جهان گیاهان دارد. در گذشته انسانها کم و بیش فهمیده بودند که بعضى از گیاهان داراى نوع نر و نوع ماده است، و براى بارور ساختن گیاهان از طریق تلقیح استفاده مى‏کردند این مساله در مورد درختان نخل کاملا شناخته شده بود، ولى نخستین بار« لینه » دانشمند و گیاه شناس معروف سوئدى، در اواسط قرن 18 میلادى، موفق به کشف این واقعیت شد که مساله زوجیت در دنیاى گیاهان تقریبا یک قانون عمومى است و گیاهان نیز همانند غالب حیوانات از طریق آمیزش نطفه نر و ماده بارور مى‏ شوند و سپس میوه مى‏ دهند.

ولى قرآن مجید قرن­ها قبل از این دانشمند در آیات مختلف به زوجیت در جهان گیاهان اشاره کرده (در آیات مورد بحث، و در سوره رعد آیه 4، و لقمان آیه 10 و سوره ق آیه 7) و این خود یکى از معجزات علمى قرآن است.»(2) 

 

2) جاذبه زمین:

«خَلَقَ السَّماواتِ بِغَیْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَها وَ أَلْقى فِی الْأَرْضِ رَواسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ وَ بَثَّ فِیها مِنْ کُلِّ دابَّةٍ وَ أَنْزَلْنا مِنَ السَّماءِ ماءً فَأَنْبَتْنا فِیها مِنْ کُلِّ زَوْجٍ کَرِیمٍ»(3)

(او) آسمان ها را بدون ستونى که آن را ببینید آفرید، و در زمین کوه هایی افکند تا شما را نلرزاند (و جایگاه شما آرام باشد) و از هرگونه جنبنده ای روی آن منتشر ساخت و از آسمان آبی نازل ردیم و به وسیله آن در روی زمین انواع گوناگونی از جفت های گیاهان پر ارزش رویانیدیم.)

 

«" عمد" (بر وزن قمر) به معنى ستون است، و مقید ساختن آن به " ترونها"، دلیل بر این است که آسمان ستونهاى مرئى ندارد، مفهوم این سخن آنست که ستونهایى دارد اما غیر قابل رؤیت نیست، و چنان که پیش از این هم در تفسیر سوره رعد گفته‏ایم، این تعبیر اشاره لطیفى است به قانون جاذبه و دافعه که همچون ستونى بسیار نیرومند اما نامرئى کرات آسمانى را در جاى خود نگه داشته.(4)

 

3) کمبود اکسیژن در ارتفاع:

«فَمَنْ یُرِدِ اللَّهُ أَنْ یَهْدِیَهُ یَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلامِ وَ مَنْ یُرِدْ أَنْ یُضِلَّهُ یَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَیِّقاً حَرَجاً کَأَنَّما یَصَّعَّدُ فِی السَّماءِ کَذلِکَ یَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِینَ لا یُؤْمِنُونَ»(5)

آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می سازد و آن کس را که به خاطر اعمال خلافش بخواهد گمراه سازد، سینه اش را آن چنان تنگ می کند که گویا می خواهد به آسمان بالا برود این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی آورند قرار می دهد.

تشبیه اینگونه افراد به کسى که مى‏خواهد به آسمان بالا رود از این نظر است که صعود به آسمان کار فوق العاده مشکلى است، و پذیرش حق براى آنها نیز چنین است.

امروز ثابت شده که هواى اطراف کره زمین در نقاط مجاور این کره کاملا فشرده و براى تنفس انسان آماده است، اما هر قدر به طرف بالا حرکت کنیم هوا رقیقتر و میزان اکسیژن آن کمتر مى‏شود به حدى که اگر چند کیلومتر از سطح زمین به طرف بالا (بدون ماسک اکسیژن) حرکت کنیم تنفس کردن براى ما هر لحظه مشکل و مشکلتر مى‏شود و اگر به پیشروى ادامه دهیم تنگى نفس و کمبود اکسیژن سبب بیهوشى ما مى‏گردد، بیان  این تشبیه در آن روز که هنوز این واقعیت علمى به ثبوت نرسیده بود در حقیقت از معجزات علمى قرآن محسوب مى‏گردد.(6)    

...................................................................................

زیرنوشت :

(1)شعرا، 7.

(2) تفسیر نمونه، ج 15، ص 191.

(3) لقمان، 10.

(4)تفسیر نمونه، ج 17، ص 29.

(5)انعام، 125.

(6) تفسیر نمونه ج 5، ص 435 و 436.

]]>
آگاهی قرآن بر حقایق علمی 2014-03-03T07:17:54+01:00 2014-03-03T07:17:54+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16802 ramin h عده ای معتقدند نظریه عرفی بودن زبان قرآن با اشتمال آن بر مطالب علمی ناسازگار است. زیرا براساس آیاتی از قرآن 1همه علوم در قرآن است. چنانكه دانشمندی مانند ابن ابی الفضل المرسی و غزالی و ... سعی می كردند همه علوم را از قرآن استخراج كنند. زیرا بر این باور بودند كه همه چیز در قرآن است.و لذا آیاتی را كه ظاهر آنها با یك قانون علمی سازگار بود بیان می كردند و هرگاه ظواهر قرآن كفایت نمی كرد دست به تأویل می زدند و ظواهر آیات را به نظریات و علومی كه در نظر داشتند بر می گرداندند. 2 بر طبق این دیدگاه چنان عده ای معتقدند نظریه عرفی بودن زبان قرآن با اشتمال آن بر مطالب علمی ناسازگار است. زیرا براساس آیاتی از قرآن 1همه علوم در قرآن است. چنانكه دانشمندی مانند ابن ابی الفضل المرسی و غزالی و ... سعی می كردند همه علوم را از قرآن استخراج كنند.

زیرا بر این باور بودند كه همه چیز در قرآن است.و لذا آیاتی را كه ظاهر آنها با یك قانون علمی سازگار بود بیان می كردند و هرگاه ظواهر قرآن كفایت نمی كرد دست به تأویل می زدند و ظواهر آیات را به نظریات و علومی كه در نظر داشتند بر می گرداندند. 2

بر طبق این دیدگاه چنانچه قرآن را خالی از حقایق علمی فرض كنیم خطاب قرآن صرفاً در خور فهم عواممی گردد. و زبان قرآن نیز در خور فهم عوام خواهد بود و زبانی كه صرفاً در خور فهم عوام باشد راه را برای طرح كثیری از پرسش های علمی، كه در فضای علمی عالمان مطرح است، خواهد بست. زیرا كسی كه معتقد باشد زبان كتاب و سنت در خور فهم عوام است، هیچگاه مضامین علمی را در آیینه الفاظ و آیات نخواهد دید و گامی در طرح پرسش علمی پیش نخواهد نهاد. از آن روی كه زبان عوامانه دقت و موشكافی پرسش های عالمانه را بر نمی تابد.3

بنابر ابن، قرآن مسلماً حاوی مطالب و حقایق علمی است كه در صورت پذیرفتن زبان عرفی قرآن، باید بگوییم مردم عصر نزول، آن ها رانمی فهمیده اند و مردم معاصر با پیشرفت علم به آن حقایق پی برده اند. چنانكه برخی از نویسندگان اخیر مصر گفته اند اعجاز قرآن برای اعراب به وسیله الفاظ و تركیب جالب و غیر قابل تقلید آن اثبات می شود و لذا قرآن تحدی كرده و گفته است« هركس می تواند سوره ای مثل آن بیاورد» و با گذشت چهارده قرن هیچ كس نتوانسته است سوره ای مثل قرآن بیاورد»4. لكن برای ملت های غیر عرب ، كه نمی توانند اعجاز ادبی قرآن را درك كنند ، لازم است كه تفسیرهای علمی از قرآن صورت گیرد تا اعجاز قرآن آنها را قانع و به طرف اسلام جذب كند5. در این صورت اگر كسی به زبان علمی قرآن آگاه نباشد اعجاز قرآن را درك نخواهد كرد.

برای مثال در آیه شریفه « هو الذی خلقكم من نفس واحدة و جعل منها زوجها »6 منظور از « نفس واحدة» پروتون و منظور از «زوج» الكترون معنی شده است.7 به منظور توجه به همه جوانب شبه مذكور، ذكر مراتب ذیل در بررسی و پاسخ به آن، مناسب به نظر می رسد:

الف) قرآن برای بیان علوم نازل شده است

بی شك قرآن برای بیان احكام و مسائل تعبدی و معارف و حقایق معنوی و آن چه مربوط به هدایت بشر است نازل شده است، پس برای بیان علوم نیامده است و آیات شریفه هم ظهور دارد. مانند« نزلنا علیك الكتاب تبیاناً لكل شیء» و «ما فرطنا فی الكتاب من شیء»8.

اكثر مفسران می گویند ممكن است مراد از كتاب در آیات مذكور، قرآن 9یا لوح محفوظ4 یا علم خد10 یا امام 11 و حتی «أجل »12 باشد و اگر هم منظور قرآن باشد، این آیات بر وجود تمام علوم در ظواهر قرآن دلالت ندارد بلكه مفهوم آیات این است كه آنچه مربوط به هدایت و كمال انسان است، در قرآن به تفصیل یا به اجمال ذكر شده است.

علاوه بر آن، خداوند با آدمی با شیوه ای سخن گفته است كه هم عوام و هم عالمان از آن بهره می برند و به نوعی زبان عام و خاص را جمع كرده است. پس اینطور نیست كه عده ای آن را عوامانه و عده ای آن را در خور عالمان بدانند و به این طریق با مسلم پنداشتن قوانین و نظریات علوم تجربی سعی كنند آیاتی موافق آنها در قرآن بیابند و به نوعی آیات را برخلاف معانی ظاهری حمل نمایند.

بنابراین می توان گفت : « تفسیر علمی در حقیقت تفسیر نیست، زیرا معنی و مقصود آیات را روشن نمی كند بلكه نوعی تطبیق است»13 دكتر «ذهبی » در یكی از دلایلش در ردتفسیر علمی می گوید: «از نظر لغوی

تفسیر علم معقول نیست؛ چه معنای الفاظ در طول قرون و اعصار تغییر می كند و معانی لغوی و شرعی و اصطلاحی پدید می آید و بسیاری از این معانی جدید است كه در صد اسلام نبوده است. معهذا آیا می تواند معقول باشد كه خداوند با همان الفاظ این معانی را كه نسل ها بعد پیدا شده اراده كرده باشد، این مطلب را كسی قبول نمی كند مگر آنكه عقل خود را انكار كند»14. زیرا معیار در فهم قرآن همانا استعمال لغات در نظر اعراب است. پس برای درك هر آیه ای لازم است به فهم عرب خالص (اعراب صد ر اسلام) اكتفا كرد و توسعه های بعدی را كه در لغات و اصطلاحات زبان عرب داده شده است در نظر نگرفت. و لكن در تفسیر علمی ، خلاف این معیار عمل می شود؛ پس تفسیر صحیحی نیست. برای مثال از« نفس واحده» معنی « پروتون» را می گیرند، در حالی كه عرب چنین استعمالی نكرده است. و علاوه بر آن موار مذكور در ارجاع لفاظ به معنی خلاف ظاهر به علت نداشتن قرینه عقلی یا نقلی قطعی صحیح نیست.

از طرف دیگر اگر قرآن را یكپارچه مطالب علمی بدانیم كه در پس پرده الفاظ آن قرار دارد، بلاغت قرآن مخدوش می شود. زیرا بلاغت عبارت است از «مطابقت كلام با مقتضی حال» در حالی كه در این صورت خداوند، معانی از الفاظ قرآن اراده كرده كه اعراب به آن معانی جاعل بوده اند و این موجب می شود یكی از خصایص مهم قرآن را از آن سلب كنیم.15

ب) حقایق علمی در ساختار برقراری ارتباط

بی شك قرآن كریم در آیات بی شماری دعوت به دقت نظر و تأمل در آیات آفاقی و انفسی كرده، تا از این رهگذر بشر خاكی به عظمت صنع و قدرت خالق كریم بپردازد:

« سنریهم آیاتنا فی الافاق و فی انفسهم حتی یتبین لهم انه الحق»16.

براساس آیه مذكور و نظیر آن، قرآن كریم ژرف نگری در پدیده های بزرگ و خرد جهان هستی را به انسان توصیه می كند؛ گاه به تدبر در چگونگی آسمانها و كهكشهانها و مدارات و حركات منظم آنها فرمان می دهد و گاه به دقت در احوال كوهها و زمین و آنچه در دل زمین است امر می فرماید17

آفرینش مورچه زنبور عسل ، شتر، موجودات در اعماق دریاها، گیاهان و جزء اینها همگی رانشانه هایی معرفی می كند كه خداوند تعالی دقت و چگونگی آنها را از بندگان خواسته است.

از این رو ، برخی زبان شناسان معتقدند بر اساس ساختار برقراری ارتباط كه از چهار عنصر پیام، فرستنده پیام، مخاطب و وسیله ارتباطی تشكیل می یابد، شناخت جهان و انسان ضروری است. زیرا بعثت انبیا نیز یك ارتباط است كه در آن عنصر پیام ، قرآن است. و شناخت فرستنده پیام و مخاطب پیام در فهم پیام موثر است. لذا شناخت خداوند (به عنوان فرستنده پیام ) از طریق شناخت فعل او (جهان و مخلوقات او) میسر است. پس برای فهم بیشتر پیام خداوند (كتاب) باید جهان و انسان را بیشتر شناخت.«كتاب طبیعت و كتاب شریعت ، كاتب واحدی دارند و هر دو فعل باری اند و شناخت یكی قطعاً در شناخت یكی موثر است»18

حتی برخی بر یان باورند كه قرآن كریم در بیان برخی مطالب شیوه ای در پیش می گیرد كه ایجاد شك كند تا به این وسیله مخاطبان خود را به تعقل و تدبر وادارد.

در واقع از نظر آنان قرآن نه تنها به تفكر دعوت كرده، بلكه زمینه آنرا هم فراهم آورده است.19

لذا با توجه به دعوت قرآن از مخاطبان - اعم از خاص و عام - در تفركر و تدبر در

آیا انفقی و انفسی روشن است كه مسلماً قرآن از حقایق علمی سخن گفته است منتهی برخی از مصادیق آنرا مردم عصر نزول می فهمیدند و برخی از مصادیق دیگر را بشر معاصر با پیشرفتعلم شناخته است. و به هر حال این طور نیست كه مخاطبین تنها عوام باشند و زبان آن نیز تنها در خور آنان در نظر گرفته شده باشد.

چنانكه برخی معنای لغوی كلمه «كفاتاً»20 حركت زمین به دور آفتاب را فهمیده اند. حال آنكه در زمان نزول قرآن مسلماً كشف نشده بود.

ج) تفكیك بین تطبیق و تفسیر علمی

تطبیق در این جا به معنی این است كه مفسر در ابتدا یك نظریه علمی را انخاب كند و سپس آیات موافق آنرا از قرآن بجوید و آیات مخالف را تأویل كند. این عمل در نهایت منجر به تفسیر به رای می شود.

علامه طباطبایی ضمن رد روش تطبیق در تفسیر آیات ، خود در موارد متعدد در تفسیر آیات از علوم جدید كمك می گیرد.21

نیز آیة ... مصباح یزدی همین دیدگاه را پذیرفته و می گوید: رعایت این نكته بسیار مهم است كه واقعاً در صدد فهم آیه باشیم ، نه این كه پیشاپیش چیزی را پذرفته باشیم و بعد بخواهیم همان را بر آیات تطبیق كنیم و معنای دلخواه خود را بر قرآن تحمیل كنیم خواه آن پیش داوری ناشی از مفاهیم فلسفی باشد یا عرفی یا علوم تجربی یا جامعه شناسی یا غیر آن. 22

بنابر این ، در تفسیر آیات چنان چه ظواهر قرآن با علوم تجربی قطعی موافق باشد می توان در تفسیر از آن مطلب علمی استفاده كرد، ولی اگر علوم ظنی مثل نظریه های علمی باشد ، نمی توان از آنها در تفسیر قرآن استفاده كرد. زیرا این نظریات در معرض تغییر و تبدیل هستند. و انطباق قرآن با آنها موجب می شود كه پس از تغییر آن علوم ، مردم در حجیت و صدق قرآن شك كنند . آیت ا... مكارم شیرازی در این مورد می نویسد: «گاهی مشادهده می شود كه علم به میدان علم می آید و قرآن را تفسیر می كند وقتی می گویم « علم » منظورم كشفیات ثابت شده و قطعی علمی است نه فرضیات . كه فرضیه ها با گذشت زمان ، دستخوش تغییر و دگرگونی می شود و نمی توان ثابت و تغییر ناپذیر را به فرضیات دگرگون شونده تطبیق داد.»23اما برخی از افراد در فهم قرآن ، آنچنان خودباخته دستاوردهای پیوسته در حال تغییر دانش نوین شده اند كه برای رفع اتهام و واپسگرایی از دین و قرآن و دینداران با ناشیگری به توجیه قرآن و تأویل ذیغ گرایانه ، به تطبیق مندرجات قرآن با فرضیه های علمی دست زده اند و با این اقدام نه تنها رفع اتهام پنداری خود و دیگران را نكرده اند، بلكه پندار خود را تبثیت هم می كنند. آیة ا... طالقانی ، این خودباختگی و احساس حقارت در علوم جدید را سرزنش می كند24 مثلاً در مورد تفسیر طنطاوی نوشته اند. « متأسفانه طنطاوی در راهی كه برای بیان بسیاری از حقایق دارد حتی به ظاهر عبارات و كلمات آیه پایبند نمی ماند و به نقل سخن خویش می پردازد . او نمی كوشد تا در قالب معنای حقیقی یا مجازی كلمات و به استناد قرائن لفظی و غیر لفظی متصل یا منفصل یا به استنا سیاق سخنان خود را بازگوید . از این رو تفسیر او از آیه ها بی قاعده و دل به خواهی به نظر می رسد.25

از این رو می توان از تفسیر علمی دو تلقی جداگانه داشت: یكی تفسیر علمی جایز، مثل این كه در آیه «و خلق كل شیء فقدره تقدیراَ »26با توجه به كشفیات علمی امروز در نظم دقیق و حساب شده ای كه در شكل زمین و فاصله آن از خورشید و ماه است و ... است مدلول آیه توسعه می یابد و باعث تعمیق در تصور ما می شود 27دیگر تفسیر علمی غیر جایز مثل آن كه آیه « و لقد خلقنا الانسان من سلاسه من طین»28حمل بر نظریه پیدایش تكامل موجودات گردد.

لذا با توجه به ملاحظات مذكور گاه تحمیل و تحمیق برخی نظریات علمی بر قرآن باعث ایجاد شبه تعارض بین آیات قرآن و علم شده و بر عرفی بودن زبان قرآن اشكال وارد می سازد.

مثلاَ در مورد آیه« ثم استوی فسو اهنَّ سبع سموات»29

و آیات دیگری كه به هفت بودن آسمانها اشاره می كند. مفسرآن و قرآن پژوهانی كه در صدد تطبیق آن با هیئت بطلمیوسی برآمده اند ، به خاطر رفع تعارض موجود بین آن دو، به انحاء، مختلف دست به توجیه زده اند.

مثلاَ فخر رازی ضمن تطبیق « سموات سبع » با افلاك نه گانه بطلمیوسی می گوید: « نص قرآن كریم بر « آسمانهای هفت گانه » دلالت بر آن ندارد كه ستارگان نمی توانند بیش از هفت باشند»30

طنطاوی نیز یرای رفع این مشكل ناسازگاری آیه مذكور با علم می نویسد: « عدد هفت مفهومی ندارد و مفید حصر نیست و چه این آسمانها هفت باشد یا هزار .... تمام آنها فعل خداوند هستند كه بر جمال و كمالش دلالت دارند»31در مقابل آیت ا... معرف ضمن رد توجیه آسمانهای هفتگانه با هیئت بطلمیوسی در اضافه نمودن عرش و كرسی معتقد است مقصود از «سماء» فلك نیست. و از این رو باید در مورد هر آیه كه این تعبیر بكار رفته، معنا و مصداق را یافت.32

اما به نظر می رسد بیان قرآن در این مورد صرفاً سخن گفتن با مردمان صدر اسلام بر مبنای اعتقادات خودشان است. نه این كه در اینجا قرآن در صدد بیان واقع باشد. زیرا هنگامی كه اسلام آمد، مردم هنوز در باورهای عمومی شان بر نظر صائبه باقی بودند؛ از جمله این عقیده كه معبودهای هفت گانه بر دنیا تسلط دارند از این رو هم ستارگان هفت هستند، هم آسمانها هم روزها و همین طور تا پایان . پس در زمانی كه قرآن بر اساس لحجه شناخته شده بین مردمان نازل گردید، عدد هفت اهمیت خاصی داشت . به همین دلیل در آیات آمده «سبعاً شداداً» (هفت آسمان محكم) و «الله الذی خلق سبع السموات و من الارض مثلهنّ» روشن است كه بین قدما سرزمین ها هم هفت بودند . بر طبق این دیدگاه قرآن هم در پایان دوره علم قدیم آمده ، به مقتضای آن سخن گفته است. طنطاوی نیز با مطرح كردن این نظریه می گوید: « قرآن با آوردن«و یخلق مالا تعلمون » در پی این آیات در واقع به طور پنهانی اشاره می كند كه این طور نیست كه آسمانها هفت باشند، به این مقدار كه مردم آن زمان می دانستند، اشاره شده است و بقیه واگذار شده تا مردمان خود دریابند»33

شایان ذكر است عده ای از قرآن پژوهان ضمن پذیرفتن این دیدگاه بر این باورند كه قرآن در بیان مقاصد خود با عقاید باطل عقاید عهد عرب رسول خدا مماشات كرده است. حال آنكه باید توجه داشت كه هیچ یك از این الفاظ د رمعنای حقیقی شان كه باطل و خرافی است در قرآن به كار نرفته تا حمل بر مماشات با عقیده آنان گردد. 34

د) تمایز زبان قرآ از زبان علمی

همچنان كه گفته شد ، خداوند به منظور هدایت مردم از انواع شیوه های بیانی در رساندن مقاصد خود در قرآن بهره گرفته است. لذا اشتمال قرآن بر برخی مطالب و حقایق علمی مسلم است. ولی این بدان معنی نیست كه زبان قرآن ، زبان علمی اس زیرا زبان علمی دارای ویژگیهایی است كه انطباق آن را با زبان قرآن ناسازگار می نماید:

1- در شیوه زبان علم غیر از علوم ریاضی، مطالب به طور احتمال و تردید بیان می شود و قابل صدق و كذبند. حال آنكه زبان قرآن در ارائه مطالب به طور قطع و یقیین و بدون تردیدو احتمال سخن گفته است. از طرف دیگر وجود چنین ویژگی در زبان قرآن با فلسفه نزول قرآن و ارسال رسل مغایرت دارد . زیرا انبیاء برای هدایت و تذكر مردم مبعوث شده اند و این معنا با تردید و دودلی و احتمال سازگاری ندارد.1

2- زبان علمی زبانی است دانشمندان در رشته های مختلف مطالبشان را با آن بیان می كنند و هدفشان توصیف واقعیت نیست.

3- در هر علم، مطالب آن دانش را در قالب الفاظ و اصطلاحات خاص بیان می كنند. و به آن اصطلاح می نویسند. به طوری كه بیشتر كلمات در معنای اصلی استعمال نمی شود. حال كه بر طبق نظر اكثر دانشمندان علوم قرآنی و مفسرین، قرآن قابل فهم همه است و این مطلب با كتاب هدایت و تربیت بودن قرآن متناسب است.

4- در زبان علمی، مجاز كنایه و مبالغه تقریباً یافت نمی شود، زیرا مقصود تفهیم و تفهم آن مطالب علمی است و این ویژگیهای زبانی در مفاهمه علمی خدشه وار می سازد. لذا از مجاز گویی احتراز می كنند و كلمات مشترك به كار نمی برند. حال آنكه قرآن از سبكهای فوق استفاده نموده است. از این رو، قرآن در مطالب علمی از زبان علمی بهره ای نگرفته است و عهده دار هیچ بار مثبت یا منفی برای حوزه های علوم طبیعی و زیستی نیست. در این صورت تعارضی كه برخی میان آیات و نظریات علمی قائل آند منتفی می گردد

]]>
بابک زنجانی دستگیر شد 2013-12-30T20:16:35+01:00 2013-12-30T20:16:35+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16801 ramin h اژه‌ای به فارس خبر داد بابک زنجانی دستگیر شد دادستان کل کشور از بازداشت بابک زنجانی خبر داد. حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بابک زنجانی عصر امروز بازداشت شد. به گزارش فارس، روز گذشته نیز دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار فارس از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود. چندی پیش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه، خواستار برخورد با پرونده اتهام فساد مالی بابک
اژه‌ای به فارس خبر داد
بابک زنجانی دستگیر شد

دادستان کل کشور از بازداشت بابک زنجانی خبر داد.

خبرگزاری فارس: بابک زنجانی دستگیر شد

حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بابک زنجانی عصر امروز بازداشت شد.

به گزارش فارس، روز گذشته نیز دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار فارس از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود.

چندی پیش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه، خواستار برخورد با پرونده اتهام فساد مالی بابک زنجانی شدند.

علیرضا سلیمی یکی از امضاکنندگان این نامه در گفت‌وگویی گفته بود ما معتقدیم اگر برخورد لازم با پرونده‌های فساد مالی افرادی همچون بابک زنجانی صورت نگیرد، موجب سلب اعتماد عمومی می‌شود و ما نگران آسیب دیدن اعتماد عمومی هستیم.

وی افزود: باید با دانه درشت‌ها مقابله شود تا شفاف‌سازی لازم صورت گیرد. در حال حاضر افکار عمومی در تردیدند. باید معلوم شود این فرد مجرم است یا نه و مورد اعتماد هست یا خیر؛ چرا دستش در مسائل مختلف باز است و به تخلفاتش رسیدگی نمی‌شود؟

نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: دغدغه و انتظار ما این است که هر سه قوه هرچه سریع‌تر نسبت به تنویر افکار عمومی در این رابطه اقدام کنند.

بابک زنجانی به گفته خودش دارای بیش از 70 شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، "اولین بانک سرمایه‌گذاری اسلامی"(First Islamic Investment Bank) در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است. او همچنین شرکت‌هایی در دبی، ترکیه و تاجیکستان دارد.

زنجانی در مصاحبه‌ای گفته است: "هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با 17 هزار نفر پرسنل مشغول ارائه تجارت و خدمات هستم."

متن کامل نامه جمعی از نمایندگان مجلس به این شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادران ارجمند

سران محترم سه قوه

حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

آیت‌الله آقای آملی لاریجانی

آقای دکتر علی لاریجانی

سال‌ها مماشات با فساد مالی، متاسفانه امروز کشور را به فساد سیستمی رسانده است.

ویژگی این مرحله از فساد آن است که دستگاه‌ها و نهادهای مسئول مبارزه با فساد، خود گرفتار مراتبی از فساد می‌شوند.

فساد مالی مزمن، به فساد سیاسی و جرائم یقه‌سفیدها دامن زده است. بدین معنا که سوءاستفاده از قدرت عمومی برای مقاصد شخصی، تباری و گروهی گسترش یافته و به رشد شگفت‌آور زراندوزان بی‌آزرمی منجر شده است که به عنوان مجرمان یقه سفید خریدار کالای سیاه از فروشندگان تکیه زده بر مصادر دولتی و حکومتی هستند.

این عناصر مشئوم که مرتباً تکثیر می‌شوند، در زمان‌های نسبتاً کوتاه به ثروت‌های افسانه‌ای دست می‌یازند.

این پدیده بدون همکاری دو طرف میز و در بستری از ساختارهای مستعد، قوانین و مقررات ناشفاف، سیاست‌های نامناسب و محدودیت‌های بی‌وجه رسانه‌ای، ممکن نیست.

یک مصداق که این روزها رنج مردم شریف را دوچندان کرده است، بابک زنجانی است.

بابک زنجانی 43 ساله که راست و دروغ، آغاز کار خود را به یکی از مقامات جمهوری اسلامی که به رحمت خدا پیوسته است، منتسب می‌کند، امروز به عنوان ثروتمندی همه‌فن‌حریف در صحنه‌های مختلف در جولان است و با تکبر و تبختر همه‌چیز را "خریدنی" نشان می‌دهد.

این نمونه‌ای از پدیده شگفت‌آوری است که تمامی نظام را به فساد متهم می‌کند و عجیب این است که رسانه ملی نیز، خواسته یا ناخواسته با نحوه برخوردش با این زرسالار، به "آدم شویی" مشغول است.

بزرگواران!

الان هرسه قوه نزد کثیری از مردم متهم‌اند. تعجبی ندارد؛ زیرا وقتی این فرد به تصریح مکاتبات نظارت بانک مرکزی با مدارک سجلی مجعول در بانک‌های مختلف حساب باز کرده ولی نه تنها مانعی نمی‌بیند، بلکه از آن‌ها تسهیلات می‌گیرد؛ هنگامی که وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی دیگر به پشتیبانی از زنجانی متهم می‌شوند ولی به جای توضیح به مردم سکوت می‌کنند؛ وقتی با داشتن پرونده‌های متعدد قضایی که لااقل در دو مورد به محکومیت منتهی شده ولی حکم حبس اجرا نمی‌شود؛ هنگامی که چنین عنصری امین وزارت نفت شناخته شده و پول نفت فروخته شده را برای مدت‌ها پس نمی‌دهد و کسی هم با او کاری ندارد؛ وقتی آشکار می‌شود که وی با مفسد دیگری که مدیرعاملی سازمان بزرگی را غصب کرده، برای معامله‌ای چهار میلیارد یورویی به شکل غیرقانونی تفاهم‌نامه امضاء می‌کند ولی صدایی از هیچ دادگاهی بلند نمی‌شود؛ هنگامی که رئیس کمیسیون اصل نود که به معرفی هیات رئیسه و رأی مجلس برگزیده می‌شود، چنان موضع می‌گیرد که گویی در دفاع و تطهیر بابک زنجانی تلاش می‌کند؛ و ... چرا متهم نشویم؟

بر اساس اطلاعات موثق موجود، دلایل کافی برای تعقیب این فرد به اتهام فساد و افساد در دست است. چرا شما مسئولان محترم سه قوه که به امر رهبری خبیر در این مبارزه مسئولیت دارید، تحرکِ درخور به خرج نمی‌دهید؟ تعلل در برخورد با جرثومه‌های فساد به شیوع بیشتر آن منجر می‌شود.

اگر در همان سال‌های اول دوره سازندگی که جرائم یقه سفیدها، با سوءاستفاده معدودی از سیاستمداران آغاز شده بود، به هشدارهای دلسوزان توجه می‌شد، حالا به اینجا نمی‌رسیدیم که اعتماد مردم به نهادهای مسئول به حضیض برسد و افرادی با بی‌پروایی همه نظام و ارزش‌های آن را به سخره بگیرند.

ما از موضع خیرخواهی هشدار می‌دهیم که عدم برخورد با این عناصر شوم همه تلاش‌های شما و مدیران و کارکنان پاکِ هر سه قوه را برای خدمت به مردم و اسلام و ایران، ابتر می‌سازد و آبروی نظام جمهوری اسلامی را مشوه می‌کند. همه می‌دانیم شرط نخست پیشرفت و تامین عدالت، به تأیید دین و علم، مبارزه با فسادی است که نه تنها رشد اقتصادی و عدالت اجتماعی را به شدت عقب می‌راند؛ بلکه دین و اخلاق مردم را نیز برباد می‌دهد. جا دارد دو نکته بدیهی را نیز ذکر کنیم: نخست آن که این برخورد باید بدون تبعیض، سریع و قاطع صورت گیرد؛ دوم آن که برای ریشه کن ساختن این بلیه باید برخورد قاطع اداری و قضایی، با اصلاح ساختارها و روش‌ها، حمایت بیشتر از رسانه‌های آزاد و اعمال سیاست‌های عاقلانه و سازگار با مبانی اعتقادی و اقتضائات ملی تکمیل گردد تا زمینه‌های پیدایش این پدیده نامبارک تنگ شود و مصادیق مشابه بیش از این تکثیر نگردد.

آرزومند توفیق شما بزرگواران برای خدمت به ملت شریف ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی»

 

به گزارش فارس، حسین نجابت، احمد توکلی، غلام مصباحی‌مقدم، اسماعیل کوثری، محمدرضا آشتیانی، احمد امیرآبادی، حسین ذوالانوار، الیاس نادران، محمد دهقان، مفید کیایی‌نژاد، احمد سالک و علیرضا سلیمی از امضاکنندگان این نامه هستند.

]]>
برخی وزرای کابینه تهدید به استعفا کردند/ اختلافات کهنه را تازه نکنیم 2013-12-30T20:12:31+01:00 2013-12-30T20:12:31+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16800 ramin h روایت کوچکی‌نژاد از سخنان روحانی در جمع نمایندگان گیلان: برخی وزرای کابینه تهدید به استعفا کردند/ اختلافات کهنه را تازه نکنیم نماینده رشت در مجلس با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان گیلان با رئیس‌جمهور، گفت: آقای روحانی در این نشست از تهدید برخی وزرا به استعفا خبر داد. جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان گیلان با حسن روحانی رئیس‌جهمور، اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور در این جلسه نسبت به 2 موضو
روایت کوچکی‌نژاد از سخنان روحانی در جمع نمایندگان گیلان:
برخی وزرای کابینه تهدید به استعفا کردند/ اختلافات کهنه را تازه نکنیم

نماینده رشت در مجلس با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان گیلان با رئیس‌جمهور، گفت: آقای روحانی در این نشست از تهدید برخی وزرا به استعفا خبر داد.

خبرگزاری فارس: برخی وزرای کابینه تهدید به استعفا کردند/ اختلافات کهنه را تازه نکنیم

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان گیلان با حسن روحانی رئیس‌جهمور، اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور در این جلسه نسبت به 2 موضوع مباحثی را مطرح کرد و انتقاداتی داشتند.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور درباره تعداد بیش از حد سؤال نمایندگان مجلس از وزرا که در این مدت کوتاه گذشته از فعالیت دولت یازدهم، به بیش از 300 پرسش رسیده، مطالبی را مطرح کرد و همچنین در مورد نحوه حضور وزرا در مجلس و جلسات نمایندگان با وزرا که گاهی 3 الی 4 ساعت به طول می‌انجامد، انتقاداتی داشت.

نماینده رشت افزود: همچنین آقای رئیس‌جمهور نسبت به برخی برخوردهای تند نمایندگان با وزرا نیز انتقاد کرد و گفت که برخی وزرا تهدید به استعفا کرده‌اند و گفتند که اگر این روند ادامه یابد، نمی‌توانند کار کنند.

* روحانی: باید گذشته را فراموش کنیم

کوچکی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور در این نشست با نمایندگان گیلان با اشاره به 9 دی، گفت که هیچ‌گاه نمی‌توانیم جریانات داخل کشور و جناح‌ها را تعطیل کنیم و از بین ببریم، باید گذشته‌ها را فراموش کنیم و بیشتر برای وحدت و انسجام جناح‌ها در کشور تلاش کنیم، باید با تفاهم امور را پیش ببریم و اختلافات کهنه را تازه نکنیم.

نماینده رشت در پایان تأکید کرد: آقای روحانی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 نیز گفت که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک به نتیجه‌ای در این زمینه برسیم و بر مشکلات فائق آییم.

]]>
آرای 29 عضو کاندیدای شورای شهر تبریز از 545 صندوق/ فقط آرای 43 صندوق باقی مانده 2013-06-16T19:35:58+01:00 2013-06-16T19:35:58+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16799 ramin h فارس منتشر کرد آرای 29 عضو کاندیدای شورای شهر تبریز از 545 صندوق/ فقط آرای 43 صندوق باقی مانده فرماندار تبریز آرای 21 عضو اصلی و هشت نفر عضو علی البدل شورای اسلامی شهر تبریز از 545 صندوق از 588 صندوق را اعلام کرد و گفت: تجمیع آرای فقط 43 صندوق مانده است. محمود چمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز 588 شعبه اخذ رأی با بیش از 400 کاندیدا وجود داشت که قائدتاً کار شمارش تجمیع‌ آرا را سخت‌تر کرده است. چمنی ادامه
فارس منتشر کرد
آرای 29 عضو کاندیدای شورای شهر تبریز از 545 صندوق/ فقط آرای 43 صندوق باقی مانده

فرماندار تبریز آرای 21 عضو اصلی و هشت نفر عضو علی البدل شورای اسلامی شهر تبریز از 545 صندوق از 588 صندوق را اعلام کرد و گفت: تجمیع آرای فقط 43 صندوق مانده است.

خبرگزاری فارس: آرای 29 عضو کاندیدای شورای شهر تبریز از 545 صندوق/ فقط آرای 43 صندوق باقی مانده

محمود چمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز 588 شعبه اخذ رأی با بیش از 400 کاندیدا وجود داشت که قائدتاً کار شمارش تجمیع‌ آرا را سخت‌تر کرده است.

چمنی ادامه داد: کار شمارش و تجمیع آرا در 545 شعبه اخذ رأی صورت گرفته و 21 نفر اعضای اصلی و 8 نفر علی‌البدل که بیشترین رأی را به دست آوردند به شرح زیر است: 

شهرام دبیری اسکویی 95311

احتشام حاجی پور 48818

اسماعیل چمنی 47688

بهروز خاماچی 42538

المیرا خاماچی 40690

 اکرم حضرتی 29867

 اصغر عابدزاده29600

 جواد ششگلانی 28887

 سعید محدث 28644

 حبیب شیری آذر 27904

 علی شیاری 24556

 علی نوای باغبان 23680

 محمد حسین جعفری 23545

 محمد حسن اسوتچی 22375

 داورد امیرحقیان 21513

 جعفر مدبر 21500

 خانم ایران آهور 20400

 رسول درسخوان 20208

 ایرج شهین باهر 18887

 سعید حاجی زاده 18464

 فریدون بابایی18309

اعضای علی‌البدل نیز عبارتند از:

محمد لطیف لطیفی 18010

سید حسن شکوری 17324

علاالدین نورمحمدزاده 16200

عزیز زاهدی 16077

علی فخر آذر 16069

رشید صالح پور 15007

اسماعیل سلیمی 14505

مسعود برزگر جلالی 14203

فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه کار تجمیع آرای 43 صندوق در حال انجام است اظهار امیدواری کرد در اولین فرصت کار تجمیع آرای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز به اتمام برسد.

چمنی خاطرنشان کرد: احتمال تغییر در اعضای علی‌البدل و نفرات آخر اعضای اصلی وجود دارد.

]]>
اعضای شورای شهر چالانچولان مشخص شدند 2013-06-16T19:35:21+01:00 2013-06-16T19:35:21+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16798 ramin h سرپرست فرمانداری شهرستان دورود: اعضای شورای شهر چالانچولان مشخص شدند سرپرست فرمانداری شهرستان دورود گفت: پس از شمارش آرا، اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر چالانچولان مشخص شدند. حسین احمدی امروز در گفت‌وگو با فارس در دورود گفت: اعضای شورای شهر چالانچولان از توابع بخش سیلاخور شهرستان دورود اعلام شد، بر این اساس حجت‌الله یاراحمدی با 508 رأی، ستار بیرانوند با 498 رأی امین الله والی نیا با 418 رأی داود یاراحمدی با 375 رأی و سعید یاراحمدی با 281 رأی به عنوان اعضای اصلی شورای شهر چالانچو
سرپرست فرمانداری شهرستان دورود:
اعضای شورای شهر چالانچولان مشخص شدند

سرپرست فرمانداری شهرستان دورود گفت: پس از شمارش آرا، اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر چالانچولان مشخص شدند.

خبرگزاری فارس: اعضای شورای شهر چالانچولان مشخص شدند

حسین احمدی امروز در گفت‌وگو با فارس در دورود گفت: اعضای شورای شهر چالانچولان از توابع بخش سیلاخور شهرستان دورود اعلام شد، بر این اساس حجت‌الله یاراحمدی با 508 رأی، ستار بیرانوند با 498 رأی امین الله والی نیا با 418 رأی داود یاراحمدی با 375 رأی و سعید یاراحمدی با 281 رأی به عنوان اعضای اصلی شورای شهر چالانچولان انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین حسین مرادی با 256 رأی و علی زرین کاسه با 255 رأی و شاپور یاراحمدی با کسب 213 رأی به عنوان سه عضو علی‌البدل چهارمین  شورای شهر چالانچولان انتخاب شدند.

]]>
صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود 2013-06-16T19:34:44+01:00 2013-06-16T19:34:44+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16797 ramin h پیام تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان: صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان اعلام کردند که صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود.  به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، در پیام تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان آمده است: ملت شریف ایران اسلامی در این روزهای مبارک شعبانیه حسین‌وار و ابوالفضل‌گونه بار دیگر برای اثبات خود و ارج نهادن به ارزش‌های انقلاب، اسلام و تجدید پیمان با شهدا و امام شهدا و رهبر معظم ان
پیام تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان:
صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان اعلام کردند که صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود.

خبرگزاری فارس: صحنه سیاسی 24 خردادماه آزمون خیره‌کننده‌ای بود

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، در پیام تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان آمده است: ملت شریف ایران اسلامی در این روزهای مبارک شعبانیه حسین‌وار و ابوالفضل‌گونه بار دیگر برای اثبات خود و ارج نهادن به ارزش‌های انقلاب، اسلام و تجدید پیمان با شهدا و امام شهدا و رهبر معظم انقلاب با وجود تبلیغات غربی‌ها و دشمنان انقلاب و اسلام مبنی بر عدم حضور مردم، در پای صندوق‌های رأی آمدند و حماسه آفریدند و با هر رأی خود مهر تأیید دیگری بر نظام اسلامی زدند.

این پیام می‌افزاید: این حضور حداکثری نشان دهنده رشد فکری-سیاسی آحاد ملت ایران و حساسیت آنان روی سرنوشت خود حتی با یک رای بوده است.

در این پیام آمده: صحنه سیاسی 24 خرداد ماه در روز جمعه، آزمون خیره کننده‌ای بود که ملت عزیز بار دیگر با سرافرازی از آن خارج شد و چشم جهانیان را بر خود دوخت، باید این شعور و درک و فهم سیاسی را پاس داشت و محترم شمرد.

در پیام تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان آمده است: در روز رای‌گیری تمام آحاد اعم از رای اولی‌ها، مرد و زن، پیر و جوان بدون در نظر گرفتن اختلافات فکری و سیاسی و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه برای پاسداری از نظام در محل اخذ رای حاضر شدند و به افراد مورد نظر خود رای دادند و با اعلام نتایج و مشارکت 72,2 درصدی مزد خود را گرفتند و نوش جانشان باد این شیرینی و حلاوت حضور در عرصه حماسه سیاسی.

این پیام می‌افزاید: ما تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان ابتدا مراتب تبریک خود را به ملت عزیز ایران به پاس خلق این حماسه عظیم عرض می‌کنیم و تبریک دوم را به جناب آقای حسن روحانی عرض داریم که توانستند با اکثریت آرا رئیس جمهور منتخب ایران اسلامی شوند و امیدواریم که با اعتدال و انسجام و استفاده از تمام گروه‌ها و اقشار موجود در جامعه بتوانیم شعار دست به دست هم دهیم به مهر، میهن خویش کنیم آباد، را بار دیگر رنگ بخشیده و تحقق دهیم و به روزهای طلایی‌تر نظام امید داشته باشیم.

]]>
سقوط جنگنده اماراتی و مرگ خلبان 2013-06-16T19:33:59+01:00 2013-06-16T19:33:59+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16796 ramin h سقوط جنگنده اماراتی و مرگ خلبان بر اثر سقوط یک هواپیمای نظامی اماراتی در اثنای مأموریت آموزشی، خلبان آن جان خود را از دست داد. به گزارش خبرگزاری فارس،‌ خبرگزاری امارات به نقل از ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور گزارش داد که یک هواپیمای نظامی آموزشی این کشور در هنگام انجام مأموریت آموزشی عادی خود سقوط کرده است. بر اساس این گزارش خلبان هواپیما در اثر این حادثه جان خود را دست داد. مقامات محلی بررسی و تحقیق درباره عوامل این حادثه را آغاز کرده‌اند.
سقوط جنگنده اماراتی و مرگ خلبان

بر اثر سقوط یک هواپیمای نظامی اماراتی در اثنای مأموریت آموزشی، خلبان آن جان خود را از دست داد.

خبرگزاری فارس: سقوط جنگنده اماراتی و مرگ خلبان

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ خبرگزاری امارات به نقل از ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور گزارش داد که یک هواپیمای نظامی آموزشی این کشور در هنگام انجام مأموریت آموزشی عادی خود سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش خلبان هواپیما در اثر این حادثه جان خود را دست داد.

مقامات محلی بررسی و تحقیق درباره عوامل این حادثه را آغاز کرده‌اند.

]]>
مهم‌ترین اخبار جهان در ۲۶ خرداد را می‌توانید در فلش خبرگزاری فارس مشاهده کنید. 2013-06-16T19:33:02+01:00 2013-06-16T19:33:02+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16795 ramin h فلش/ کیوسک جهانی؛ ۲۶ خرداد مهم‌ترین اخبار جهان در ۲۶ خرداد را می‌توانید در فلش خبرگزاری فارس مشاهده کنید. خبرگزاری فارس مهمترین اخبار 26 خرداد را در قالب فایل فلش تهیه کرده است که در ادامه می‌آید. برای دیدن فلش کلیک کنید
فلش/ کیوسک جهانی؛ ۲۶ خرداد

مهم‌ترین اخبار جهان در ۲۶ خرداد را می‌توانید در فلش خبرگزاری فارس مشاهده کنید.

خبرگزاری فارس: فلش/ کیوسک جهانی؛ ۲۶ خرداد

خبرگزاری فارس مهمترین اخبار 26 خرداد را در قالب فایل فلش تهیه کرده است که در ادامه می‌آید.

برای دیدن فلش کلیک کنید

]]>
منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند 2013-06-16T19:31:53+01:00 2013-06-16T19:31:53+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16794 ramin h فرماندار جم: منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند فرماندار جم گفت: منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند. Tweet عبدالرسول زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جم اظهار داشت: حضور مردم این شهرستان در انتخابات شوراهای شهر و روستا بسیار چشمگیر بوده است. وی افزود: مردم بار دیگر با خلق حماسه سیاسی با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند. فرماندار جم با اشاره به نتایج آرا در انارستان و ریز خاطرنشان کرد: در شهر انارستان از مجموع یک‌هزار
فرماندار جم:
منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند

فرماندار جم گفت: منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند.

خبرگزاری فارس: منتخبان شورای شهرهای ریز و انارستان مشخص شدند

عبدالرسول زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جم اظهار داشت: حضور مردم این شهرستان در انتخابات شوراهای شهر و روستا بسیار چشمگیر بوده است.

وی افزود: مردم بار دیگر با خلق حماسه سیاسی با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

فرماندار جم با اشاره به نتایج آرا در انارستان و ریز خاطرنشان کرد: در شهر انارستان از مجموع یک‌هزار و 670رای ماخوذه یک‌هزار و 614 رای صحیح است.

زارع تصریح کرد: از مجموع آرای صحیح واریز شده در سه شعبه، حسن سرو با 845 رای، ابراهیم بکران 833 رای و محمد منصوری 775رای کسب کردند.

وی یادآور شد: همچنین غلامرضا یمینی 648رای و ابوذر ناصری با 622رای در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند و به عنوان اعضای اصلی شناخته شدند.

فرماندار جم گفت: در شهر ریز نیز از مجموع یک‌هزار و 534 رای ماخوذه یک‌هزار و 520 رای صحیح بوده است.

زارع افزود: از مجموع آرای صحیح اخذ شده در سه شعبه اخذ رای سهراب تاجیک با 789رای، زهرا باقری 725رای و احمد شریفی نژاد 721رای به عناوین اول تا سوم قرار گرفتند.

این مسئول گفت: همچنین حسین محدثی با 643رای و نگهدار میرزایی با 609رای نیز به عنوان عضو اصلی به شورای اسلامی این شهر راه یافتند.

زارع ابراز داشت: انتخابات در شهرها و روستاهای شهرستان جم در سلامت و امنیت کامل برگزار شد و مردم با شور و نشاط مشارکت کردند.

]]>
کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال 2012-09-16T12:26:03+01:00 2012-09-16T12:26:03+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16793 ramin h رئیس سازمان ثبت احوال کشور: کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال خبرگزاری فارس: رئیس سازمان ثبت احوال کشور از اتمام آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: کارت هوشمند جدید جایگزین کارت ملی می‌شود به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، محمد ناظمی‌اردکانی ظهر امروز در جمع مدیران ثبت احوال شهرهای استان آذربایجان‌شرقی در اهر اظهار داشت: تاکنون 85 درصد اسناد سجلی سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو الکترونیکی شده‌اند و
رئیس سازمان ثبت احوال کشور:
کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان ثبت احوال کشور از اتمام آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: کارت هوشمند جدید جایگزین کارت ملی می‌شود

خبرگزاری فارس: کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود / آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی کشور تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، محمد ناظمی‌اردکانی ظهر امروز در جمع مدیران ثبت احوال شهرهای استان آذربایجان‌شرقی در اهر اظهار داشت: تاکنون 85 درصد اسناد سجلی سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو الکترونیکی شده‌اند و با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال‌جاری تمام اسناد این سازمان آرشیو الکترونیکی می‌شود.

وی افزود: با این اقدام سازمانثبت احوال کشور به یک سازمان الکترونیکی تبدیل می‌شود.

ناظمی گفت: با اتمام این طرح هرگونه خدماتی که در حوزه وظایف ثبت احوال که قبلاً فقط در زادگاه و اداره صادر کننده شناسنامه امکانپذیر بود از این پس و با آغاز فعالیت این سامانه، شهروندان می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در اقصی نقاط کشور کارهای مربوط به ثبت احوال خود را حل کنند.

وی گفت: با اجرای این طرح ضمن تکریم ارباب رجوع و صرفه‌جویی در هزینه‌ها شاهد تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان خواهیم بود.

وی، در خصوص صدور کارت ملی هوشمند به شهروندان نیز گفت: این کارت هوشمند جایگزین کارت ملی می‌شود و مقدمات اولیه، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزارهای نصب شده و کارهای آزمایشی آن با صدور کارت ملی هوشمند در شهر مقدس قم به زودی آغاز و در ادامه نیز با آغاز عمومی صدور کارت به خانواده‌های معظم شهدا نخستین کارت‌ها صادر می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: هم اکنون 125 میلیون سند هویتی و بالغ بر 100 میلیون سند ولادت و نزدیک به 25 میلیون سند فوتی داریم. 

]]>
فلسفه و مبنای مجازات در اسلام/ قصاص برای اصلاح فرد است یا جامعه 2012-09-11T10:20:42+01:00 2012-09-11T10:20:42+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16792 ramin h مرکز مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی حوزه علمیه پاسخ می‌دهد فلسفه و مبنای مجازات در اسلام/ قصاص برای اصلاح فرد است یا جامعه خبرگزاری فارس: با توجه به اهمیت  Saffrons  نفوس و جان مردم از دیدگاه اسلام و برابر بودن کشتن یک انسان با کشتن همه انسان‌ها، اسلام مجازات قصاص را برای جلوگیری از وقوع قتل و سایر جرایم علیه اشخاص پیش‌بینی کرده است. به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، جایگاه قصاص در میان احکام شریعت اسلامی بر هیچ‌کس پوشیده نیست، مرکز مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی حوزه علمیه قم درب
مرکز مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی حوزه علمیه پاسخ می‌دهد
فلسفه و مبنای مجازات در اسلام/ قصاص برای اصلاح فرد است یا جامعه

خبرگزاری فارس: با توجه به اهمیت  Saffrons  نفوس و جان مردم از دیدگاه اسلام و برابر بودن کشتن یک انسان با کشتن همه انسان‌ها، اسلام مجازات قصاص را برای جلوگیری از وقوع قتل و سایر جرایم علیه اشخاص پیش‌بینی کرده است.

خبرگزاری فارس: فلسفه و مبنای مجازات در اسلام/ قصاص برای اصلاح فرد است یا جامعه

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، جایگاه قصاص در میان احکام شریعت اسلامی بر هیچ‌کس پوشیده نیست، مرکز مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی حوزه علمیه قم درباره چرایی فلسفه و مبنای مجازات در اسلام، این گونه پاسخ می‌دهد که در ادامه می‌آید: 

لازم است به عنوان مقدمه به مهم‌ترین نظریه و تئوری‌هایی که در زمینه فلسفه مجازات از طرف فلاسفه و حقوقدانان مطرح شده است بپردازیم و سپس نظریه اسلام را در این زمینه بیان کنیم، لازم به ذکر است که پرداختن به این نظریه به اختصار حد لازم است.

دیدگاه اول: سزادهی

این دیدگاه معتقد است: «مشروعیت مجازات ناشی از جُرم ارتکابی است، پس باید دقیقاً متناسب با آن باشد، مجازات کردن مجرم اقامه عدالت کیفری در جامعه است و این بهترین دلیل و توجیه برای اعمال مجازات «عدالت کیفری نظم مختل شده را احیا می‌کند و با مجازات شبیه به بزه تعادل را در جامعه برقرار می‌سازد و به همین جهت باید طبق مفاهیم قصاص دقیقاً همانند جرم ارتکابی باشد و بین شدت کیفر و شدّت بِزه شباهت وجود داشته باشد».

بر این اساس مجرم مورد تحقیر و توهین قرار نمی‌گیرد و فقط به اندازه جرمی که مرتکب شد، متحمل کیفر می‌شود و معیار و ضابطه تعیین نوع و میزان مجازات، عدالت است، یعنی مجازات پاداشی است که مجرم به دلیل ارتکاب جرم، استحقاق آن را پیدا می‌کند، به نظر می‌رسد نقدهایی بر این دیدگاه وارد است که به مهمترین آنها اشاره می‌شود.

1. این دیدگاه فقط به جرم ارتکابی توجه دارد و به دنبال جبران بی‌عدالتی حاصل از آن است، در حالی‌که در فرآیند کیفر عواملی از قبیل خصوصیات مجرم، توجه به اصلاح و بازسازی وی و نیز توجه به تأثیر مجازات در ایجاد نظم و امنیت اجتماعی، باید لحاظ شود.

2. معیار قرار دادن جرم ارتکابی برای تعیین نوع و مقدار مجازات، در همه موارد امکان پذیر نیست و نمی‌توان مجازات را دقیقاً مانند جرم تعیین و اجرا کرد، پس شناخت مقتضای عدالت در چنین مواردی به سادگی امکان پذیر نیست و باید به ناچار عوامل دیگری غیر از ماهیت جرم ارتکابی را برای تعیین نوع و میزان مجازات مورد توجه قرار داد.

3. عدالت، در نظر این دیدگاه فرشته‌ای است که چشم ندارد و شمشیر برنده‌ای در دست دارد که به مجرد وقوع جرم باید فرود آید و اختلال به وجود آمده در نظم اخلاقی جامعه را بازسازی کند و عدالت را دوباره بر قرار کند، بدون اینکه کوچکترین انعطافی داشته باشد، پس عفو و عدم اجرای مجازات به هر دلیل که باشد ظلم و بی‌عدالتی محسوب می‌شود، در حالی‌که در فرایند مجازات در کنار عدالت احسان نیز باید مورد توجه باشد.

دیدگاه دوم: اصالت فایده

کاملترین و دقیق‌ترین شکل سازمان یافته این تئوری همان است که از طرف «جِرمی بنتام» به نام تئوری مجازات است، بر اساس این تئوری مشروعیت اخلاقی مجازات مبتنی بر نتایج آن است و قانونگذار باید با توجه به منافع عمومی و محاسبه مصالح و مفاسد به وضع قانون بپردازد و معیار صحت یا عدم صحت قانون نیز چیزی به غیر از نتایجی که بر آن مترتّب می‌شود، نیست که عمده‌ترین این فواید و نتایج عبارتند از:

1. بازدارندگی، یعنی هدف بازداشتن و جلوگیری از وقوع مجدد جرم در جامعه است و جلوگیری از جرایم بعدی هدف اصلی مجازات و توجیه عمده آن است.

2. جبران (تلافی) یعنی جبران خسارت ناشی از جرم چه خسارت‌های مادی باشد چه معنوی که از وارد نمودن رنج و الم بر مجرم حاصل می‌شود و جبران خسارت‌های روحی و معنویی که بر آن فرد وارد شده است.

بر این دیدگاه نیز اشکالاتی وارد است که به بعضی از آن‌ها اشاره می‌شود:

1. نادیده گرفتن استحقاق مجرم و تکیه بر آثار و نتایج مطلوب در اعمال مجازات. عدالت کیفری را به شدت نسبی و سیال می‌کند و به نوبه خود می‌تواند خطرناک باشد و مجرم را در معرض سخت‌ترین مجازات‌ها قرار دهد.

2. همه جرایم با انگیزه‌های منفعت‌طلبانه انجام نمی‌شود تا مجرم با یک محاسبه دقیق میزان نفع مورد انتظار خود را با شدت مجازات احتمالی بسنجد و پس از آن صرفاً برای به دست آوردن منافع بیشتر مرتکب جرم شود.

3ـ به تجربه ثابت شده است که نسبت بین شدت مجازات و آمار جرایم لزوماً یک نسبت معکوس نیست و شاید تشدید مجازات موجب رسوخ روح خشونت و بی‌اعتنایی به قانون شود، پس هدف بازدارندگی این دیدگاه مورد تردید است.

با این توضیحات به نظر می‌رسد زمینه طرح دیدگاه اسلام درباره فلسفه مجازات فراهم شده است.

دیدگاه اسلام در مورد فلسفه مجازات

با توجه به خطوط کلی معارف اسلامی به نظر می‌رسد که دیدگاه اسلام در مورد توجیه عقلانی و اخلاقی مجازات، یک دیدگاه دوگانه و ترکیبی است و این دیدگاه به کل نظام کیفری اسلام حاکم است و همه مجازات‌ها اعم از حدود، قصاص و تعزیر است، براساس این تئوری قابل توجیه است، گرچه ممکن است شناخت و اثبات این تئوری در مورد همه مجازات‌ها به صورت یکسان امکان‌پذیر نباشد، ولی در مقام ثبوت به نظر می‌رسد، همه مجازات‌ها براساس این تئوری تشریع شده‌اند.

براساس این تئوری توجه به عدالت و استحقاق از یک طرف و رسیدن به آثار و نتایج مطلوب فردی و اجتماعی، از طرف دیگر، سطح بسیار عمیق و واقع‌بینانه مورد توجه قرار گرفته است و این دو به گونه‌ای عمیق به هم پیوند خورده‌اند و شاهکاری از قانونگذاری کیفری تحقق پیدا کرده است.

اول: نظام حقوقی اسلام بر اساس عدالت تشریع شده است، اگر چه در عالم اثبات نتوانیم عادلانه بودن آن را ثابت کنیم، ولی در مقام نبوت این مسئله غیر قابل تردید است، زیرا از اراده تشریعی خداوند حکیم نشأت گرفته که به دور از افراط و تفریط است.

از این رو مجرم را مستحق عقوبت و مجازات دانسته، چون مجرم حریم و حرمت احکام الهی را شکسته و با این حرمت شکنی به منافع غیر قانونی و نامشروع دست یافته و در این راستا با ارتکاب جرم، عواطف و احساسات فرد و بستگان او و سایر افراد مستحق مجازات شد و باید مجازات شود تا همه بی عدالتی‌های قبل از وقوع جرم از بین رود و وضعیت عادلانه قبل از وقوع جرم بر قرار شود.

دوم: در نظام کیفری اسلام در کنار «عدالت» دو عنصر دیگری به نام «عفو» و «توبه» وجود دارد که آن را انعطاف‌پذیر کرده است تا ارتکاب جرم لزوماً به مجازات مجرم منتهی نشود و این نقطه افتراق دیدگاه اسلامی با دیدگاه سزادهی است که اعمال مجازات را در هر شرایطی اجتناب‌ ناپذیر می‌داند و عدم اجرای مجازات را به هر دلیل بر خلاف فقهای حق و عدل می‌داند.

از این رو در کلیه جرایمی که حق‌الناس محسوب می‌شوند، اجرای مجازات منوط به درخواست شخصی مضروب یا اولیاء او است و با عفو آنها مجازات ساقط می‌شود، خصوصاً در مورد قصاص که از اولیاء دم خواسته شده تا عفو کنند.

چنان که در جرایمی که جنبه حق‌الله دارند، در صورتی که مجرم قبل از شهادت شهود و با قبل از اقرار توبه کند، مجازات او ساقط می‌شود و یا در مجازات‌های تعزیری قاضی با احراز شرایطی می‌تواند مجرم را عفو و یا تعلیق و در مجازاتش تخفیف دهد.

سوم: غایت‌گرایی در اعمال مجازات یکی دیگر از ویژگی‌های نظام کیفری اسلام است، اسلام با وضع مقررات کیفری و جرم تلقی کردن اعمالی که مهم‌ترین منافع و مصالح فردی و اجتماعی را مورد تهدید قرار می‌دهد و تأکید و تسریع بر اعمال مجازات در همین دنیا اهمیت آثار و نتایج مجازات در حیات اجتماعی و مادی انسان‌ها را نشان داده است، پس مقررات کیفری خود را به گونه‌ای تشریع کرد، تا حالت بازدارندگی آن بیشتر باشد و به گونه‌ای باشد که قبل از اینکه اجرا شود، تأثیر خود را در باز داشتن افراد از ارتکاب جرم داشته باشد و بر انگیزه‌های مجرمانه افراد غلبه کند و آنها را از ارتکاب جرم باز دارد.

در کنار این اهداف، سیستم نظام کیفری اسلام به گونه‌ای طرحی شده است که برای مجرم نیز سودمند است و آن همان تهذیب و تطهیر مجرم از آثار و تبعات ارتکاب جرم است که آنها در اثر ارتکاب جرم در روح و جان او ایجاد شده است، در واقع نظام کیفری اسلام اهداف دنیوی و اخروی را در کنار هم دیده است.

در اینجا به اختصار به فلسفه مجازات بعضی از جرایم اشاره می‌شود:

1. با توجه به اهمیت نفوس و جان مردم از دیدگاه اسلام و برابر بودن کشتن یک انسان با کشتن همه انسان‌ها، اسلام مجازات قصاص را برای جلوگیری از وقوع قتل و سایر جرایم علیه اشخاص پیش‌بینی کرده است و این مجازات در عین حال که عدالت کیفری را به صورت عینی و ملموس محقق می‌کند، بالاترین تأثیر را در پیشگیری از وقوع این جرایم دارد و قرآن کریم با صراحت تمام، فلسفه وضع این مجازات را حفظ حیات انسان‌ها می‌داند: «وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاةٌ یَاْ أُولِیْ الأَلْبَابِ» (بقره/179).

2. از آنجا که مال و دارایی افراد یکی از مهم‌ترین ارکان حیات فردی و اجتماعی آنها محسوب می‌شود و قوام زندگی انسان‌ها به آن است و از آنجا که سرقت مهم‌ترین تهدید علیه اموال و دارایی‌های مردم محسوب می‌شود، اسلام مجازات باز دارنده‌ای را برای آن مقرر داشته تا از این طریق اموال مردم محفوظ بماند: «وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُوا أَیْدِیَهُمَا جَزَاءً بِمَا کَسَبَا نَکَالاً مِّنَ اللَّهِ» (مائده/38)

3. وجود غرایز جنسی در انسان برای تحقق اهداف خاصی است که باید از مجاری خاص محقق و اعمال شود، و الا بزرگترین مفاسد فردی و اجتماعی را سبب خواهد شد.

تشکیل خانواده، تولد نسل، تربیت فرزندان و معلوم بودن نسبت انسان‌ها از مهم‌ترین اهداف وجود غریزه جنسی است که از مجرای رابطه مشروع زناشویی محقق می‌شود، با آزاد بودن روابط جنسی، نه خانواده مستحکم به وجود می‌آید و نه اصل و نسب انسان‌ها در جامعه معلوم می‌شود، پس اسلام با محکوم کردن هر گونه رابطه جنسی خارج از رابطه زناشویی مجازات‌های شدیدی را برای عدم رعایت احکام مقرر داشته تا از این طریق، هم از مفاسد وجود روابط نامشروع جلوگیری کند و هم تحقق اهداف خاص وجود غریزه جنسی را امکان پذیر کند.

بنابراین، نظام کیفری اسلام در عین حال که مجرم را مستحق مجازات می‌داند و تحقق عدالت کیفری را در حد امکان مورد توجه قرار می‌دهد، مجازات‌های خود را در راستای تحقق اهداف ارزشمند فردی و اجتماعی قرار می‌دهد و از تشریع و اعمال هر مجازات اهداف خاصی را پی‌گیری می‌کند، به همین دلیل در روایات اسلامی آمده است که اجرای یک حد از حدود الهی در زمین، از بارش چهل شبانه روز باران مفیدتر است.

]]>
رئیسی: روز قدس جدا کننده خط مستضعفین از مستکبران است 2012-08-17T07:46:55+01:00 2012-08-17T07:46:55+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16791 ramin h مقاومت از دمشق تا قدس-52 رئیسی: روز قدس جدا کننده خط مستضعفین از مستکبران است خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت: روز جهانی قدس نماد جدا کننده خط مستضعفین جهان از مستکبران است. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران درباره برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران گفت: تشکیل جنبش عدم تعهد در راستای نفی نظام سلطه بوده است و کشورهای عضو این جنبش مواضع خود را بر عدم وابستگی به کشورهای غربی و شرقی استوار کر مقاومت از دمشق تا قدس-52
رئیسی: روز قدس جدا کننده خط مستضعفین از مستکبران است

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت: روز جهانی قدس نماد جدا کننده خط مستضعفین جهان از مستکبران است.

خبرگزاری فارس: رئیسی: روز قدس جدا کننده خط مستضعفین از مستکبران است

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران درباره برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران گفت: تشکیل جنبش عدم تعهد در راستای نفی نظام سلطه بوده است و کشورهای عضو این جنبش مواضع خود را بر عدم وابستگی به کشورهای غربی و شرقی استوار کردند.

وی افزود: کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی که در منطقه رخ داده است توانسته‌اند فضای جدیدی را کسب کنند که امیدواریم بتواند تاثیر مثبتی در عرصه جهانی داشته باشد.

معاون اول رئیس قوه قضائیه درباره اهمیت روز قدس گفت: روز قدس روز وحدت مسلمانان جهان و جداکننده خط مستضعفین از اندیشه مشرکان و مستکبران جهان است.

معاون اول رئیس قوه قضائیه در پایان در پیامی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان غربی تاکید کرد: توصیه می‌کنم هموطنان‌مان در این استان به سعه صدر عمل کنند و پیام همدردی ما را بپذیرند.

]]>
قطر نیز از شهروندان خود خواست لبنان را ترک کنند 2012-08-15T20:17:08+01:00 2012-08-15T20:17:08+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16790 ramin h پس از امارات و عربستان، قطر نیز از شهروندان خود خواست لبنان را ترک کنند خبرگزاری فارس: دولت قطر در اقدامی قابل پیش بینی بعد از عربستان و امارات از شهروندان خود خواست تا لبنان را ترک کنند. به گزاش فارس، به دنبال اقدام غیر متعارف کشورهای امارات و عربستان، قطر نیز از شهروندان خود در لبنان خواست تا فورا این کشور را ترک کنند. خبرگزاری قطر با اشاره به این بیانیه مدعی شد که موج جدید ربایش ها در این کشور به دست افراد مسلح وابسته به خاندانی شیعه که قطری ها را تهدید به ربایش کرده، علت اصلی این هشد پس از امارات و عربستان،
قطر نیز از شهروندان خود خواست لبنان را ترک کنند

خبرگزاری فارس: دولت قطر در اقدامی قابل پیش بینی بعد از عربستان و امارات از شهروندان خود خواست تا لبنان را ترک کنند.

خبرگزاری فارس: قطر نیز از شهروندان خود خواست لبنان را ترک کنند

به گزاش فارس، به دنبال اقدام غیر متعارف کشورهای امارات و عربستان، قطر نیز از شهروندان خود در لبنان خواست تا فورا این کشور را ترک کنند.

خبرگزاری قطر با اشاره به این بیانیه مدعی شد که موج جدید ربایش ها در این کشور به دست افراد مسلح وابسته به خاندانی شیعه که قطری ها را تهدید به ربایش کرده، علت اصلی این هشدار هاست.

این خبرگزاری بنا به علت آن چیزی که اوضاع ناآرام امنیتی در لبنان نامیده است، نوشت که سفارت این کشور در قطر از بیروت از شهروندان قطری خواسته است که لبنان را فورا ترک کنند.

پیش از قطر، عربستان سعودی و امارات خواستار تخلیه فوری شهروندان خود از لبنان شده بودند، این سه کشور پیش از این نیز بارها بدون دلیل ادعاهای خود در مورد ناامنی اوضاع امنیتی لبنان را بهانه ای برای درخواست های غیر متعارف مشابه خود کرده بودند.

این اقدام عربستان بعد از تهدید یک خانواده لبنانی در مورد ربایش شهروندان سعودی در این کشور روی داد. خانواده آل مقداد در شمال لبنان امروز اعلام کردند که برای آزاد شدن زائران ربوده شده لبنانی از دست تروریست های مسلح سوری چند تن از افسران و فرماندهان ارتش آزاد سوریه شامل تروریست های مخالف دولت این کشور را به اسارت گرفته اند. این خانواده با صدور بیانیه ای تاکید کردند که اتباع قطر و عربستان سعودی در لبنان هدف بعدی این ربایش ها خواهند بود.

]]>
موریتانی: وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نمی‌دهیم 2012-08-07T10:30:23+01:00 2012-08-07T10:30:23+01:00 tag:http://news-science.mihanblog.com/post/16789 ramin h موریتانی: وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نمی‌دهیم خبرگزاری فارس: رئیس جمهور موریتانی اعلام کرد که وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نخواهد داد. به گزارش فارس به نقل از روزنامه اردنی "الدستور"، "محمد ولد عبدالعزیز"، رئیس جمهور موریتانی در بخشی از سخنان خود به مناسبت سومین سال به قدرت رسیدنش گفت: عبدالله السنوسی، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی لیبی به طور غیرقانونی وارد موریتانی شده بود و باید در این کشور محاکمه شود. وی ادامه داد: السنوسی تا قبل از
موریتانی: وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نمی‌دهیم

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور موریتانی اعلام کرد که وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نخواهد داد.

خبرگزاری فارس: موریتانی: وزیر اطلاعات قذافی را تا قبل از محاکمه به لیبی تحویل نمی‌دهیم

به گزارش فارس به نقل از روزنامه اردنی "الدستور"، "محمد ولد عبدالعزیز"، رئیس جمهور موریتانی در بخشی از سخنان خود به مناسبت سومین سال به قدرت رسیدنش گفت: عبدالله السنوسی، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی لیبی به طور غیرقانونی وارد موریتانی شده بود و باید در این کشور محاکمه شود.

وی ادامه داد: السنوسی تا قبل از فیصله نیافتن قضیه محاکمه به دلیل ورود غیرقانونی به موریتانی به لیبی تحویل داده نخواهد شد.

رئیس جمهور موریتانی افزود: لیبی و فرانسه هر کدام خواهان تحویل گرفتن عبدالله السنوسی هستند اما تصمیم استرداد وی تصمیمی سیاسی است و موریتانی خواستار اخذ تصمین لازم در مقابل تحویل دادن السنوسی است.

محمد ولد عبدالعزیز درباره اوضاع مالی نیز گفت: با توجه به اینکه گروه‌های مسلح به دلیل نبودن نظام سیاسی متحد در این کشور بر بیش از نیمی از مالی سیطره یافته‌اند باید هرچه سریع‌تر دولت وحدت ملی در مالی برای مبارزه با گروه‌های مسلح تشکیل شود.

رئیس جمهور موریتانی همچنین گفت که کشورش با گروه‌های مسلح در شمال مالی به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد جنگ نشده و نخواهد شد.

السنوسی هفدهم مارس گذشته در موریتانی بازداشت شد و از آن زمان مقامات لیبی با مقامات موریتانی برای تحویل وی به طرابلس در تماس هستند.

شورای انتقالی لیبی رئیس دستگاه اطلاعاتی قذافی را به دست داشتن در فاجعه زندان بوسلیم طرابلس در سال 1996 متهم می‌کند که در آن بیش از هزار و 200 زندانی ظرف چند دقیقه به دست نیروهای قذافی قتل عام شدند.

یک هیأت عالیرتبه لیبیایی پیش از این به ریاست مصطفی ابوشاقور معاون نخست وزیر این کشور پیام سران طرابلس مبنی بر درخواست استرداد رئیس سابق دستگاه اطلاعات این کشور را به "محمد ولد عبدالعزیز" ارائه کرده بود.

از جمله سؤالاتی که السنوسی باید به آن پاسخ بدهد، موضوع سقوط هواپیمای آمریکایی در لاکربی، سقوط یک هواپیمای فرانسوی و سقوط هواپیمای حامل نخست وزیر موریتانی در سال 1979 است.

همچنین انتظار می‌رود که السنوسی درباره سرنوشت امام موسی صدر که در خاک لیبی ناپدید شد، مورد بازجویی قرار گیرد.

فرانسه، انگلیس و دیوان بین‌المللی کیفری خواستار استرداد عبدالله السنوسی به عنوان حافظ اسرار قذافی برای محاکمه او به اتهام ارتکاب جنایات تروریستی هستند.

با این حال برخی مقامات موریتانی و فعالان حقوقی این کشور می‌گویند السنوسی باید در داخل موریتانی محاکمه شود و براساس معاهدات بین‌المللی تحویل وی به لیبی غیر ممکن است.

]]>